Gil Vicente – FC Ferreira 2:1 (kon.) | Nacional – Braga 3:0 (kon.) | Arouca – Porto 1:3 (kon.)
Estoril – Benfica 1:2 (kon.)
CD Nacional
3:0 (2:0)
SC Braga
Neděle 06.10.2013, 17:15 • Estádio da Madeira • Portugalská Primeira Liga

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (19:47:38)

Je dobojováno! Domácí dnes naprosto ovládli zápas a po zásluze vítězí 3:0, což by asi před tímto zápasem tipoval jen málokdo. Nacional se dnes mohl opřít o své útočníky. Všichni tři totiž vstřelili po jedné brance. Pro Bragu určitě ztráta, zato pro domácí důležité tři body.

90+3
    Zápas už se dohrává, hlavní rozhodčí za chvíli odpíská konec zápasu.

90+2
    Rozhodčí nastavil tři minuty, před námi jsou ještě dvě.

90+1
    Ten ale nebezpečí pro Nacional nepřinesl, Gottardi s rozehrávkou nespěchá.

90
    Ještě v závěru vybojovali hosté roh.

89
    Za kartu to ještě schytal domácí Ghazal.

88
    Zápas už se jen dohrává, dávno je rozhodnuto.

87
    Nacional právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Třetí branku domácích přidává CANDEIAS, což znamená, že se dnes prosadili všichni tři útočníci domácího celku, výborná produktivita!

86
    Žlutou kartu vidí hostující Custodio, dobrá možnost pro domácí!

84
    Jeden takový teď střelou vedle zakončil Candeias.

83
    Tohle není určitě zápas Bragy, nebezpečnější jsou domácí, kteří hrozí z rychlých brejků.

82
    Poslední střídání v zápase. Djaninyho nahrazuje Lucas.

81
    Šestý roh v zápase pro Bragu.

80
    Až teď se konečně dostali k něčemu vážnějšímu! Pardova střela ale brankáře Gottardiho neohrozila natolik, aby musel zasahovat.

79
    Nepřesnosti na obou stranách, hosté jsou opravdu bezmocní.

77
    Dobrá práce hostujících zadáků, kulatý nesmysl však znova v moci Nacionalu.

76
    Rod pro Nacional, v této herní činnosti 4:5.

75
    Až teď. Střele Alana ale chyběla přesnost.

74
    Domácí totiž výborně brání a Braga se pořádně nemůže dostat k velkému vápnu soupeře.

73
    Zatím to příliš nevypadá, že by hosté ještě měli pomýšlet na body.

71
    Právě Zainadineho nahrazuje Sousa.

70
    Pouze za cenu žluté karty si teď počínal domácí Zainadine.

69
    Je to tak, Maura nahrazuje Rafa Silva.

68
    S tím to nevypadá dobře a Mauro bude muset asi střídat.

67
    Znova se nehraje, na zemi teď zůstal ležet hostující Mauro.

66
    Žlutou kartou nyní potrestán domácí obránce Marçal.

65
    Žádné nebezpečí, pískán totiž útočný faul hostům.

64
    Domácí obrana odvrací jen za cenu dalšího rohu.

63
    Roh pro hostující Bragu, v dnešním zápase už čtvrtý.

61
    Míč si vzal na starost Claudemir, který se rozhodl pro střelu. Tu ale zastavuje dobře postavená zeď.

60
    Teď se tedy naskytla zajímavá standartní situace pro domácí Nacional.

59
    Žlutou kartou potrestán hostující Coelho.

58
    I roh domácích se s úspěchem nesetkal. Hosté ale rychle berou míč a už zakládají další akci.

57
    Roh i na druhé straně, nyní se hraje hodně rychlý fotbal, šance ale nepřichází.

56
    Pro míč si došel Gottardi, který rychle rozehrává.

55
    Nyní vybojovali rohový kop, třetí v tomto zápase v jejich prospěch.

53
    Hostům nelze upřít snaha, dnes to ale zatím nejde.

52
    Střídají i domácí. Jotu nahrazuje Aurélio.

51
    Standartní situace se domácím ale vůbec nepodařila.

50
    Na druhé straně vybojoval Nacional roh, v této statistice 2:2.

49
    Zajímavý centr posílal do pokutového území Custodio. Domácí obrana pozorná.

48
    Hosté do druhého poločasu vstoupili aktivněji, není se co divit, potřebují vstřelit minimálně dvě branky.

46
    Dohráno má i Agra, místo kterého přišel Vieira.

46
    Hosté dvakrát střídali. Edinha nahradil Pardo.

46

Úvodní poločas nám přinesl hodně nečekanou podívanou. Domácí byli lepším celkem a po brankách Rondóna a Djaninyho vedou 2:0. Hosté to budou mít ve druhém poločase hodně těžké. Tak uvidíme, s čím do druhého poločasu, který začne zhruba v 18:18 přijdou.

45+2
    Braga ještě vybojovala roh. Z toho ale nic nebylo a hlavní rozhodčí nejspíše každou chvílí odpíská konec prvního poločasu.

45+1
    Žlutou kartu ještě v závěru poločasu vidí domácí útočník Candeias.

45
    Hlavní sudí Dias přidá jednu minutku nad rámec první půle.

44
    První poločas už se jen z povinnosti dohrává.

43
    Tato standartní situace se s úspěchem nesetkala a u míče už zase domácí.

42
    Na rohy srovnáno, jak s touto možností naloží Braga?

41
    Další branku mohl přidat Candeias, tomu ale odmáván a odpískán ofsajd.

40
    A přidává i druhou branku. Míč dostal útočník DJANINY, který propálil vše, co mu stálo v cestě, tohle už je pro hosty dost špatné, 2:0!

39
    Místo toho, aby to byla Braga, která by měla určovat tempo, je to Nacional, který má i nadále mírně navrch.

37
    Druhá žlutá karta je tu. Dostává ji Baiano.

36
    Dobrá střela Rondóna, který alespoň v tuto chvíli svou druhou branku nepřidává, pozorný Eduardo chytá.

35
    Hosté nemohou na domácí obranu najít žádný recept a úroveň fotbalu je dost nízká.

34
    Na domácích už je evidentní, že v prvním poločase nechtějí chybovat a hrají hodně opatrně.

32
    Další nevybíravý zákrok Joty na Maura.

31
    Hraje se hodně tvrdě, rozhodčí Dias ale zatím druhou žlutou kartu neuděluje.

30
    Půlhodina hry bude za chvíli za námi, domácí stále vedou po brance Rondóna z 6. minuty 1:0.

29
    Další nepřesnou střelu si do statistik zapisuje hostující Edinho.

27
    Zápas zatím moc pěkného nenabízí, hraje se především ve středu hřiště.

26
    Za obránci Nacionalu byl nachytán Alan, kterému je odmáván a následně i odpískán ofsajd.

24
    Byl to Claudemir. Vypadá to, že vše bude v pořádku. Brazilský záložník už je zpět ve hře.

23
    Na zemi zůstal ležet jeden z domácích fotbalistů, teď se chvíli nehraje.

22
    Nacional hraje to, co potřebuje, hostům se zatím dnes vůbec nic nedaří.

21
    Celou situaci ale vyřešil brankář Eduardo.

20
    Domácí fotbalisté vybojovali svůj první rohový kop v zápase.

19
    Útočný faul pískán střelci zatím jediné branky, Rondónoni.

17
    Střela Edinha končí vysoko nad domácí svatyní.

16
    Hostům se však na útočné polovině zatím vůbec nedaří.

15
    Domácí totiž hodně zavřeli hru a to běží teprve 15. minuta zápasu.

14
    Těžko říci, zda první branka zápasu prospěla.

13
    Baiano teď hodně ostře fauloval Claudemira a může být rád, že nevidí žlutou kartu.

12
    Zatím sledujeme stále stejný obrázek hry, řada nepřesností na obou stranách.

11
    První žlutou kartou v zápase potrestán hostující útočník Alan.

10
    Další zajímavý pokus vyslal na Eduarda Candeias. Hostující brankář pozorný.

8
    Ti jsou zatím na útočné polovině hodně bezzubí.

7
    Uvidíme, jak na tuto branku zareagují hlavně hosté.

6
    Domácí jdou do vedení! Na konci celé akce byl sedmadvacetiletý Venezuelan RONDÓN, který překonává branáře Eduarda, 1:0!

5
    O první střelecký pokus se postaral Djaniny. Jeho střela ale nepřesná.

4
    Špatná komunikace v hostujících řadách, u míče už opět domácí.

3
    První vážnější útok hostů končí v zámezí, rozehrávat bude Gottardi.

2
    Utkání začalo ve vlažném tempu, u míče domácí.

1

CD Nacional: (4-3-3) Gottardi – Marçal, Mexer, Rodrigues, Zainadine – Jota, Ghazal, Claudemir – Candeias, Djaniny, Rondón
    Náhradníci: Batista, Aurélio, Sousa, Barcellos, Lucas, Coelho, Renato

SC Braga: (4-3-3) Eduardo – Echiejile, Hebert, Coelho, Baiano – Custodio, Mauro, Micael – Agra, Edinho, Alan
    Náhradníci: Luiz, Vieira, L. Silva, R. Silva, Dabó, Pardo

Rozhodčí: Dias – Licínio, Silva.

Favoritem tohoto zápasu jsou určitě hosté, kteří mají daleko kvalitnější kádr. To ale nemusí nic znamenat, o čemž jsme se už několikrát přesvědčili. Oba celky na sebe narazily v loňském ročníku hned dvakrát a byl to Nacional, který dokázal v obou případech zvítězit. Na domácím hřišti 3:2, venku zase 1:3.

Hostující SC Braga je na tom ještě o něco lépe než její soupeř. Hostům po šesti zápasech patří 3. místo. Skóre 9:6 a 12 bodů, tak přesně to jsou dosavadní statistiky Bragy v tomto ročníku. Asi nejtěžší zápas sehrála Braga v posledním kole, když na domácím hřišti nestačila na momentálně vedoucí celek Sporting, se kterým prohrála 1:2.

CD Nacional , po šesti zápasech patří domácím 6. místo. Domácí mají 10 bodů a skóre 9:7. Myslím, že takový nástup Nacionalu do soutěže čekal jen opravdu málokdo. Nacional si výborně počínal v posledních dvou zápasech, které oba dokázal zvítězit. Nejprve si doma poradil s Academicou a poté venku doslova "smetl" Rio Ave a to poměrem 3:0.

Pěkné odpoledne přeji všem fanouškům portugalské kopané. Primeira Liga má na programu sedmé kolo a jedním z nedělních zápasů tohoto kola bude i duel, kdy domácí CD Nacional přivítá hostující C Bragu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.