Slavia – Liberec 2:5 (kon.) | Kometa Brno – Havlíčkův Brod 7:4 (kon.) | Ústí n/L – Letňany 3:4 (kon.)
HC Plzeň – HC Litvínov 3:4 (kon.) | Havířov – Vítkovice 1:2 (kon.) | Žďár n/S – Jihlava 1:3 (kon.)
AZ Havířov
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 20.10.2013, 13:15 • K&K PNEU Aréna Havířov • ELIOD extraliga mladšího dorostu

60:00
    Konec zápasu. (15:16:59)

59:27
    Oddechový čas pro domácí. Vhazuje se před brankářem Sonnkem.

59:27
    Sonnek kryje další střelu, Havířov nemá vůbec tlak.

57:52
    Raška otestoval lapačku Sonnka. Hraje se pouze v pásmu Havířova, což není dobré pro vyrovnání.

57:11
    Ofsajd Vítkovic, Havířov se krátí čas na vyrovnání.

55:53
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    A je to tady, po velkých šancích Vítkovice odskakují do vedení! Jozef Baláž adresoval pěknou a především přesnou přihrávku před branku, přímo na hůl MATĚJI ŠALOVI, který zamířil na levý beton a puk prošel!
    Asistence: Jozef Baláž.

55:01
    Rzekanowski dobře ujížděl po levém křídle, ale jeho střelu vyrazil Daňa betonem.

54:26
    Sonnek musel udržet puk, rozehrávat nemohl.

53:54
    Kurovský se dral do šance, ale obránci Vítkovic zasáhli dobře a puk mu vyrazili.

53:20
    Je to velký boj o každý milimetr ledové plochy.

52:23
    Hudeček přihrál Mrowiecovi do obrovské šance! Havířovský útočník, ale nezakončil dobře.

51:30
    Slíž už čekal volný u tyčky na přihrávku, ale spoluhráč mu ji nakonec nebyl schopen adresovat, puk se zřejmě zasekl ve sněhu.

50:49
    Kozubek zabránil jasnému úniku, když vypíchnul puk najíždějícímu útočníkovi.

50:28
    Šala zkoušel vystřelit od modré, puk letěl těsně mimo branku.

49:47
    Na druhé straně musel puk udržet pod lapačkou Daňa.

49:39
    Hra se stěhuje před Sonnka po zakázaném uvolnění domácích.

49:10
    Raška ve velké šanci trefil pouze nohu bránícího hráče!

48:41
    Sonnek musel udržet neposedný kotouč před svou vlastní brankou.

48:05
    Puk opustil hrací plochu, bude se vhazovat po levici Sonnka.

47:47
    Viktor Konečný dorážel puk těsně před Daňou, ale puk zůstal někdy mezi betony!

47:18
    Zakázané uvolnění Havířova. Hosté mají nyní více ze hry a k dispozici velké šance.

46:57
    Cihlář adresoval puk volným spoluhráčům v útočné třetině, ale ti si se situací nakonec neporadili.

46:32
    Sonnek kryje další střelu ihned po vhazování.

46:26
    Velké šance Vítkovic! Gřesík se dostal dvakrát do zakončení těsně před Sonnkem, ale ten oba dva jeho pokusy vyrazil!

46:14
    Sonnek vyjel a doslova skončil po puku, který už dojížděl Gřesík, to bylo velké štěstí!

45:48
    Kozubek dorážel odražený kotouč, ale nedal.

44:34
    Rzekanowski se obtáčel kolem tyčky, ale místo na zakončení nenašel.

43:46
    Pacoň pouze prověřil Daňu, to byla lehká práce pro brankáře Vítkovic.

43:18
    Mrowiec dorážel puk před Daňou, který skončil někde před brankovou čarou. Daňa měl velké štěstí, že se mu podařilo puk udržet.

43:01
    Nedlouho na to musel zasahovat Sonnek proti střele Rašky.

42:53
    Cháňa trefil pouze obránce.

42:00
    Na druhé straně se Vítkovičtí dostali do několika polo-šancí, kterým chybělo zakončení.

41:37
    Teď se sice hraje v obranné třetině Vítkovic, ale bez střelby.

41:03
    Daňa kryje střelu Hudečka z vrcholu kruhu.

40:44
    Na začátku třetiny sehrálo spíše o střední pásmo. Před malou chvíli vystřelil na Sonnka Raška, ale pouze do něj.

40:01

Ve druhé třetině se do vedení dostal nejprve domácí Havířov, ze kterého mohl spadnout psychický tlak, ale nakonec se tak nestalo. Celé utkání se nese v duchu důležitosti dnešních bodů a projevuje se to na nepřesnostech ve střední třetině. Do vedení poslal Havířov Pavel Lenomar, hosté si ale vytvořili po přesilovce tlak a zanedlouho po jejím skončení udeřil Lukáš Slíž. Zápletka pro třetí třetinu je zajištěna, kdo nakonec odveze body?

40:00

39:57
    Radim Toman dorážel puk před Sonnkem, který puk udržel s velkým štěstím ještě před brankovou čarou.

39:45
    Další nepřesnost ve střední třetině, s pukem hrají Vítkovice.

39:25
    Velký boj o puk za Havířovskou brankou.

38:48
    Na hokejkách Havířova jde vidět nervozita, nyní se domácí dostávají do ofsajdu.

38:24
    Cihlář se dral přes obranu, ale minul branku.

37:41
    Bijota nahodil skákavý puk na Sonnka, který jej lapil a rozehrál.

37:20
    Vítkovice ubránily oslabení, kdy AZet do žádné šance nepustily, a nyní vyhazují na icing.

37:10

36:44
    A znovu se začíná od Sonnka.

36:28
    Havířovu se přesilovka vůbec nedaří. Vítkovice opět vyhazují.

35:50
    Kurovský dorážel v dobré šanci u levé tyčky, ale minul branku!

35:30
    Havířov se nepřesností na modré sám připravil o pásmo.

35:10
    Jan Bartek (VIT), dvě minuty za podražení.

34:42
    Toman se dostal ke střele, kterou trefil obránce, z následné dorážky už ale zahrozil!

34:12
    Hudeček nahodil puk za branku a Havířov dostřídal.

33:24
    Po vstřelené brance Vítkovice ožily a mají mírně více ze hry.

-38:19
    V další gólovce se ocitl Bernát, ale Sonnek skvěle zasáhl.

31:27
    Vítkovice se dokázaly dostat k vyrovnání. Puk se odrazil po střele Gřesíka před branku, kde se velmi rychle zorientoval mezi kruhy stojící LUKÁŠ SLÍŽ a puk zavěsil pod horní tyčku!
    Asistence: David Gřesík.

31:16
    Havířov dokázal ubránit oslabení a už se dostal do útočné třetiny.

30:58
    Franzova jedovka letěla mimo branku, Sonnek nemusel zasahovat.

30:34

29:56
    AZ znovu vyhazuje až k Daňovi.

29:52
    Veřmířovský vyslal tvrdou střelu od modré, ale ta letěla přímo do hrudi brankáře Sonnka, který ji udržel.

29:29
    Střela Tomana letěla mimo branku, AZ vyhazuje.

29:03
    Hosté uzamkli Havířov v obranné třetině. Střela Franze, ale skončila v lapačce Sonnka.

28:34
    Martin Kalus (HAV), dvě minuty za hákování.

27:23
    Po úvodní brance zápasu čekáme na větší šanci. Po dlouhé době se odhodlali Havířovští pro střelu, ale ta byla vyražena mimo hřiště.

25:38
    Havířov právě vstřelil branku!
    Střelu Kaluse vyrazil brankář Daňa pouze před sebe, vypadnutý puk dojel PAVEL LENOMAR a puk dorazil už za bezmocného brankáře.
    Asistence: Martin Kalus.

24:54
    Cihlář jel skoro osamocený na Daňu, ale jeho zakončení srazil jeden z bránících hráčů mimo dosah brankáře do rohu.

24:08
    Slíž trefil od modré pouze oblouk brankové konstrukce, puk se odrazil do rohu.

23:33
    Pastor si najel ve druhé vlně, ale jeho střela byla sražena do rohu.

22:57
    Kurovský vystřelil pouze do koncovky hole Daňi.

22:23
    Ondřej Cháňa nevěděl, cos pukem, tak ho nastřelil na Daňu – vhazování po levici brankáře Vítkovic.

21:17
    Dominik Raška jel sám na Sonnka, ale jeho blafák skončil někde na betonu brankáře!

20:45
    Sledujeme hodně nepřesností ve středním pásmu, po jednom z nich se vhazuje před Daňou.

20:01

Na hráčích jde vidět, o jak důležité body se dnes v Havířově hraje. Jelikož se jedná o souboj dvou celků, které se tísní na dvou předposledních místech v tabulce. Havířov si vytvořil několik samostatných úniků, měl k dispozici i trestné střílení, ale Daňa zatím hosty drží. Na druhé straně se zapotil i Sonnek, ale hosté z Vítkovic se dvakrát netrefili do odkryté branky.

20:00

19:49
    Lenomar dostal pěknou přihrávku na pravý kruh, ale střelou z první trefil pouze Daňu.

19:21
    Střela Kurovského na branku nešla.

17:51
    Lenomar ještě dorážel vyražený puk před Daňou, ale puk už i přes obranný zákrok obrany hostí na branku nedoletěl.

17:22
    Nyní na větší šanci stále čekáme.

16:32
    Puk končí na lavičce domácích, vhazuje se v obranném pásmu AZetu.

15:30
    Rzekanowski se rozhodl při souhře dva na jednoho pro přihrávku, ale trefil pouze hůl obránce.

14:58
    Raška a po něm ještě dorážel Ficek, ale ani on neuspěl.

14:17
    Vítkovice si chtěly pomoct obloučkem, který nahazovali do útočné třetiny, ale puk nikdo nedojel.

13:33
    Hudeček vyslal na Daňu propagační střelu, kterou dobře viděl a lapil.

13:28
    Viktor Konečný jel sám na Daňu, zvolil bekhendový blafák, ale trefil pouze brankáře!

12:49
    Rzekanowski mířil dobře do pravého horního růžku, ale Daňa puk lehce lízl lapačkou a vytěsnil do rohu!

12:30
    Bernát to zkusil ihned po vhazování, ale Sonnek byl pozorný a puk ukryl do lapačky.

12:27
    Na druhé straně musel řešit Sonnek střelu od modré čáry.

12:00
    Dominik Cihlář dorážel před brankářem Daňou, měl dost času, ale hostující brankář vytáhl povedený zákrok a puk i se štěstím vyrazil. To byl velký závar před vítkovickým brankovištěm.

11:14
    Vítkovice se vystavily icingu.

10:45
    Daniel Kurovský vyslal na Daňu střelu švihem z pravého kruhu, tento pokus zneškodnil brankář Vítkovic bez větších problémů, puk skončil v lapačce.

10:31
    Pacoň sice ujížděl za pukem hodně rychle, ale dojet jej nedokázal – icing AZetu.

09:36
    Jde vidět, že se dneska hraje opravdu o hodně.

08:18
    Dominik Cihlář se pokusil trefit mezi betony, ale trefil pouze brankáře Daňu, puk pak sice dorazil, ale to už pochopitelně nemohlo platit.

08:18
    Bylo nařízeno trestné střílení.

07:35
    Gřesík dostal přihrávku do jízdy, ale střela z první mu nesedla ideálně.

07:18
    Rzekanowski jen tak poslal puk na brankáře a Havířov může v klidu vystřídat.

06:41
    Dominik Raška vyšťoural na brankovišti puk, ale netrefil se do prázdné branky!

05:47
    Daniel Pastor se vytočil zpoza branky a chtěl puk vstřelit do mezery u pravé tyčky, Sonnek puk lapil.

04:12
    Matěj Kučera vyslal od modré střelu příklepem, kterou Sonnek vyrazil vyrážečkou do rohu.

03:55
    Mrowiec sice zavezl puk do útočné třetiny, ale jeho spoluhráč ho vystavil do ofsajdu.

03:38
    Raškovu střelu mezi kruhy srazil Kalus do ochranné sítě.

01:55
    Po velké chybě Szturce, který namazal puk přímo na hokejku protihráči, měl AZet velké štěstí. Hosté puk nakonec do prázdné branky nedopravili, brankář Sonnek byl úplně mimo postavení!

00:57
    Kurovský se dobře proplétal do první šance utkání, ale do zakončení se nakonec nedostal. Puk se ocitl i s hráčem v rohu útočné třetiny.

00:01

AZ Havířov: Sonnek (Kováč) – Hudeček, Frojda "A", Kalus "C", Kozubek, Srníček, Pawlas, Szturc, Folwarczný – Honsa, Mrowiec, Lenomar, Rzekanowski, Kurovský, Cihlář, Pacoň, Pawliczek "A", Cháňa, Konečný, Hýsek
    Trenér: Martin Janeček

HC Vítkovice Steel: Daňa (Kardinál) – Veřmířovský, Kaláb, Slíž, Kučera, Bijota, Ficek, Bartek – Raška "C", Richtár, Maxner "A", Baláž, Gřesík, Pastor, Franz, Bernát, Šala, Toman, Vondál
    Trenér: Roman Ryšánek

Rozhodčí: Stonavský – Patrman, Stavianý.

Příjemný den z K&K PNEU Arény, kde je na pořadníku další extraligové utkání mladšího dorostu. Osmý Havířov vyzve, letos překvapivě, deváté Vítkovice. Bude se jedna o, jak se říká, zápas, kde půjde o šest bodů.

Havířovští mají na svém kontě šest bodů, rival z Vítkovic o bod méně. Vítkovičtí dokázali vyhrát v letošní sezoně pouze jeden zápas, dvakrát padli po prodloužení. Havířov si připsal dvě výhry a 7 porážek.

Bude se v derby radovat Havířov? Nebo se Vítkovice nakopnou a budou stoupat tabulkou výše?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:15.