Everton – Liverpool 3:3 (kon.) | Arsenal – Southampton 2:0 (kon.) | Fulham – Swansea 1:2 (kon.)
Hull City – Crystal Palace 0:1 (kon.) | Newcastle – Norwich 2:1 (kon.) | Stoke – Sunderland 2:0 (kon.)
West Ham – Chelsea 0:3 (kon.)
Everton FC
3:3 (1:2)
Liverpool FC
Sobota 23.11.2013, 13:45 • Goodison Park, Liverpool • Anglická Premier League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:45.

Vzájemné utkání

Poslední dvě utkání mezi těmito celky dopadly nerozhodně, ale další utkání, které se odehrály v roce 2012 hovoří jasně pro Liverpool.

Velkoklub s bohatou historií, ve které získal celkem osmnáctkrát trofejí za nejlepší klub ligy nastupuje k dnešnímu utkání jako mírný favorit. Svěřenci Brendana Rodgerse si v jedenácti utkáních vysloužili rovných třiadvacet bodů za vynikajících sedm výher. Body se udělovali také v zápasech se Swansea a Newcastlem, kdy se soupeři rozešli za nerozhodného stavu. Liverpool vzešel jako poražený pouze ve dvou případech a to s týmem Southamptonu a Arsenalu.

Everton FC

Domácí nastupují k dnešnímu těžkému utkání ze šesté pozice tabulky, kdy si v jedenácti utkáních počínali pětkrát vítězně. Spolu s WBA má však tým modrobílých nejvyšší počet nerozhodných výsledků, konkrétně pět. Tahle bilance logicky vede k tomu, že The Toffies utrpěli pouze jednu porážku v sezóně a to na hřišti Manchesteru City.

Vážení sportovní diváci, vítejte u toho nejlepšího, co nám světový fotbal nabízí. Před námi je totiž utkání anglické Premier League, ve kterém se střetnou dva velmi ambiciózní kluby, které mají ty nejvyšší cíle už několik sezón. Pikantnost dnešního utkání je určitě vyostřena soubojem dvou mužstev ze stejného města. Do Goodison Parku, tedy stánku týmu Evertonu FC zavítá velký konkurent Liverpool FC.

Everton FC: Howard – Coleman, Jagielka (C), Distin, Baines – Barry, Barkley, McCarthy – Mirallas, Lukaku, Pienaar.
    Náhradníci: Robles – Heitinga, Stones, Osman, Jelavić, Deulofeu, Naismith.

Liverpool FC: Mignolet – Johnson, Škrtel, Agger, Flanagan – Henderson, Gerrard (C), Leiva, Allen, Coutinho – Suárez.
    Náhradníci: Jones – Touré, Sakho, Alberto, Moses, Sturridge, Sterling.

Rozhodčí: Dowd – Mullarkey, Cann – Webb.

Zahájení utkání už je za dveřmi, obě mužstva akorát nastupují na hrací plochu. Domácí nastoupí v klasické modro-bílé kombinaci. Hosté přijeli v dresech červených.

1

1
    Úvodní výkopem zahájil domácí Everton dnešní utkání plné očekávání.

1
    Barkley mohl zaútočit z rychlého protiútoku, ale míč na něj byl příliš dlouhý.

2
    Od úvodního výkopu jsou u míče po většinu času domácí, kteří zatím diktují tempo hry.

3
    Několik postupných útoku se hrne na obranu Liverpoolu, ale ta zatím statečně odolává.

4
    Po útočném faulu se k míči dostává také Liverpool, který zatím vyčkává na své polovině a hledá slabinu svého soupeře.

5
    Liverpool právě vstřelil branku!
    Je tu branka otevírající skóre dnešního utkání! Po rohovém kopu se míč po hlavičce Suáreze dostal k osamocenému PHILIPPEMU COUTINHOVI, který neměl problém s překonáním Howarda – 0:1.

6
    Po obdržené brance se Everton snaží ještě více zvýšit svoji aktivitu, ale obrana soupeře mu nedává příliš prostoru.

7
    Hra se na malou chvíli uklidnila, ale vzápětí přišel faul hostí. Domácí budou zahrávat volný kop.

8
    Everton právě vstřelil branku!
    A je okamžitě vyrovnáno! Standartní situace v dnešním zápase budou výhodou pro obě mužstva. Dlouhý centr se odrazil od Barkleyho přímo na kopačku KEVINA MIRALLASE, který trefil šibenici hostující branky – 1:1!

9
    Domácí jsou po vyrovnávací brance na koni a okupují polovinu svého soupeře.

10
    Hra má teď vynikající náboj a je to utkání jak má být! Everton je o něco lepším týmem na hřišti a pohybuje se převážně u pokutového území soupeře.

11
    Aktivita domácích bude odměněna rohovým kopem.

12
    Dvanáctá minuta přináší opět o něco klidnější hru. Hráči Liverpoolu se dostali s míčem na polovinu hřiště, kde předvádí několik přihrávek.

12
    A na polovině hřiště také přišla chyba Liverpoolu a po Pienaarově přihrávce mohl na bránu sám Lukaku! Jeho šanci zmařil Mignolet pohotovým výběhem ze svého brankoviště.

13
    Na druhé straně se do rychlého přečíslení dostal Henderson, ale jeho centrovaný míč odvrátil Jagielka.

14
    To je nádherná podívaná! Hraje se velmi útočně na obou stranách. Rychlé protiútoky zvedají diváky ze sedaček.

15
    Domácí jsou u míče, s rozehrávkou jim pomáhá a brankář Howard.

16
    Postupným útokem se modro-bílí dostali až k pokutovému území soupeře, ale ještě se nedostali k centru.

16
    Barkleyho centr do malého vápna na Lukaku byl příliš přetažený a skončil v zámezí na druhé straně.

17
    Domácí vyčkávají s míčem na kopačkách a hledají cestu k Mignoletově svatyni.

18
    Gerard byl svírán dvěma hráči, ale i tak dokázal adresovat přihrávku na Suáreze, který byl faulován. Hosté zahrají přímý kop.

19
    To je fenomén. K exekuci přímého kopu se postavil LUIS ALBERTO SUÁREZ obstřelil zeď z pravé strany a zakroutil míč k tyči Howardovi branky! Troufám si tvrdit, že tuhle standartní situaci uvidíme v mnoha televizních shrnutích – 1:2!

20
    Everton se tlačí za vyrovnáním a předvádí velmi pohledný útočný fotbal.

21
    Dalekonosná střela Barkleyho si nakonec našla cestu mezi tři tyče, ale situaci na posledních chvíli zachránil Mignolet perfektním zákrokem.

22
    Následný rohový kop Evertonu neznamenal pro Liverpool žádné nebezpečí.

23
    Suárezův centr na druhé straně byl zablokovaný, bude následovat rohový kop červených.

23
    Gerardův centr do malého vápna odvrácen mimo nebezpečí jedním z připravených obránců.

24
    Dlouhý pas na Lukaku nebyl tolik přesný a domácí útočník si s ním nedokázal poradit.

25
    Everton znovu hrozí svému soupeři, když kombinuje poblíž šestnáctky.

25
    Liverpoolu se tlak domácích evidentně nevidí, a tak vysouvá své hráče víc na polovinu hřiště. Domácí musí s míčem až k Howardovi.

26
    U míče znovu Liverpool, který kombinuje na polovině hřiště. Jejich průniky po stranách zatím nepřináší tolik úspěchu.

27
    Miralles se dostal k nebezpečné střele z uctihodné vzdálenosti! Jeho pokus nakonec zamířil těsně vedle pravé tyče Mignoletovy branky!

28
    Několik nepřesností teď postupně potkalo oba týmy. Ani jeden z nich nedokázal hladce přejít přes polovinu hřiště.

29
    Barkley to zkusil dobrých pětadvaceti metrů, ale jeho střela mířila příliš vysoko.

29
    Po výkopu od Mignoletovy branky se k míči dopracovali znovu domácí, kteří se dostali znovu až k pokutovému území soupeře.

30
    Everton je znovu lepším celkem na hřišti. Jejich kombinace však nekončí střelou ani přesným centrem.

30
    Půlhodina utkání už je za námi. Skóre hraje do karet hostům, ale aktivitou se pyšní spíše domácí.

31
    První žlutou kartu utkání si vysloužil domácí Barkley.

32
    Hra se uklidnila. Míč na kopačkách Evertonu, který se nežene tolik do útoku jako v předchozích minutách.

33
    Liverpool si uvědomuje, že poločasový odpočinek je jich blízko, a tak začíná aktivně útočit.

34
    Miralles jasný šlapákem sestřelil už tak kulhajícího Suáreze, který se v bolestech svíjí na hrací ploše. K údivu snad i domácích nebude rozhodčí viníka trestat.

35
    Hra je přerušena, Suárez má velké potíže.

36
    Hlavní rozhodčí nakonec trestá zákrok Mirallase žlutou kartou.

37
    Hra bude pokračovat standartní situací hostujícího týmu.

37
    Suárez znovu zasahuje do hry, kde Everton kombinuje na polovině soupeře.

38
    Už delší dobu jsou u míče hosté, ale nedaří se jim s míčem přejít přes polovinu hřiště.

39
    Jakmile se Liverpool dostal na polovinu soupeře, ihned přišel o míč. Dopředu můžou domácí.

40
    Hra se v posledních minutách neodehrává v takovém tempu, na které jsme si od začátku utkání zvykli. Na řadu přichází časté přerušování a nepřesnosti na obou stranách.

41
    Dlouhý pas na osamoceného Mirallase nakonec zastavil duchapřítomný Flanagan.

42
    Je tomu tak. Hra v posledních minutách nepřináší mnoho pohledných momentů. Diváci v Goodison Parku sledují sérii několika přihrávek na obou stranách, kterým v rozhodující fázi schází přesnost.

43
    Gerard byl při výskoku dost zákeřný, ale faulem si podle rozhodčího nepomohl. Hra pokračuje.

44
    Lukaku dostal přesnou kolmou přihrávku. Kdyby byl rychlejší než Gerard, nejspíš by řádně zavařil Mignoletovi.

45
    Následný rohový kop nepřinesl žádné nebezpečí. První poločas se nejspíš dohraje na polovině hřiště.

45
    Rozhodčí prodlouží první poločas o celé tři minuty.

45+1
    První minuta nastavení prvního poločasu přinesla rohový kop Liverpoolu. Ke Škrtelovi míč nedoputoval, rohový kop se bude opakovat.

45+2
    Ani druhý rohový kop nenašel správného adresáta. Následný centr na Suáreze byl přerušen, z důvodu jeho ofsajdového postavení.

45+3
    Narážečka Bainese s Pienaarem vyšla, ale následná střela už tolik přesná nebyla.

45+3
    První poločas se dohraje na polovině Evertonu.

Fantastický – tak by se dal charakterizovat první poločas mezi těmito dvěma ambiciózními celky. Ačkoliv od 30. minuty zápasu nepřišlo tolik šancí, které byly k vidění předtím, určitě není si na co stěžovat.
    Utkání otevřel v 5. minutě osamocený Coutinho, ale na jeho trefu si domácí našli odpověď dost brzo. V osmé minutě se prosadil Mirallas a srovnal stav utkání. Jedinou rozdílovou trefu přidal po perfektním zahrání přímého kopu Suárez.

Nechme se překvapit, jaké události nám přinese druhý poločas. Určitě není důvod tohle utkání jakkoliv opouštět.

46

46
    Výkopem Liverpoolu zahájen druhý poločas.

46
    Suárez vstoupil do druhého poločasu velmi aktivně a hned musel být zfaulován.

47
    Everton se pochopitelně aktivněji tlačí do útoku, ale často troskotá na připravené obraně.

48
    Aktivita stále na straně domácích hráčů. Jejich snaha je však marná, když není proměněna ani v centr.

49
    Liverpool hraje velmi opatrně. Do útoku se příliš netlačí a soustředí se spíše na svoji defenzivní činnost.

50
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Leighton Baines, přichází Gerard Deulofeu.

51
    I tahle minuta přináší spíše opatrný fotbal ze strany hostů a útočný fotbal Evertonu.

52
    Aktivita Evertonu se nadále stupňuje, ale k ohrožení Mignoletovy branky zatím nedochází.

52
    Cetr Deulofeua byl příliš přetažený a skončil v zázemí na druhé straně.

53
    Další rychlá kombinace Evertonu končí. Pomezní rozhodčí si nemohl nevšimnout ofsajdového postavení.

54
    Polovinu hřiště běžel sám na branku Deulofeu, ale jeho zakončení trefilo pouze vyběhnutého Mignoleta!

55
    Rychlý protiútok na druhé straně byl okamžitě odvrácen. Everton znovu zakládá postupný útok, kterým přechází na polovinu soupeře.

56
    Flanagan přerušil kombinaci Evertonu a postupoval sám, nakonec byl zdvojen a ke střele se nedostal.

57
    Liverpool si začíná uvědomovat, že jim jednobrankový náskok nemusí stačit a začíná kombinovat na polovině soupeře. Ten zatím vzdoruje velmi dobře.

58
    Everton mohl zahrozit, když po Colemanově centru mohl jeden z hráčů zakončovat do prázdné branky! Celou situaci odvrátil hostující obránce.

59
    Znovu jsme zpět u opatrné hry Liverpoolu. Hráči v červeném se raději stáhnou do obranného bloku a čelí svému soupeři.

60
    Neuvěřitelné co teď předvedl Flanagan! Po individuální akci Suáreze se dostal k míči, ale místo zpětné přihrávky na Suáreze, který by zakončoval do prázdné branky, zvolil střelu mimo Howardovu klec.

61
    První žlutá karta je k vidění na straně Liverpoolu. Nedovoleně si pomohl Allen při zákroku na Mirallase.

62
    Domácí teď kombinovali, až dokombinovali. Jejich akce mohla skončit nebezpečnou střelou, ale všichni hráči se spíše soustředili na další přihrávku.

63
    K míči se dostávají hráči Liverpoolu, kteří pomalu přechází na polovinu soupeře.

64
    Lukaku teď běžel sám po levé straně na Mignoleta, ale hostující brankář zachránil situaci rychlým výběhem proti střelci.

66
    Aktivnější jsou stále hráči Evertonu, ale jejich tlak stále neproměněn ve vyrovnávací branku.

67
    Druhou žlutou kartu Liverpoolu uviděl Lucas Leiva.

68
    Everton zahraje standardní situaci z nebezpečné vzdálenosti.

68
    Po standartní situaci pálil Barkley z pravé strany, ale minul.

69
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Joe Allen, přichází Victor Moses.

70
    Před námi je poslední dvacetiminutovka. Everton je lepším celkem, ale měl by se více tlačit do zakončení, pokud má myslet na úspěch v dnešním utkání.

70
    Nejspíše jsem to zakřikl. Po dobré kolmici se k zakončení dostal Lukaku, ale trefil pouze Mignoleta.

71
    Everton, konkrétně nejspíš Lukaku zahraje přímý kop z velké vzdálenosti.

72
    Lukaku z přímého kopu neskóroval, ale u míče zůstali domácí, kteří po několika přihrávkách nasměrovali míč znovu na ROMALA LUKAKA, který z malého vápna překonal Mignoleta, který si sice na míč sáhl, ale nedokázal ho vytěsnit – 2:2!

74
    Na druhé straně se přímým kopem pokusil ztrhnout vedení zpět na svoji stranu Gerard, ale neuspěl.

75
    Nerozhodný stav utkání patnáct minut před koncem opět nabádá mužstva k větší aktivitě, která je v Goodison Parku k vidění.

76
    Domácí fanoušci se probouzí a ženou své svěřence k další brance.

76
    Flanagan nedokázal zpracovat kotouč. Od své branky bude odkopávat Howard.

77
    Suárez teď ukazuje svoji kvalitu a i přes několik bránících hráčů drží míč na kopačkách v šestnáctce soupeře.

77
    Johnsonův centr odvrácen do zámezí. Následovat bude rohový kop Liverpoolu.

78
    Velká škoda pro Everton! Po rohovém kopu se dostali čtyři hráči v modrém do přečíslení proti dvěma, ale Lukaku zkazil přihrávku a nahrál soupeři.

79
    Dlouhý centr na Suáreze mohl na druhé straně skončit brankou, ale útočník hostí trefil pouze Howarda.

79
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Daniel Sturridge.

79
    Faulem se provinil hostující Suárez, uviděl žlutou kartu.

79
    Rohový kop Liverpoolu znovu nebyl úspěšný.

80
    Po několika šancích na obou stranách se hraje převážně na polovině hřiště.

80
    Před námi je posledních deset minut utkání. Ovšem bez ohledu na nastavený čas.

82
    Everton v obrovské šanci, ale znovu to brankou nekončí! Vynikající Mignolet!

82
    A je to tady! Obrat dokonán! Domácí diváci šílí v ochozech! Tlak domácích hráčů je zužitkován! Po rohovém kopu si na míč naskočil ROMELU LUKAKU, který nasměroval míč do pravé šibenice branky – 3:2!

84
    Everton je nyní hnán svými fanoušky za senzačním vítězstvím. Liverpool bezhlavě útočí.

84
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Steven Pienaar, přichází John Stones.

85
    Volný kop zahrají hráči Liverpoolu.

85
    Centr do pokutového území nenašel správného adresáta a jeden z obránců Evertonu odvrátil nebezpečí.

86
    Čtyři minuty do konce utkání je Goodison Park na nohou.

87
    Liverpool je zaskočen vývojem utkání, kdy Everton dokázal otočit stav utkání. Diváci sledují marnou snahu Liverpoolu o vyrovnání.

88
    Suárezův centr přetažený.

88
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Kevin Mirallas, přichází Leon Osman.

89
    Žlutou kartu si ze souboje odnáší Distin.

89
    To je utkání jak má být! Vyrovnávací branku minutu před koncem základní hrací doby přidává DANIEL STURRIDGE, který si naskočil na centr ze standardní situace – 3:3!

90
    Devadesátá minuta znamená zvláštní fotbal. Hraje se nahoru dolů.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90+1
    Liverpool zahraje standardní situaci z podobné pozice, ze které před chvílí skóroval.

90+2
    Ani následný centr Suáreze neskončil v brance! Moses hlavičkoval těsně nad!

90+2
    Do útoku se po delší odmlce dostávají hráči Evertonu, ale jejich tlak nebude mít dlouhého trvání.

90+3
    Suárez mohl rozhodnout utkání, když pálil z levé strany! Howard jeho pokus vytěsnil na rohový kop.

90+3
    Sturridge vstřelil branku, ale byl odpískán ofsajd!

90+4
    Deulofeu mohl dát vítěznou branku, ale i ten trefil pouze připraveného Mignoleta! Vybojoval rohový kop.

90+5
    Barry viděl žlutou kartu.

90+5
    Hraje se déle než bylo předurčeno! Everton mohl ještě vstřelit branku, ale veškeré střelecké pokusy byly zablokovány!

Tak, je dobojováno! Troufám si tvrdit, že na dnešní utkání se bude velmi dlouho vzpomínat. Bez diskuzí patřilo mezi ty nejlepší, které nám letošní Premier League vůbec nabídla!
    Strhující bitvu nakonec ukončil rozhodčí Dowd za nerozhodného stavu 3:3. Tohle utkání plné zvratů a pohledných situací je u konce. Z mého pohledu můžu říci, že remíza je výborným výsledkem pro obě mužstva.

Děkuji Vám za vaši pozornost a u dalších textových přenosů na shledanou.

Marek Indruch

Branky: 8. Mirallas (Barkley), 72. Lukaku (McCarthy), 82. Lukaku (Mirallas) – 5. Coutinho, 19. Suárez, 89. Sturridge (Gerrard)

Karty:   31. Barkley (EVE), 36. Mirallas (EVE), 89. Distin (EVE), 90+5. Barry (EVE) – 61. Allen (LIV), 67. Leiva (LIV), 79. Suárez (LIV)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 12:5. Střely mimo: 5:3.
    Everton FC: Howard – Coleman, Jagielka (C), Distin, Baines (50. Deulofeu) – Barry, Barkley, McCarthy – Mirallas (88. Osman), Lukaku, Pienaar (84. Stones).

Liverpool FC: Mignolet – Johnson, Škrtel, Agger, Flanagan – Henderson, Gerrard (C), Leiva (79. Sturridge), Allen (69. Moses), Coutinho – Suárez.

Rozhodčí: Dowd – Mullarkey, Cann – Webb