5:1 (3:0, 0:1, 2:0)
HC Motor České Budějovice
Úterý 29.10.2013, 12:30Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Dnes je na zimním stadionu v Hradci Králové na programu dohrávka 4. kola RAKO extraligy staršího dorostu mezi Královskými lvi Hradec Králové a týmem HC České Budějovice.

Hradečtí starší dorostenci se v poslední době velmi trápí, na výhru čekají už šest utkání. Tato výsledková krize má za následek postavení Hradce v tabulce Střed, kde domácí okupují šesté místo. Na svého dnešního soka ztrácejí tři body, ten má však dva zápasy k dobru.

Hráči Českých Budějovic jsou ve svých výsledcích velmi konzistentní. Postupně si připisují série výher či porážek – nejprve prohráli třikrát v řadě, poté pětkrát za sebou vyhráli. Následovala opět série čtyř porážek, aktuálně mají Jihočeši na kontě tři výhry v řadě, přičemž při posledních dvou utkání neobdrželi ani jednu branku.

Oba celky proti sobě pod Bílou věží nastoupili nedávno v rámci 18. kola. Minulé pondělí si Budějovice odvezly s sebou na jih Čech tři body za těsnou výhru 5:4.

Královští lvi Hradec Králové: Petric (Černý) – Havránek, Voříšek, Luštinec, Veselý, Faltýnek, Čech – Hofman, Gančarčík "C", Hronek – Chalupa, Zahradník, Malinský – Šeda, Miškář, Drašnar – Exner. Trenér: Vladimír Kostka.

HC České Budějovice: Kváča (Kadlec) – Klinecký, Vavřík, Farka, Matoušek, Stehlík, Křikava, Kachyňa – Panáček "C", Brož, Fencl – Samohejl, Šafář, Schwarz – Kubeš, Mašek, Doktor – Smejkal. Trenér: Jan Tummer..

00:01

00:19
    Po úvodním vhazování se dostali ke kotouči domácí, kteří ho však posílají na zakázané uvolnění.

00:46
    Hradec právě vstřelil branku!
    Skvělý start pro Hradecké. TOMÁŠ ZAHRADNÍK vystihl rozehrávku, řítil se sám na Kváču a střelou o pravou tyč posílá domácí do vedení. Bez asistence.

01:36
    Hradec dobře forčekuje, Budějovice se jen těžko dostávají z vlastního pásma.

02:00
    Lvi mohou skóre ihned navýšit, neboť budou hrát početní výhodu. Za vyhození kotouče je potrestán Matoušek.

02:24
    Hostům se situace ještě více komplikuje. Budou hrát přes minutu a půl ve třech, protože se podražením provinil Šafář.

02:49
    Od modré pálil Havránek, Kváča jeho ránu ukryl do náručí.

03:14
    Těsně před brankou kombinoval Miškář s Hronkem, neúspěšně.

03:40
    Hradec dvojnásobnou početní výhodu využívá. JAROSLAV FALTÝNEK nejprve pálil těsně mimo, poté se k němu puk dostal znovu a tentokrát od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Emil Veselý

04:24

05:29
    Hradec velmi dobře napadá, hosté už poněkolikáté nepřesně rozehráli.

06:06
    Další vyloučení na straně Jihočechů. Za hrubost vyloučen Smejkal.

06:26
    Hosté se po chvilce osvobozují.

06:43
    Tentokrát útok Hradce zastavil ofsajd.

06:46
    Ihned po buly se kotouče zmocnily Budějovice, které ihned odpálily kotouč k Petricovi.

07:25
    V oslabení se snažil před hradeckého brankáře protlačit Fencl, nakonec vystřelil bekhendem z pravého kruhu mimo.

08:02
    Miškář obral obránce o kotouč, zavezl ho až do útočné třetiny, kde ho pokryl Kváča.

08:06

08:58
    Drašnar nádherně našel na útočné modré čáře Šedu, který jel sám na Kváču, snažil se ho rozhýbat, ale to se mu nepodařilo.

09:11
    Budějovice budou hrát zase ve čtyřech. Kachyňa je potrestán za faul kolenem.

09:15
    Hradec početní výhodu využívá po čtyřech vteřinách. Hronek vyhrál vhazování na ŠTĚPÁNA HAVRÁNKA, který ihned vypálil a dostal kotouč za hostujícího brankáře. Asistence: Filip Hronek.

09:15
    Ihned po inkasování této branky opustil hostující svatyni Kváča, kterého v ní nahradil Luboš Kadlec.

10:03
    Hosté se na malou chvíli nastěhovali do útočné třetiny.

11:34
    To už ale opět neplatí, navrch má zase Hradec. Od modré tentokrát střílel Voříšek, Kadlec byl pozorný.

11:39
    Ani s další střelou neměl problém.

12:33
    Budějovice budou moci zmírnit tlak. Chalupa v útočeném pásmu podrazil Panáčka a jde si odsedět dvě minuty na trestnou lavici.

13:12
    Hradec ale nemá s bráněním příliš velké problémy. Gančarčík nasbíral za brankou Kadlece drahocenné vteřiny.

13:52
    Chvíli poté se Jihočeši dostali k první střele v početní výhodě, kterou zneškodnil Petric.

14:33

14:58
    Smejkal vystřelil přes beka mimo.

15:10
    A hradecký útok zastavil ofsajd.

15:40
    Hraje se zase v obranném pásmu Jihočechů, ti mají problém dostat kotouč alespoň do střední třetiny.

16:15
    Zahradník vyhrál buly na Malinského, jehož střela minula Kadlecovu branku.

17:01
    Hosté se na chvíli vymanili z tlaku, proto sebral kotouč Šeda a zavezl ho zase ke Kadlecovi.

17:53
    Třetí hradecká formace mohla navýšit už na 4:0, v tom jim ale zabránil zákrokem vyrážečkou na brankové čáře Kadlec.

18:25
    Ihned po vhazování před Petricem pálil Doktor, hradecký brankář stále nekapituloval.

19:01
    Nepravidelného odrazu od mantinelu mohl využít Drašnar, tomu ale puk utekl.

19:36
    V závěru první třetiny dostávají Budějovice šanci srovnat, protože si zahrají početní výhodu. Za podražení vyloučen Šeda.

19:59
    Ještě jedno buly, vhazuje se ve středním pásmu.

20:00

Skončila první třetina, která vyzněla jednoznačně ve prospěch Hradce. Domácí výborně nastoupili a již v první minutě se radovali z vedení. Další branky přidali Lvi ve čtvrté a desáté minutě a tím vyhnali z branky Kváču, kterého nahradil Kadlec. Jihočeši budou mít na začátku druhé periody výhodu jednoho muže v poli, protože jim zbývá minuta a půl z vyloučení Šedy.

Další třetina začne přibližně v 13:22.

20:01

20:04
    Gančarčík vyhrál buly a ihned ho posílá za branku Kadlece.

20:40
    Kombinace hostům nevyšla, puk ve středním pásmu.

21:08
    Petric si připsal pohledný zákrok lapačkou poté, co si Matoušek sjel z modré čáry mezi kruhy a vystřelil na něj.

21:36

22:05
    Pokračuje se v pásmu Hradce. Brož se snažil protlačit kotouč do branky kolem pravé tyče, to se mu nepodařilo, tak se o stejnou akci pokusil u tyče levé.

22:26
    Lvi radši vyhazují kotouč na icing.

22:32
    A na další.

22:50
    Budějovickým přestávka evidentně prospěla, stále se drží u Petrice.

23:01
    Za svou aktivitu dostávají Jihočeši možnost přesilové hry, protože Veselý sekl Smejkala.

23:49
    Hosté se v ní zatím neprosadili, Petric je velmi koncentrovaný a veškeré střely likviduje.

24:14
    Z blízka se snažil o střelu Doktor, Havránek jeho pokus zastavil bruslí.

25:01

25:21
    Ale stále se pokračuje v útočném pásmu Českých Budějovic.

25:58
    Do útočeného pásma se dral Hofman, byl ale zastaven obranou hostí.

26:32
    Nepřesná rozehrávka domácí obrany znamená icing, hra se tedy opět stěhuje před Petrice.

26:45
    Hosté se snaží s utkáním něco udělat, jsou aktivnějším týmem, ale veškeré jejich pokusy končí mimo bránu nebo na Petricovi.

26:51
    Stejně jako nahození Křikavy od mantinelu.

27:25
    Do šance na druhé straně se dostala druhá hradecká pětka, ani jeden z tria Chalupa-Zahradník-Malinský čtvrtou branku Hradce nepřidali.

27:38
    Největší šance Budějovic v dosavadním průběhu zápasu. Smejkal se dostal na hranici kruhu, ale jeho střela jen orazítkovala břevno.

28:48
    Domácí se postupně dostávají z tlaku Jihočechů, který již není takový, jako na začátku třetiny.

29:36
    Naopak teď zamkli svého soupeře v jejich obranném pásmu.

30:26
    Rozehrávku Hradce zasáhl vysokou holí jeden ze svěřenců Jana Trummera, vhazuje se před Kadlecem.

31:11
    Už je ale zase před Petricem, navíc zde zůstane i nadále – icing Hradce.

31:54
    Nahození na Petrice zblokoval Voříšek, hradecký gólman raději touš přikryl.

32:10
    Luštinec vystřelil na Kadlece, který vůbec nevěděl, kde má kotouč. Ten byl ukryt v jeho náručí.

32:42
    Hosté jsou oproti první třetině mnohem aktivnější, rychle přistupují k domácím, kteří s tím mají nemalé problémy. Co je ale pro hru podstatné, že Petric stále nekapituloval a Hradec pořád vede 3:0.

33:40
    To platí i po střele Samohejla z pravého kruhu.

33:56
    Nejenže vede Hradec o tři branky, skóre mohl ještě navýšit. Hronek vyslal do samostatného úniku Hofmana, který si nejprve vylámal zuby na Kadlecovi. Následná Hofmanova dorážka z brankové čáry trefila Farku a kotouč se málem odrazil do branky hostujícího mužstva.

35:08
    Veselý napadl svého soupeře a je za to na dvě minuty vyloučen.

35:58
    Zatím nejaktivnějším hráčem v této přesilovce je Smejkal. Nejdřív pálil tvrdě od modré mimo, poté nahazoval kotouč na teč.

36:58
    Ani jeho další šance brankou neskončila, puk trefil jen padajícího Petrice.

37:08

37:41
    Po návratu Veselého mohl snížit i Šafář, jeho střelu na vzdálenější tyč efektně lapil Petric do lapačky.

38:48
    Za brankou hostů zůstal ležet Chalupa, hra je kvůli němu přerušena.

38:48
    Hradecký forvard se nakonec zvedá sám a odjíždí na střídačku.

39:23
    Hradec se hnal do útočného pásma, zastavil ho ofsajd.

39:50
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    To, o co se snaží Budějovičtí celou druhou třetinu jim vyšlo v jejím závěru. Klinecký našel za obranou najetého JIŘÍHO SMEJKALA, který jel sám na Petrice a střelou na jeho lapačku střílí gól do šatny. Asistence: Daniel Klinecký.

40:00

Je za námi prostřední část, ve které byli lepším týmem Jihočeši. Od začátku třetiny diktovali tempo hry a byli aktivnější. Ojedinělé šance hradečtí útočníci nevyužili, a tak přišlo snížení na rozdíl dvou branek deset vteřin před druhou sirénou. Z brejku se prosadil Smejkal a jako první dnes překonal Petrice.
    Třetí třetina začne přibližně ve 14:10

40:01

40:53
    Malinský se snažil mezi dvěma obránci protlačit před Kadlece, ti mu to ale znemožnili.

41:26
    Zahradník se řítil zcela sám na Kadlece. Stíhal ho Klinecký, který zatáhl za záchrannou brzdu a podrazil ho. Dvě minuty pro hostujícího obránce.

42:08
    Nahození Čecha vyrazil Kadlec do rohu hřiště.

42:53
    Do situace jeden na jednoho se dostal Samohejl. Budějovický forvard si stáhl kotouč pod sebe, vystřelil, ale Petrice nepřekonal.

43:18
    Hosté v oslabení nejen dobře brání, ale také útočí.

43:26

43:58
    Po icingu Jihočechů se hra přesouvá před Kadlece.

44:40
    Lvi se vymanili z tlaku a dostali se do středního pásma.

45:07
    To už ale zase neplatí, hra je opět před Petricem, který musel řešit další příležitost hostů.

45:54
    Hosté jsou i ve třetí části aktivnější, hraje se převážně v jejich útočném pásmu, ale na svého soupeře stále ztrácejí dvě branky.

46:11
    To platí i po dalším závaru před hradeckou svatyní.

46:53
    Hosté střídali, tak si vzal kotouč do své moci Veselý, projel skrz hřiště a od modré ho nahodil na Kadlece. Hostující brankář ho přikryl lapačkou, přičemž se k němu přiřítil právě Veselý a prudkou brzdou ho zasypal ledem. Za nesportovní chování je vyloučen na deset minut.

48:11
    Malinský projížděl středním pásmem, kde ho tvrdě, ale čistě, zatavil Vavřík.

48:58
    I po další šanci hostů kapituloval Petric jen jednou.

49:33
    Hráči zašlápli kotouč u hradecké střídačky, vhazuje se po levici Petrice.

49:56
    Hronek se snažil rychlou střelou překvapit Kadlece, což se mu jen těsně nepodařilo.

50:15
    Domácí navyšují skóre na rozdíl tří branek. Zahradník jel s Hofmanem na jediného obránce. Prvně jmenovaný držel kotouč dlouho na holi, položil si obránce a od levé tyče přihrál na poslední chvíli TOMÁŠI HOFMANOVI, na kterého zívala prázdná brána, protože se Kadlec neměl šanci tak rychle přesunout. Asistence: Tomáš Zahradník.

51:46
    Budějovičtí se stále nevzdávají, snaží se zkorigovat stav utkání, ale budou to mít hodně těžké.

52:28
    Kord když mají puk na holi Hradečtí.

52:42
    Ti ale posílají kotouč na icing, vhazuje se před Petricem.

52:50
    Hradecká střídačka se špatně domluvila na střídání a je za to potrestána. Dvě minuty odsedí Malinský.

53:48
    Domácí se statečně brání, výborně to teď udělal Zahradník a po něm Chalupa, kteří našetřili cenné vteřinky.

54:22
    Navíc byla střela Panáčka zblokována, Jihočeši si zatím nepřipsali žádnou vážnější šanci v této přesilovce.

54:50
    A ani nepřipíší, protože je Hradec v plném počtu.

55:46
    Třetí hradecký útok zatlačil hosty. Po nahození Faltýnka poskakoval kotouč před brankovištěm, Drašnar ho za záda Kadlece nedostal.

56:07
    Toto už Hradec s největší pravděpodobností zvládne. Za vysokou hůl je vyloučen Smejkal, Budějovice budou hrát dvě minuty ve čtyřech.

57:29
    Domácí zachybovali za svou bránou, kde se hraje už dobrou půlminutu.

57:41
    Lvi slaví bůra. V přesilové hře se prosazuje DAVID CHALUPA, ke kterému se odrazil kotouč od brankáře po střele Zahradníka. Hradecký útočník neměl problém trefit prázdnou bránu. Asistence: Tomáš Zahradník, Marek Malinský.

59:18
    Hradec kontroluje výhru, hraje se ve středním pásmu.

60:00

Hradec si dnes připisuje důležitou výhru za tři body, na kterou čekali jeho hráči již šest utkání. O osudu tohoto utkání bylo de facto rozhodnuto po deseti minutách, kdy Hradec vedl 3:0. Ve druhé části byli jednoznačně lepším týmem Jihočeši, ze svého tlaku vytěžili ale jen jednu branku. V závěrečné periodě domácí přidali ještě dva góly a dali tak konečné skóre dnešnímu utkání 5:1.

To je pro dnešek vše, těším se zase někdy příště u extraligy hradecké mládeže. (14:48:21)

Jan Vavřina

Branky a nahrávky: 1. Zahradník, 4. Faltýnek (Veselý), 10. Havránek (Hronek), 51. Hofman (Zahradník), 58. Chalupa (Zahradník, Malinský) – 40. Smejkal (Klinecký)

HC Motor České Budějovice: Kváča (od 10. Kadlec) – Klinecký, Vavřík, Farka, Matoušek, Stehlík, Křikava, Kachyňa – Panáček "C", Brož, Fencl – Samohejl, Šafář, Schwarz – Kubeš, Mašek, Doktor – Smejkal. Trenér: Jan Tummer.

Rozhodčí: Stolín – Machač, Zeman