Lille – Marseille 1:0 (kon.) | Nantes – Valenciennes 2:1 (kon.) | Nice – Monaco 0:3 (kon.)
OGC Nice
0:3 (0:2)
AS Monaco
Úterý 03.12.2013, 21:00 • Allianz Riviera, Nice • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Vítejte u onlajn přenosu utkání šestnáctého kola francouzské Ligue 1, v němž domácí OGS NICE přivítá v Allianz Riviera v Nice AS MONACO.

AS Monaco – Stade Rennes 2:0

Nejlepším střelcem domácího celku je Kolumbijec Radamel FALCAO, který má na svém kontě devět branek.

AS Monaco
    Bohaté AS, jeden z hlavních adeptů na ligový titul, zatím zaostává za dalším bohatým francouzským klubem, vedoucím PSG, na který ze třetího místa ztrácí již pět bodů! Druhé Lille má přes monackým klubem náskok pouhého bodu. AS protrhlo sérii domácích neúspěchů až v předposledním odehraném kole, kdy na hřišti Nantes vybojovalo těsné vítězství 1:0 a v minulém kole si doma, při absenci střelce Falcaa, poradilo s neškodným Rennes 2:0.

OGC Nice – Marseille 1:0
    SC Bastia – OGC Nice 1:0
    OGC Nice – Bordeaux 1:2
    Paris SG – OGC Nice 3:1
    OGC Nice – St-Étienne 0:1
    FC Lorient – OGC Nice 3:0

Nejlepším střelcem domácího celku je Argentince Darío CVITANICH, který má na svém kontě sedm branek.

OGC Nice
    Nice má na svém kontě po patnácti ligových kolech sedmnáct bodů, což zatím stačí pouze na patnácté místo. Uklidněním pro OGC může být fakt, že náskok před sestupujícími týmy je nyní sedmibodový. Poslední Sochaux a předposlední Ajaccio ztrácí již devět bodů.

Vzájemné zápasy
    Oba týmy se naposledy utkaly v sezóně 2010/2011, kdy na podzim přívítalo Monako Nice na svém hřišti a muselo se spokojit pouze s bodem za remízu 1:1. V odvetě se na jaře roku 2011 radovalo domácí Nice, které Monako přehrálo 3:2.

Rozhodčí
    Hlavním rozhodčím dnešního zápasu je Stephane Lannoy. Na čarách mu budou pomáhat Eric Dansault a Frederic Cano. Čtvrtým rozhodčím je Benoit Bastien.

OGC Nice: Veronese – Genevois, Bodmer, Gomis, Kolodziejczak – Eysseric, Mendy, Abriel, Digard (C), Brüls – Cvitanich.
    Náhradníci: Cardinale – Palun, Bruins, Benrahma, Bosetti, Amavi, Honorat.

AS Monaco FC: Subašič – Raggi, Carvalho, Abidal (C), Kurzawa – Rodríguez, Obbadi, Moutinho, Toulalan, Martial – Rivière.
    Náhradníci: Romero – Fabinho, Isimat-Mirin, Tisserand, Ocampos, Kondogbia, Germain.

Rozhodčí: Lannoy – Dansault, Cano.

1

2
    Hosté rozehrají volný kop na polovině domácího týmu.

2
    Z levé strany rozehrává Rodríguez, ale míč směřuje přímo do rukavic gólmana Véronèseho.

4
    Abidal nakopává před pokutové území soupeře, kde si nabíhá Martial, jehož střelu Véronèse chytá.

5
    Domácí kombinují před pokutovým územím soupeře.

5
    Ale velmi rychle míč ztrácí, zaútočit mohou hosté.

6
    Monaco právě vstřelilo branku!
    Z pravé strany si sbíhá JAMES RODRÍGUEZ, který má volnou cestu k bráně a křižnou střelou pod padajícím Véronèsem dává první gól utkání.

8
    Skvělý vstup hostů do dnešního utkání, jak zareagují domácí?

9
    Raggi neodcentroval z pravé strany a raději vrací míč zpět.

10
    První desetiminutovka jednoznačně patřila hostům, kteří jsou mnohem aktivnější a zaslouženě vedou.

11
    Rohový kop pro Monako, hosté rozehrají z levé strany.

11
    A nakonec si hosté rohový kop zopakují, po zásahu Véronèseho budou rozehrávat tentokrát z pravé strany.

12
    Ale je pískán útočný faul Carvalha, domácí získávají míč.

13
    "Malá domů" v podání domácích fotbalistů, Véronèse vykopává až na polovinu Monaka.

14;;
    Ragi "šikovně" padá v souboji s domácím hráčem, který se snaží dostat do šance, rozhodčí pískají útočný faul.

15
    Od Rodríguze se odráží míč za postranní čáru, ale sudí je jiného názoru, hosté vhazují z pravé strany.

16
    Ale nyní již vhazují domácí, míč končí od Toulalana za postranní čárou.

17
    Další rohový kop Monaka, z pravé strany rozehrává Rodríguez.

17
    Ale domácí kapitán Digard odvedl dobrou práci a získal míč pro svůj tým.

18
    Po faulu na Rodrígueze budou hosté rozehrávat volný kop na polovině OGC.

19
    Standardní situace z pravé strany, z těsné blízkosti postranní čáry. Míč letí do pokutového území z kopačky Moutinha, ale obránce OGC odhlavičkovává.

20
    Domácí zaútočili, centr z pravé strany, ale Eysseric nedoskočil na míč.

21
    Hosté kombinují na vlastní polovině, nikam nespěchají.

22
    Statistika držení míče: 50% : 50%.

23
    Moutinho dobře zasáhl do přihrávky soupeře před pokutovým územím Monaka, domácí se již neprosadili a musí se bránit.

23
    EMMANUEL RIVIÈRE si dokázal nejlépe naskočit ve vápně na centr Martiala z pravé strany a přesnou hlavičkou překonává Véronèseho.

25
    Monako zatím hraje výtečně, z minima hosté vytěžili maximum.

26
    Cvitanich mohl nyní snížit, ale skvělým zákrokem se blýskl Subašič, který míč po střele zpoza vápna vytěsnil konečky prstů na roh.

27
    Ten domácí rozehráli z levé strany, ale obrana Monaka odvrací do bezpečí.

28
    Po zásahu Raggiho budou domácí rozehrávat první rohový kop.

29
    Brüls posílá míč z levé strany do vápna, tam si naskakuje Bodmer, před nímž zasáhl Subašič, další roh pro OGC.

30
    I z druhého rohu dokázali domácí ohrozit branku, Subašič chytá střelu zpoza vápna.

31
    Je za námi první půl hodina hry, hosté zatím jasně dominují a oprávněně vedou 2:0.

32
    Riviére v ofsajdu, Véronèse bude moci rozehrát.

32
    Po obranném zákroku Abidala se domácí domáhali alespoň rohového kopu. Sudí Lannoy je jiného názoru, odkop od branky.

33
    Kurzawa nakopává míč na polovinu soupeře.

35
    Raggi faulován Mendym na polovině AS, hosté získávají míč.

36
    Další faul na Itala ve službách hostujícího AS Raggiho, tentokrát v blízkosti půlící čáry.

37
    Jenže faulují i hosté na polovině OGC, nezáživná pasáž hry.

38
    Rychlý protiútok, který zakončil Riviére střelou uvnitř vápna. Véronèse nemusel zasahovat, Riviére přestřelil!

40
    Je před námi závěrečná pětiminutovka první půle, hosté dominují.

40
    Volný kop pro Monako, hosté rozehrají z levé strany na polovině soupeře.

41
    Obrana OGC celou situaci zvládla a rozehrávat bude Véronèse.

42
    Střelu Mendyho dokázal zablokovat bránící Abidal alespoň do autu.

43
    Cvitanich bojuje před Subašičem o míč, ale nakonec je pískán faul.

44
    Hra je často přerušovaná, jako by se již oba týmy raději viděly v šatnách.

45
    Začala pětačtyřicátá minuta prvního poločasu, sudí píská faul.

45
    A nakonec uděluje i žlutou kartu domácímu Kévinu Gomisovi.

Ve druhém poločase budou muset domácí dohánět dvoubrankovou ztrátu, kterou "nabrali" v poločase prvním. Skóre utkání otevřel již v šesté minutě Rodríguez a na 2:0 upravil v minutě třiadvacáté Rivière. Domácí si sice také dokázali vytvořit šance, ale ani jednu proměnit nedokázali.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 22:05 hodin.

46
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Fabrice Abriel, přichází Franck Honorat.

46

46
    Hned v úvodu druhého poločasu mají domácí výhodu rohového kopu z levé strany.

47
    Míč si vzal Belgičan Brüls, který posílá centr do pokutového území, výborný zákrok Subašiče.

48
    Hraje se převážně ve středu hřiště.

49
    Hosté řeší celou situaci nákopem dopředu, tam míč vybojoval Bodmer, který ho vrací Véronèseovi.

50
    Hosté budou moci vhazovat z pravé strany, na polovině soupeře.

51
    Monako drží míč a čeká na chybu soupeře.

51
    James Rodríguez nepotřebuje tolik prostoru a okamžitě střílí, nyní jeho střela zpoza vápna prolétla snad pouze metr od vzdálenější tyče.

52
    Moutinho faulován ve středu hřiště, domácí tak přichází o míč.

53
    Nepřesný centr domácích z pravé strany, Subašič má míč.

54
    Moutinho má míč na polovině OGC, hosté rozvážně kombinují.

55
    Kurzawa bleskově vhazuje z levé strany, na polovině Nice.

55
    Ale hosté se nedostali do zakončení.

56
    Volný kop pro OGC na polovině Monaka. Domácí rozehrají z levé strany.

57
    Dlouhý centr letí do vápna Monaka, kde míč získává gólman Subašič.

59
    Véronèse si staví zeď před rozehráním volného kopu soupeře.

59
    Velmi tvrdě rozehraný volný kop hostů, míč ale končí na dobře postavené "zdi".

60
    Je za námi hodina hry, skóre se od třiadvacáté minuty nemění, to znamená, že Monako vede na hřišti OGC Nice 2:0.

62
    Domácí vhazují z pravé strany, na polovině soupeře.

64
    Nepřesným centrem se domácí připravují o možnost ohrozit branku soupeře.

65
    Na hrací plochu přilétly nějaké plechovky od piva, které musí sudí Lannoy sebrat a odnést mimo hrací plochu.

66
    Rodríguez dokázal zablokovat centr soupeře z levé strany, míč končí v autu, domácí vhazují z levé strany.

67
    Velká šance Rodrígueze, který se ve vápně dokázal odpoutat od bránícího Bodmera, jeho střelu skvělým zákrokem Véronèse chytá.

68
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Anthony Martial, přichází Lucas Ocampos.

69
    Před Mendym dokázal na hranici pokutového území Monaka odehrát obránce AS.

70
    Poslední dvacetiminutovka utkání, stav stále stejný, hosté směřují k plnému bodovému zisku.

71
    Zablokovaná střela Rodrígueze zpoza vápna domácího týmu.

72
    Oba týmy již jednou vystřídaly, mohou ještě dvakrát.

73
    Statistika držení míče: 49% : 51%.

74
    Lavička Monaka připravuje další střídání, na hřiště se chystá Germain.

74
    Rohový kop pro OGC, ještě předtím ale střídání.

75
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Emmanuel Rivière, přichází Valère Germain.

75
    Domácí již mohou rozehrát rohový kop z levé strany. Obrana Monaka však celou situaci zvládla ubránit.

76
    Ocampos faulován na polovině soupeře, hosté rozehrávají volný kop z levé strany.

77
    Centr hostů z pravé strany na Raggiho, ten se nedostal k hlavičce.

78
    Nakonec ještě Rodríguez zkouší hlavičkovat, míč ale dostal na zem, odkud ho posílá pouze vedle branky.

80
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází James Rodríguez, přichází Geoffrey Kondogbia.

80
    Je tu poslední desetiminutovka dnešního utkání, Ocampos padá po hlavičkovém souboji s Bodmerem ve středu hriště.

82
    Nepříjemný pohled na hrací plochu, kde jeden z hráčů Monaka bojuje s krvavým zraněním.

83
    Tím zraněným hráčem Monaka je Ocampos.

84
    Z tribun Allianz Riviery se ozývá bouřlivý pískot, domácí dnes na svého soupeře prostě nemají.

85
    Odkop Subašiče do bezpečí.

86
    Germain nepřesně přihrává na Ocampose, hrát mohou domácí.

86
    Po hlavičkovém souboji s domácím Gomisem zůstává ležet na trávníku hostující Germain.

87
    Ten také nyní po svých odchází mimo hrací plochu.

87
    Také Ocampos bude utkání dohrávat s obvázanou hlavou.

88
    Bodmer v ofsajdu, útočné snažení domácích nevyšlo.

89
    Uff, to byla obrovský hrubka rozehrávajícího Bodmera, kterému uzmul míč LUCAS OCAMPOS, jenž se dostal sám před Véronèse, kterého překonal pohotovou přízemní střelou.

90
    Je tu devadesátá minuta, hosté vedou již 3:0, o vítězi není pochyb.

90+1
    Rozhodčí nastaví pouze dvě minuty.

Hosté v dnešním utkání v pohodě "dokráčeli" ke třem bodům, když dva góly padly již v prvním poločase a ten poslední, z kopačky Ocampose pak v tom druhém, konkrétně v 89. minutě, po obrovské chybě Bodmera při rozehrávce. Ve druhém poločase jsme ale jinak sledovali vyrovnané utkání, v němž ale stále domácí tahali za kratší konec. Monako tak získává po vítězství 3:0 tři body, domácí jsou bez bodu.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:52:05)