Anderlecht – Leuven 3:1 (kon.) | Kortrijk – Oostende 2:0 (kon.) | Mechelen – Waregem 2:2 (kon.)
Lierse – Charleroi 2:1 (kon.) | Mons – Genk 2:3 (kon.)
YR KV Mechelen
2:2 (0:0)
SV Zulte-Waregem
Sobota 02.11.2013, 20:00 • Achter de Kazerne • Belgická Jupiler Pro League

I 2. půle je za námi a viděli jsme v ní celkem 4 branky. Po dvouch na každé straně. Oba týmy se dostaly do vedení, o které ale zýhy přišly a proto je dělba bodů zasloužená. (21:55:46)

90+2
    Žlutou kartu vidí jetě v závěrečných vteřinách Van Damme.

90+2
    Domácí jetě naposled střídají. Prodell nahrazuje Mokula.

90
    Nastavovat se budou ještě další 3 minuty.

88
    Mechelen právě vstřelil branku!
    DE WITTE se prosazuje z penaltového puntíku a opět máme tedy vyrovnaný stav.

87
    Tentokrát se faulovalo ve vápně Waregemu a ŽK vidí za svůj zákrok Duplus. Následovat bude pokutový kop.

84
    V krátké době vidí opět žlutou kartu domácí. Tentokrát je potrestaným Mokulu.

83
    Waregem právě vstřelil branku!
    Opět hlavou se dnes již podruhé MALANDA, jenž tak posílá svůj tým do vedení.

82
    Premiérová žlutá karta na straně domácích, kterou vidí Cordaro.

80
    Střídají také domácí. Místo Diabanga přichází Iddi.

78
    Hosté naposled střídají. Ze hřiště odchází nevýrazný Habibou, kterého nahrazuje Caceres.

77
    Po dlouhé době se dostali ke střele hosté, ale pokus Kumse skončil mimo Pacovského branku.

74
    Také Mechelen střídá. Rits nahrazuje unaveného Destorma.

72
    Stejně dopadl i střelecký pokus Diabanga.

70
    Domácí přebírají otěže zápasu. Jejich střely jsou ale nepřesné.

65
    Druhé střídání na straně hostů. Conteho střídá N'Diaye.

62
    Žlutou kartu dostává Malanda (SV Zulte-Waregem).

59
    Hosté hned z protiútoku vyrovnávají. Po centru se halvou prosazuje MALANDA.

58
    Domácí se dostávají do vedení. Střelou ze střední vzdálenosti se prosazuje VAN DAMME.

57
    Hosté poprvé v utkání střídají. Místo Godeaua přichází na hřiště Duplus.

54
    Biebeauw byl faoúlován a sám se postavil k míči a jeho rána byla o 2 metry nepřesná.

53
    Naessens se pokoušel odcentrovat ze strany míč, ale trefil pouze bránícího Vandama.

51
    Na druhé straně pálil Van Damme mimo tři tyče Bossuta.

49
    Habibou vypálil zpoza vápna a donutil Pacovského k zákroku.

48
    Domácí tým se opět dorbnými fauly dostává pod tlak.

46

První půle je za námi a bohužel jsme neviděli žádný gól. Oba brankáři museli za 1. poločas dvakrát zasahovat. Jinak je to zatím velice vyrovnaný zápas. Uvidíme, co přinese 2. půle,, která začne ve 21:05.

45
    Nastavovat se bude ještě 1 minuta.

43
    Roh také na druhé straně, centr Kamavuaky našel pouze prvního bránícího hráče.

41
    Waregem zahrával roh, ale Kumsův centr byl až příliš přetažený.

40
    Mechelen je nyní pod tlakem a pomáhá si fauly. Waregem ale nedokáže zatím z těchto příležitostí řádně naložit.

37
    Pacovski si poradil se střeleckými pokusy Diabanga a Mokula.

35
    Další standardní situace hostů skončila střelou mimo.

33
    Destorme odvrátil letící míč raději do autu.

32
    Hosté se hnali do útoku. Vydobyli z něj zatím ale pouze přímý kop.

30
    Domácí celek rozehrával rohový kop, ten však hostující obrana odvrátila.

28
    Opět Bossut zachránil robinzonádou svůj tým od inkasované branky.

26
    Hosté opět faulují a další žlutou kartu vidí Godeau.

25
    K míči se postavil Biebeauw a hodně protáhl Bossuta.

24
    Jenomže stadardka se hostům nevyvedla a za záchrannou brzdu musel záthnout Conte a za svůj čin vidí před očima žlutý kartónek.

23
    Domácí obrana si neví rady a musí zachraňovat situaci pomocí faulů.

21
    Pokud Conteho se odrazil od de Witteho do zámezí.

20
    Hra je nyní plná nepřesností a oba soupeří bojují hlavně o střed hřiště.

17
    V posledních minutách jsou kativnější hosté, ale ani oni se zatím nedokázali dostat ke střeleckému pokusu.

13
    Hazard se postavil k volnému přímému kopu. Spíš to však vypadalo, jako když trénuje kop na rugby.

11
    Kums uháněl po straně, až na poslední chvíli zastavil Ghomsi, od něhož putoval kulatý nesmysl do zámezí.

10
    Waregem však centrovaný míč odkopává do bezpečné vzdálenosti od Bossuta.

9
    Hostující obrana odvrátila na roh.

8
    Hazard fauloval Diabanga a Mechelen má k dispozici standardní situaci.

6
    Autové vhazování také pro Mechelen. Je tp však ale v bezpečné vzádlenosti od hostující branky.

5
    Obrana Mechelenu ale of´dvrátili hrozící nebezpečí do autu.

4
    Teď navíc domácí celek fauloval. Waregem bude zahrávat volný přímý kop.

3
    Mechelen si v úvodu vytváří tlak, zatím se ale neodhodlal ke střele.

1

YR KV Mechelen: Pacovski – Ghomsi, Vandam, Bateau, de Witte – Kamavuaka, Destorme, Cordaro, Van Damme, Diabang – Mokulu.
    Náhradníci: Biebeauw – Biset, Iddi, Prodell, Rick, Trajkovski, Van Tricht.

SV Zulte-Waregem: Bossut – Malanda, D'Haene, Colpaert, de Fauw – Godeau, Conte, Naessens, Hazard, Kums – Habibou.
    Náhradníci: Bruzzese – Cacérés, Duplus, Mendy, N'Diaye, Sylla, Verboom

Rozhodčí: Laurent Colemonts.

Poslední zápas

Také poslední duel belgické ligy zvládl lépe Waregem, jenž si poradil s Gentem 3:2. Mechelen pouze remizoval v Charleroi 2:2.

Vzájemné zápasy

V dosavadních vzájemných zápasech si vede lépe Waregem, který z posledních 5 zápasů dokázal vyhrát 2. Zbylé 3 duely skončily nerozhodně. I proto je mírným favoritem v dnešním duelu Źulte.

Lépe jsou na tom zatím hosté, kteří se drží 4. místě tabulky. Domácí Mechelen je zatím na 8. místě.

Hezký sobotní večer z Mechelenu, kfr formu místních prověří účastník EL Zulte-Waregem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.