SHK Hodonín – Orlová 6:2 (kon.) | Přerov – Poruba 2011 2:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Vsetín 1:5 (kon.)
Frýdek-M. – Břeclav 2:1 (po pr.) | Kolín – Klášterec nO 8:1 (kon.) | Žďár n/S – Jablonec n/N 4:2 (kon.)
Bílina – Klatovy 6:4 (kon.) | Nový Jičín – Technika Brno 2:7 (kon.) | Kobra – Sokolov 4:2 (kon.)
Pelhřimov – Děčín 6:4 (kon.) | Milevsko – Vrchlabí 0:2 (kon.) | Mor. Budějovice – Tábor 4:3 (kon.)
HC ZUBR Přerov
2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
Sobota 05.10.2013, 17:002. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký sobotní podvečer z Přerova. Zubři přivítají na svém ledě svého souseda v tabulce. Hokejisté HC RT Torax Poruba se nacházejí v celkové tabulce hned za přerovskými Zubry. Poruba v posledním duelu na domácí půdě zdolala těsně Hodonín 3:2 a bude chtít navázat na vítěznou notu. Naopak přerovští si přivezli ve středu z Brna porážku od Techniky 5:2. V brance Ostravanů by se měl představit bývalý přerovský brankář Radek Tihlář, který zdejší prostředí zná moc dobře. Domácímu celku nadále schází nemocný brankář Vojtek, kterého by měl opět nahradit talentovaný Jiří Sklenář.

HC ZUBR Přerov: Sklenář (Loučka) – Pala, Faltýnek, Vlček, Tomeček, Kudělka, Osina – D. Šťastný, Sedlák, Blinka – Brančík, Haloda, Ministr – Goiš, Kundrátek, Ditrich – Sakrajda, Kolář.

HC RT TORAX Poruba: Tihlář (Gleich) – Wolf, Šindelář, Javín, Prokop, Slavík, Peslar – Videlka, Krayzel, Vaněk – Vrána, Seidler, Buček – Chaloupka, Pavlačka, Zachar – Zubek, Piják, Rozsypka.

Rozhodčí: Obadal – Matěj, Velinský.

00:01

0:10
    Zakázané uvolnění na straně Poruby.

0:30
    Tihlář v pohodě likviduje nahození z hokejky Tomečka.

1:14
    Kotouč se po nahození Prokopa snesl mezi diváky. Vhazuje se poprvé před brankou domácích.

1:38
    Pala se tvrdě opřel do puku,přerovský obránce už však střílel po odpískaném ofsajdu.

2:23
    Brančík použil svoji hůl moc vysoko a hra je přerušena.

2:32
    Kundrátek vybojoval první přesilovku pro domácí tým.

2:37
    Potrestán je Lukáš Prokop (POR) 2 minuty za hákování.

3:02
    Zubrům se moc nezadařila kombinace v útočném pásmu a Slavík může vyhodit před Sklenáře.

3:43
    Haloda se ocitl s kotoučem na holi v ofsajdové pasti. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

4:12
    Sedlákova nečekaná přizemní střela končí v lapačce Tihláře.

4:39
    Přerovští vymysleli pohlednou akci na jejímž konci se prezentoval povedenou střelou Blinka. Tihlář byl ale pozorný a připisuje si další úspěšný zákrok.

4:45
    Lapačka brankáře Poruby byla opět na správném místě a hra je přerušena. Poruba je kompletní.

5:05
    Zubři vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

5:20
    Hokejisté Přerova podruhé za sebou vyhodili kotouč na icing. Další buly v blízkosti Sklenáře.

6:30
    Poruba byla zhruba minutku nastěhovaná před Sklenářem a vynutila si první přesilovou hru.

6:34
    Daniel Faltýnek (PŘE) 2 minuty za nedovolené bránění.

6:50
    Pala byl zasažen holí do obličeje, rozhodčí se rozhodli, že vylučovat nebudou.

7:34
    Hráči Poruby kombinují a Sklenář už musel dvakrát zasahovat proti nebezpečné střele Javína a následně střílel Chaloupka.

8:10
    David Videlka se ocitl úplně sám před přerovským brankářem. Útočník Poruby si kotouč potáhl a zkusil na Sklenáře bekhendové zakončení. Přerovský brankář se proti jeho pokusu vytáhl výborným zákrokem.

8:40
    Ani Poruba nevyužila svoji první početní výhodu. Faltýnek může na led.

9:35
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři se ujímají těsného vedení! MAREK DITRICH se prosadil mezi dvěma obránci Poruby a přesnou střelou do levého horního růžku překonává hostujícího brankáře. Bez asistence.

9:54
    Ostravští vyhazují kotouč přes všechny čáry – icing.

10:29
    Goiš obkroužil branku hostí a servíroval puk na hokejku Halody. Ostravský obránce byl ale rychlejší a stačil přihrávku zblokovat.

10:52
    Na ledě v těsné blízkosti Tihláře zůstal ležet jeden z porubských hráčů a hra je přerušena.

10:52
    Na led musel přispěchat i lékař.

10:52
    Vypadá to, že zraněným hráčem hostí je obránce Jakub Peslar. Ten už za asistence spoluhráče a lékaře opustil ledovou plochu a míří na ošetření. Uvidíme, zda bude v utkání pokračovat.

10:52
    Ledaří museli ještě odstranit z ledu krvavé stopy a nyní se může vhazovat ve středním pásmu.

11:38
    David Šťastný si nedokázal poradit s dobře postaveným Tihlářem. Ostravský brankář výborně zasáhl lapačkou proti střele přerovského útočníka.

12:08
    Výhodu přesilové hry budou mít hokejisté Poruby. Dvěma minutami za podražení je potrestán Tomáš Vlček (PŘE)

12:39
    Sklenář musel třikrát zasahovat proti třem dorážkám Vrány u levé tyčky. Přerovský brankář se dobře natěsnal k tyčce a nepropustil puk za svá záda.

13:34
    Pavlačkovu střílenou přihrávku přes brankoviště nikdo z hostí nedokázal tečovat do sítě

13:54
    Zubři zásluhou Vlčka vyhazují puk před Tihláře.

14:12
    Vlček může zpět na led, Zubři se i tentokrát ubránili.

14:45
    Haloda se natlačil před Tihláře a vznikla z toho menší potyčka.

15:32
    Faltýnkova střela na Tihláře už byla ofsajdová.

15:59
    Sklenář v pohodě chytá bekhendové nahození z hole Vrány.

16:38
    Zraněný Peslar opouští na nosítkách zimní stadion a zřejmě zamíří do nemocnice na vyšetření.

17:02
    Kundrátek se obtočil kolem hostující branky a snažil se bekhendem překvapit Tihláře. Střela přerovského hráče byla včas zastavena obráncem Poruby.

17:35
    Sklenář si musel povyjet skočit rybičkou po kotouči před dojíždějícím Videlkou.

18:02
    Blinkova dorážka končí v moci připraveného Tihláře.

18:56
    Petr Seidler (POR) 2 minuty napadení.

19:24
    Buly v blízkosti ostravské branky.

19:53
    Tihlář stačil vyrazit nebezpečnou Halodovu teč mimo branku.

20:00

První velice zdlouhavá a přerušovaná třetina je za námi. Viděli jsme jedinou trefu a to z hole domácího Ditricha, který si tváří v tvář vychutnal Tihláře přesnou střelou do šibenice. Zubři budou z kraje druhé třetiny dohrávat ještě 46 vteřin přesilovku pět na čtyři.

20:01

20:28
    Poruba okamžitě po získaní kotouče vyhazuje puk před Sklenáře.

20:50
    Seidler je na ledě, Poruba zvládla i tohle oslabení na jedničku.

21:07
    Buly po levé ruce Tihláře.

21:32
    Javínova přihráva nebyla zachycena nikým ze spoluhráčů a píská se icing.

21:54
    Osina byl tvrdě sražen k ledu a s domácím obráncem to nevypadá moc dobře.

21:54
    Osina za asistence spoluhráčů opouští ledovou plochu.

21:54
    Za zákrok na Osinu je potrestán za faul kolenem dvěma minutami Jan Chaloupka (POR)

22:35
    Zubrům dlouho trvalo než se jim podařilo vymyslet něco pohledného, až zakončení Brančíka nadělalo Tihlářovi menší potíže.

24:05
    Poruba právě vstřelila branku!
    Mezitím co už byli hosté v plném počtu se z protiútoku prosadil právě předtím vyloučený JAN CHALOUPKA. Sklenář nestačil reagovat na jeho střelu po ledě. Asistence: Martin Buček.

24:53
    Hosté se po vyrovnávací brance začínají probouzet. Sklenář musel zakročit proti střele Videlky a vzápětí vykryl i dorážku Seidlera.

25:36
    Osina nakonec opouští ledovou plochu a ze střídačky zamířil domácí obránce na ošetření do šatny.

26:19
    Obránce Vlček zachytil nepřesnou rozehrávku hostí a alespoň vyhodil puk do rohu, aby mohli domácí vystřídat.

26:51
    Poruba je hodně aktivní, Sklenář musel vyrážet střelu Slavíka.

27:35
    Goiš mel slušně napřaženo kousíček za modrou čarou. Jeho střelu v poslední chvíli stihl odvrátit obětavým zákrokem Prokop.

28:26
    Porubští hráči se nedohodli při rozehrávce a je z toho icing.

29:03
    Ministr v přečíslení ještě posunul kotouč na Halodu. Halodova jemná teč ale Tihláře nevystrašila.

29:42
    Vyhození Zubrů znamená zakázané uvolnění. Vhazuje se v blízkosti Jiřího Sklenáře.

30:53
    Tihlář se štěstím dokázal udržet kotouč před brankovou čarou před dotírajícím Blinkou.

31:23
    Chvíli se hrálo bez přerušení, což je dnes překvapením. Následuje buly u Tihláře.

31:45
    Tihlář v pohodě vyrazil Sakrajdovu střelu z levého křídla.

32:26
    Brančík nabil mezi kruhy Sakrajdovi, ten vyslal tvrdou bombu, která orazítkovala pouze plexisklo za ostravskou brankou.

32:47
    Hokejisté Poruby hráli chvíli v šesti a rozhodčím to neuniklo. Trest za hostující lavičku odpyká Petr Seidler (POR)

33:51
    Zubři si moc dlouho přesilovku neužili. Blinka (PŘE) to přehnal s tvrdostí u mantinelu a jde si odpykat dvě minuty.

34:29
    Vhazuje se v obranném pásmu Přerova.

34:39
    Domácím se podařilo alespoň na chviličku vymanit z menšího tlaku Poruby vyhozením kotouče do středního pásma.

34:47
    Poruba je kompletní a začíná jí zkrácená přesilovka pěti proti čtyřem.

34:56
    Hosté okamžitě trestají! Kratičkou přesilovku hostů využil PETR SEIDLER, který si po odpykaném trestu řekl o kotouč a střelou o břevno posílá svůj celek do jednobrankového vedení. Asistence: Rudolf Wolf.

35:28
    Šťastný byl v moci kotouče sražen v blízkosti přerovské branky, rozhodčí ale vylučovat nehodlají.

36:54
    Tentokrát už faul opět na Davida Šťastného je potrestán. Za katr už odjíždí Jiří Šindelář (POR)

37:23
    Hra je přerušena, Vlček stál v brankovišti a Přerov se stěhuje pryč z útočné třetiny.

37:36
    Tihlář likviduje pokus Sedláka a bude se vhazovat v blízkosti ostravské branky.

38:28
    Sedlákův pokus zpoza obránce Tihláře nerozhodil.

38:40
    Zubrům se tahle početní výhoda moc nedaří, Porubě se povedlo dvakrát po sobě puk poslat před Sklenáře.

39:01
    Seidler je na ledě, Zubři nepotrestali ani tuhle početní výhodu.

39:32
    Hosté ještě vyhazují před koncem druhé části na icing.

40:00

V šatně Poruby bylo po první přestávce zřejmě rušno, protože herní projev hostů se ve druhé části značně změnil a hosté obrátili dvěma góly nepříznivý stav. Zubři tak mají do třetí části co dělat, pokud chtějí dnes bodovat. Poslední dvacetiminutovka začne v 18:44.

40:01

40:07
    Brančík byl nachytán s kotoučem v ofsajdu.

40:31
    Pokus Pavlačky končí v přichystané lapačce Sklenáře.

40:57
    Ministr vlétl do útočné třetiny a snažil se kličkou obelstít Prokopa. Ostravský bek mu ale dokázal vypíchnout kotouč do středního pásma.

41:02
    V blízkosti přerovské branky se strhla menší strkanice. Rozhodčí nebudou muset vylučovat.

41:37
    Pokus Seidlera dokázal Sklenář ztlumit a Zubři mohou dopředu.

42:28
    Tihlář musel až na podruhé schovat puk do lapačky před dotírajícím Brančíkem.

42:55
    Puk končí v hledišti jako suvenýr jednoho z diváků.

43:09
    Vhazování v obranné třetině Zubrů.

43:46
    Přerovskou obranu přebruslil Lukáš Vrána a Tihlář se zaskvěl dobrým zákrokem proti úniku hostujícího útočníka.

44:29
    Krayzelovu pumelici Sklenář lehce vyrazil holí do rohu kluziště, kde se kotouč odrazil do jízdy Sakrajdovi. Domácí útočník ale už neměl dostatek sil, aby dobruslil puk a zakonči. Kus černé gumy skončil v lapačce Radka Tihláře.

45:44
    Poruba má jedinečnou šanci si pojistit vedení v přesilovce. Petr Sakrajda (PŘE) 2 minuty za nedovolené bránění.

46:24
    Ostravskou akci přibrzdil odpískaný ofsajd.

46:54
    Střelu Slavíka zblokoval jeden z domácích hráčů a Zubři se alespoň na chvilinku osvobozují.

47:33
    Faltýnek namažal na modrou Videlkovi, ten ale nedokázal potrestat hrubku domácího obránce.

47:45
    Sakrajda opustil dvířka trestné lavice a Zubři jsou kompletní.

47:54
    Na ledě se chvíli svíjel hostující Javín, vypadá to ale, že obránce hostí bude v pořádku.

48:29
    Petr Seidler (POR) 2 minuty za faul kolenem. Šance pro Zubry ke srovnání.

48:53
    Blinka tečoval Palovu střelu, Tihlář ale stačil reagovat. Poruba následně vyhazje puk před Sklenáře.

49:16
    Lehké nahození Brančíka chytá Tihlář do lapačky.

49:29
    Sakrajdův slušný projektil končí na připraveném Tihlářovi.

50:10
    Ditrich si všiml na modré čáře volného Vlčka, jeho střela ale zamířila těsně vedle levé tyče.

50:33
    Zubři v přesilovce témeř nic nedokázali vymyslet a čas na vyrovnání se jim pomalu krátí. Poruba je v pěti.

51:31
    Za brankou hostí zůstal ležet jeden z hráčů, kterému se moc z ledu nechce.

51:31
    Hostující Šindelář rychle stoupl z ledu a může se pokračovat.

52:19
    Zubři měli na hokejce vyrovnání! Střela jednoho z domáích útočníků ale těsně minula levou tyčku přerovské klece.

52:46
    Sakrajda hledal před brankou Brančíka, jeho skákavou dorážku dokázal Tihlář zneškodnit.

53:32
    Další šance domácích zůstává nevyužita, tentokrát střílel Brančík a dorážel Ditrich.

55:05
    Máme vyrovnáno! PETR SAKRAJDA si sjel na levý kruh a dělovkou z první vymetl všechny pavouky z Tihlářovy branky. Excelentní zakončení přerovského útočníka dává utkání nerozhodný stav. Asistence: Richard Brančík, Marek Ditrich.

56:15
    Hosté vyhazují kotouč na icing a hra se stěhuje před Tihláře.

56:48
    Sklenář výborně zasáhl proti střele Zachara, následná dorážka ostravského útočníka zacinkala na levou tyčku přerovské klece!

57:55
    Strhující závěr zápasu. Hosté se opět dostávají do těsného vedení pouhé dvě minuty před koncem. Dělovku Vaňka stačil Sklenář vyrazit pouze před sebe, kde se zjevil osamocený MARTIN BUČEK a bekhendem posílá Porubu do vedení. Asistence: Rostislav Vaněk, Marek Pavlačka.

58:35
    Zakázané uvolnění hostů, Přerov se ještě tlačí za vyrovnáním.

58:38
    Lavička Zubrů si bere oddechový čas.

58:38
    Vhazuje se v obranné třetině hostí, brankář Sklenář zůstává na střídačce a domácí tým to zkusí se šesti hráči v poli.

58:44
    Kudělkovi puk přeskočil čepel a odskočil na střídačku hostů. Buly ve středním pásmu a Sklenář se vrací mezi tyče.

59:13
    Sakrajda vyváží kotouč a Sklenář upaluje na střídačku, domácí opět v šesti.

59:23
    Tihlář zlikvidoval skákavé nahození Brančíka, buly po levici ostravského brankáře.

60:00

Hokejisté Poruby úspěšně dokráčeli k těsné výhře a odváží si z Přerova všechny body. Zubrům se povedlo v závěru ještě vyrovnat, ale hosté se nenechali zaskočit a o třech bodech rozhodl bekhendovou trefou Martin Buček. Zubrům nevyšlo ani následné power-play. Pro dnešek je to všechno, hezký zbytek soboty. (19:25:08)

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 10. Ditrich, 56. Sakrajda (Brančík, Ditrich) – 25. Chaloupka (Buček), 35. Seidler (Wolf), 58. Buček (Vaněk, Pavlačka)

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Gleich) – Wolf, Šindelář, Javín, Prokop, Slavík, Peslar – Videlka, Krayzel, Vaněk – Vrána, Seidler, Buček – Chaloupka, Pavlačka, Zachar – Zubek, Piják, Rozsypka.

Rozhodčí: Obadal – Matěj, Velinský