Buffalo – Colorado 2:4 (kon.) | Montreal – Nashville 1:2 (kon.) | Tampa – Boston 0:5 (kon.)
Florida – Minnesota 2:1 (2:0 po s.n.) | New Jersey – NY Rangers 4:0 (kon.) | NY Islanders – Carolina 3:4 (kon.)
Washington – Columbus 4:1 (kon.) | Chicago – Toronto 3:1 (kon.) | Arizona – Detroit 5:2 (kon.)
San Jose – Calgary 6:3 (kon.) | Los Angeles – Dallas 5:2 (kon.)
Los Angeles Kings
5:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Dallas Stars
Neděle 20.10.2013, 04:40 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Přeji krásné ráno, na shledanou! (07:25:05)

Československá stopa v utkání:

Do utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hráč.

Domácí nakonec vyhrávají toto utkání. Během třetí třetiny byli jasně lepším týmem. Dallas dokázal přehrát svého soupeře pouze ve druhé třetině a to na body nestačí.

60:00

59:30
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Přes celé kluziště se do prázdné brány trefuje MATT GREEN. Bez asistence.

58:18
    Puk přes celé kluziště minul bránu a je z toho zakázané uvolnění.

58:08
    Hosté bez brankáře!

58:07
    Oddechový čas hostů.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty druhé třetiny.

57:14
    LA King stále aktivně napadá rozehrávku Stars.

56:13
    Zakázané uvolnění domácích.

55:37
    Jeff Carter přebruslil obránce, ale bekhendem trefil pouze lapačku Ellise.

54:26
    Dallas se ještě snaží vybojovat nějaké body z tohoto utkání.

53:02
    KYLE CLIFFORD dokázal udělat pár rychlých temp a střelou přes obránce trefil přesně do levého rohu brány. Asistence: Matt Green, Jake Muzzin.

52:52

51:48
    Carter si sklepl kotouč ze vzduchu a uháněl dopředu, obrana hostů byla pozorná.

50:45
    Williams je při chuti a rád by dokončil hattrick, ale jeho obkroužení brány a následný pokus kryje brankář.

50:30
    Ellis chytá nahození domácích.

50:00
    Rozhodčí přerušuje hru po skrumáži v rohu kluziště.

49:40
    Anže Kopitar má skvělou formu, dnes přihrával na všechny tři góly.

48:13
    Brown s Kopitarem kombinovali, prvně jmenovaný dokázal tvrdě vypálit, ale Ellis chytá.

44:42
    Williams dokázal krásně najít DREWA DOUGHTYHO, který dostal puk mezi betony Ellise. Asistence: Justin Williams, Anže Kopitar.

43:36
    Gončar nedokázal udržet puk na modré čáře.

43:06
    Domácí nedokázali využít špatné rozehrávky.

42:28
    Drobná šarvátka před Quickem.

41:56
    Po střele Erika Cola zasahoval Quick.

41:17
    Brown dokázal obrat obránce o puk a přihrál Williamsovi, který ani na dvakrát nedokázal dokonat hattrick!

40:29
    Dallas rozjíždí akci od vlastní brány.

40:01

Domácí mohl zvýšit své vedení, když samostatné úniky nevyužili Richards a Carter. Naopak hosté dokázali srovnat stav utkání díky dobré práci Jamieho Benna.

37:43
    Voynov nahazoval kotouč pouze do lapačky Ellise.

37:36
    Nebezpečná hra vysokou holí. Další vyloučení, tentokrát na straně Dallasu, dvě minuty si odsedí Eakin.

37:25
    Stars se nedokáží udržet v útočném pásmu.

36:43
    Kopitar nabil obránci, který vypálil. Ale místo puku skončil v bráně obránce. Vyloučen Dustin Brown.

36:24
    Quick opět zasahuje lapačkou.

35:37
    Hra se na chvíli uklidnila.

34:52

34:12
    Nepřesná střela Ničuškina končí až v ochranné síti.

33:40
    Dallas Stars má opět problémy usadit se v útočném pásmu.

33:13
    Lewis se pokoušel ohrozit bránu Ellise.

32:52
    Vyloučen Dustin Brown za nebezpečnou hru vysokou holí.

32:29
    Nolan se dostal ke střele po zpětné přihrávce, ale trefil pouze Ellisovo rameno.

31:51
    Také Stars po delší době zahrozili před Quickem.

30:20
    Domácí jsou opět usazeni před bránou Ellise.

29:39
    LA Kings se opět tlačí do útoku. Nyní je může mrzet několik nevyužitých šancí, naopak Dallas má opět o co hrát.

28:13
    Dallas právě vstřelil branku!
    Dallas srovnává! Jamie Benn dokázal vybojovat puk za bránou soupeře a natlačit se před ní, jeho pokus ještě Quick chytil, dorážku RICHE PEVERLEYHO už nikoliv! Asistence: Jamie Benn, Tyler Seguin.

27:43
    Krásná akce domácího prvního útoku! Kopitar se zasekávačkou zbavil soupeře, přihrál Brownovi, který objel bránu, ale nedoslat puk do brány!

27:03
    Ničuškin zkoušel prověřil Quicka bekhendem, ale ten chytá.

26:15
    Zakázané uvolnění domácích hráčů.

25:45
    Carter ujížděl sám na Ellise! Ani on na něj sám nevyzrál! Kličku do bekhendu dokázal gólman vytěsnit!

25:20
    Seguin přenechal kotouč do jízdy Jamiemu Bennovi, který trefil tyč!

25:03
    Další vyhození.

24:30
    Dallas se nemůže usadit v útočném pásmu.

22:05
    Whitney pálil od pravého mantinelu pouze nad bránu.

21:48
    Po chybě hostující obrany se hnal Richards sám na Ellise. Střelu mezi betony dokázal gólman zachytit!

21:37
    Kopitar pálil z levého kruhu.

21:14
    Hra ve čtyřech zatím více vyhovuje domácím.

20:51
    Další potyčka mezi Carcillem a Robidasem. oba aktéři si na dvě minuty odpočinou.

20:01

Hráči už přicházejí na ledovou plochu, druhá třetina začne za okamžik.

Dallas Stars se dostali v úvodu zápasu do vedení, ale domácí LA Kings dokázali během tří minut otočit utkání. Nutno podotknout, že domácí byli aktivnější. Další třetina začne přibližně v 5:36.
    Střely na bránu: 13:5.

20:00

19:33
    Domácí ještě před druhou sirénou otáčí skóre! JUSTIN WILLIAMS si připisuje druhá gól, když dorazil puk do brány! Asistence: Anže Kopitar, Drew Doughty.

19:25
    Muzzin nebezpečně pálil.

19:00
    Los Angeles vyrovnávácí gól nabudil a zahrají si další přesilovku. Za nedovolené bránění je vyloučen Robidas.

17:58
    Mike Green provětral výstroj Ellise.

16:31
    Chyba hostující obrany! Brown dokázal zachytit jejich rozehrávku, přihrát Anže Kopitarovi, ten přenechal puk Jaku Muuzzinovi, který s pomocí teče JUSTINA WILLIAMSE dokázal dostat puk do brány! Asistence: Anže Kopitar, Jake Muuzzin.

16:14
    Další sražená střela nad bránu Ellise.

15:40
    Cole se tlačil do zakončení, ale obrana ho dokázala odstavit od puku.

15:26
    Střela Cartera sražena vysoko nad bránu.

15:19
    Ellis přerušuje hru.

14:47

14:10
    Další část početní převahy se domácím nepodařil.

13:00
    Na úvod přesilovky nebezpečně pálil Carter.

12:47
    Přesilovku si zahrají také domácí. Za držení je vyloučen Daley.

12:47
    Bitka mezi Russelem a Carcillem! Těžko určit kdo vyhrál, ale oba hráči si půjdou posedět na pět minut.

10:55
    Hosté se ženou za druhým gólem, zatím marně.

10:16
    Vyloučen opět hostující hráč. King dostává dvě minuty za hákování.

09:29
    LA se ihned snaží odpovědět.

08:49
    Nedáš – dostaneš. Toto pravidlo opět zafungovalo. Hosté udeřili z protiútoku. Jamie Benn dostal nabito na modrou čáru, kličkou se uvolnil a pálil, jeho střelu tečoval mladík TYLER SEGUIN a dostává svůj tým do vedení! Asistence: Jamie Benn, Rich Peverley.

08:17
    Williams s Brownem zamotali domácí obraně hlavu a dvakrát nebezpečně pálili, všechny jejich pokusy kryje Ellis.

08:11
    Ellis pro jistotu kryje nahození bekhendem ze středního pásma.

07:54
    Postavením mimo hru se proviňují domácí hráči.

07:16
    Na konci přesilovky ještě pálil nebezpečně Ničuškin, ale také jeho střelu Quick kryje a Kings už hrají v plném počtu.

06:40

06:26
    Dallas kombinuje v útočném pásmu, ale pokus o střelu blokuje obránce.

05:16
    Vhazování před Quickem.

05:16
    Vyloučen domácí Muzzin za nedovolené bránění.

04:14
    Chiasson pálil po přečíslení dva na jednoho pouze do betonu Quicka.

03:50
    Jeff Carter střílel mezi dvěma obránci, ale o kousek minul bránu.

02:58
    LA Kings pokračují v napadání. Nolan nebezpečně střílel z úhlu.

01:59
    Nahození Lewise chytá Ellis.

01:22
    První střelu LA si připsal Anže Kopitar a ihned následující druhou Dustin Brown.

00:47
    Jamie Benn nahazuje za bránu soupeře a odchází střídat s celou formací.

00:10
    První střela bekhendem Jamieho Benna.

00:01

Hráči se už připravují na úvodní buly.

Los Angeles Kings:

Dallas Stars:

Zdravím všechny příznivce dobrého hokeje. Los Angeles Kings vyzvou v domácím prostředí Dallas Stars.

Los Angeles má střídmý vstup do letošní sezóny. Z osmi utkání vytěžili 10 bodů. Kings. V minulém utkání vyhráli na ledě Nashville Predators 2:1 po samostatných nájezdech. Dosud se daří především střelci Jeffu Carterovi a Anže Kopitarovi. V brance působí již tradičně jistý Jonathan Quick.

Dallas nezačal sezonu nejlépe, z šesti úvodních duelů má šest bodů. V minulém utkání porazili Stars hostující San Jose 4:3 rovněž po samostatných nájezdech. Jejich nejlepší hráč, mladíček Tyler Seguin má 8 bodů za 3 góly a 5 asistence, jejich jistotou je finský gólman Kari Lehtonen. Stars nyní jsou na dvanáctém místě západní konference.

LA s Dallasen se v letošní sezóně dosud nepotkali. V loňské sezóně se utkali celkem šestkrát. V prvním utkání zvítězili hosté z Los Angeles 2:4. V druhém utkání se radovali Stars po výhře 5:2. Třetí utkání rovněž opanovali Stars 2:0. Čtvrtý duel vyzněl lépe pro Los Angeles 2:3. Předposlední duel opět vyhráli Stars 5:1. A poslední vzájemné utkání skončilo 4:3 po prodloužení pro Los Angeles.

Tento duel se bude hrát bez českého zastoupení.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Slavomír Jansa

Branky a nahrávky: 17. Williams (Muuzzin, Kopitar), 20. Williams (Kopitar, Doughty), 45. Doughty (Williams, Kopitar), 54. Clifford (Green, Muzzin), 60. Green – 9. Seguin (Jamie Benn, Peverley), 29. Peverley (Jamie Benn, Dillon)

Los Angeles Kings: Quick (Scrivens) – Regehr, Doughty, Mitchell, Voynov, Martinez, Greene – Williams, Kopitar, Brown – Carcillo, Richards, Carter – King, Stoll, Frattin – Clifford, Lewis, Nolan.
    Dallas Stars: Ellis (Campbell) – Goligoski, Gončar, Dillon, Robidas, Daley, Jordie Benn – Jamie Benn, Seguin, Peverley – Whitney, Eakin, Chiasson – Ničuškin, Horcoff, Cole – Roussel, Fiddler, Garbutt.

Rozhodčí: Joannette, Peel – Galloway, Wheler

Diváci: 18118