Boston – Florida 4:1 (kon.) | Ottawa – Montreal 4:1 (kon.) | Washington – Minnesota 3:2 (1:0 po s.n.)
Carolina – NY Islanders 1:0 (kon.) | Columbus – NY Rangers 2:4 (kon.) | Philadelphia – New Jersey 0:3 (kon.)
Detroit – Dallas 3:4 (po pr.) | Tampa – Edmonton 4:2 (kon.) | St. Louis – Calgary 3:2 (kon.)
Los Angeles – Buffalo 2:0 (kon.) | San Jose – Vancouver 2:4 (kon.)
St. Louis Blues
3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Calgary Flames
Pátek 08.11.2013, 02:09 • Scottrade Center, St. Louis, Spojené státy americké • NHL

Celek Calgary dokázal v závěrečném dějství zápas zdramatizovat, vynutit si prodloužení ale svěřenci Boba Hartleyho nestihli. Vítězný gól zaznamenal ve 26. minutě Alexander Steen, nejproduktivnějším hráčem duelu byl Jordan Leopold, jenž zaznamenal dvě asistence. V úvodní dvacetiminutovce jsme byli také svědky dvou velkých bitek.

Ze St. Louis je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (04:44:55)

Československá stopa v utkání:

St. Louis Blues:
    Vladimír Sobotka (0+0; 2 TM)
    Roman Polák (0+0; 0 TM)
    Jaroslav Halák (nechytal, připraven jako náhradní brankář)

Calgary Flames:
    Jiří Hudler (0+1; 0 TM)

Statistiky utkání:

Střely na branku: 27:20 (11:2, 7:10, 9:8).
    Vyloučení: 7:4, navíc B. Jackman – T. Jackman oba 5 min. [BITKA].
    Využití: 1:0.
    V oslabení: 0:0.
    Bodyčeky: 9:16 (3:9, 4:2, 2:5).
    Vyhraná vhazování: 22:28 (9:8, 4:11, 9:9).

57:09
    Velká příležitost pro Calgary v podobě přesilovky. Dvě minuty obdržel Vladimír Sobotka (STL).

Vyloučení celkem v zápase: 7:4, navíc B. Jackman – T. Jackman oba 5 min. [BITKA].

56:54
    Oddechový čas pro hosty.

56:20
    Před brankovištěm Elliota se strhla menší mela. Vylučovat se nebude.

54:49
    Calgary právě vstřelilo branku!

Jedovka Chrise Butlera se odrazila z mezikruží od domácího obránce do pravého kruhu, kde stál nachystaný MIKE CAMMALLERI, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Chris Butler, Jiří Hudler.

46:02
    Za hákování na dvě minuty vyloučen Jordan Leopold (STL).

44:41

Flames žijí! Po vyhraném vhazování se touš dostal k obráncům, přičemž ke se střele se odhodlal Shane O'Brien. Puk se následně dostal do prostoru mezi kruhy, odkud vymetl bekhendem horní růžek branky TIM JACKMAN. Asistence: Shane O'Brien, Chad Billins.

Druhá perioda byla emotivně daleko klidnější než část předchozí. Calgary se nedokázalo prosadit ani ze tří přesilových her, naopak za domácí Blues navýšil vedení ve 26. minutě Alexander Steen. Flames mají na zvrat utkání dvacet minut.

33:21
    Domácí budou muset čelit dalšímu oslabení. Dvě minuty za hákování si musí jít odsedět na trestnou lavici Jaden Schwartz (STL).

29:54
    Přesilovka pro hosty. Patrik Berglund (STL) si počínal proti pravidlům, a tak mu náleží menší trest za sekání.

Celkem TM v dnešním utkání: 4.

25:55
    St. Louis právě vstřelilo branku!

Od pravého mantinelu adresoval TJ Oshie kotouč na střed neobsazenému ALEXANDERU STEENOVI, který se z blízka nemýlil. Asistence: TJ Oshie, Jordan Leopold.

23:35
    Šance pro Flames. Na dvě minuty za vysokou hůl míří na trestnou lavici Derek Roy (STL).

22:14
    Berglund si vybruslil z úhlu před brankáře hostů, střední útočník selhal v koncovce, když se nedokázal prosadit.

Zahajovací dvacetiminutovka byla pro diváky v St. Louis velmi atraktivní, zhlédli jsme už dvě bitky. Co se skóre týče, domácí zaslouženě po trefách Vladimira Tarasenka z přesilové hry a Maxima Lapierreho vedou nad Calgary 2:0.

Statistiky úvodního dějství:

Střely na branku: 11:2.
    Vyloučení: 2:4, navíc B. Jackman – T. Jackman oba 5 min. [BITKA].
    Bodyčeky: 3:9.
    Vyhraná vhazování: 9:8.

Další třetina začne přibližně v 3:05 h.

19:45
    Na závěr první části se budou muset hráči St. Louis bránit oslabení. Dvouminutovým trestem za držení potrestán Patrik Berglund (STL).

18:20
    Oshie adresoval v mezikruží přesnou přihrávku mezi dvěma protihráči Steenovi, který na gólmana Flames recept z bezprostřední blízkosti nenalezl.

12:40
    Po bitce si přesilovku zahrají domácí. Vyloučeni hráči:

Alexander Steen (STL) – dvě minuty za hrubost;
    TJ Galiardi (CAL) – dvě minuty za hrubost,
    Joe Colborne (CAL) – dvě minuty za nedovolené bránění.

12:40
    Před střídačkou Calgary je k vidění další hromadná šarvátka.

10:12

Jedovku Jordana Leopolda z levé strany usměrnil za záda hostujícího hájce svatyně z bezprostřední blízkosti MAXIM LAPIERRE. Asistence: Jordan Leopold, Kevin Shattenkirk.

08:39
    Rozhodčí udělili oběma účastníkům bitky pětiminutový trest.

Barret Jackman (STL) – 5 minut za bitku;
    Tim Jackman (CAL) – 5 minut za bitku.

Hrát se bude pět na pět.

08:39
    Na ledě se strhla bitka mezi Barretem Jackmanem a Timem Jackmanem.

03:01

Využitá přesilovka! Do odkryté branky se z dorážky trefuje VLADIMIR TARASENKO, jenž posílá modrožluté do vedení. Asistence: Jay Bouwmeester, Jaden Schwartz.

02:02
    Přesilová hra pro domácí. Max Reinhart (CAL) inkasoval menší trest za nedovolené bránění.

Vyloučení celkem v zápase: 0:1.

Zdeněk Kamínek ml.

Branky a nahrávky: 4. Tarasenko (Bouwmeester, Schwartz), 11. Lapierre (Leopold, Shattenkirk), 26. Steen (Oshie, Leopold) – 45. T. Jackman (O'Brien, Billins), 55. Cammalleri (Butler, Hudler)

St. Louis Blues: Elliot (Halák) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, B. Jackman, Polák, Leopold – Oshie, Backes, Steen – Stewart, Sobotka, Roy – Tarasenko, Berglund, Schwartz – Reaves, Lapierre, Cracknell. Trenér: Ken Hitchcock.
    Calgary Flames: Berra (Ramo) – Brodie, Butler, Wideman, Russell, O'Brien, Billins – Galiardi, Colborne, Cammalleri – Jones, Stajan, Bouma – T. Jackman, Monahan, Hudler – McGrattan, Backlund, Reinhart. Trenér: Bob Hartley.

Rozhodčí: Chris Lee, Eric Furlatt – Brian Mach, Andy McElman

Diváci: 14 877