Zlín – Kometa Brno 1:2 (0:1 po s.n.) | Vsetín – Olomouc 3:5 (kon.) | Vítkovice – Jihlava 2:5 (kon.)
Chomutov – Sparta 6:4 (kon.) | HC Litvínov – Slavia 2:0 (kon.) | Třinec – Č. Budějovice 4:0 (kon.)
HC Oceláři Třinec
4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
HC Motor České Budějovice
Pátek 06.12.2013, 18:00 • Werk aréna • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V dnešním zápase 23. kola NOEN extraligy juniorů uvidíme na ledě třinecké Werk arény zápas Ocelářů s Českými Budějovicemi, které se drží o jednu příčku výš než Třinečtí.

00:01

00:57
    Domácí se hned od začátku vrhají do útoku, ale jejich akce je přerušená hvizdem rozhodčího. Offside.

01:59
    Švec vystřelil od pravého kruhu, přímo Svobodovi do náruče.

02:48
    Jaroš mohl zasunout puk do prázdné branky, jeho pokus skončil ale na zadním mantinelu.

03:36
    Střílet se pokusil za domácí i Ižacký, gólman puk ale zpracoval.

04:54
    Tvrdá střela Heidera orazítkovala zadní mantinel.

06:34
    Jaroš přihrával před bránu na osamoceného Růžičku, jeho pokus však brankář vyráží mimo bránu.

07:32
    Hra se přesouvá před domácí bránu, puk jim ale přebírá Kofroň, projíždí přes celé hřiště, vypálil, kotouč se od brankáře odrazil přímo na hůl Kasaly, který ihned střílel bez přípravy, branku netrefil.

09:10
    Tadeáš Jaroš vypálil hned po přejetí modré čáry, jeho střelu vyrazil brankář ramenem do ochranné sítě.

09:33
    Růžička ujel po levé straně a prudce vypálil, brankář si s jeho střelou poradil.

09:44
    Domácí si zahrají přesilovku. Z týmu hostů vyloučen na 2 minuty Miroslav Pícha za hákování.

10:55
    Před hostující bránou se spustil doslova boj o kotouč, Kofroň se snažil opakovaně zasunout puk do brány.

11:51
    Třinec právě vstřelil branku!
    Jaroš si vyměnil za brankou puk s Matušem a ten přihrál před branku přesně na hůl JANA ZAHRADNÍČKA, který prostřelil brankáře hostů. Asistence: Radim Matuš, Tadeáš Jaroš.

12:05
    Rozehrává se před domácí brankou, Smejkal střílí od modré čáry, brankář zachycuje střelu betony.

12:54
    Bylo nařízeno trestné střílení, Jakub Ižacký byl zahákován Alešem Kadlecem.

12:54
    Ižacký chtěl překonat Gábu střelou mezi betony, ten je však stihl sklapnout včas.

13:20
    Růžičkův pokus končí v náručí brankáře.

14:46
    Kasala střílel přímo před bránou, tomu se nepodařilo skórovat, proto se o další bodování pokoušel Christov, který najížděl z pravé strany, šanci ale také nevyužil.

16:42
    Závar před hostující brankou, ale vážnější ohrožení pro Gábu z toho nebyl.

17:47
    Ižacký se procpal mezi obránci soupeře, ale zastrčit puk za záda gólmana nedokázal.

18:16
    Domácí vyvíjejí velký nátlak na bránu Motoru, Franek střílí, neúspěšně.

19:17
    Hostující Janásek střílí tvrdou přímou střelou od modré čáry do betonů Svobody.

20:00

V první třetině byli aktivnější domácí hráči, kteří dokázali svou převahu využít v přesilové hře. Navýšit vedení svého týmu mohl ve 13. minutě Jakub Ižacký, který však trestné střílení neproměnil.
    Další třetina začne přibližně v 18.45.

20:01

20:38
    Zakázané uvolnění domácích.

21:39
    Hosté se teď doslova snažili procpat puk za ležícího Svobodu, ten však stihl puk mířící do brány zastavit svou holí a následně přerušit hru.

21:47
    Hosté si zahrají přesilovku. Marek Mravec vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.

22:47
    Přesilovka se hostům zatím moc nedaří, domácí kombinují s pukem ve velké vzdálenosti od své branky.

23:47

24:23
    Domácí vedou už o 2 góly. ADAM KOFROŇ prostřelil bezmocného Gábu. Asistence: Lukáš Kasala, Radim Matuš.

24:50
    Franek vystřelil kotouč na bránu, brankář zachytil puk do betonů.

26:27
    Kovařčík stál dvakrát sám před brankářem, ale ani jednou nedokázal prostřelit brankáře, ve stejné pozici byl o chvíli později Prokoš, i on dopadl stejně jako jeho spoluhráč.

27:11
    Domácí obránci teď tvrdě zastavili pronikajícího Rudu, ten se s obtížemi zvedá z ledu a odjíždí na střídačku.

27:23
    Hosté si zahrají přesilovku. Jakub Ižacký vyloučen na dvě minuty za sekání.

28:06
    Smejkal střílí od pravého kruhu, puk se ocitá ve Svobodově lapačce.

29:23

29:29
    Jeden z hostujících hráčů stál před prázdnou bránou, tu však nepochopitelně míjí.

29:59
    Emil Švec jel sám na bránu, Svoboda jeho střelu vyráží mimo.

30:53
    Hosté si zahrají další přesilovku. Na 2 minuty vyloučen Marek Pěnčík za sekání.

31:22
    Brabec se dostal až ke bráně, kde střílel, neproměnil ale střelu gól.

31:40
    Počet hráčů na ledě se srovná. Radek Prokeš vyloučen na 2 minuty za nedovolenou výstroj.

32:53

33:07
    Domácí se prosazují i ve druhé přesilové hře. Růžička přihrál puk TADEÁŠI JAROŠOVI a ten poslal puk za záda brankáře. Asistence: Marek Růžička, Radim Matuš.

35:33
    Svoboda předvedl krásný zákrok, kdy zastavil letící střelu Prokeše od modré čáry.

38:07
    Ondřej Kovařčík vyslal přesnou přihrávkou do samostatného úniku TOMÁŠE FRANKA, ten vymíchal hostujícího brankáře a zavěsil přesně pod horní víko. Asistence: Ondřej Kovařčík

38:53
    Vyloučen hráč z týmu Ocelářů Michal Kovařčík na dvě minuty za sekání.

40:00

Tato přinesla byla úspěšná pouze z pohledu domácích, kteří se dokázali třikrát prosadit a do závěrečné dvacetiminutovky tak půjdou se čtyřgólovým náskokem.
    Další třetina začne přibližně v 19:35.

40:32
    Foltýn tvrdě srazil Petra Škopka, ten zůstává ležet na ledě. Foltýn vyloučen na 5 minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Trest odpyká Filip Ohera.

40:57
    Domácí ve čtyřech.

42:28
    I přestože mají hosté o jednoho hráče navíc, nedokáží svou převahu využít a domácí se v poklidu brání.

44:13
    Tomáš Franek se v oslabení dostal do samostatného úniku. Branku však přestřelil.

44:48
    Vyloučen Aleš Kadlec na dvě minuty za hákování, oba týmy hrají ve stejném počtu.

45:31

46:15
    Růžička dostal přihrávku před branou a střílel mezi brankáře a levou tyč brány, netrefil.

46:48

48:15
    Jan Krátoška tvrdě vypálil od modré, Svoboda si s jeho střelou hravě poradil.

49:46
    Hosté šli ve třech proti jedinému obránci, ten však dokázal výborně zasáhnout a celou akci zastavit.

50:55
    Třinečtí jsou mnohem aktivnější než hosté, Kasala střílí, neuspěl.

52:05
    Hosté se dostali do přečíslení dvou proti jednomu, Radek Prokeš dostal krásnou přihrávku, tu však nedokázal zužitkovat.

53:34
    Hostující Pašek jel sám na bránu, puk mu ale vyklouzl a ujal se ho Ižacký, který nahrál Frankovi, ten pálil, ale neúspěšně.

55:17
    Puk u mantinelu v obranném pásmu domácích, kde se o něj svádí tvrdý boj.

56:56
    Matuš jel sám na bránu, obránce ho, ale v jeho akci zastavil.

57:22
    Franek přihrával od levé tyčky na Radima Matuše, ten však míjí branku.

59:25
    V poslední minutě vyvíjí hosté ještě tlak na domácí bránu, opakovaně střílí, ale bez úspěchu.

60:00
    Konec zápasu. (20:00:50)

Kamila Schmiedová

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 12. Zahradníček (Matuš, Jaroš), 25. Kofroň (Kasala, Matuš), 34. Jaroš (Růžička, Matuš), 39. Franek (Kovařčík)

HC Oceláři Třinec: Svoboda (Cieslar) – Běhal, Zahradníček, Mravec, Heider, Foltýn – Pěnčík, Franek, Růžička, Kofroň, Ižacký, Ondřej Kovařčík, Kasala, Motloch, Ohera, Matuš, Michal Kovařčík, Christov, Jaroš
    HC Motor České Budějovice: Gába (Kadlec) – Škopek, Pícha, Janásek, Kadlec, Břečka, Piegl, Kupčík – Prokeš, Švec, Smejkal, Záhora, Michálek, Vácha, Březina, Krátoška, Pašek, Brabec, Ruda, Salák

Rozhodčí: Armstark