Pátek 29.11.2013, 21:15Portugalská Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.

Češi na hřišti
    Ani v jednom klubu nenastupuje žádný český hráč.

Domácí vstupují do dnešního utkání z deváté pozice ligové tabulky. V deseti ligových kolech nasbírala Braga dvanáct bodů, což je o tři body více, než dnešní soupeř z Olhanense. Hosté mají velké starosti se záchranou, když se po deseti kolech drží těsně nad hranicí sestupu a jsou čtrnáctí. Jen o bod méně má poslední Arouca a předposlední Ferreira.

04.03.2013 / 21. kolo / Olhanense – Braga 0:1

Vítejte u on-line přenosu utkání jedenáctého kola portugalské Primeira Ligy, v němž domácí SC Braga přivítá SC Olhanense. Utkání se odehraje na Estádio Municipal de Braga v Braze.

SC Braga: Eduardo – Echiejile, Coelho, Baiano, A. Santos, Micael, L. Carlos, Mauro, Silva, Alan, Éder
    Náhradníci: Cristiano, Hebert, L. Silva, Custodio, Vieira, Edinho, Pardo

SC Olhanense: Beleč – Serič, Krøldrup, Filipe, Diakhite, Celestino, Bigazzi, Lucas, Dionisi, Balogun
    Náhradníci: Ricardo, R. Ferreira, Mladen, Coubronne, Mehmeti, Bastos, Regula.

Oba týmy jsou již na hrací ploše, utkání začne za malý okamžik

1

2
    Beleč má poprvé míč ve svých rukavicích a vykopává.

3
    Obrovská šance domácích, nejprve střelu Alana Beleč vyrazil, poté se do zakončení dostal další hráč Bragy, který ale byl v ofsajdu, byť míč končí v bráně, gól neplatí.

4
    Beleč rozehrává, míč se postupně dostává až k brance Bragy.

5
    Rafa Silva přihrává z levé strany před pokutové území, tam ale získává míč bránící Balogun.

7
    Braga právě vstřelila branku!
    Míč se po přihrávce z pravé strany dostává na zadní tyč, kde je připraven ADERLLAN SANTOS, jeho střela končí v síti, domácí vedou.

8
    Rohový kop pro Olhanense.

9
    Hosté rozehrávali z pravé strany, ale obrana Bragy se ubránila, byť to bylo s faulem.

9
    U postranní čáry leží jeden z hostujících hráčů s bolestivou grimasou.

10
    Už se hraje, hosté nyní zatím pouze o deseti.

11
    Domácí kombinují na polovině soupeře.

12
    Hosté se k míči zatím příliš nedostávají, Braga má zřetelnou převahu.

13
    Nedůslednou v obraně potrestal nyní zakončující RAFA SILVA, který po narážečce s Rúbenem Micaelem pronikl z levé strany do vápna, pohotově vystřelil a dává druhý gól Bragy.

14
    Na druhé straně nebezpečný centr z levé strany odvrací bránící Echiejile na roh.

15
    Obrana Bragy zvládla i tuto standardní situaci.

16
    Autové vhazování domácích, z pravé strany, na polovině soupeře.

17
    Braga zůstává na polovině Olhanense, které se znovu pouze brání.

19
    Míč u Eduarda, který rozehrává.

20
    Statistika útočných akcí – 10:4 pro domácí tým.

22
    Rafa Silva výtečný i v obranné činnosti, odkop od branky Bragy.

24
    Diakhite faulován na polovině Bragy.

25
    Rozhodčí ale neposuzuje tento zákrok jako nedovolený, hraje se dál.

26
    Ofsajdem končí útočná akce Olhanense, hrají domácí.

28
    Na hřišti přibylo faulů, po jednom takovém rozehrávají domácí volný kop na polovině soupeře.

30
    Je za námi první půl hodina dnešního utkání, Braga vede 2:0 a zatím jasně kontroluje průběh zápasu.

31
    Rafa Silva leží na trávníku a musí být ošetřován po tvrdém souboji se Celestinem.

32
    Střídání v týmu SC Olhanense: ze hřiště odchází João Ribeiro, přichází Paulo Regula.

33
    Volný kop Bragy, po faulu na kapitána domácích, Alana.

34
    Domácí rozehrávají z pravé strany, ze vzdálenosti třiatřiceti metrů.

34
    Domácí rozehrávají, ale obrana Olhanense odvrací.

36
    Éder ztrácí míč po souboji s bránícím Diakhitem.

38
    Luis Filipe fauluje na vlastní polovině a domácí rozehrávají.

38
    Luis Filipe nakonec dostává za tento zákrok žlutou kartu.

39
    Exekuci volného kopu na sebe bere kapitán Alan.

39
    Ale stejně jako v předchozích situacích, ani tentokrát to nebyl nijak dobře rozehraný volný kop.

40
    Je před námi poslední pětiminutovka prvního poločasu.

41
    Éder pálí jen těsně vedle branky Olhanense.

43
    Jeden útok za druhým se "valí" téměř po celou dobu prvního poločasu na branku Olhanense, platí to i nyní, v jeho závěru.

44
    Rúben Micael v ofsajdu, míč má Beleč, který vykopává.

45+1
    Rozhodčí se rozhodl nastavit dvě minuty, hlavně díky několika ošetřováním.

45+1
    Serič nepovedeným obranným zákrokem málem dopravil míč do vlastní branky, nakonec je z toho "jen" rohový kop pro Braku.

45+2
    Domácí rozehrávají na krátko, nakonec letí do vápna centr z pravé strany, který ale Beleč vyboxovává.

V prvním poločase se již nic nestane, rozhodčí právě nyní ukončil první pětačtyřicetiminutovku. V té jsme zaznamenali dva góly, oba do sítě Olhanense, když skóre otevřel v 7. minutě A. Santos a na 2:0 zvýšil ve 13. minutě R. Silva. Hosté toho zatím příliš nepředvedli, domácí jsou jasně lepší.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 22:20 hodin.

Oba týmy se vracejí na trávník, druhý poločas začne za malý okamžik.

46
    Střídání v týmu SC Olhanense: ze hřiště odchází Serič, přichází Mehmeti.

46

47
    Hostující Balogun nepřesně centruje z levé strany, míč získává gólman Bragy.

49
    Beleč vyráží míč na roh, domácí rozehrávají z levé strany.

49
    Další zákrok gólmana Olhanense, který tentokrát již udržel míč ve své náruči.

50
    Rúben Micael to zkouší z pravé strany, Beleč znovu skvěle zasáhl, míč končí nad brankou.

51
    Z následného rohového kopu se domácí neprosazují, Beleč rozehrává.

54
    Pozor, to je pokutový kop pro Olhanense!

55
    V pokutovém území fauluje domácí Mauro, který za tento zákrok dostává žlutou kartu.

55
    Pokutový kop vybojoval Ital Dionisi, hosté mají jedinečnou šanci snížit na 1:2!

56
    Olhanense právě vstřelilo branku!
    Pokutový kop proměnil CELESTINO, i když si gólman Eduardo na míč sáhl, ten končí v síti a hosté snižují.

57
    Další faul domácích na polovině Bragy.

58
    Dionisi skvěle tečuje před Eduardem přihrávku z pravé strany, míč prolétl jen těsně vedle branky!

60
    Po hodině hry je stav 2:1 pro Bragu, přesto se domácí nyní musí o své vedení obávat, hosté proměněným pokutovým kopem snížili na rozdíl jediného gólu!

62
    Hosté kombinují na polovině Bragy.

63
    Hra je nyní často kouskována množstvím nedovolených zákroků.

64
    Další šance italského legionáře ve službách Olhanense, Dionisi však na pravé straně těsně netrefuje.

65
    Rohový kop pro Bragu, již šestý.

66
    Domácí rozehrávají z levé strany, ale ani tentokrát se nemusí Beleč obávat o svou branku.

69
    Z pravé strany se ke střele dostal Portugalec ÉDER, který se štěstím překonává Beleče, k velké smůle fanoušků Olhanense.

70
    Je před námi posledních dvacet minut, domácí znovu vedou o dva góly.

72
    Rohový kop rozehrají i hosté, a to z pravé strany.

73
    Akce hostů končí faulem střelce prvního gólu, Celestina, který dokonce dostává žlutou kartu.

74
    Mezitím se míč přesouvá před pokutové území Olhanense, domácí kombinují.

75
    Braga má také k dispozici rohový kop, domácí rozehrají z pravé strany.

76
    Mehmeti ale odvrací alespoň do autu, domácí vhazují z pravé strany.

77
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Luíz Carlos, přichází Custodio.

78
    Beleč vykopává od vlastní branky.

78
    Hostující Regula nyní ostrým "šlapákem" zastavil pronikajícího Baiana a dostává za tento faul rovnou červenou kartu!

79
    Volný kop Bragy na polovině soupeře.

80
    Centr z pravé strany dopadá až na zadní tyč, kde odhlavičkovává bránící hráč Olhanense.

82
    Střídání v týmu SC Olhanense: ze hřiště odchází Dionisi, přichází Mladen.

85
    Do konce utkání zbývá něco málo přes pět minut, domácí vedou o dvě branky a už to vypadá, že to tak také dopadne.

86
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Alan, přichází Vieira.

88
    Statistika držení míče: 61% : 38%.

90
    Je tu devadesátá minuta, hosté to již zkouší i nakopávanými míči, bez úspěchu.

90+1
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Rafa Silva, přichází Felipe Pardo.

90+2
    Třiadvacetiletý FELIPE PARDO je na hřišti teprve pár vteřin a hned dává gól! No to je skvělý tah domácí lavičky! Mladý Kolumbijec se prosazuje střelou z pravé strany a domácí vedou již 4:1.

90+3
    Probíhají poslední vteřiny dnešního utkání.

90+3
    Ještě žlutá karta pro Vieiru, za nafilmovaný pád.

V dnešním utkání jasně dominovali domácí fotbalisté, kteří svou převahu dokázali vyjádřit i gólově. Hostující gólman Beleč lovil celkem čtyřikrát míč ve své síti a hosté, kteří se dokázali prosadit pouze z pokutového kopu, odjíždí z Bragy po právu s prázdnou.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (23:12:20)

Martin Dvořák

Branky: 7. A. Santos, 13. R. Silva, 69. Éder, 90+2. Pardo – 56. Celestino (pen.)

Karty:   55. Mauro (BRG), 90+3. Vieira (BRG) – 73. Celestino (OLH)   78. Regula (BRG)

SC Braga: Eduardo – Echiejile, Coelho, Baiano, A. Santos, Micael, L. Carlos (77. Custodio), Mauro, Silva (90+1. Pardo), Alan (C) (86. Vieira), Éder

SC Olhanense: Beleč – Serič (46. Mehmeti), Krøldrup, Filipe (C), Diakhite, Celestino, Ribeiro (32. Regula) Bigazzi, Lucas, Dionisi (82. Mladen), Balogun
    Náhradníci: Ricardo, R. Ferreira, Mladen, Coubronne, Mehmeti, Bastos, Regula