Chabarovsk – Lev 3:0 (kon.) | Vladivostok – HC Slovan 3:1 (kon.) | Novokuzněck – Riga 0:2 (kon.)
Novosibirsk – CSKA Moskva 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Viťaz – Čerepovec 3:1 (kon.)
Kazaň – Petrohrad 1:3 (kon.) | N.Novgorod – Mytišči 1:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 1:3 (kon.)
Ak Bars Kazaň
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
SKA Petrohrad
Čtvrtek 03.10.2013, 17:30 • Tatněft Arena • KHL

To je pro dnešek vše. S konstatováním, že Roman Červenka a zejména výtečný Alexander Salák dnes byli lepší Tomáše Vincoura, se s vámi loučíme a přejeme příjemný zbytek dne. (19:48:06)

Siréna ukončuje dnešní napínavý duel, který se dočkal rozuzlení až v poslední třetině. Deset minut před koncem se po závaru prosadil Judin, za dalších sedm minut využil přesilovku Ponikarovskij. Oba góly padly po "přihrávkách" domácích hráčů, Barulin byl bezmocný. Pak už hráli domácí vabank a přečkali řadu dalších šancí soupeře. Hodně jistý výkon předvedl Salák, jeden ze základních kamenů úspěchu Petrohradu. Připsal si 30 úspěšných zákroků, Barulin jich má na kontě 25 (poměr střel 31:28).

Kazaň nebyla po většinu zápasu horším týmem, spíše naopak – často diktovala tempo hry. V rozhodujících momentech ovšem nedokázala využít šance, do kterých naopak pomohla soupeři. Ten tak nepotřeboval pro tentokrát služby elitní formace (a chybějícího kanonýra Kovalčuka).

60:00

59:53
    Ještě jeden pokus, ale hatí jej nepřesnost. Petrohrad se může začít radovat.

59:45
    Je z toho ofsajd a ztráta pásma. Je rozhodnuto.

59:41
    Golubjev váhal se střelou, což je v této situaci poměrně nevhodné. Nakonec přihrál, navíc nepřesně.

59:30
    Puk u mantinelu...

59:16
    Kazaň drží pásmo, ale ke střelbě se nedostává.

59:02
    Nikulin na ledě.

58:47
    Burmistrov přišel o puk a domácím utíká čas.

58:35
    Další vyhození hostujícího celku.

58:19
    Za pukem pílil Thoresen a Kornějev už byl hodně unavený, nakonec ale situaci zvládl.

58:02
    Kazaň po buly zůstává v pásmu.

57:58
    Opět střílel Kornějev, Salák si připisuje efektní zákrok lapačkou.

57:54
    Domácí usazení v pásmu...

57:45
    Salák na ránu Kornějeva viděl a připisuje si další zákrok.

57:44
    Barulin na střídačce, Kazaň v šesti.

57:32
    Salák si povyjel proti ráně Nikulina a drží svůj tým.

57:15
    Nahození ze středního pásma v podání Martenssona.

57:05
    Domácí tým ale buly prohrál.

57:02
    Přesilovku si zahraje i domácí tým, což je dle všeho poslední šance na návrat do zápasu. Dvě minuty inkasoval za podražení Kalinin.

56:43
    Salák kryje pokus Petrova.

56:30
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    A přesilovku nakonec využívá. Lukojanov ztratil před brankou hloupě puk, toho se zmocnil ALEXEJ PONIKAROVSKIJ a střelou pod břevno nedal Barulinovi šanci. Bez asistence.

56:18
    Petrohrad je ovšem opět v pásmu.

55:58
    Těreščenko vyvezl puk a střádá vteřinky.

55:40
    ...ovšem bez střelby.

55:25
    Rozvážná kombinace druhé pětky Petrohradu...

55:15
    Domácí napadají jako vosy.

55:01
    Kalinin přišel o pásmo.

54:47
    Zblokovaný pokus Thoresena končí v rohu.

54:38
    Hosté vyhráli buly a kombinují.

54:36
    Publikum píská, Medvěděv vyloučen na dvě minuty za sekání – komplikace pro Kazaň.

54:19
    Petrohrad má hodně prostoru v otevřené obraně domácích, nyní prověřil Barulina Panarin.

54:17
    Od modré střílel nakonec Nikulin, Salák odolal.

53:58
    Kazaň se oklepala, Petrov zavezl kotouč.

53:17
    Další velká šance první formace Petrohradu. Martensson pálil, odražený puk trefil ze vzduchu Červenka, ale mezi tyče nezamířil.

52:56
    Vteřiny utíkají a Kazaň se nedokáže dostat do útočného pásma.

52:31
    Kontr hostů, po puku se u tyče natahoval volný Martensson, ale netrefil jej ideálně.

52:07
    Zbytečná ztráta puku nyní postihla Varnakova, těžit z toho mohl Skačkov, ale jen nahodil a odjel střídat.

51:53
    Vyhození nyní zvolili i hosté.

51:36
    Kazaň jen vyhazuje puk, se soupeřem si aktuálně neví moc rady.

51:20
    Panarin nabil na modrou Rjasenskému, tomu ale puk přeskočil hokejku.

51:05
    Ze středního pásma zkoušel Salákovu pozornost Burmistrov.

50:58
    Přerušuje se, ofsajd domácích.

50:24
    Červenka s Thoresenem operovali před Barulinem a domácí obrana odolala s vypětím všech sil.

50:01
    Navíc je nyní brzdí nepřesná rozehrávka.

49:35
    Domácí se snaží o rychlou odpověď, ale Těreščenko byl přimáčknut k mantinelu a o kotouč přišel.

49:10
    Kučerjavenko zakončoval z bezprostřední blízkosti neúspěšně, kotouč jeden z domácích beků lehce odpálil za kruhy, odkud jej ale ke smůle Kazaně pohotově poslal do sítě DMITRIJ JUDIN! Bez asistence.

48:35
    Makarjov kličkoval mezi kruhy, což nebylo moudré. Schytal několik ran a o puk přišel.

48:23
    Salák musel z branky, puk přenechal Alexandrovovi.

48:11
    Teď je puk zašlápnut v rohu za Barulinem, nepřerušuje se.

47:55
    Hosté kotouč vyvážejí a střídají.

47:12
    Před Salákem to vřelo, Petrov dokázal vypálit a puk se snášel do branky, přes houšť těl ale neprošel a vzápětí jej do bezpečí odpálil Kalinin.

46:53
    Pokus o přihrávku bekhendem Medvěděvovi nevyšel úplně podle představ.

46:44
    Obejde se to bez trestů, horké hlavy ochladí komerční přestávka.

46:44
    Salák v pokleku likviduje pokus Petrova a strhla se menší rozmíška.

46:17
    Ozývá se nesmělé fandění. Jestli ruské lize něco chybí, pak je to atmosféra.

45:51
    Po buly se snažil probít před branku Ponikarovskij, dokázal to – ovšem bez kotouče, ten za ním obránci nepustili.

45:49
    Teď hru uklidnil Kučerjavenko, jeho nahození musel lapit Barulin.

45:29
    Petrohrad se snaží otupit tlak soupeře, ale ztrátami puku to nepůjde.

45:05
    Zapomenutý puk si vyhlédl Vincour, na poslední chvíli mu jej uzmul Judin. Jinak mohlo být zle.

44:52
    Malyšev vyváží kotouč.

44:34
    Brejk tři na dva Kazaň sehrála prachmizerně, Salák jen sebral puk, který sjel z hole Burmistrova.

44:01
    Tichonov jen odevzdal puk a jede střídat.

43:28
    Kazaň se snaží využít faktu, že soupeřova obrana je poněkud rozhozená, ale k další střele se už přes veškerou snahu nedostala.

42:52
    Chyba hostujícího celku, po které pálil z mezikruží Golubjev. Kotouč se zastavil o obětavě padajícího Rjasenského, dorážka Tkačjova zamířila vedle.

42:30
    Po křídle se snažil proniknout do pásma Svitov, přišel ale o puk.

42:24
    Barulin si vyjel z branky a přikryl puk. Další buly.

42:04
    Jeden z hostujících hráčů zlomil hůl, toho se snažil využít Varnakov, ale nedokázal zamířit přesně.

41:49
    Medvěděv byl rychlejší než Skačkov a uchránil svůj tým od pohromy.

41:31
    Salák kryje kotouč po protiútoku Kazaně.

41:07
    Do zajímavé možnosti se probil Kučerjavenko, nedokázal ale zakončit přesně a Barulin nemusel zasahovat.

41:00
    Kornějev vyhodil na icing, buly před Barulinem.

40:40
    Před Salákem se ale dlouho neohřáli. Čudinov může rozehrát.

40:24
    Barulin odvážně rozehrál a trochu tak zrychlil hru. Domácí se ženou dopředu...

40:13
    Buly se opakuje. To vypadá na dlouhý zápas.

40:13
    Hned je tu první přerušení, Těreščenko v ofsajdu.

40:01

Střely na branku ve druhé části 14:10, oba gólmani si celkem zachytali. Celkový poměr ran mezi tyče je 21:18.

Nu, tak druhá část byla o poznání zajímavější a přinesla i branky! Hosté se dostali zásluhou odvážnější hry do vedení, prosadil se Skačkov. O pět minut později ale dokázal srovnat Lukojanov a třetí část je tak nadále otevřená. Začne přibližně v 19:14.

40:00

39:48
    Na výsledku se ale již v této třetině nic nezmění.

39:35
    Ještě jeden útok pro domácí tým.

39:18
    Červenka našel pěknou zadovkou Thoresena, jeho svižná rána donutila Barulina k reflexivnímu zákroku.

38:53
    Další střelecký pokus měl na svědomí Makarjov. Petrohrad se rozhodl nevyčkávat!

38:24
    Hosté ožili, štěstí zkoušel Malyšev, ale jeho pokus byl zablokován.

37:51
    Panarin přišel k puku jako slepý k houslím, jeho přihrávka ale nebyla přesná.

37:35
    Petrohrad jen vyhazuje puky, rád by se dožil přestávky bez pohromy.

37:04
    Před brankou se objevil jako blesk z čistého nebe Petrov, nesobecky našel volného Těreščenka, ten ovšem nedokázal do poloodkryté klece zakončit – a prsty v tom měl i rychlý Salákův přesun!

37:01
    Hosté puk okamžitě ztrácejí a hrát tak může znovu Kazaň.

36:47
    Protiútok domácích vedl Svitov, Obuchov se k dorážce jeho zblokovaného pokusu nedostal.

36:07
    Šipačjov se zády k brance bleskově otočil a vyslal nepříjemný pokus na teč, na který Skačkov těsně nedosáhl.

36:00
    Kučerjavenko prověřil Barulinovu pozornost nenápadnou střelou od modré čáry.

35:39
    Červenka nemohl do pásma, kde se zapomněl Thoresen.

35:33
    Další přerušení tentokrát na druhé straně, ani Barulin nebyl ušetřen zákroku. Nahození Martenssona ovšem bylo spíše propagační.

35:24
    Po buly se hosté osvobozují.

35:14
    Kazaň se snaží kombinovat v útočném pásmu. Medvěděv se nakonec odhodlal ke střele, Salák připraven.

34:40
    Naopak Salák je v permanenci, nyní betonem vyrazil do rohu Petrovův pokus.

34:21
    Útočné choutky hostů se v posledních minutách omezují na nahazování puků.

34:03
    Puk za Salákem v moci hostujících obránců.

33:48
    Oba týmy mohou vydechnout v komerční pauze.

33:48
    Rychlý útok domácích, na ledě končí po souboji s Makarjovem Lukojanov. K zakončení se nedostal, obejde se to bez trestu.

33:08
    Až nyní přišla solidní možnost, bekhend Tkačjova se ovšem mezi tyče nevešel. Škoda pro domácí, Salák by byl bezmocný!

33:00
    Hosté jsou kompletní.

32:41
    Ale Obuchov nevystřelil ani nenahrál a hosté vyhazují.

32:28
    Vincour kombinuje s Obuchovem...

32:02
    Až nyní začíná "blokáda Leningradu", uvidíme, s jakým výsledkem.

31:49
    Petrohrad nepouští soupeře do pásma.

31:34
    Kučerjavenko vyvezl puk a Barulin jej raději přijryl.

31:23
    Semjonov elegantně vyhodil.

31:06
    Kazaň musí z pásma, Stapleton prohrál buly.

31:00
    První formace Petrohradu operovala před brankou, která je nakonec posunutá. A neobejde se to bez trestu, za brankou zbytečně fauloval soupeře Thoresen a hosté jdou opět do oslabení. Verdikt: podražení.

30:40
    Z protiútoku zakončoval Petrov mimo branku.

30:26
    V zajímavé možnosti se ocitl Červenka, Barulin vykopl kotouč betonem.

30:12
    Kalinin se stihl vrátit a může rozehrát, domácí střídají.

30:05
    A další přerušení, tentokrát icing Kazaně. Hra se hodně kouskuje.

29:34
    Salák vyrazil ramenem pokus Medvěděva, přerušuje se. Puk skončil v ochranné síti.

29:20
    Ofsajd hostujícího Rjasenského.

28:26
    Najednou nám utkání dostalo spád. Barulin kryje pokus Ponikarovského z levého křídla. Komerční přestávka.

27:00
    Po buly zkoušel zaskočit Barulina Thoresen, ale netrefil branku.

27:16
    Kazaň vstřelila branku!
    Tkačjov vypálil, Salák puk vyrazil před sebe, kde se jej po sérii odrazů ujal ARTĚM LUKOJANOV a přesně mířenou ranou srovnal skóre. Asistence: Vladimir Tkačjov, Jevgenij Medvěděv.

26:24
    Hosté kompletní, Salák musel zakročit proti střele Stapletona.

25:24
    Tato přesilovka působí poměrně solidně, chybí ale přesná střelba. Nyní nedoputoval k Salákovi pokus Medvěděva.

25:00
    Domácí ztrácejí pásmo.

24:40
    Dva projektily od modré čáry Saláka postrašily, ale zamířily mimo tyče.

24:24
    Domácí dostanou možnost srovnat v přesilové hře, Alexandrov vyloučen za držení.

23:52
    Thoresenův pokus také mezi tyče nezamířil.

23:21
    O odpověď se snaží Varnakov, nicméně jeho pokus postrádal přesnost.

22:27
    A je z toho úvodní gól! Šipačjov vybojoval kotouč, přihrál jej ke druhé tyči a JEVGENIJ SKAČKOV jej švihem poslal do sítě, Barulin se nemohl stihnout přesunout. Asistence: Vadim Šipačjov.

22:18
    Souboj za Barulinem...

22:16
    Heshka jej o kotouč obral, ale pokus o rozehrávku se mu nepovedl a je z toho icing.

21:49
    Nyní se osmělil i Petrohrad, Martensson vyvezl kotouč a zkouší něco vymyslet.

21:28
    To však nebrání domácímu celku v útočných manévrech, Varnakov nicméně přišel o puk.

21:00
    A již jsou kompletní.

20:25
    Hosté ale vyhazují přes všechny čáry.

20:06
    Kazaň pokračuje v přesilové hře. Usazuje se v pásmu.

20:05
    Hned po buly napříhl ve středním pásmu Pesonen a Salák musel zakročit.

20:01

Hráči i rozhodčí už jsou na ledové ploše, za chvilku se vrhneme na druhou část. Snad přinese nejen tresty a šance, ale i nějakou tu branku

Střely na branku v první části hry 7:9.

První třetina branku nepřinesla, byť bylo k vidění několik přesilových her a nakonec i šance. Tu největší měl zřejmě Těreščenko, který ujel v oslabení, ale byl tísněn a Salák jej vychytal. Další třetina začne přibližně v 18:22.

20:00

19:54
    V této třetině se již nic nestane.

19:35
    Poté se ovšem hostům povedlo vyhodit.

19:05
    Hned po buly se dostal do dobré pozice Stapleton, najel si až před Saláka a švihem těsně minul.

18:58
    Navíc se bude vylučovat, na trestnou lavici putuje hostující Tichonov za sekání.

18:39
    Hosté krouží okolo branky, Červenka ale nevypálil ideálně a dorážka Martenssona byla zblokována.

18:11
    Obléhání Barulinovy svatyně zakončil nahozením Alexandrov, Puk k brance neprošel.

17:59
    Puk v rohu za Barulinem.

17:21
    Pěkná zadovka Těreščenka založila útok domácích, obrana SKA byla ale koncentrovaná a přihrávku na najetého Pesonena Petrovovi nepovolila.

17:17
    Barulin musel zasáhnout proti nahození Makarjova z rohu kluziště.

17:05
    Ofsajd hostujícího celku.

16:45
    Obuchov vypálil zápěstím, Salák jeho pokus kontroloval pohledem. Mířil mimo.

16:23
    Panarinův pokus byl nebezpečný pouze pro mantinel.

16:00
    Burmistrov to zkusil individuálně, mezi dvojicí protihráčů ale neprošel.

15:53
    Čudinov přihrál rukou, přerušuje se.

15:22
    Nebude to icing, hosté musí hrát. Dlouhá přihrávka Nikulina u rozhodčích "prošla".

14:55
    Hráči obou týmů si předávají kotouč v pravidelných intervalech.

14:36
    Další útok Kazaně může založit za brankou Kalinin.

14:02
    Protiútok se nezdařil třetí formaci hostí.

13:58
    Nahození ze středního pásma ukryl Salák v lapačce.

13:11
    Vincour vnikl do útočného pásma, puk mu ale trochu utekl a Alexandrov tak získal cennou výhodu, které využil, aby českého útočníka odzbrojil.

12:46
    Domácí gólman šel ven z branky, rozehrvku zvládl elegantně.

12:43
    Po rychlém kontru hostů Barulin raději zalehl kotouč, bude se vhazovat po jeho levici.

12:28
    Souboj za Salákovou brankou neměl vítěze, přerušuje se.

12:13
    Už se opět hraje, aktivnější je nyní Petrohrad.

11:58
    S návratem Golubjeva na led střílel z mezikruží Kučerjavenko, Barulin v pokleku zasáhl. Komerční přestávka.

11:25
    Až nyní se SKA usazuje v pásmu.

11:08
    Tichonov neudržel puk, další vyhození.

10:52
    Ze strany Petrohradu je přesilovka zatím prachbídná.

10:25
    Druhý brejk domácího celku, tentokrát dva na dva. Stapleton zakončil akci střelou, kterou obránce zblokoval.

10:04
    Těreščenko se v oslabení řítil do brejku a ač byl tísněn Kalininem, dokázal zakončit. Salák byl připraven, domácímu publiku se nelíbí, že se zákrok Kalinina obešel bez trestu.

09:58
    Golubjev vyloučen za hákování, přesilovka pro hosty.

09:30
    Salák musel ramenem vyrazit nebezpečný Nikulinův pokus.

09:16
    Heshka nahodil do pásma, ale spoluhráči mu střídají a tak se puku zmocnil Čudinov.

08:47
    Martensson hledal spoluhráče, ale jeho pas prolétl neškodně útočným pásmem a puk mají domácí.

08:25
    Střely na branku zatím 3:3. Mírně aktivnějším týmem Kazaň, s přesilovkou ovšem naložila prachbídně a tak je stav zatím bezbrankový.

08:20
    Opět se přerušuje, icing domácího celku.

08:13
    Puk létá od jedné modré čáry k druhé, aktuálně bez efektu.

07:59
    A hned po buly se dopředu žene Kazaň...

07:47
    Od modré nahodil kotouč Kalinin a byl z toho menší závar, Barulin ale situaci ustál.

06:58
    Salák se musel hodně otáčet po Svitovově přihrávce zpoza branky, ale vypomohla mu obrana a nejnebezpečnější pokus Obuchova skončil na výstroji Judina.

06:41
    Barulin si také osahal kotouč, přikryl jej po nahození Červenky. Český forvard ihned shytal několik ran, přitom se vůbec nepokoušel dorážet. Zřejmě preventivní zásah.

06:35
    Hosté prohráli buly a přicházejí o pásmo.

06:30
    Komerční přestávka.

06:08
    Tempo utkání není bůhvíjak vysoké, nepřispívá mu ani řada nepřesností a soubojů.

05:40
    Petrohrad je kompletní.

05:21
    Ta se ovšem Kazani vůbec nedaří, hosté dvakrát po sobě vyhazují.

04:52
    Oba kohouti skáčou na led, je z toho tedy jen "klasická" přesilovka.

04:44
    Burmistrov neprotlačil puk na Stapletona, ale domácí zůstávají u kotouče.

04:27
    Po buly hosté vyhazují kotouč.

04:08
    Kazaň se usazuje v pásmu, rána Petrova ovšem končí na mantinelu a přerušuje se.

03:40
    Čudinov inkasuje dvě minuty za podražení, domácí budou hrát ve čtyřech proti třem.

03:28
    Stapleton se probil až do zakončení a prověřil Saláka, bude se vylučovat.

03:18
    Jenže je z toho jen odevzdání kotouče.

03:00
    Hostující celek ale vyváží puk a může se pokusit využít většího prostoru na ledě.

02:55
    Buly před Salákem.

02:52
    U mantinelu se za Salákem strhla první potyčka. Neobejde se bez trestů – na hanbu putují Alexandrov a Golubjev.

02:40
    Po přejetí modré čáry vypálil Obuchov, jeho pokus zblokován.

02:26
    Individuální průnik Svitova nenašel pochopení u Kalinina.

02:22
    Icing hostujícího celku, hra se stěhuje před Saláka.

01:54
    Souboj ve středu hrací plochy vyzněl lépe pro Medvěděva, Kazaň získala puk.

01:23
    ...jenže třetí pětka Petrohradu skvěle forčekuje a komplikuje Kazani rozehrávku.

01:14
    Buly vyhráli domácí...

01:15
    Nyní skončila rozehrávka domácích icingem.

00:55
    Kazaň pobyla pár vteřin v útočném pásmu, ale ke střele se už nedostala.

00:31
    Pesonenův pokus zblokován, Salák zasahovat nemusel.

00:18
    Hosté se osmělili k prvnímu průniku, ke střele se ale nedostali.

00:01

Nadcházející souboj se dá označit bez nadsázky jako bitva gólmanů – Barulin proti Salákovi. Začínáme!

Hráči obou týmů jsou na ledové ploše, právě zní ruská hymna. Za malou chvíli jdeme do boje!

AK Bars Kazaň: Barulin (Jaroslavlev) – Nikulin, Kornějev, Heshka, Medvěděv, Zacharčuk, Panin, Jarullin – Pesonen, Petrov, Těreščenko – Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Svitov, Obuchov, Lukojanov – Vincour, Golubjev, Tkačjov – Svečnikov.

SKA Petrohrad: Salák (Nalimov) – Alexandrov, Čudinov, Kalinin, Semjonov, Judin, Rjasenskij, Berdjukov – Thoresen, Martensson, Červenka – Tichonov, Panarin, Kučerjavenko – Šipačjov, Ponikarovskij, Skačkov – Malyšev, Makarjov, Sigarjov.

Rozhodčí: Ronn, Olenin – Misjur, Raming..

Vzájemná bilance obou soupeřů je poměrně vyrovnaná, lepší je Kazaň, která uspěli v šesti bitvách – Petrohrad se radoval čtyřikrát.

V letošní sezoně oba kluby odehrály celkově dvanáct utkání, devět z nich vyhrály, Petrohrad ovšem nasbíral o bodík víc – jedna z proher přišla až v prodloužení. Je také výrazně střelecky aktivnější (49 vs. 30), Kazaň zase lépe brání (17 vs. 27).

Kazaň (druhý poražený semifinalista loňské sezony) si zase užívá domácí sérii, a to nadmíru úspěšnou. Místní klub zdolal postupně Čerepovec, Jaroslavl a Mytišči, inkasoval pouhé dvě branky a i díky tomu se gólman Barulin vyšvihl na čelo tabulky procentuální úspěšnosti (95, 7). V průměru obdržených branek je druhý (1,36).

Shaun Heshka je zase nejproduktivnějším bekem soutěže (4+5). Lídrem týmové produktivity je Burmistrov (4+6), roli střelce plní šestigólový Pesonen. Jediným Čechem v mužstvu je Tomáš Vincour, v posledním utkání proti Mytišči si připsal první bod za asistenci u jedné z branek.

Petrohrad se v loňské sezoně probil mezi čtveřici nejlepších, nestačil na pozdějšího vítěze – Dynamo Moskva. Letos má mužstvo trenéra Jalonena opět ty nejvyšší cíle.

V aktuální venkovní sérii SKA dvakrát vyhrál a dvakrát prohrál, naposledy 2:5 v Novgorodu.

Mezi opory mužstva se může směle řadit český gólman Alexandr Salák. Procentuální úspěšnost zákroků má 93,8; brankový průměr 1,83 je také solidní – a to měl Salák čísla před posledním utkáním ještě lepší.

V bodování celé ligy je druhý další Čech – Roman Červenka (5+10). Hvězdný Ilja Kovalčuk je zase se sedmi trefami druhým nejlepším střelcem soutěže. Velké jméno si nejen v KHL vydobyl Nor Patrick Thoresen (5+7), Švédsko zastupuje Tony Martensson. Petrohrad disponuje opravdu našlapaným mužstvem.

Dnešní utkání proti sobě svede dva špičkové týmy (dlouhodobě i aktuálně). Druhý celek východní tabulky Kazaň hostí lídra "západu" Petrohrad.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Martin Lísal

Branky a nahrávky: 28. Lukojanov (Tkačjov, Medvěděv) – 23. Skačkov (Šipačjov), 50. Judin, 57. Ponikarovskij

Ak Bars Kazaň: Barulin (Jaroslavlev) – Nikulin, Kornějev, Heshka, Medvěděv, Zacharčuk, Panin, Jarullin – Pesonen, Těreščenko, Petrov – Varnakov, Stapleton, Burmistrov – Obuchov, Svitov, Lukojanov – Vincour, Golubjev, Tkačjov – Svečnikov.
    SKA Petrohrad: Salák (Nalimov) – Alexandrov, Čudinov, Kalinin, Semjonov, Judin, Rjasenskij, Berdjukov – Thoresen, Martensson, Červenka – Tichonov, Kučerjavenko, Panarin – Ponikarovskij, Šipačjov, Skačkov – Malyšev, Makarjov, Sigarjov.

Rozhodčí: Ronn, Olenin – Misjur, Raming.