Boston – Florida 4:1 (kon.) | Ottawa – Montreal 4:1 (kon.) | Washington – Minnesota 3:2 (1:0 po s.n.)
Carolina – NY Islanders 1:0 (kon.) | Columbus – NY Rangers 2:4 (kon.) | Philadelphia – New Jersey 0:3 (kon.)
Detroit – Dallas 3:4 (po pr.) | Tampa – Edmonton 4:2 (kon.) | St. Louis – Calgary 3:2 (kon.)
Los Angeles – Buffalo 2:0 (kon.) | San Jose – Vancouver 2:4 (kon.)
St. Louis Blues
3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Calgary Flames
Pátek 08.11.2013, 02:09 • Scottrade Center, St. Louis, Spojené státy americké • NHL

Celek Calgary dokázal v závěrečném dějství zápas zdramatizovat, vynutit si prodloužení ale svěřenci Boba Hartleyho nestihli. Vítězný gól zaznamenal ve 26. minutě Alexander Steen, nejproduktivnějším hráčem duelu byl Jordan Leopold, jenž zaznamenal dvě asistence. V úvodní dvacetiminutovce jsme byli také svědky dvou velkých bitek.

Ze St. Louis je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (04:44:55)

Československá stopa v utkání:

St. Louis Blues:
    Vladimír Sobotka (0+0; 2 TM)
    Roman Polák (0+0; 0 TM)
    Jaroslav Halák (nechytal, připraven jako náhradní brankář)

Calgary Flames:
    Jiří Hudler (0+1; 0 TM)

Statistiky utkání:

Střely na branku: 27:20 (11:2, 7:10, 9:8).
    Vyloučení: 7:4, navíc B. Jackman – T. Jackman oba 5 min. [BITKA].
    Využití: 1:0.
    V oslabení: 0:0.
    Bodyčeky: 9:16 (3:9, 4:2, 2:5).
    Vyhraná vhazování: 22:28 (9:8, 4:11, 9:9).

Hvězdy utkání:

1. Alexander Steen – STL (1+0)
    2. Jordan Leopold – STL (0+2)
    3. Chris Butler – CAL (0+1)

60:00

59:55
    Hráčům St. Louis se podařilo dostat kotouč do střední třetiny.

57:09
    Velká příležitost pro Calgary v podobě přesilovky. Dvě minuty obdržel Vladimír Sobotka (STL).

Vyloučení celkem v zápase: 7:4, navíc B. Jackman – T. Jackman oba 5 min. [BITKA].

56:20
    Před brankovištěm Elliota se strhla menší mela. Vylučovat se nebude.

55:50
    Postavení mimo hru domácích.

54:49
    Calgary právě vstřelilo branku!

Jedovka Chrise Butlera se odrazila z mezikruží od domácího obránce do pravého kruhu, kde stál nachystaný MIKE CAMMALLERI, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Chris Butler, Jiří Hudler.

54:25
    Flames kombinují v útočné třetině.

53:41
    Hraje se na středu hřiště bez větších šancí.

52:12
    Cammalleri si na Elliota nepřišel.

51:45
    Modrožluté brzdí při zakládání ofenzivní akce hvizd čárového rozhodčího, ofsajd.

50:38
    Icing St. Louis.

49:05
    Steen se z pravého kruhu trefil do výstroje Berry.

48:40
    Blues vyhazují pouze na icing.

48:02

47:25
    Calgary dostalo svého dnešního soka pod tlak.

46:02
    Za hákování na dvě minuty vyloučen Jordan Leopold (STL).

44:41

Flames žijí! Po vyhraném vhazování se touš dostal k obráncům, přičemž ke se střele se odhodlal Shane O'Brien. Puk se následně dostal do prostoru mezi kruhy, odkud vymetl bekhendem horní růžek branky TIM JACKMAN. Asistence: Shane O'Brien, Chad Billins.

43:31
    Hraje se v ofenzivním pásmu St. Louis.

42:15
    Reaves minul.

41:08
    Domácí drží puk na svých holích a vyčkávají na šanci.

40:20
    Zakázané uvolnění Calgary.

40:01
    Na zahajovacím vhazování třetí části šťastnější domácí.

40:01

Druhá perioda byla emotivně daleko klidnější než část předchozí. Calgary se nedokázalo prosadit ani ze tří přesilových her, naopak za domácí Blues navýšil vedení ve 26. minutě Alexander Steen. Flames mají na zvrat utkání dvacet minut.

39:44
    Calgary odolalo tlaku Blues jen za cenu icingu.

38:55
    Domácí uzamkli soupeře v útočné třetině.

37:05
    Beera podržel svoje mužstvo proti přečíslení St. Louis.

35:21

34:45
    Hosté si nedokáží ani proti čtyřem protihráčům vytvořit brankovou příležitost.

34:00
    Blues kontrolují hru, tým Flames je dnes v početních výhodách neškodný.

33:21
    Domácí budou muset čelit dalšímu oslabení. Dvě minuty za hákování si musí jít odsedět na trestnou lavici Jaden Schwartz (STL).

32:44
    Calgary vyhazuje přes všechny čáry, čároví sudí pískají zakázané uvolnění.

31:54

30:58
    Bob Hartley se svým celkem pravděpodobně přesilové hry moc dobře nacvičené nemá, St. Louis vyhazuje k brance Berry.

29:54
    Přesilovka pro hosty. Patrik Berglund (STL) si počínal proti pravidlům, a tak mu náleží menší trest za sekání.

Celkem TM v dnešním utkání: 4.

29:35
    Colborne zkoušel štěstí z dorážky, neúspěšně.

28:54
    Icing Flames.

27:35
    Calgary se dostalo k brance Elliota, maskovaný muž St. Louis bez práce.

25:55
    St. Louis právě vstřelilo branku!

Od pravého mantinelu adresoval TJ Oshie kotouč na střed neobsazenému ALEXANDERU STEENOVI, který se z blízka nemýlil. Asistence: TJ Oshie, Jordan Leopold.

25:35

24:20
    Hráčům St. Louis se podařilo poslat touš na opačnou stranu hřiště.

23:35
    Šance pro Flames. Na dvě minuty za vysokou hůl míří na trestnou lavici Derek Roy (STL).

22:14
    Berglund si vybruslil z úhlu před brankáře hostů, střední útočník selhal v koncovce, když se nedokázal prosadit.

21:45

20:55
    Hostující mužstvo se nemůže dostat do tlaku.

20:01
    Pokračuje zkrácená přesilovka Calgary.

20:01
    Na zahajovacím vhazování druhé části úspěšnější hokejisté Flames.

20:01

Zahajovací dvacetiminutovka byla pro diváky v St. Louis velmi atraktivní, zhlédli jsme už dvě bitky. Co se skóre týče, domácí zaslouženě po trefách Vladimira Tarasenka z přesilové hry a Maxima Lapierreho vedou nad Calgary 2:0.

Statistiky úvodního dějství:

Střely na branku: 11:2.
    Vyloučení: 2:4, navíc B. Jackman – T. Jackman oba 5 min. [BITKA].
    Bodyčeky: 3:9.
    Vyhraná vhazování: 9:8.

Další třetina začne přibližně v 3:05 h.

20:00

19:45
    Na závěr první části se budou muset hráči St. Louis bránit oslabení. Dvouminutovým trestem za držení potrestán Patrik Berglund (STL).

19:23
    Elliot kotouč raději po nahození přikryl, následuje vhazování po jeho levici.

18:41
    Zakázané uvolnění domácího celku.

18:20
    Oshie adresoval v mezikruží přesnou přihrávku mezi dvěma protihráči Steenovi, který na gólmana Flames recept z bezprostřední blízkosti nenalezl.

17:45
    Hokejisté Calgary se snaží před první přestávkou o vstřelení kontaktní branky, nyní napadají rozehrávku soupeře.

16:30
    Shattenkirk nemířil od hranice útočného pásma přesně.

15:30
    Hra se po dvou soubojích pro diváky uklidnila.

TJ Galiardi (CAL) – dvě minuty za hrubost,
    Joe Colborne (CAL) – dvě minuty za nedovolené bránění.

12:40
    Před střídačkou Calgary je k vidění další hromadná šarvátka.

12:10
    Hráči Flames kombinují na vlastní polovině, defenziva soupeře se má na pozoru.

11:05
    Hokejisté Blues jsou aktivnější a mají více ze hry.

10:12

Jedovku Jordana Leopolda z levé strany usměrnil za záda hostujícího hájce svatyně z bezprostřední blízkosti MAXIM LAPIERRE. Asistence: Jordan Leopold, Kevin Shattenkirk.

08:39
    Rozhodčí udělili oběma účastníkům bitky pětiminutový trest.

Barret Jackman (STL) – 5 minut za bitku;
    Tim Jackman (CAL) – 5 minut za bitku.

Hrát se bude pět na pět.

08:39
    Na ledě se strhla bitka mezi Barretem Jackmanem a Timem Jackmanem.

07:56

06:55
    Svěřenci Kena Hitchcocka se nedokáží usadit v ofenzivní třetině a vyvinout na svého soupeře v početní převaze tlak.

05:56
    Druhá šance pro domácí v podobě početní výhody. Za nedovolené bránění na dvě minuty vyloučen Dennis Wideman (CAL).

Vyloučení celkem v zápase: 0:2.

04:20
    St. Louis pokračují v náporu, Berra bez práce.

03:01

Využitá přesilovka! Do odkryté branky se z dorážky trefuje VLADIMIR TARASENKO, jenž posílá modrožluté do vedení. Asistence: Jay Bouwmeester, Jaden Schwartz.

02:02
    Přesilová hra pro domácí. Max Reinhart (CAL) inkasoval menší trest za nedovolené bránění.

Vyloučení celkem v zápase: 0:1.

01:10
    Calgary se usadilo v útočné třetině, Elliot bez práce.

00:28
    Na začátek přečíslení dva na jednoho v podání domácích, Berra zasahovat nemusel.

00:01
    Na úvodním vhazování úspěšnější hosté.

00:01

Zápas začne o něco málo později.

Po třech venkovních střetnutích čeká hráče pod vedením Kena Hitchocka pět domácích utkání. V posledním měření sil uspěli hokejisté Blues na ledě Montrealu 3:2 po samostatných nájezdech.

Calgary zvítězilo v posledních deseti zápasech pouze třikrát. Celek Flames v minulém kole podlehl venku Minnesotě 1:5.

St. Louis Blues: Elliot (Halák) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, B. Jackman, Polák, Leopold – Oshie, Backes, Steen – Stewart, Sobotka, Roy – Tarasenko, Berglund, Schwartz – Reaves, Lapierre, Cracknell. Trenér: Ken Hitchcock.

Calgary Flames: Berra (Ramo) – Brodie, Butler, Wideman, Russell, O'Brien, Billins – Galiardi, Colborne, Cammalleri – Jones, Stajan, Bouma – T. Jackman, Monahan, Hudler – McGrattan, Backlund, Reinhart. Trenér: Bob Hartley.

Rozhodčí: Chris Lee, Eric Furlatt – Brian Mach, Andy McElman.

Vzájemné zápasy v sezóně 2012/2013:

16. 2. 2013: Calgary Flames – St. Louis Blues 2:5
    25. 3. 2013: Calgary Flames – St. Louis Blues 3:2
    26. 4. 2013: St. Louis Blues – Calgary Flames 4:1

Ve dvou ze třech vzájemných duelů se z výhry radovali hokejisté St. Louis.

Porovnání v sezóně 2013/2014:

13 zápasů: 7 výher, 2 vítězství po základní hrací době, 2 porážky po základní hrací době, 2 prohry; skóre 47:31; 20 bodů; v tabulce Centrální divize 4. místo.

15 zápasů: 5 výher, 1 vítězství po základní hrací době, 2 porážky po základní hrací době, 7 proher; skóre 43:54; 14 bodů; v tabulce Pacifické divize 6. místo.

Příjemné páteční brzké ráno ze St. Louis, kde zanedlouho budeme svědky zápasu NHL, ve kterém domácí svěřenci Kena Hitchcocka hostí Calgary Flames. Favoritem dnešního duelu jsou domácí.

Vítáme Vás u on-line přenosu ze St. Louis. Utkání začíná v 02:00 hod.

Zdeněk Kamínek ml.

Branky a nahrávky: 4. Tarasenko (Bouwmeester, Schwartz), 11. Lapierre (Leopold, Shattenkirk), 26. Steen (Oshie, Leopold) – 45. T. Jackman (O'Brien, Billins), 55. Cammalleri (Butler, Hudler)

Rozhodčí: Chris Lee, Eric Furlatt – Brian Mach, Andy McElman

Diváci: 14 877