Zlín – Kometa Brno 1:2 (0:1 po s.n.) | Vsetín – Olomouc 3:5 (kon.) | Vítkovice – Jihlava 2:5 (kon.)
Chomutov – Sparta 6:4 (kon.) | HC Litvínov – Slavia 2:0 (kon.) | Třinec – Č. Budějovice 4:0 (kon.)

59:25
    V poslední minutě vyvíjí hosté ještě tlak na domácí bránu, opakovaně střílí, ale bez úspěchu.

57:22
    Franek přihrával od levé tyčky na Radima Matuše, ten však míjí branku.

56:56
    Matuš jel sám na bránu, obránce ho, ale v jeho akci zastavil.

55:17
    Puk u mantinelu v obranném pásmu domácích, kde se o něj svádí tvrdý boj.

53:34
    Hostující Pašek jel sám na bránu, puk mu ale vyklouzl a ujal se ho Ižacký, který nahrál Frankovi, ten pálil, ale neúspěšně.

52:05
    Hosté se dostali do přečíslení dvou proti jednomu, Radek Prokeš dostal krásnou přihrávku, tu však nedokázal zužitkovat.

50:55
    Třinečtí jsou mnohem aktivnější než hosté, Kasala střílí, neuspěl.

49:46
    Hosté šli ve třech proti jedinému obránci, ten však dokázal výborně zasáhnout a celou akci zastavit.

48:15
    Jan Krátoška tvrdě vypálil od modré, Svoboda si s jeho střelou hravě poradil.

46:48

46:15
    Růžička dostal přihrávku před branou a střílel mezi brankáře a levou tyč brány, netrefil.

45:31

44:48
    Vyloučen Aleš Kadlec na dvě minuty za hákování, oba týmy hrají ve stejném počtu.

44:13
    Tomáš Franek se v oslabení dostal do samostatného úniku. Branku však přestřelil.

42:28
    I přestože mají hosté o jednoho hráče navíc, nedokáží svou převahu využít a domácí se v poklidu brání.

40:57
    Domácí ve čtyřech.

40:32
    Foltýn tvrdě srazil Petra Škopka, ten zůstává ležet na ledě. Foltýn vyloučen na 5 minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Trest odpyká Filip Ohera.

Tato přinesla byla úspěšná pouze z pohledu domácích, kteří se dokázali třikrát prosadit a do závěrečné dvacetiminutovky tak půjdou se čtyřgólovým náskokem.
    Další třetina začne přibližně v 19:35.

Kamila Schmiedová

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 12. Zahradníček (Matuš, Jaroš), 25. Kofroň (Kasala, Matuš), 34. Jaroš (Růžička, Matuš), 39. Franek (Kovařčík)

HC Oceláři Třinec: Svoboda (Cieslar) – Běhal, Zahradníček, Mravec, Heider, Foltýn – Pěnčík, Franek, Růžička, Kofroň, Ižacký, Ondřej Kovařčík, Kasala, Motloch, Ohera, Matuš, Michal Kovařčík, Christov, Jaroš
    HC Motor České Budějovice: Gába (Kadlec) – Škopek, Pícha, Janásek, Kadlec, Břečka, Piegl, Kupčík – Prokeš, Švec, Smejkal, Záhora, Michálek, Vácha, Březina, Krátoška, Pašek, Brabec, Ruda, Salák

Rozhodčí: Armstark