Itálie – USA 5:1 (kon.) | Kanada – Kazachstán 2:4 (kon.) | Švédsko – Lotyšsko 2:5 (kon.)
Itálie
5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
USA
Neděle 15.12.2013, 16:30 • Gianmario Scola Arena - Canazei • Zimní univerziáda

59:08
    Výsledkem všeho je přesilová hra USA pět na čtyři.

57:08
    Ryan Bachman dostává dvouminutový trest a Italové tak ještě budou hrát přesilovou hru.

46:53
    USA má k dispozici další přesilovou hru.

42:07
    Také na začátku třetí třetiny dochází k vyloučení italského hráče, který na modré čáře hokejkou atakoval soupeře.

35:58
    Italové půjdou do čtyř a dávají tak soupeři šanci na snížení.

28:00
    Přesilovou hru si zahrají také Američané a to je pro ně velká šance snížit a vrátit se tak zpět do zápasu.

25:40
    Již v přesilové hře Itálie je tu další zbytečný faul a Američané budou hrát více než minutu ve třech!

22:04
    Také v úvodu druhé třetiny je zde vyloučení na italské straně. Na dvě minuty za hákování odchází Schina. Ten zabránil dobré šanci Balenta a jeho faul se tak dá pochopit.

14:25
    V ponechané výhodě měli Američané slušné šance, ale přece jen dojde na vyloučení Borghiho (ITA).

04:15
    Ryan Cotcamp zastavil soupeře hokejkou a dostává dvě minuty za hákování. Přesilovou hru si tak vyzkouší také Itálie.

01:50
    Spojené státy si zahrají hned v úvodu zápasu svou první přesilovou hru.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 6. Mair (Kostner, di Biasio), 27. M. Borghi (Stevan, Miglioranzi), 28. Migliore (M. Borghi), 34. Migliore (M. Borghi), 55. M. Borghi (Miglioranzi) – 43. Mc Auliffe (Sargis)

Itálie: Vallini (Tura) – Miglioranzi, Casetti, Schina, de Biasio, Maffia, Pircher, Albarello – Erlacher, Canale, Mair – M. Borghi, Stevan, Migliore – Gilmozzi, Kostner, Monferone – F. Borghi, Haidacher, Frigo – Mazzacane
    USA: Cooper (34. Walesenchuk) – Joseph, Wendecker, Green, Young, Rakas, Wofle, Temby – Mc Auliffe, Sargis, Mc Ginty – Balent, Bachman, Bodette – Olen, Krysil, Feavel – Cotcamp, Taurence, Murphy – Brancheau

Rozhodčí: Čech – Pettersen, Smrek