Vítkovice – Plzeň 2:4 (kon.) | Zlín – Litvínov 4:1 (kon.) | Slavia – Kladno 1:0 (kon.)
Liberec – Třinec 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 1:5 (kon.) | Chomutov – K. Vary 4:2 (kon.)
Berani Zlín
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
HC VERVA Litvínov
Neděle 20.10.2013, 15:30 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga

Litvínovští se dnes zmohli pouze na jedinou trefu a nadále se potácí na spodku tabulky. Verva dnes chvíli držela se Zlínem krok, ale Ševci poté přidali v každé třetině jednu branku a pozbytek utkání si svůj náskok s přehledem uhlídali. Zlín získal během obou domácích zápasů celkem šest bodů a v tabulce si jistě polepší. Pro dnešek je to všechno. Napočtenou u dalšího online přenosu ze ZS Luďka Čajky. (17:46:46)

60:00

59:32
    Diváci si užívají zbytek utkání, dnes máme o vítězi rozhodnuto.

59:01
    Vhazování před Pavlem Francouzem.

58:47
    Mezitím co už byl Lukeš na ledě zlikvidoval Francouz Balaštíkovu střelu zápěstím.

58:15
    Honejsek pálil z voleje po přihrávce Čajánka, a Francouz si připisuje další z úspěšných zákroků.

58:02
    Jsou tu poslední dvě minutky dnešního zápasu.

57:47
    Čajánek předložil Zámorskému, ale jeho bomba orazítkovala pouze zadní hrazení.

57:10
    Tesařík je na ledě. Zlínu začíná zkrácená početní výhoda.

56:45
    Francouz zachránil na brankové čáře dorážku Marka Melenovského.

56:31
    František Lukeš (LIT) srovná počet hráčů na ledě a hosté příjdou o výhodu jednoho hráče. Budou to dvě minutky za nedovolené bránění.

55:39
    Köhler v oslabení jen těsně minul pravý horní růžek litvínovské branky.

55:06
    Radim Tesařík (ZLN) 2 minuty za držení hole.

55:06
    Následuje komeční přestávka.

54:37
    Litvínov se v samotném závěru ještě nevzdává a bojuje.

54:10
    Honejsek je na ledě, hraje se opět pět na pět.

53:52
    Horčička neudržel puk v lapačce a málem se ke střele dostal Černý. Naštěstí pro Zlín se puk dostal na hůl Tesaříka, který opět vyhazuje.

53:32
    Ondráček v oslabení našel Balaštíka, který střílel pouze do Francouze.

52:56
    Horčička zastavil za brankou puk pro Tesaříka, který může vyhodit na Francouze.

52:37
    Gula může na led a Litvínovu začíná přesilová hra pěti proti čtyřem.

52:02
    Počet hráčů na ledě se srovná. Antonín Honejsek (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.

51:49
    Berani stále kombinují, teď už je tam moc kombinace a málo střelby.

51:28
    Bomba Marušáka zazvonila na levou tyč litvínovské klece.

50:56
    Berani rozjeli přesilovkový kolotoč a Francouz se musí pořádně ohánět.

50:37
    Jiří Gula (LIT) 2 minuty za nedovolené bránění.

49:36
    Marek Melenovský nevyzrál v samostatném úniku na Pavla Francouze. Zlínský útočník to zkoušel na lapačku, kde si to Francouz na jistotu pohlídal.

48:53
    Honejsek se ve středním pásmu střetl s jedním z litvínovských a málem se oba do sebe pustili.

48:06
    Francouz měl dobrý výhled a pohotově kryje pokus z hole Kubiše.

47:19
    Zlín si vypracoval třígólový náskok a Litvínov to bude mít ve zbytku utkání hodně obtížné.

46:43
    Pavelka vyhazuje na icing a je tu komerční přestávka.

45:29
    Viktor Hübl nepotrestal chybu ve zlínské defenzívě.

44:44
    Zlín právě vstřelil branku!
    Ševci dnes využívají svoji druhou přesilovu hru. Pohlednou kombinaci domácích doťukl po Leškově přihrávce pod Francouzův beton JAROSLAV BALAŠTÍK. Asistence: Ondřej Veselý, Tomáš Valenta.

46:18
    Ale ani Zlínu se zatím početní výhoda nedaří.

45:46
    Zlín ztratil kotouč na útočné modré a do šance se dostali při vlastním oslabení hosté. Trávníčkova střela však Horčičku nepřekvapila.

45:21
    Tentokrát výhoda přesilovky pro Zlín, 2 minuty za hákování si odsedí Daniel Hora (LIT)

45:10
    Kotouč se po teči jednoho ze zlínských odrazil na horní síťku branky, kterou hájí Luboš Horčička. Při brankáři domácích teď stálo pořádné štěstí.

44:55
    Zlín se usadil v útočné třetině a Francouz je pod palbou.

44:23
    Francouz fantasticky vychytal bekhendové zakončení Ondřeje Veselého.

43:52
    Melenovský už je na ledě, Zlín se dokázal ubránit.

43:26
    Francouz vyrazil dělovku Zámorského a na druhé straně se otevírala šance pro unikajícího Zavřela. Horčička ale se štěstím vychytal litvínovského útočníka.

42:57
    Zlínu se povedlo poprvé v osabení osvobodit.

42:29
    Litvínovským se vůbec v početní převaze nedaří proniknout do útočného pásma.

41:40
    Výhoda přesilové hry pro Litvínov a zároveň šance ke snížení. Marek Melenovský (ZLN) 2 minuty za hákování.

41:05
    Leška se dral do útoku, ale přes dva bránící hráče Litvínova neprošel.

40:37
    V šatně Litvínova byl o přestávce zřejme dlouhý proslov a hosté se hned natlačili před Horčičku. Zlínský brankář musel řešit ošemetnou situaci na brankovišti.

40:01

V prostřední třetině jsme viděli pouze jedinou branku a to z hole domácího Melenovského. Zlínský útočník jen tak náhodně nahodil puk na Francouze, a ten si ho nešťastně srazil do vlastní sítě. Verva se v této třetině dostávala před Horčičku jen zřídka a pokud bude chtít pomýšlet na bodový zisk, tak bude muset v poslední části hodně zabrat.

40:00

39:35
    Marušák je na ledě, Ševci jsou v pěti.

39:10
    Horčička ještě nebyl při přesilové hře Litvínova ohrožen, tentokrát vyhazuje puk před Francouze Tesařík.

38:31
    Litvínovu se vůbec tato početní výhoda nedaří a Berani vyhazují.

37:58
    Verva kombinuje a kombinuje, zatím tomu schází přesilovková střela.

37:35
    Jiří Marušák (ZLN) 2 minuty za hákování.

37:26
    Marušák se snažil u mantinelu zastavit unikajícího hráče Litvínova a rozhodčí usoudili, že si při tom pomohl nedovoleně.

37:19
    Kotvanovu přihrávku nikdo z jeho spoluhráčů nezachytil a je tu další icing.

36:55
    Litvínov začíná vystrkovat růžky a Berani vyhazují na icing.

35:52
    Holík hledal zpoza branky někoho ze spoluhráčů, ale přihrávka prolétla přes celé pásmo až na hůl litvínovského hráče.

35:19
    Leška se snažil projít mezi dvěma obránci Litvínova, kteří ho dokázali odstavili od puku.

34:26
    Francouz musel holí vypíchnout nájezd jednoho ze zlínských.

33:52
    Hanzl se dostal opět do zakončení, a opět se ke střele nedopracoval.

33:21
    Hanzl šikovně prošel přes dva zlínské a už se chystal střílet. Za pět minut dvanáct mu stačil pokus zblokovat bránící Tesařík.

32:28
    Verva se marně snaží dostat před Horčičku, Zlín si dnes hodně dobře pokrývá střední pásmo.

31:45
    Dlouhá pasáž bez přerušení, až po delší době se ke střele odhodlal Kotvan a Francouz musel zasahovat lapačkou.

30:39
    Okál si vybruslil do útočné třetiny a jeho tvrdý pokus byl sražen do ochranné sítě.

29:53
    Zlínští se po vstřelené brance zase dostali do tempa a před Francouzem bylo hodně rušno.

29:17
    Šťastné nahození MARKA MELENOVSKÉHO z rohu kluziště se odrazilo od Francouzova betonu a zapadlo do sítě. Litvínov tak opět musí dohánět dvougólovou ztrátu. Asistence: Petr Leška, Radim Tesařík.

28:39
    Zlínští přežili oslabení bez inkasovaného gólu a Melenovský už se zapojil do hry.

27:54
    Hrubá chyba v rozehrávce hostů ale žádná drama nepřinesla. Veselý nedokázal využít hrubky hostí a stav se tak stále nemění.

27:31
    Ševci zatím perfektně brání a Litvínov se v přesilovce zatím k ničemu nedostal.

26:39
    Marek Melenovský (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.

25:52
    Melenovský při napadání v útočném pásmu fauloval a hosté maji signalizovanou výhodu.

24:48
    Tempo hry nám po zlínské přesilovce trošinku opadlo a oba týmy jakoby se potřebovali zase dostat do provozní teploty.

24:19
    Jánský byl zachycen s kotoučem v ofsajdu. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

23:41
    Zlínští špatně rozehráli a hosté toho málem využili. Pokus jednoho z litvínovských naštěstí pro domácí nezamířil do zlínské branky.

22:55
    Litvínov se dokázal v tomto oslabení ubránit a neinkasoval, Hübl může opustit trestnou lavici.

22:29
    Leška přihrál Marušákovi a jeho bomba zaduněla pouze do zadního mantinelu. Dorážku Valenty dokázal Francouz zneškodnit.

21:47
    Francouz ačkoliv moc dobře neviděl, dokázal chytit skrytou střelu Zámorského.

21:26
    Už to mohlo být opět o dvě branky. Honejsek ale nedokázal u levé tyče zasunout puk do odkryté branky.

20:53
    Litvínovští faulovali a půjdou do čtyř. Viktor Hübl (LIT) 2 minuty za hákování.

20:46
    Martynek se do šance neprotlačil a tím se naskytla střelecká pozice Čajánkovi. Střelu zlínského kapitána dokázal brankář Francouz zlikvidovat.

20:29
    Litvínovští vyhazují kotouč přes všechny čáry a píská se icing.

20:01

První třetina je u konce a viděli jsme hned tři branky. Domácí měli hodně rychlý nástup do zápasu a po vedoucí trefě Balaštíka přidal přesilovkovou trefu Ondřej Veselý. Litvínov poté využil hrubky v defenzívě a zásluhou Hübla dokázal snížit. Druhá třetina začne zhruba v 16:18.

20:00

19:54
    Ondráček byl nachytán rozhodčími v brankovišti a hra je přerušena.

19:31
    Zlín se nemůže vymanit z vlastního pásma, Litvínovští stříleli dvakrát za sebou nepřesně.

18:49
    Černého pokus Horčička pouze vyrazil do rohu, kde se kotouče opět zmocnili hosté a nadále se drží v útočném pásmu.

18:18
    Litvínov se ujíma kotouče a hosté se stěhuji před Horčičku, kde se snaží kombinačně projít přes domácí defenzívu.

17:49
    Balaštík přihrál Veselému a Francouz výborně zasahuje pravým betonem.

17:29
    Zlín pouze nahodil puk za branku Francouze a domácí trojice útočníků odjíždí střídat.

16:48
    Zlínští se ale začínají opět tlačit do zakončení a po úspěšném zákroku Francouze se bude vhazovat před brankou Litvínova.

16:35
    Zlínu se tato přesilovka vůbec nevyvedla. Domácí Francouze ohrozili hodně zřídka, Zavřel je na ledě.

15:39
    Francouz vyrazil pumelici Zámorského a hosté opět vyhazují.

15:21
    Tesařík si několikrát vyměnil kotouč s Holíkem, dál už nic ale tato dvojice nevymyslela, protože hostům se podařilo vyhodit.

14:52
    Litvínov zatím v oslabení Zlín k ničemu nepustil a dokonce si troufl i na menší výlet před Horčičku, kde si hosté vynutili buly.

14:35
    Berany čeká již třetí přesilová hra. 2. minuty za vysokou hůl si odsedí Marek Zavřel (LIT)

14:07
    Pšurnému klička nevyšla a kotouč končí sražen mimo hrací plochu.

13:56
    Zlínští po inkasované brance malinko polevili a vypadá to, že dnes to bude ještě boj.

13:38
    Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje k Horčičkovi.

13:15
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Hrubka ve zlínské defenzívě znamená snížení Litvínova na rozdíl jediné branky. VIKTOR HÜBL jel zcela sám na Horčičku a prosazuje se přesnou střelou mezi Horčičkovy betony. Asistence: František Lukeš.

12:41
    Trávníček je na ledě, Litvínov přečkal tohle oslabení bez inkasované branky.

11:57
    Zlínští to v útočném pásmu přehnali s nahrávkami a hostům se povedlo vyhodit.

11:34
    Francouz je v oslabení Litvínova jako na kolotoči. Na litvínovskou klec lítá jedna střela za druhou.

10:59
    Francouz musel být okamžitě v pozoru, protože Tesařík vyslal na litvínovskou branku slušný projektil.

10:41
    Zlínu se nabízí druhá početní výhoda. Vyloučen je Michal Trávníček (LIT) 2 minuty za hrubost.

9:55
    Na opačné straně už opět musel zasahovat litvínovský Pavel Francouz. Litvínovský strážce svatyně dokázal vyrazit střelu Kotvana, a poradil si i s dorážkou Ondřeje Veselého.

9:36
    Daniel Hora si vybruslil do útočné třetiny a pěknou střelou zaměstnal Horčičku.

8:46
    Led je čistý a může se vhazovat u střídačky Litvínova.

8:46
    Na ledě zůstal chvíli ležet litvínovský bek Pavelka a hra je přerušena. Na ledě se objevila krev a ledaři budou muset očistit prostor před střídačkou Litvínova.

8:25
    Domácí přesilovková formace teď názorně předvedla, jak by se měly využívat přesilové hry. Leška přihrávkou od levé tyče našel v palebné pozici ONDŘEJE VESELÉHO, a ten střelou do šibenice navyšuje vedení Zlína již o dvě branky. Asistence: Petr Leška, Tomáš Valenta.

7:45
    Hostům se podařilo bleskově vyhodit puk před Horčičku a domácí musejí znovu zakládat akci.

7:32
    První vyloučení dnešního utkání a pro hosty i hodně zbytečné. Petr Kousalík (LIT) 2 minuty za držení.

7:23
    Čajánek svoji střelu šikovně ukryl za obránci a Francouz musel být pozorný.

6:55
    Veselý už měl v mezikruží nabito, v tom ho čistě odstavil Jiří Gula a ze šance domácích sešlo.

6:36
    Kotouč skončil mimo hrací plochu a po komerční přestávce se bude vhazovat před Francouzem.

5:52
    Litvínov se nenápadně snaží protlačit do útočného pásma, ale nemá to vůbec lehké. Zlínští dnes dobře plní defenzivní povinnosti a hosty téměř do ničeho nepouštějí.

5:35
    Pavelkovu střelu Horčička v pohodě viděl a neměl s ní sebemenší problém.

4:46
    Pavelka ale po delší době odstavil Honejska od kotouče a hokejisté v černých dresech se pokusí přejít před Horčičku.

4:16
    Dnes se hraje v rychlém tempu a skoro vůbec se nepřerušuje. Zlínští se drží dobrou minutu před Francouzem.

3:52
    Jiří Gula se dostal ke střele, Horčička ji vyrazil a už jsou na puku zase domácí.

3:37
    Gula nahodil puk do útočného pásma a hosté se usadili před Horčičkou.

2:56
    Pšurného střelu zblokoval jeden z bránících beků Zlína a Litvínov se musí na chvíli vystěhovat z útočného pásma.

2:40
    Holík obdržel přihrávku od Melenovského, ale jeho výsledná střela byla hodně nepřesná.

1:45
    Domácí v klidu podrželi kotouč a poté ho nahodili za litvínovskou branku, aby mohli vystřídat čerstvé síly.

1:26
    Litvínov se poprvé dostal blízko zlínské klece, vymyslet se hostům ale nic nepodařilo.

0:57
    Kubiš přejel útočnou modrou a ověřil si pozornost Pavla Francouze.

0:40
    Před chvíli se to Petru Leškovi nepovedlo, ale JAROSLAV BALAŠTÍK si počkal na odražený pokus Marušáka a posílá Zlín hned z kraje utkání do vedení. Asistence: Jiří Marušák, Ondřej Veselý.

0:34
    Petr Leška nastřelil v první šanci Zlína levou tyčku Francouzovy branky.

0:18
    Litvínovští vyhráli úvodní vhazování a drží se na puku.

00:01

PSG Zlín: Horčička (Kašík) – Marušák, Kotvan, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Valenta, Matějíček – Balaštík, Leška, Veselý – Honejsek, Čajánek, Kubiš – Okál, Melenovský, Holík – Ondráček, Sedláček, Köhler.

HC Verva Litvínov: Francouz (Horák) – Gula, Pavelka, Kousalík, Hora, Pavlík, Kokeš, Černý – Martynek, Hübl, Lukeš – Rosa, Hanzl, Trávníček – Jánský, Piroš, J.Černý – Jurčík, Zavřel, Pšurný.

Rozhodčí: Hradil, Jeřábek – Jindra, Skopal.

Do Zlína přicestoval celek Vervy Litvínov a dnešní utkání může být zajímavým požitkem pro diváky. Oba celky letos nejsou v optimálním rozpoložení a boj o tři body bude určitě pořádný. Verva se krčí na spodku tabulky a jistě se bude chtít ode dna odpoutat. K tomu by měly pomoci dvě nové tváře. Do Litvínova přišli na měsíční zkoušku Peter Jánský a Pavel Rosa. Berani se letos poměrně také trápí, ale v pátek si hladce poradili s Libercem 3:0. Horčička si dokonce připsal první nulu a vypadá to, že se po zranění dostává do optimální formy.

Dnešní utkání bude mít úvodní buly v 15:30 a všichni jste zváni ke sledování tohoto online přenosu.

Pěkné slunenečné odpoledne ze Zlína. Berani se dnes poprvé v tomto ročníku představí v neobvyklem čase svým fanouškům. Zlínšti budou v tento čas hrát všechna utkání, která budou na programu v neděli.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 1. Balaštík (Marušák, Veselý), 9. Veselý (Leška, Valenta), 30. Melenovský (Leška, Tesařík), 45. Balaštík (Veselý, Valenta) – 14. Hübl (Lukeš)

Berani Zlín: Horčička (Kašík) – Marušák, Kotvan, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Valenta, Matějíček – Balaštík, Leška, Veselý – Honejsek, Čajánek, Kubiš – Okál, Melenovský, Holík – Ondráček, Sedláček, Köhler.
    HC VERVA Litvínov: Francouz (Horák) – Gula, Pavelka, Kousalík, Hora, Pavlík, Kokeš, Černý – Martynek, Hübl, Lukeš – Rosa, Hanzl, Trávníček – Jánský, Piroš, J.Černý – Jurčík, Zavřel, Pšurný.

Rozhodčí: Hradil, Jeřábek – Jindra, Skopal