Chabarovsk – Lev 3:0 (kon.) | Vladivostok – HC Slovan 3:1 (kon.) | Novokuzněck – Riga 0:2 (kon.)
Novosibirsk – CSKA Moskva 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Viťaz – Čerepovec 3:1 (kon.)
Kazaň – Petrohrad 1:3 (kon.) | N.Novgorod – Mytišči 1:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 1:3 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Dinamo Riga
Čtvrtek 03.10.2013, 14:00KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Dobrý den. Dnešní utkání kontinentální hokejové ligy nás zavádí na stadion Metallurgu Novokuzněck, kam zavítá lotyšský celek Dinamo Riga.

Domácí Metallurg dokázal zatím z deseti utkání zvítězit pouze ve dvou případech a s osmi body se umisťuje na předposledním místě tabulky Východní konference. Z posledních tří utkání, která všechna hrál Novokuzněck na domácí půdě získali domácí jeden jediný bod, když v posledním ligovém utkání prohráli po prodloužení s týmem CSKA Moskva poměrem 2:3.

Dinamo Riga

Lotyšský celek je na tom tabulkově podstatně lépe a s 21 body obsazuje průběžně třetí místo Západní konference, ačkoli oproti svému dnešnímu soupeři má Riga odehráno o dvě utkání více. Dinamo má období zápasů na hřištích soupeře a za poslední tři pokusy se jim podařilo zvítězit pouze v tom posledním, na hřišti Novosibirsku vyhráli poměrem 4:1.

Historie vzájemných zápasů těchto soupeřů hovoří ve prospěch hostů. Riga dokázala z celkových deseti utkání zvítězit celkem v sedmi z nich. V poslední sezóně měli ale oba celky vzájemná střetnutí naprosto vyrovnaná, obě mužstva si pohlídala utkání na domácí půdě, kde zvítězila poměrem 3:1. Nezbývá, než si počkat jak dopadne dnešní klání.

Metallurg Novokuzněck: Hovinen (Sorokin) – Aksjoněnko, Giroux – Mäntylä, Černov – Kanarskij, Korabejnikov – Dydykin, Skutar – Mclean, Vyglazov, Kosourov – Anttila, Jemelin, Lapenkov – Valujskij, Galimov – Kurepanov, Mitrjakov, Žafjarov – Garejev, Galimov, Zjuzjakin.

Dinamo Riga: Tellqvist (Cimermanis) – Rekis, Ozolinš, Pujacs, Robinson, Sotnijeks, Cibulskis, Siksna – Wilson, Polák, Hossa – Niživijs, Szczechura, Cipulis – Džerinš, Indrašis, Mejja – Kuzmenkov, Skvorcovs, Siksnis -Pavlovs.

Rozhodčí: Buturlin, Ščenjov – Koposov, Otmachov.

Na ledovou plochu vjíždějí zahajovací sestavy.

Hráči jsou nastoupeni na modrých čarách a nyní zazní státní hymny.

Za několik okamžiků začne utkání. V brankách začíná na domácí straně Niko Hovinen a za hosty nastupuje Mikael Tellqvist.

00:01

00:39
    Ihned v úvodu prvního dějství hosté nebezpečně ohrozili Hovinena.

01:39
    Alexandr Niživijs dostává 2 minuty za hrubost. První početní výhoda dnešního utkání pro domácí.

02:28
    První část přesilovky domácím vůbec nevychází.

03:10
    Michajl Černov se pokusil o založení akce, ale také neúspěšně.

03:39

04:32
    Domácí obránce dobrým pasem našel Kurepanova, který v pádu nemířil přesně.

05:13
    Domácí se dopustili postavení mimo hru.

05:56
    Metallurg dobrým forčekingem vybojoval puk bylo z toho nebezpečí před Tellqvistem.

06:25
    Sandis Ozolinš teď chybně rozehrál a málem z toho byl nebezpečný protiútok na druhé straně.

06:34
    Po již zmíněné Ozolinšovo chybě musel situaci vyřešit Vojtěch Polák, ovšem za cenu podražení a dvou minut na trestné lavici.

07:43
    Domácí zamkli hosty v jejich třetině, ale k většímu ohrožení brankáře nedošlo a Tellqvist má puk ve své lapačce.

07:59
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

08:34

08:58
    Také druhé oslabení přežili hosté bez ztráty kytičky a teď donutili dokonce Novokuzněck k zakázanému uvolnění.

09:23
    Hraje se v útočném pásmu hostí.

09:49
    Teď už je situace z pohledu domácích vyřešena a novou útočnou akci zakládá Lapenkov.

11:25
    Alexej Kosourov se snažil obkroužit branku soupeře, ale o puk přišel.

13:23
    Nakonec se Dinamo dostalo ke střele z pravé strany, do které ovšem lehlo příliš mnoho těl a bude se vylučovat.

13:23
    První početní výhoda pro hosty. 2 minuty za podražení dostává Vadim Mitrjakov.

13:41
    Postavení mimo hru hostů.

14:01
    Stále se hostům nedaří získat pásmo.

14:01
    2 minuty za podražení dostává Mat Robinson a počet sil na ledě se vyrovná.

14:13
    Riga právě vstřelila branku!
    Sice už né v početní výhodě, ale hosté přeci jen dávají gól. Postaral se o to ALEXANDR NIŽIVIJS. Asistence: Paul Szczechura. Hosté pokračují ve čtyřech.

15:51
    Tato zkrácená početní výhoda je pro domácí dnes již třetí přesilová hra a zatím se jim v nich vůbec nedaří.

16:01

16:35
    Hosté v pěti znovu nebezpečně atakují Hovinena.

16:45
    Domácí budou hrát další oslabení po té, co hráli v šesti mužích.

17:23
    Další pokusy o získání pásma v podání hostů.

17:45
    Tentokrát už se jim to povedlo a kombinují u mantinelu.

18:08
    Ze souboje u hrazení nakonec vyšel vítězně domácí hráč a kotouč vyvezl, jenomže né na dlouho.

18:31
    Hosté postupují dopředu.

18:45

18:53
    Další vyloučení na straně hostů. Marcel Hossa dostává 2 minuty za hákování.

20:00

První třetina je za námi. Neviděli jsme v ní příliš mnoho šancí, jelikož byla neustále přerušována fauly na obou stranách a ani jeden z týmů se nedokázal v početní převaze prosadit. Hosté ale měli více ze hry a jedna branka se jim přeci podařila vsítit, když se prosadil Alexandr Niživijs.

Druhá třetina začne přibližně ve 14:50.

20:01

20:18
    Domácí dohrávají zkrácenou přesilovou hru.

20:53

21:52
    Hosté nahazují do útočného pásma a spěchají za pukem, ale u toho byli dřív domácí hráči.

22:26
    Riga se dostala do přečíslení, ale svou akci překombinovala.

23:06
    A máme tady další vyloučení dnešního utkání. Na trestnou lavici usedá Vadim Mitrjakov za hákování.

23:29
    Hosté získali pásmo.

23:53
    Nakonec se hráčům Metallurgu podařilo vyhodit a vystřídat. Střídají také hosté.

24:29
    Vojtěch Polák pálil švihem od modré čáry. Hovinen jeho pokus chytá.

27:55
    Arvids Rekis odchází na 2 minuty za hákování.

29:55

30:54
    Domácím se podařilo dostat do brejku Vadima Mitrjakova, který neprostřelil Tellqvista.

31:27
    Domácí obrana zaspala. Celá akce započala v obranném pásmu lotyšského celku. Mejja dostal přihrávku na útočnou modrou a od mantinelu posunul puk před bránu, kde byl krásně najetý ANDRIS DŽERINŠ. Asistence: Sandis Ozolinš, Gints Mejja.

33:21
    Metallurg přešel přes střední pásmo a snaží se ohrozit Tellqvista, ale hosté zodpovědně brání.

34:03
    Velmi nepřesná rozehrávka hostů a šance na protiútok pro domácí.

34:35
    Tellqvist musel podržet kotouč v lapačce.

35:09
    Domácí se nemohou prosadit, střídají a budou to zkoušet znovu.

35:28
    Postavení mimo hru.

36:18
    Tellqvist musel zasahovat po střele Jemelina.

36:51
    Hosté teď chybovali v obranném pásmu a byla z toho velká šance, kterou naštěstí pro Rigu zlikvidoval Tellqvist.

37:50
    Hraje se rychlý hokej ze strany na stranu, ale o pohledné příležitosti je veliká nouze.

38:11
    Zakázané uvolnění domácích.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:18
    Hovinen musel zasahovat a bude se vhazovat před domácím brankářem.

39:41
    Hosté ještě nahazují do útočného pásma.

39:58
    Už ale nic nestihnou.

40:00

Také druhou třetinu vyhrálo Dinamo těsným poměrem 1:0 a mají tak do třetího dějství již dvougólový náskok. Nedá se mluvit o tom, že by měl jeden z celků převahu, navíc hru velmi ovlivňují početná vyloučení, ale při nejmenším v koncovce byli zatím hosté efektivnější, nemluvě o vynikajícím Tellqvistovi za jejich zády.

Třetí třetina začne přibližně v 15:40.

40:01

41:06
    Hráči Metallurgu drží útočné pásmo.

41:25
    Hosté se osvobodili a tak musí domácí začít znova.

41:58
    Mitrjakov se dostal ke střele, ale s tou si Tellqvist bez problémů poradil.

42:02
    Vadim Mitrjakov dostává 2 minuty za podražení.

43:02
    Hosté drží rozestavení v útočné třetině, ale ke střele se zatím nedostali.

43:37
    Novokuzněck se osvobozuje.

44:02

44:38
    Obě mužstva vystřídala a domácí rozjíždějí novou útočnou akci.

45:23
    Hosté dlouho bojovali o puk v útočné třetině, ale nakonec z toho málem byl samostatný únik domácího útočníka.

46:05
    Marko Anttila pálil švihem na Tellqvista.

46:06
    A k vidění je také první šarvátka, ve které je zapletený mimo jiné právě Anttila.

46:06
    Cibulskis s Wilsonem na straně hostů a Mitrjakov s Anttilou. To je čtveřice, která si odsedí 2 minuty na trestné lavici za hrubost.

47:41
    Po té, co Giroux pálil od modré čáry, se před Tellqvistem strhla další mela, tentokráte se to obešlo bez vyloučení.

48:33
    Domácí hráč zaváží kotouč do útočné třetiny, ale vzápětí jej ztrácí a rozehrávat budou hosté.

49:05
    Komerční přestávka.

50:16
    Menší závar před Tellqvistem, ale puk končí v bezpečí pro hosty.

52:08
    Domácí už musí více otevírat hru a vznikají tak chyby, jako například teď, kdy dostal Ozolinš příležitost ohrozit Hovinena, který svůj tým podržel.

53:28
    Szczechura se krásně pokoušel najít před brankou Cipulise, který byl ale dobře bráněn.

54:02
    Domácím postupně dochází čas a k žádnému velkému tlaku zatím nedochází.

54:39
    Nebezpečná situace před brankou hostí, ale vynikající Tellqvist nepřipustil potíže.

55:24
    Hosté pálili z velké dálky a Hovinen drží kotouč.

56:04
    Vhazování před Hovinenem.

56:31
    Riga už se nikam nežene a čeká co vymyslí hráči Metallurgu.

57:33
    Alexandr Aksjoněnko si ted očividně chtěl vyřídit účty s Niživijsem, který na jeho výzvy nereagoval a byl spíše v klidu. Na trestnou lavici za sekání přesto míří oba dva.

Probíhá poslední minutě třetí třetiny.

60:00

Ve třetí třetině už branka nepadla a ani snaha domácích v šesti hráčích na hřišti na tom nic nezměnila. V poměrně vyrovnaném zápase si tak odváží plný počet bodů lotyšský celek. Příjemný zbytek dne. (16:13:53)