Slovensko U20 – Česko U20 1:4 (kon.) | Švédsko U20 – Rusko U20 3:2 (kon.) | USA U20 – Kanada U20 2:3 (kon.)
Finsko U20 – Švýcarsko U20 3:4 (0:1 po s.n.)
Švédsko U20
3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Rusko U20
Úterý 31.12.2013, 14:00 • Malmö Arena • Mistrovství světa do 20 let

To Rusové si musí na svého soupeře pro první kolo play-off počkat. Zatím to vypadá, že se v něm střetnou s dalším týmem, jenž na turnaji příliš neoslňuje. Kdyby tabulky zůstaly tak, jak momentálně jsou, čeká Rusko Kanada. O všem ale rozhodne ještě večerní zápas Spojených států amerických s Kanadou. My samozřejmě budeme u toho. Na závěr už mi tak jen dovolte, abych vám za sebe popřál hodně štěstí a příjemných sportovních zážitků do nového roku 2014. (16:19:31)

Švédové si tak vychutnávají svou hymnu a také pocit, že vyhráli všechny čtyři dosavadní zápasy na turnaji, což jim zabezpečilo vítězství ve skupině B. Ve čtvrtfinále tak na Tre Kronor čeká předposlední celek skupiny A, Slovensko.

A ze švédského tábora byla vybrán autor dvou asistencí Lucas Wallmark.

Nejlepším hráčem na ruské straně byl vyhlášen brankář Andrej Vasilevskij.

Po Grigorenkově vyrovnání z 52. minuty to dlouho vypadalo, že utkání půjde do prodloužení. Více než dvě minuty před koncem ale přesnou tečí převážil misky vah na švédskou stranu de la Rose a právě díky němu si Švédové za chvíli vyslechnou svou hymnu.

60:00

59:50
    Jenomže Rusové ztrácejí pásmo.

59:41
    Až teď jde ruský brankář na střídačku!

59:25
    Švédové posouvají puk do středního pásma, Vasilevskij stále v brance.

59:12
    Švédové však puk vypíchli a chvíli jej podrží vepředu.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny. Rusové ji začínají v útočném pásmu.

58:28
    Malmö Arena ve stoje aplauduje, ještě ale není konec.

58:18
    Rusové se pochopitelně tlačí před Danska a za chvíli půjdou do šesti.

57:48
    Postavení mimo hru Švédska.

57:38
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Vypadá to, že prodlužovat se nebude, neboť Olofsson nahodil od modré čáry puk před branku a tam se šikovnou tečí mezi Vasilevského betony prosadil JACOB DE LA ROSE. Asistence: Gustav Olofsson, Elias Lindholm.

57:16
    Po něm se však hra rychle přesunula před Danska.

57:07
    Vasilevskij celou dobu viděl toto Sundqvistovo nahození ze středního pásma a zastavil jej, byť letělo vedle jeho branky. Čtvrtý švédský útok tak znovu získal buly.

56:57
    E. Karlssonovi se nepovedlo nahození do útočného pásma a puk skončil v ochranné síti.

56:07
    Postavení mimo hru Rusů.

56:00
    Další Collbergova střela nebyla puštěna na Vasilevského branku a Rusové vyjíždí s kotoučem z obranného pásma.

55:43
    Collberg výborně vyjel s pukem z rohu kluziště, jenomže mu nebylo dovoleno zakončit.

54:50
    Švédové se přestali tlačit před Vasilevského, puky však nahazují na branku stále a pro Rusy je to celkem snadná kořist.

54:00
    Švédové ale chtějí toto utkání vyhrát za tři body a tak Rusy opět masírují v útočném pásmu.

53:36
    Na druhé straně je pravda, že pokud Švédové neprohrají v základní hrací době, ve čtvrtfinále je čeká Slovensko.

53:35
    Zakázané uvolnění Ruska.

53:26
    Švédové jsou tak v nové situaci, kdy už si nemohou dovolit tolik šetřit čas.

52:45
    Rusové se tak dočkali vyrovnání, které jim Švédové doslova sami nabídli.

52:33
    Johnsonovu střelu po ledě vyrazil Vasilevskij.

51:52
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Nakonec se Rusům podařilo využít i druhou přesilovku. MICHAIL GRIGORENKO šťastně před Danskem tečoval Bučnevičovo nahození a začíná se tak znovu. Asistence: Pavel Bučnevič, Anton Slepyšev.

51:27
    Rusům se opravdu lepí smůla na paty. Zadorov při střele od modré zlomil hokejku a Švédové pohodlně vyhodili.

51:02
    Švédská kombinace na hraně a Švédové znovu vyhazují.

50:35
    Nakonec se vrátil Barabanov a přihrávku na de la Roseho nepustil. To by mohlo být pro ruské naděje smrtící.

50:27
    Teď napálil soupeře a Švédové jdou do přečíslení.

50:17
    Trjamkin od modré svižnou ránou minul.

50:09
    Alexander Wennberg je viníkem druhého dnešního švédské vyloučení. Jeho trest zní: 2 minuty za podražení.

50:00
    Vasilevskij zřejmě vůbec netušil, kudy letí puk, vše za něj ale vyřešil protihráč, který mu měl stínit.

49:51
    Na druhé straně musel do rozkleku Vasilevskij, protože čtvrtý ruský útok splnil své poslání a Sandberg nahození vybojoval buly v útočném pásmu.

49:18
    Jakimov při další ruské snaze o vytvoření převahy v útočném pásmu vzal puk, obtočil se kolem Arnessona a potom z okraje kruhu pro vhazování po Danskově lavici zamířil jen do švédského brankáře.

48:52
    Puk v ochranné síti za Vasilevského brankou.

48:49
    V aréně momentálně panuje skvělá atmosféra. To je úplně něco jiného, než na co jsme zvyklí ze seniorských šampionátů.

48:34
    Vypadalo to na ofsajd Švédů, ti však mohou pokračovat.

48:07

47:48
    Na ledě to navíc začíná jiskřit, teď se hraje opravdu pěkný hokej.

47:15
    Rusové rozhodně zlepšili svůj herní projev a Švédové měli v posledních okamžicích i dost štěstí.

46:43
    Grigorenko přihrál před branku Slepyševovi, jenž byl rozhodně v dobré pozici, avšak nedokázal najít místo mezi Danskem a brankovou konstrukcí!

46:09
    Jakimov před brankou výborně našel Chlopotovova, jenž ale nedokázal zvednout puk nad Danskův beton a následně byl sražen!

45:32
    Konec ruské přesilovky, Rusové s pukem ve středním pásmu.

45:23
    Ani do třetice to Trjamkinovi nevyšlo. Ruský obránce tentokrát tvrdě pálil od modré a Dansk schoval puk do lapačky přitisknuté nad betonem.

45:14
    Trjamkin to tentokrát zkoušel od modré, jenomže střela byla sražena mimo a Dansk nemusel zasahovat.

44:51
    Trjamkin neprostřelil hradbu těl před švédským brankovištěm a domácí znovu poslali puk k Vasilevskému.

44:30
    Ljubuškin to díky napadajícímu Švédovi neměl za vlastní brankou jednoduchou a Švédsko tak získalo další cenné vteřiny.

44:15
    Po pár nadějných momentech začínají Rusové opět od vlastní branky.

43:56
    Grigorenko si s pukem vyjel od hrazení mezi kruhy, jenomže Dansk jeho střelu vytlačil holí.

43:43
    Švédové po opakovaném buly dostali puk ven ze svého obranného pásma.

43:32
    Střelec první branky utkání Andreas Johnson podrazil po Collbergově ztrátě kotouče Vasilevského a je tak vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

43:32
    Po Collbergově ztrátě kotouče Rusové rychle přešli dopředu, Bereglazovova střela od modré však trefil Danska do hrudě, odkud se již nehnula.

42:40
    E. Karlsson si vyjel s pukem před branku a potom nedokázal zakončit. Následně rozhodčí Rusům zřejmě prominuli další dvě trestné minuty. Celkově jich mají dnes již dvacet.

42:29
    Vasilevskij neviděl puk a měl to velmi složité, Švédové nakonec nedokázali ani nadvakrát zakončit.

42:06
    Žafjarov se společně se svými kamarády pokusil projít do útočného pásma a vypadalo to celkem nadějně, dokud mu jeden ze Švédů nevypíchl puk tak šikovně, že celé ruské trio vystavil do postavení mimo hru.

41:17
    Rusové si tedy pro začátek vytvořili menší tlak. Stále jim však chybí velké šance, jaké měli jejich soupeři.

40:47
    Bučnevič vyjel s pukem zpoza branky a pokoušel se jej dostat za Danska, na jehož brankovišti se následně konalo hromadné válení, po němž byla česko-švýcarská rozhodcovská dvojice nucena přerušit hru.

40:17
    Rusové pochopitelně musí začít hned od začátku, Chlopotovova rána ale díky zásahu švédské hole na Danska neprošla.

40:01

Přestože se obrázek hry ve druhé třetině příliš nezměnil a Švédové pokračují ve svém trpělivém výkonu, Rusové se ve velmi důležitém utkání dostali svému soupeři alespoň na dostřel. Ve 25. minutě totiž první švédské oslabení potrestal Barabanov a dal tak svému týmu naději do třetí třetiny, která začne cca v 15:40.

40:00

39:52

39:44
    Na druhé straně musel kotouč pod své betony schovat Vasilevskij. Mironov odchází šestnáct vteřin před koncem s bolestivou grimasou do kabiny.

39:15
    Bereglazovova nepříjemná střela od modré krátce po vhazování vystrašila všechny Švédy, Dansk to nakonec zvládl s pomocí pravé tyče!

39:12
    Dansk si nechtěl dělat komplikace a tak raději puk u své pravé tyče přikryl.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:45
    Ten si do své moci vzal Barabanov, objel švédskou branku a pak nenašel nikoho ze spoluhráčů.

38:35
    Švédům prošel velmi těsný ofsajd, chvíli poté ztratili puk.

37:54
    Forsberg se dostal mezi dva Rusy, kteří jej poslali k ledu. Švédští fanoušci se dožadovali trestu. Marně.

37:10
    Vasilevskij dvakrát musel řešit pokusy Hägga, jenž v prvním případě nevystřelil důrazně a podruhé ne přesně.

37:05
    Jeden z mála Rusů, kteří dnes snesou to nejpřísnější měřítko, je Vasilevskij v brance. Rukavice ruského brankáře si tentokrát pochutnala po Petterssonově střele zápěstím.

36:22
    Rusové si nadále nedávají zrovna přátelské přihrávky a využít toho mohl Bengtsson, jemuž ale mezi kruhy nesedl puk na čepel, takže v podstatě ani nevystřelil.

35:59

35:45
    Švédové hrají s Rusy na velmi velkém prostoru a vypadá to, že ruské mladíky toto bruslení bez puku hodně zmáhá.

35:20
    Forsbergovo nahození od červené Vasilevskij s klidem zastavil betony.

34:55
    Jenomže. Rusové nezvládli buly, Švédové si vzali puk a nehodlají se jej vzdát, byť třeba kombinují po celé šířce kluziště.

34:03
    Ano, vhazuje se po Danskově levé ruce.

34:03
    Puk se ocitl mimo hru, rozhodčí zřejmě hru posunou do švédského obranného pásma.

33:43
    Do další dobré střelecké pozice si sjel Sörensen, jenomže Rusové mu dali ochutnat švédskou medicínu a ke střele jej vůbec nepustili.

32:58
    Grigorenko zachytil nepřesnou švédskou rozehrávku a zpoza branky hledal před ní Bučneviče, jenž měl ale zablokovanou hůl a zakončovat tak nemohl.

32:10
    To byl zákrok, který by mohl toto utkání zlomit! Vasilevskij zůstal ležet břichem na ledě, nezbývalo mu nic jiného, než nastavit lapačku a představte si, Lindholm, před nímž bylo více než polovina branky volné, trefil rukavici ruského brankáře. V Malmö Areně to jen zašumělo.

31:55
    Rusové vzduchem poslali puk do středního pásma, toto oslabení přežijí.

31:36
    Barbašjov ujel ve vlastním oslabení, jenomže nedokázal svůj únik zakončit a dojel s pukem pouze do Danska. Ruské protesty směrem k rozhodčím nebyly vyslyšeny, dle sudích k žádnému držení ze švédské strany nedošlo.

31:26
    Forsberg si najel do druhé vlny a vypálil do Vasilevského břevna! Teď při ruském brankáři stáli všichni svatí.

31:13
    Djoos dojíždí puk u své branky, Švédové opět ztratili pásmo.

30:45
    Švédové dost možná hráli v šesti, rozhodčí to tentokrát nespatřili.

30:37
    Švédové se velmi lehce dostali do útočného pásma, Djoosova střela však nebyla přesná a od modré se proletěla jen vedle branky.

30:10
    Puk se po buly nakonec dostal do středního pásma, Švédové jej ihned zametli zpět a tak pochopitelně přišlo odpískání postavení mimo hru.

30:04
    Další vyloučení přichází na ruské straně, neboť sborna hrála v šesti. Trest odsedí Vadim Chlopotov.

29:56
    Burakowsky projel před branku a snažil se před prázdnou přihrát Sörensenovi, jenomže ten zakončit nedokázal díky zmařené přihrávce! Burakowsky měl zřejmě z výhodné pozice střílet.

29:14
    Rusové mohli vyrazit dva na jednoho, jenomže Slepyšev upadl a puk k Bučnevičovi nedostal. Ten by dost možná šel i sám.

28:33
    Mironov s Gimatovem si teď vzájemně vyměnili pohledy zmaru, další ruský výpad do útočné třetiny byl velmi krátký.

28:28
    Osnovin byl zcela sám proti několika Švédům v útočném pásmu, přesto puk podržel.

28:05
    Djoos si vzal puk u hrazení a chtěl již konečně vystřelit. Záhadně se točící puk ale o dobrého půl metru minul levou Vasilevského tyč.

27:16
    Puk je sice za švédskou brankou, to je ale vše. Toto Rusům rozhodně nestačí, chtějí-li se ve čtvrtfinále vyhnout USA či Kanadě, měli by už pořádně šlápnout na plyn.

26:37
    Švédům se opět dokonale daří držet Rusy pod tlakem. Tento zámek většinou naruší Rusové jen za cenu toho, že posunou puk do středního pásma a nestihnou vystřídat.

26:02
    Vasilevskij si připsal další pohodový zákrok proti Petterssonově střele, na led vyjíždí úklidová četa.

25:39
    Švédům se zatím daří Rusy držet v jejich obranné třetině i za cenu toho, že schytají pár rán u hrazení a stejně nevystřelí. To je obrovský rozdíl. Ruské návštěvy v útočném pásmu většinou jsou jen o něco delší než jepičí život.

25:08
    Švédové se okamžitě pokusili srovnat, Djoosova střela ale byla dlouho signalizovaná a problém zachytit by ji neměl ani divák v horní řadě stadionu.

24:47
    Rusové se nakonec dočkali ještě v přesilové hře. ALEXANDR BARABANOV si zcela sám sjel před branku, nastavil hokejku a mezi betony tečoval Osnovinovu přihrávku. Asistence: Vjačeslav Osnovin, Ilja Ljubuškin.

24:30
    Rusové vrací puk do útočného pásma, Žafjarov však znovu bojuje sám proti velké švédské přesile.

24:12
    Před branku se tlačil velmi nebezpečný Žafjarov, jenomže ani teď nedostal ideální nabídku na teč.

23:52
    Švédové se zmocnili puk, znechucení Rusové raději rychle vystřídali.

23:29
    Další vhazování se Rusům vůbec nepovedlo a Švédové tak poslali puk přes všechny čáry.

23:26
    Dansk hned na začátku musel čelit první ruské střele od Zadorova, která mu vypadla a Mironov nebyl daleko od toho, aby puk doklepl za jeho záda.

23:17
    První švédské oslabení je na světě. Robert Hägg zahákoval před branku vyjíždějícího Žafjarova a dostává za to dvě minuty.

23:07
    Osnovin si zcela sám srovnal puk na hokejku mezi kruhy, jenomže pak nedokázal trefit zařízení.

22:55
    Švédové nedovoleným způsobem poslali puk přes všechny čáry.

22:50
    Barabanov podnikl samostatný útočný výpad, při němž byl vytrvale osekáván Švédy a tak vůbec nezakončil. Vyloučení nepřichází.

22:14
    Nakonec Arnesson nedostal dobrou přihrávku na modrou a musel spěchat ke své brance, aby mu Rusové nevzali puk a neujeli do přečíslení.

21:47
    Konec švédské přesilovky, Švédové však zůstávají s pukem vepředu, byť Rusové předtím ještě jednou vyhodili.

21:15
    Rusové pak na chvíli dostali puk z obranného pásma, jenomže Švédové jej za moment dostali zpět a Johnson po trmě vrmě na ruském brankovišti nebyl daleko od své druhé branky.

20:58
    Puk se na kruhu pro vhazování odrazil k Burakowskému, který po mohutném nápřahu netrefil branku.

20:28
    Forsberg pak dostal od de la Roseho puk ještě jednou a tentokrát vypálil do Vasilevského betonů.

20:15
    Jejich první střela mířila vedle.

20:10
    Švédové začínají druhou třetinu záborem ruského úuemí.

20:01

Švédové nakonec na závěr první třetiny nic nepodnikli, každopádně s ní mohou být nadmíru spokojeni. Rusové jim totiž nabídli celkem čtyři přesilové hry, z nichž tu první už ve čtvrté minutě utkání využil Johnson. Kdo by potom čekal nápor Rusů, musel by být hodně zklamán. Právě díky jejich nedisciplinovanosti byli na koni stále Švédové, kteří svou převahu korunovali v osmnácté minutě trefou Sörensena. Do druhé třetiny, která začne cca v 14:54, navíc vstoupí se sto šest vteřin dlouhou přesilovou hrou.

20:00

19:46
    Na trestnou lavici k výkonu dvouminutového trestu za hru vysokou holí usedl Valerij Vasiljev.

19:44
    Před brankou zůstal úplně volný Pettersson, jenž při ponechané výhodě minul puk! Jinak by zakončoval do zcela prázdné branky.

19:26
    Navíc se na jejich straně bude znovu vylučovat, Dansk prchá ze své branky.

19:15
    A Rusům se stále nedaří dostat do souvislejšího tlaku.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:18
    De la Rose neměl klid při přechodu do útočného pásma, z čehož vzniklo švédské postavení mimo hru.

17:54
    Švédové teď nikam nespěchají, hlavní pro ně bude neinkasovat. Případná další vstřelené branka by ale pochopitelně byla vítaným bonusem.

17:13
    Další švédský útok pak skončil v ochranné síti, dochází tak na úpravu ledu.

17:01
    Rusové se už nadechovali k závěrečnému náporu ve třetí třetině a teď přišla tato velmi ledová sprcha. Wallmark zpoza branky mezi kruhy našel NICKA SÖRENSENA, jehož několikrát tečovaná rána propadla za Vasilevského záda. Asistence: Lucas Wallmark, André Burakowsky.

16:52
    Burakowsky objel branku, vyjel si mezi kruhy a odtud minul.

16:05
    Před branku teď krásně prošel Žafjarov, jenomže po sólu přes polovinu kluziště nezvládl kličku a Dansk mu nakonec u své pravé tyče nenechal ani kousek místa! Rozhodně největší ruská šance v dosavadním průběhu utkání.

15:45
    Po řadě minisoubojů u hrazení nakonec dostávají Rusové puk ven z obranného pásma.

14:49
    Rusové odevzdali puk do útočného pásma tak šikovně, že z toho nemohlo být zakázané uvolnění, a odjeli střídat.

14:18
    Po velkém závaru před Danskovým brankovištěm se nakonec puk odrazil vedle švédské branky.

13:56
    Rusové tak přežili skoro čtyři minuty trvající oslabení a teď je na nich, aby ještě do konce první třetiny, která se jim zatím příliš nedaří, odpověděli.

13:30
    Rusové v plném počtu.

12:58
    Už se zdálo, že Švédové znovu ztratí pásmo, oni ale místo toho sehráli nádhernou kombinaci, na jejímž konci měl být do prázdné branky zakončující Forsberg! Jenomže ten přejel přihrávku a Rusové tak mohli vyhodit.

12:19
    Rusové dostali puk do útočného pásma.

12:11
    Djoos na modré přiťukl puk Wallmarkovi, do jehož střely se položil jeden z ruských reprezentantů a vychýlil ji nad tvrzené sklo.

11:51
    Po Danskově zákroku se puk dotkl ochranné sítě, Rusové tak setrvají v útočném pásmu.

11:47
    Collbergovi uskočil puk v útočném pásmu a měl velké štěstí, že z trestné se vracející Bučnevič neměl dostatečnou rychlost. Jinak by z toho mohly být pro Švédy velké nepříjemnosti.

11:31
    De la Roseho nahození sice bylo sraženo do ochranné sítě, nicméně ruské nepříjemnosti pokračují. Nikita Zadorov je vyloučen na dvě minuty za sekání a sborná tak bude hrát osm vteřin ve třech.

11:17
    Švédové se konečně v přesilovce dostali před Vasilevského.

10:43
    Teď nevyšel Forsbergovi přechod do útočného pásma – postavení mimo hru.

10:24
    Dansk krásně přes půlku kluziště rozehrál na Wennberga, jenomže Švédové se pak sami vytlačili ven z útočného pásma.

09:56
    Rusům se na začátku oslabení podařilo narušit švédskou kombinaci.

09:40
    Na dvě minuty za podražení je vyloučen Pavel Bučnevič.

09:40
    Forsberg nadále dělá svým pohybem Rusům velké potíže! Tentokrát zavezl puk do útočného pásma, dostal jej před branku, kde jej rozhodčí ztratili z dohledu a když se Lindholm chystal zakončovat do odkryté klece, přerušili hru.

09:07

08:48
    Zykov narušil švédskou rozehrávku, jenomže byl v útočném pásmu sám a proti třem protihráčům to měl velmi těžké.

08:08

08:01
    E. Karlsson se elegantně vyhnul Gimatovovi a pak se dostal bohužel pro něj příliš blízko Vasilevskému. Je z toho vhazování po pravici ruského brankáře, Švéd raději odjel střídat, protože ho následný střet poměrně dost bolel.

07:45
    Burakowsky se Sörensenem si vyměnili puk už v útočném pásmu, jenomže druhý jmenovaný bekhendem Vasilevského nepřekvapil.

07:11
    Vasilevskij následně po nahození od modré čáry raději ponechal kotouč ve své výstroji.

06:54
    Forsberg si vyjel do vynikající pozice v kruhu pro vhazování, byl už před ním jen Vasilevskij, jenomže nejproduktivnější Švéd v dosavadním průběhu turnaje zklamal!

06:38
    Forsberg se svými spoluhráči nezvládl přechod do útočného pásma a je z toho postavení mimo hru Švédů.

06:25
    Oba týmy vystřídaly, aniž by došlo k ohrožení jedné z branek. Rusové se hodně trápí při přechodu do útoku.

05:40
    Oba si za chvíli konfrontaci zopakovali, tentokrát se puk po zásahu švédského brankáře odrazil do ochranné sítě.

05:36
    Až teď musel Dansk řešit Slepyševův pokus od mantinelu. U pravé tyče si poradil.

05:20
    Norell trochu zaváhal u mantinelu a nedokázal vyhodit puk, nakonec z toho žádné větší nebezpečí nevzniklo.

05:00
    Po dlouhé době jsou v útočném pásmu také Rusové, avšak hrají s pukem pouze podél hrazení.

04:20
    Do dobré pozice si sjel Sörensen, jenomže pálil pouze do povyjetého Vasilevského!

03:55
    Švédská snaha tím pochopitelně nekončí. Rusové si tímto vyloučením sami zavařili, teď se do tempa dostali Švédové.

03:26
    Collbergova důsledná práce po nepovedené střele se vyplatila. Švédský útočník se mezi kruhy zmocnil puku, předal jej doleva ANDREASI JOHNSONOVI a ten využil nepříliš dobrého postavení Vasilevského. Asistence: Sebastian Collberg, Lucas Wallmark.

03:16
    Švédové to nakonec v útočném pásmu hezky sehráli, Collberg ale přestřelil.

02:55
    Rusové znovu dokázali vyhodit.

02:35
    Švédové musí začít s pukem od vlastní branky.

02:23
    Společně s ním odešel na trestnou lavici také Nikolaj Skladničenko, jenž dostal osobní trest za výroky směrem k rozhodčím.

02:23
    Nakonec je na dvě minuty za vražení na hrazení vyloučen Georgij Busarov.

02:23
    Emoce vzplály před ruskou střídačkou, kde na sebe napadalo hned několik hráčů a rozhodčí byli nuceni hru přerušit.

02:03
    Osnovin předvedl dobré bruslařské umění na útočné modré, jenomže neměl dostatečnou podporu od spoluhráče a tak raději jen bekhendem poslal puk do Danskovy lapačky. Hra je přerušena.

02:00
    Rusové jsou v úvodu utkání o něco hladovější a více se tlačí před soupeřovu branku.

01:17
    Přihrávka na útočnou modrou na Grigorenka nebyla přesná, puk se ocitl mimo hru.

01:10
    Švédům se dvakrát za sebou podařilo ubránit střední pásmo.

00:40
    Třetí ruský útok se ještě potom pokoušel natlačit před švédskou branku, Dansk všechen prostor u své levé tyče vyplnil.

00:07
    Nakonec první nahození na Danskovu branku patřila Barbašjovovi, Dansk si s jeho lehkým pokusem poradil.

00:01
    Úvodní buly vyhráli Rusové, kteří se ale u puku příliš dlouho hneudrželi.

00:01

Teď se oba týmy seřadily u brankoviště, utkání začne opravdu jen za pár okamžiků.

S nimi i Rusové, týmy se řadí na modrých čarách.

Za velkého ohlasu fanoušků přišli domácí mladíci.

Předzápasový program v Malmö Areně je opět velmi bohatý a tak ani utkání Švédů s Rusy nezačne v předem stanovených 14:00.

Malmö Arena se pár minut před začátkem utkání poctivě zaplnila, čeká se na příchod obou mužstev.

Švédsko U20: Dansk (Högberg) – Djoos, Arnesson, Pettersson, Olofsson, Norell, Hägg, Bengtsson – Johnson, Wennberg, Collberg – de la Rose, Forsberg, Lindholm – Burakowsky, Sörensen, Wallmark – Sandberg, E. Karlsson, Sundqvist.

Rusko U20: Vasilevskij (Nalimov) – Zadorov, Mironov, Ljubuškin, Trjamkin, Bereglazov, Maslov, Vasiljev – Slepyšev, Bučnevič, Grigorenko – Žafjarov, Osnovin, Barabanov – Jakimov, Barbašjov, Chlopotov – Busarov, Gimatov, Zykov – Skladničenko.

Rozhodčí: René Hradil (CZE), Marc Wiegand (SUI) – Fraser McIntyre (USA), Joris Müller (SUI).

Rusko si v prvním zápase na mistrovství světa hravě poradilo s Norskem, které deklasovalo 11:0, což je zatím nejvyšší výhra na probíhajícím šampionátu do dvaceti let. V dalším zápase pak porazilo i Švýcarsko 7:1. V pondělí odpoledne ale přišlo první zaváhání jinak dobře šlapající ruské sborné. Finsko totiž Rusy zaskočilo a zvítězilo 4:1, což se příliš nečekalo.

Švédové zatím na tomto turnaji jedou jako uragán! Ostatně, tři výhry a skóre 19:5 hovoří jasně. Reprezentanti Tre Krönor v úvodním zápase na šampionátu porazili Švýcary 5:3, poté se v severském derby utkali s Finskem, které rovněž porazili 4:2 a naposledy s chutí rozstříleli Nory 10:0. Je tedy otázkou, zda někdo dokáže Švédy zastavit.

Příjemný den ze Švédska! Dnes je tu poslední den v roce a sním také poslední hrací den základních skupin na mistrovství světa dvacetiletých v Malmö. Švédové i Rusové už sice mají postup do čtvrtfinále jasný, přesto nás čeká jistě zajímavá podívaná v rámci skupiny B.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Daniel Polách

Branky a nahrávky: 4. Johnson (Collberg, Wallmark), 18. Sörensen (Wallmark, Burakowsky), 58. de la Rose (Olofsson, Lindholm) – 25. Barabanov (Osnovin, Ljubuškin), 52. Grigorenko (Bučnevič, Slepyšev)

Diváci: 11 528