Řisuty – Jablonec n/N 5:2 (kon.) | Orlová – Prostějov 2:1 (po pr.) | Břeclav – Opava 2:0 (kon.)
Technika Brno – Val. Meziříčí 5:1 (kon.) | Poruba 2011 – Nový Jičín 6:1 (kon.) | SHK Hodonín – Přerov 2:3 (po pr.)
Nymburk – Klatovy 1:3 (kon.) | Milevsko – Děčín 6:4 (kon.) | Kolín – Vrchlabí 2:3 (kon.)
Vsetín – Frýdek-M. 2:3 (kon.) | Bílina – Tábor 1:2 (kon.) | Žďár n/S – Sokolov 2:3 (0:1 po s.n.)
Kobra – Klášterec nO 7:1 (kon.) | Mor. Budějovice – Jindř. Hradec 3:6 (kon.)
po s.n. (0:1)
SKLH Žďár nad Sázavou
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
HC Baník Sokolov
Sobota 04.01.2014, 17:30 • Bouchalky • 2. liga skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

První sobota v roce 2014 nabídne hned na úvod pikantní střetnutí. V rámci již 24. kola zavítá na žďárské Bouchalky celek ze Sokolova, který se vyhřívá na špičce druhé ligy – Západ. Plameny se po porážce s jabloneckými Vlky pokusí navázat na vítěznou vlnu. Předcházející duel těchto soupeřů vyhrály Plameny 0:4 na ledě protivníka. Utkání začíná o půl šesté odpoledne.

Zdravím Vás ze žďárských Bouchalek, kde se již týmy pečlivě připravují na nadcházející klání. Zápas začne přibližně za dvacet minut.

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Vlach) – Staněk, Beneš, Pleva, Jícha, Smejkal, Kolda, Šír, Jan – Krupka, Říha V., Plachý (C) – Kunstmüller, Hron, Dítě – Vítek D., Kotlík, Gregar – Zídek.

HC Baník Sokolov: Habal (Hruška) – Rohan M., Tomeček, Parýzek, Ruprecht, Šik, Kubka, Novák – Boušek, Kverka, Vaněk, Sýkora, Dobřemysl (C), Švec, Rohan T., Bauer, Hudák, Říha I., Račanský, Kašpar.

Rozhodčí: Humpolíček – Chocholouš, Kříž.

Hlavní postavy utkání vstupují na hrací plochu.

Hráči se již řadí v kruhu pro vhazování. Za okamžik utkání začne.

00:01

00:01
    Hosté vyhráli úvodní buly.

00:40
    Domácí se však usadili v jejich třetině.

00:45
    Ale už se Sokolov osvobozuje. Kotouč za Slámou.

01:01
    Poprvé na puku hosté po delší čas.

01:16
    Ale Sýkora se nedostal s kotoučem ani za červenou čáru.

01:25
    Naopak Plameny velmi aktivně napadají. Kunstmüller donutil k zákroku Habala.

01:55
    Hosté jdou však do rychlého brejku.

02:06
    Baník právě vstřelil branku!
    Velký závar před domácím brankářem vyústil ve vedoucí branku Sokolova, když Tomáš Rohan vymíchal Slámu v jeho brankovišti a přihrál mezi kruhy, kam si od modré sjel VOJTĚCH ŠIK, který prostřeluje domácího strážce svatyně. Asistence: Tomáš Rohan, Hudák Miroslav.

02:39
    Baník přejal iniciativu a na Slámu nebezpečně doráží.

03:40
    Baník zlepšil pohyb ve středu ledové plochy a Žďár téměř do ničeho nepouští.

04:02
    Až po náhodném odrazu se dostal k puku domácí Kotlík a prověřil Halabu, který byl však velmi pozorný.

04:43
    Hostující Hudák dostal kotouč před Slámu.

05:02
    Obrovská šance Sokolova, když se právě Hudák dostal ke kotouči před odkrytou domácí brankou, ale obránci mu bleskurychle zablokovali hůl.

05:22
    Na druhé straně už střílel Krupka z pravého kruhu, opět výborně připravený hostující brankář.

06:19
    Plameny zavřely svého soupeře v jeho pásmu.

06:34
    Ale kotouč nedostaly od mantinelu, hosté pouze vyhazují.

06:42
    První vyloučení: na dvě minuty odchází hostující Roman Kašpar za vysokou hůl.

06:53
    Žďár se ihned usadil v pásmu soupeře.

07:15
    Ale nic nevymysleli, hostující Boušek vyhazuje.

07:52
    Plameny se nemohou dostat do útočné třetiny.

08:52

09:08
    Hosté v postavení mimo hru.

09:18
    Plameny se po delší době nastěhovaly před Habala.

11:12
    Ovšem hostující Švec vybojoval kotouč u mantinelu, který vyváží pryč.

11:42
    Postavení mimo hru tentokrát Plamenů.

12:04
    Sláma raději podržel nahození Hudáka.

12:08
    Dítě zachytil puk na modré a pelášil s ním na osamoceného hostujícího brankáře, který jej však vychytal.

13:16
    Domácí Kunstmüller se neprosadil před hostujícím gólmanem, tlak Žďáru ovšem nadále pokračuje.

13:43
    Od modré pálil nepřesně Jan. Habal však zachytil tečovaný kotouč.

14:29
    Další nebezpečná rána od modré v podání domácího Staňka, Habal vyráží mimo.

15:31
    Zakázané uvolnění Sokolova.

15:41
    Rána od modré po vyhraném vhazování. Habal chytá.

16:22
    Ve slibné možnosti se ocitl hostující Vaněk, ale jeho ránu se štěstím zblokovali domácí obránci.

18:42
    Rána od modré v podání Jana, která končí až v ochranné síti.

20:00

Do první třetiny měli lepší nástup domácí, kteří si vytvořili několik možností před Habalem, ale hostující gólman vše přežil, a následně Sokolov udeřil. Šír prostřelil Slámu z levého kruhu. Plameny se dostaly rychle do útlumu a Baník si vytvořil několik příležitostí, ovšem skóre již nenavýšil. Domácí se poté dostali zpátky do zápasu, ale vyrovnat se jim i přes několik šancí nepodařilo.

20:01

20:23
    Střela Říhy šla mimo v úvodu druhé třetiny.

20:52
    Na druhé straně se neprosadil Boušek.

21:39
    Hra je velmi neurovnaná z obou stran.

22:48
    Krupka zachytil nečekaně rozehrávku, ale Habal zachránil hosty.

23:15
    Plameny se usadily v útočném pásmu.

23:43
    Vyloučení: Za hákování odchází na trestnou lavici hostující Roman Kašpar.

24:02
    Domácí nastěhování před hostujícím gólmanem.

24:27
    Od modré pálil domácí Smejkal, ovšem opět výborně Habal.

24:40
    Tlak Žďáru nadále pokračuje.

25:05
    Žďár právě vstřelil branku!
    Přesilovou hru využívají domácí a vyrovnávají. JIŘÍ PLACHÝ dostal parádní pas od Říhy a překonal Habala. Asistence: Vladimír Říha, Pavel Staněk.

26:13
    Na trestnou lavici odchází hostující Tomáš Rohan a Plameny si zahrají další přesilovou hru.

26:33
    Baník se však ihned osvobozuje.

27:01
    Stále se Plamenům nedaří usadit v útočném pásmu.

27:35
    Plachý se opět dral do šance, ale Kverka zachytil přihrávku na něj a vyhazuje.

28:13

28:33
    Na trestnou lavici odchází domácí Martin Gregar za sekání.

28:38
    Sokolov se dostává ihned ven z pásma.

28:43
    Následuje postavení mimo hru Baníku.

29:09
    Hostům se také nedaří usadit se v útočné třetině.

29:26
    Domácí jdou do třech. Na trestnou lavici odchází Lukáš Krupka.

29:35
    Baník se usadil před Slámou.

30:05
    Ale výborně domácí brankář, který vyrazil dvě nebezpečné ráně od modré.

30:33
    Domácí ve čtyřech.

30:56
    Další slibný pokus od modré v podání hostujícího Ruprechta, ale domácí obrana vydržela.

31:26

31:49
    Žďár se již definitivně ubránil. Postavení mimo hru hostujícího Sýkory.

32:02
    Hosté však diktují tempo zápasu.

32:56
    Plamenům se lépe daří zachytávat rychlé útoky soupeře.

33:22
    Ovšem přichází tvrdá rána z pravého kruhu. Sláma chytá.

34:01
    Po delší době obrovská šance Plamenů, když se mezi kruhy objevil úplně volný Dítě, ale netrefuje bránu.

35:01
    Na trestnou lavici odchází za podražení hostující Jaromír Kverka.

35:22
    Plamenům se přesilová hra vůbec nedaří.

35:24
    Postavení mimo hru domácích.

36:20
    Až nyní zavezl Kunstmüller kotouč před Habala.

36:35
    Slibná možnost Hrona, který mířil k levé tyči. Ale hostující gólman na místě.

37:01

38:03
    Na druhé straně nebezpečně pálil z pravého kruhu Sýkora. Sláma chytá.

38:43
    Vyloučen za vražení na hrazení hostující Jakub Ruprecht.

39:12
    Ve slibné možnosti hostující Plachý, který mohl otočit průběh zápasu. Ale nedal.

40:00

Ve druhé části se Plameny od prvních minut tlačily za vyrovnáním, které jim přinesl jejich vlastní kapitán Plachý. I přes vyloučení na obou stranách se však skóre již neměnilo.

40:01

40:43

40:54
    Plamenům se postupný a opatrný útok do třetiny nevydařil. Hosté se celkem v klidu brání v úvodu třetí třetiny.

41:08
    Kunstmüller bojoval u mantinelu, ale opět výborně hostující obrana.

41:35
    Zakázané uvolnění při rozehrávce Baníku.

42:03
    Nahození od modré na Habalu, který kotouč raději podržel v rukavici.

42:20
    Hostům se nedaří přejít střední pásmo, další zakázané uvolnění Sokolova.

43:02
    Ovšem velký závar před Slámou, který se štěstím vyrazil tečovaný kotouč před bránou, a poté dorážka Sýkory šla těsně vedle.

44:15
    Na protější straně pálil od modré domácí Kolda, ale Habal podržel kotouč.

45:11
    Po levém křídle se snažil projít David Vítek, který ovšem pouze nahodil kotouč za Habala.

45:39
    Sokolov se následně bez problémů ubránil.

46:09
    Domácí Krupka se dostal mezi kruhy do zakončení a Habal se za kotouče pouze ohlédl. Ten šel kolem jeho levé tyče mimo.

47:35
    Hra je z obou stran hodně opatrná, nikdo nechce udělat chybu.

48:48
    Sláma musel zasahovat po další ráně Sýkory, kterou vyrazil před sebe, ale naštěstí pro domácí byl u puku dříve, než dojíždějící hráči.

49:44
    Domácí Říha se vydal přes tři hráče, ti jej však zastavili.

50:06
    Sokolov především vyčkává.

50:13
    Sražená rána domácího Kunstmüllera do ochranné sítě.

50:24
    Plameny usazeny v útočném pásmu.

50:51
    Dítě se neprosadil od mantinelu, Baník pouze vyhazuje do středního pásma.

51:37
    Vyloučen domácí Tomáš Smejkal za vyhození kotouče do hlediště.

52:05
    Baníku se nedaří udržet se v útočné třetině.

52:29
    Přichází další vyhození domácího Koldy.

52:45
    Postavení mimo hru hostů.

53:09
    Rychlý protiútok domácích, který vedl LUBOŠ KUNSTMÜLLER a prostřelil Habala do protipohybu. Vynikající hra ve vlastním oslabení pomohla Plamenům do vedení. Bez asistence.

53:37

54:09
    Plameny jsou na koni a snaží se hlavně držet kotouč dál od vlastní brány.

55:23
    Kotlík se dostával do šance. Habal však výborně vyjel a vychytal domácího útočníka.

55:29
    Vyloučen hostující Vojtěch Šik, který dostal dostává dvě minuty za podražení a 10 minut osobního trestu za nesportovní chování.

56:07
    Plameny v útočném pásmu.

56:23
    Ovšem přihrávka od Říhy před bránu tečovaná do středního pásma.

57:29

57:43

57:57
    Hosté nahazují kotouč na Slámu, který jej musel podržet.

57:57
    Oddechový čas pro hosty.

57:57
    Baník to již zkusí v šesti v poli. Habal na střídačce.

58:22
    Hostům se vydařil velký tlak, který zakončil před bránu úplně volný TOMÁŠ ROHAN a srovnává stav zápasu. Asistence: Jaromír Kverka.

59:33
    Švec ve velké šanci, kterého vychytal Sláma.

60:00

60:01

60:26
    Sokolov se snaží rozhodnout hned v úvodu prodloužení, ale Smejkal zachytil kotouč a vyhazuje.

60:56
    Na druhé straně Plameny v ofsajdu.

61:10
    Pleva se dostal do zakončení, ovšem trefil přesně Habala z pravého kruhu.

61:52
    Plameny stále usazeny v útočném pásmu.

62:22
    Až Parýzek vyhazuje.

63:46
    Nebezpečná rána hostujícího Říhy, který netrefil horní růžek Slámovy svatyně.