Gil Vicente – FC Ferreira 2:1 (kon.) | Nacional – Braga 3:0 (kon.) | Arouca – Porto 1:3 (kon.)
Estoril – Benfica 1:2 (kon.)
GD Estoril Praia
1:2 (0:1)
Benfica Lisabon
Neděle 06.10.2013, 21:15Portugalská Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.

Dobrý den, ještě jednou Vás vítám u dnešního zápasu portugalské ligy. Dnes se mezi sebou utkají GD Estoril Praia a Benfica Lisabon.

Hosté se nacházejí v tabulce na pátém místě se ze ziskem jedenácti bodů. Třikrát se podařilo hostům vyhrát a dvakrát remizovat. V posledním zápase ligy remizovali doma proti Belenenses 1:1. Hosté hrají Ligu mistrů, v prvním zápase prohráli venku proti PSG 3:0.

Domácí se nacházejí v tabulce na místě čtvrtém, stejně jako hosté získali jedenáct bodů. V posledním ligovém zápase vyhráli na hřišti SC Olhanense 2:1. Domácí hrají Evropskou ligu, v prvním zápase prohráli na půdě Liberce 2:1.

Vzájemné zápasy

06.12.2004 SL Benfica – Estoril Praia 2:1
    24.04.2005 Estoril Praia – SL Benfica 1:2
    06.01.2013 Estoril Praia – SL Benfica 1:3
    06.05.2013 SL Benfica – Estoril Praia 1:1

GD Estoril Praia: (4-2-3-1) Vagner – Babanco, Fernandes, Tavares, Mano – Gonçalves, Santos – Sebá, Evandro, Galvão – Leal
    Náhradníci: Miguel, Luis, Balboa, Fernandes, Coimbra, Ribeiro, Lopes

Benfica Lisabon: (4-2-2-2) Moraes – Siqueira, Garay, Luisão, Pereira – Matić, Pérez – Gaitán, Marković – Rodrigo, Lima
    Náhradníci: Vitoria, Amorim, Cardozo, Đuričić, Lopes, John, Almeida

Rozhodčí: Mota – Vieira, Gomes.

1

1
    Estoril zahájil první poločas.

2
    Benfika je důraznější v osobních soubojích a proto se častěji tlačí před branku Estorilu.

3
    Na konci třetí minuty se prohnal za obranu Leál, ale Garay Benfiku zachránil a odehrál na rohový kop.

4
    Domácím se standardní situace nepovedla a musí začínat další pokus o zteč hostující branky od té vlastní.

5
    Druhý roh v pořadí Estorilu, tentokrát přes Pereiru nepřešel Evandro.

7
    Oba týmy neudrží míč na zemi, většina přihrávek jde vzduchem, takže v podstatě ani nevíme, kdo má míč v držení.

8
    Lima si zaběhl za obranu na centr Rodriga, ale vyběhl dříve než měl a byl usvědčen z ofsajdu.

9
    Pérez se pustil mezi dva protihráče, Ti mu zastoupili cestu a Vagner míč sebral do svých rukavic.

10
    Benfica právě vstřelila branku!
    To je celkem brzký gól! Na centrovaný míč z levé strany si na malý čtverec naběhl Brazilec RODRIGO JOSÉ LIMA DOS SANTOS a hlavou nedal Vagnerovi šanci – 0:1.

12
    Prvním napomínaným hráčem je domácí Babanco.

13
    Domácí podnikli rychlý kontr, který svým obětavým zákrokem překazil Garay, jenž odehrál míč na roh.

13
    Maxi Pereira druhým napomínaným hráčem utkání.

15
    Lima se pokusil o další náběh za obranu, ale přihrávka přišla o zlomek později než měla, čímž byl hostující hráč nachytán v ofsajdu.

17
    Sebá dvakrát nedovolil domácím hrát dál, když v obou případech zasáhl míč, který od něj následně putoval do zámezí.

18
    Hosté kombinují na vlastní polovině. Po dlouhém pasu na Limu, domácí forvard vrací hru odkud přišla.

19
    Žlutou kartu dostává Siqueira (Benfica Lisabon).

20
    Markovič nedovoleně zastavil na polovině hřiště Evandra.

23
    Markovič se prodíral podél pravé postranní čáry, na hranici vápna chtěl přihrát, jenže jeho pokus se mu vůbec nevydařil. Odkop od branky Vagnera.

24
    Překopávanou na středu hřiště vyhrávají domácí.

24
    Na levé straně se Estoril neprosadil, tak to zkouší po pravé straně.

25
    Na trávníku zůstal ležet Lazar Markovič...Po krátkém ošetření musí být odnesen na nosítkách.

27
    Lazar Marković již do utkání nenaskočí, jeho místo musí zaujmout Ola John.

29
    Siqueira neudržel míč na hřišti, bude se kopat od branky domácích.

30
    Benfika to z důrazem přehání, třetím jejím napomínaným hráčem žlutou kartou se stává Nemanja Matić, který fauloval Gonçalo Santose.

32
    Asi 5 metrů za vápnem vystřelil Galvão, ale Moraes si jeho střelu stáhl ze vzduchu.

33
    Sebá se nebezpečně obtočil okolo protihráče a vystřelil vedle pravé tyče hostující branky.

34
    Gonçalo Santos podkopl zezadu Maxi Pereiru, faul je pískaný, karta se však udělovat nebude.

35
    Gaitán zpracoval do běhu přenesení hry zprava doleva prošel k vápnu, navedl si míč na střelu, ale nepřipravil si palebnou pozici dobře, jeho pokus šel mimo.

36
    Čtvrtý roh domácích.

37
    Ti jej rozehráli na hlavy hostujících obránců, situaci se snažil ještě zachránit Tavares, ale našel pouze Luíse Leala v ofsajdu.

39
    Estoril se dostal poblíž branky Moraese, ale nepřesná přihrávka končí na kopačce Pereiry, který odkopává co nejdále od své branky.

40
    Běží 40 minuta prvního poločasu a hosté stále vedou o jednu branku, kterou krásnou hlavičkou vstřelil Lima, od té doby ani jeden tým příliš nezazlobil.

41
    Benfika kombinuje na vlastní polovině.

42
    Držení míče je zvláště vyrovnané 50% – 50%.

43
    Seba zajel zezadu do Gaitána. Benfika bude kopat přímý kop ze vzdálenosti 29 metrů.

44
    Rodrigo se ujal exekuce a notně protáhl Vangera, jeho pokus šel nad.

45
    Běží poslední minuta první půle, hra se přesunul od branky Estorilu opět do středu hřiště.

45
    Nastavovat se bude pouze jedna minuta nad rámec 45 minut.

45+1
    Filipe Gonçalves dostává žlutou kartu.

45+1
    A Filipe Gonçalves v akci podruhé. Po rozehraném přímém kopu míč zahrál rukou a hlavní sudí nařídil penaltu.

45+3
    Lima jako exekutor si vybral stejný kout branky, jako brankář Vagner, takže na ukazateli skóre stále svítí 0:1.

Je za námi první poločas pohledného utkání, které má ve svých rukou převážně Benfika. Už v 10.minutě otevřel skóre hostující útočník Lima, který si naběhl na krásný centr a na malém vápně nedal Vagnerovi šanci. Stejný hráč mohl na konci poločasu náskok Benfiky ještě zvýšit, ale při exekuci pokutového kopu zcela selhal.
    Jak bude probíhat utkání dál uvidíme ve druhých 45 minutách.

46
    Dlouhý míč Lima zkrotit nemohl, ale Vagner už ano a předává na svého obránce.

47
    Vagner znovu v akci, opět nohou musí rozehrát na své spoluhráče.

48
    Do třetice Vagner. Gaitán centroval před branku, na prsa ztlumil míč domácí Babanco a pak již jen domácí brankář.

49
    Maxi Pereira byl faulován Pedrem Galvãem, jenž udeřil protihráče nechtěně pěstí.

51
    Benfika kombinuje na polovině domácích.

52
    Gaitán hledal dlouhým pasem Limu, toho předběhl Vagner a míč sebral ze vzduchu.

52
    Rodrigo trefil kolenem Sebú, který se jen těžce sbíral ze země.

53
    Přímý kop srazili hosté na pátý roh pro Estoril.

54
    Po rohu nestihl Luís Leal vyběhnout z ofsajdové pozice, asistent rozhodčího proto zvedl praporek nad hlavu.

56
    Filipe Gonçalves se dnes podruhé žlutě provinil a musí se jít nuceně dříve sprchovat.

57
    Gaitánův přímý kop Vagner chytá do rukavic.

58
    Domácí to i deseti budou zkoušet dál. Nyní se po pravé straně probíjel Sebá.

58
    Rodrigo na druhé straně neuspěl proti Manovi.

59
    A to bylo poslední co dnes hráč Benfiky předvedl. Jeho místo zaujme Oscar Cardozo.

61
    Hodina hry je za námi. Domácí hrají od 56. minuty o deseti hráčích v poli a budou to mít proti vyspělému soupeři těžké.

62
    I tak hrají stále častěji s míčem právě domácí.

62
    Siqueira z první hledal někoho ve vápně, ale našel pouze protihráče.

63
    Oscar Cardozo se poprvé dotkl míče, ale hrát s ním dál nemohl, protože jej zadržel praporek nad hlavou pomezního rozhodčího.

64
    Hráči Estorilu se zdají býti podrážděni. Sebá bojoval o míč a použil k jeho získání skluz, což se nelíbilo hlavnímu sudímu a udělil mu trest.

65
    Siqueira se jen taktak dobelhal za postranní čáru.

66
    Hra může pokračovat.

67
    Lima si došel pro faul ve středu domácí poloviny.

68
    Po rozehraném přímém volném kopu se k míči dostal Maxi Pereira, ale jeho bomba trefil pouze bránícího hráče.

69
    Na pravé straně operovali Pereira s Johnem, ale prvně jmenovaný si míč předkopl příliš daleko od nohy a ten skončil v zámezí.

70
    Do konce zápasu chybí zhruba 20 minut a Benfika vede o jedinou branku, domácí však hrají oslabení o vyloučeného Filipe Gonçalvese.

71
    Na pravé straně se uvolnil Maxi Pereira, který našel ve vápně OSCARA CARDOZA, který volejem trefil přesně levý horní roh domácí branky – 0:2.

73
    Odchází João Pedro Galvão, kterého nahrazuje Javier Balboa.

73
    Dohrál i Sebá, kterého nahrazuje Gerso Fernandes.

73
    Po rozehrání vyzkoušel pozornost Moraese Evandro, roh pro domácí.

73
    Estoril právě vstřelilo branku!
    A je to zas o jednu branku! Na rohový kop Evandra si naběhl JAVIER BALBOA a snižuje – 1:2.

77
    Cardozo vyhrál hlavičkovž souboj pro Limu, ale ten nezamířil přesně.

79
    Přímý kop odvrací Luisão na další rohový kop Estorilu.

80
    Evandro jej rozehrál, ale tentokrát si Benfika situaci pohlídala.

83
    Poslední střídání na domácí straně. Babanca nahrazuje Bruno Lopes.

84
    Hned dva nedovolené zákroky domácích.

86
    Po přímém kopu se v ofsajdu ocitl Luisão.

87
    Benfika chystá střídání.

87
    Ale ještě předtím přichází nedovolený zákrok Gaitána na pronikajícího Evandra.

88
    Ze hřiště odchází Lima, jeho místo zaujme Ruben Amorim.

89
    Gersó Fernandes obcházel Maxiho Pereiru, ten jej udeřil do obličeje a uviděl druhou žlutou a následně i červenou kartu.

90
    Běží poslední minuta zápasu.

90
    Moraes tak dlouho otálel s rozehrávkou až viděl žlutý katrónek.

90+1
    Nastavovat se budou 4 minuty.

90+2
    Domácí spěchají za vyrovnáním, ke kterému se jim naskytla cesta vyloučením Maxi Pereiry.

90+3
    Cardozo udržel proti Tavaresovi míč, ale nepřihrál přesně.

90+3
    Nedorozumění Moraese s obranou mohl využít Evandro, ale měl to z úhlu, takže míč skončil nad brankou.

90+5
    Rozhodčí kontroluje hodinky.

A je dobojováno. Utkání dospělo do napínavé koncovky, na jejímž konci byli šťastnější hosté z Lisabonu. Na rozdíl dvou branek ve druhé polovině zvýšil Cardozo. Domácí vystřídali a ač o 10 mužích v poli, tak přeci jen snížili. V závěru se nechal vyloučit hostující Maxi Pereira a Estropril sahal po bodu, jenže Evandro z úhlu netrefil mezi třu tyče.

A to je ode mne, přeji dobrou noc a u dalších sportovních klání napočtenou.