Třinec – Pardubice 4:2 (kon.) | K. Vary – Slavia 0:2 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 5:2 (kon.)
Sparta – Zlín 2:1 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 1:2 (0:1 po s.n.)
Plzeň – Chomutov 5:3 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Mountfield HK
Neděle 12.01.2014, 16:00 • Tipsport aréna, Liberec • Tipsport extraliga

Nejlepší hráči: Peter Mikuš a Martin Bartek. (18:24:00)

Liberečtí vyhrávají další domácí utkání a nechávají si doma tři body. Hradečtí odjíždějí domu s prázdnou.

60:00

59:23
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Neskutečné! Hradec využívá přesilovou hru hned po vhazování, ke kotouči se dostal PETR FRÜHAUF a dělovkou propálil vše před sebou. Asistence: Jakub Marek.

59:20
    Ještě přesilová hra pro Mountfield. Petr Vampola (LIB) vyfasoval dvě minuty za sekání.

59:10
    Tipsport arénou se žene mexická vlna, diváci si utkání užívají.

58:22
    O bodech už je zřejmě rozhodnuto a pouze se dohrává.

57:20
    Liberec právě vstřelil branku!
    A už jednoznačnou pojistku přidávají Tygři! Do úniku se dostal TOMÁŠ URBAN a tváří v tvář gólmanovi dokázal zakončit, kotouč si do branky trochu doklepl sám Kacetl. Asistence: Jaroslav Vlach.

56:39
    Liberečtí pečetí skóre do prázdné branky! Bulík unikl po levém křídle a dal přednost MARTINU BARTEKOVI, který tak zkompletoval hattrick! Asistence: Tomáš Bulík, Jan Víšek.

56:28
    Hradec bez gólmana!

56:28
    Hosté vymýšlejí, kudy se dostat k zakončení. Liberečtí však úporně brání, nyní i za cenu zakázaného uvolnění.

54:59
    Švihálek lehce poslal puk směrem na Melicherčíka, ten pouze kontroluje holí. Vypadá to, že přijde závěrečný nápor Mountfieldu.

54:38
    Oddechový čas pro domácí.

54:16
    Znovu Dej v akci, tentokrát tvrdou střelou trefil mantinel za brankou! Hradec teď hodně tlačí.

53:41
    Dej dobře pronikl do pásma i přes blokujícího Výtiska, ale střelu už nevymyslel dobře, moc mu nesedla.

52:52
    Liberečtí chvíli drželi pásmo, střela na branku však nepřišla a do útoku se nyní žene Hradec.

51:47
    Švihálkovo nahození na Melicherčíka vyklouzlo gólmanovi domácích z lapačky, ale kotouč naštěstí pro Tygry jde mimo brankový prostor.

51:02
    Mountfield je v plném počtu.

50:09
    Bulíř pobídl Čuttu na modré, jeho střela však byla zblokována daleko od Kacetla.

49:08
    Liberec je v plném počtu a má k dispozici přesilovou hru.

49:02
    Tomáš Rousek (HKM) tvrdě srazil Vitáska a půjde po zásluze sedět za podražení.

48:44
    Liberečtí vyhazují puk přes všechny čáry.

47:22
    Vampola s Urbanem se dostali do přečíslení dva na jednoho, k finální střele se dostal druhý jmenovaný, ale selhal před gólmanem.

47:15
    Vydarený tvrdě vypálil od modré, ale puk se k Melicherčíkovi nedostal.

47:08
    Za vysokou hůl půjde sedět Jan Výtisk (LIB).

46:47
    Kapitán Nedvěd není na střídačce a zřejmě má nějaké potíže, uvidíme, zda ještě do utkání zasáhne.

45:50
    Červený forčekuje v útočném pásmu, ovšem obránci Tygrů se o kotouč jen tak připravit nenechají.

45:10
    Od modré zkoušel střílet Derner, jeho skrytá střela však Kacetlovi nedělá problémy.

44:20
    Dnešní utkání sleduje 5 596 diváků.

43:30
    Bulíř se sám ocitnul před Kacetlem, trefil pouze boční síťku branky.

43:09
    Po pravé straně chtěl uniknout Vampola, ale neobhodil si dobře obránce.

42:57
    Dlouho kličkoval Mertl před Melicherčíkem, nakonec jeho střelu schovává gólman domácích v lapačce.

42:29
    Urban nahodil do pásma, ale potřebuje vystřídat a do žádné akce se nehrne.

41:35
    Čáp se snažil vymíchat liberecké obránce, ale nepřišel si na ně a u kotouče je opět Liberec.

40:59
    Bulíř s pár metrů přestřelil těsně branku.

40:54
    Hra se hodně kouskuje, nyní hosté poslali puk na zakázané uvolnění.

40:44
    Hradec už je v plném počtu.

40:11
    Tygři dohrávají přesilovku.

40:01

Liberečtí se ve třetí třetině dostali do tříbrankového vedení po zásahu Barteka, ovšem hosté korigovali, když se trefil Knotek. Třetí třetina rozhodne o tom, kdo si nechá body a kdo zůstane s prázdnou. Poslední dvacetiminutovka začne v 17:37.

40:00

39:51
    Bulík při průniku přišel o puk a Hradec opět vyhazuje.

39:16
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

38:44
    Do konce třetiny si Tygři zahrají přesilovku, za podražení si jde sednout Vladimír Škoda (HKM).

38:25
    V pásmu nechal Vampola puk Dernerovi, ten si však na Kacetla nepřišel.

37:39
    Švihálek dostal kotouč před brankovištěm a mohl mít jednoduchou práci, Melicherčík však po kořisti skočil a zalehl puk pod sebou.

36:54
    Čápův pokus šel k Melicherčíkovi, jenž pouze postrčil puk směrem do rohu.

36:29
    Do pásma si přejel Dej, ale jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.

35:30
    Přesilová hra se Liberci moc nepovedla, nedokázali ani ohrozit Kacetla, a Hradec už je opět v pěti.

34:20
    Ptáček se v oslabení dostal k zajímavé šanci za modrou, ale střela ani nejde na branku.

33:30
    Vyloučení na straně hostů, Bohumil Jank (HKM) jde za katr za držení hole.

33:24
    Další šance Tygrů, Nedvěd tvrdou střelou mířil mezi betony Kacetla, ten však semknul nohy a zatím drží svůj tým od dalšího inkasování.

33:07
    Urban napálil kotouč z nulového úhlu na gólmana Hradce, od něhož se odráží k Vlachovi. Ten se však s kotoučem zamotal a šanci z dobré pozice mezi kruhy promarnil.

32:43
    Víškovo nahození do pásma končí až u Kacetla, který raději podrží kotouč pod lapačkou. Nebezpečně totiž dojížděl Bartek.

32:10
    Hosté nakonec přesilovou hru využívají a přibližují se na dvougólový odstup. Červený vybojoval kotouč v rohu a poslal ho na TOMÁŠE KNOTKA, který střelou od modré prostřelil vše až za záda Melicherčíka. Asistence: Rudolf Červený, Peter Mikuš.

31:36
    Poslední minuta přesilové hry Hradce a domácí opět vyhazují.

31:07
    A další vyhození Tygrů, tentokrát se na něm zapříčinil Valský.

30:23
    Vampola zavezl kotouč až do pásma a pošetřil cenné sekundy. Mountfieldu se přesilovka zatím moc nedaří.

29:51
    Urban vyhazuje přes všechny čáry.

29:29
    Liberečtí se zatím dobře brání, Hradec má před sebou ještě tři minuty přesilovky.

28:36
    Domácí poprvé okusí hru ve čtyřech, Tomáš Bulík (LIB) půjde sedět na čtyři minuty – dvě za hrubost a dvě za podražení.

27:56
    Bartek se ocitnul v dobré pozici, střela mu však nesedla a na hattrick ještě nezaútočí.

27:48
    Hosté posílají černou pryž na zakázané uvolnění.

27:11
    Bulíř unikl obraně Mountfieldu a zvolil přihrávku na dojíždějícího Vampolu, ten však na kotouč nedosáhl a ke střele se tak nedostal.

26:23
    Ptáček obkroužil branku, ovšem zakončení nebylo ideální a u kotouče je Liberec.

25:53
    Švagrovský zůstal po tvrdém střetu před trestnými lavicemi ležet na ledě, a po chvíli se zvedá. Vypadá to však, že pro něj utkání končí.

25:00
    Pláněk se svým spoluhráčem jeli dva na jednoho, důsledný Gřegořek však forvardovi Hradce nedovolil vystřelit.

24:10
    Bulíř se dostal do úniku, který však vyřešil špatným zakončením, Kacetl si prostor, kam liberecký útočník mířil, dobře pokryl.

23:52
    Liberečtí jsou rozjetí a hned chtějí zakládat další akce, tentokrát však nepřesná rozehrávka prosvištěla až na zakázané uvolnění.

22:46
    Hosté střídají gólmana, místo Kantora naskočí Kacetl.

22:46
    Z nenápadné akce odskakují domácí na tříbrankový náskok! Víšek poslal kotouč na MARTINA BARTEKA, který přejel do pásma a ihned tvrdě propálil vše před sebou až za gólmana hostů. Asistence: Jan Víšek, Petr Nedvěd.

22:31
    Hraje se nahoru-dolů, ale střely nyní moc nepřicházejí.

21:20
    Rousek oslovil Langhammera, který si přejížděl před branku, ale nedokázal kotouč zasáhnout ideálně.

20:29
    Bulíř se při přechodu do pásma nepohodl s Nedvědem a je z toho ofsajd.

20:08
    Hned po vhazování se k puku dostal Vampola, přejel do pásma a zkoušel ohrozit Kantora. Střela je však sražena do ochranné sítě.

20:01

V první periodě se dokázali Tygři dostat do dvoubrankového vedení, když přesilovku využil Bartek a poté se na konci třetiny trefil Vampola. Liberec je aktivnějším týmem a uvidíme, zda si tempo udrží až do konce. Druhá třetina začne v 16:50.

20:00

19:26
    Gól do šatny Hradeckých a Liberec vede už o dvě branky! Nedvěd našel skrytou přihrávkou PETRA VAMPOLU v levém kruhu a ten z první trefil kotouč a nasměroval ho do branky. Asistence: Petr Nedvěd.

18:57
    V poslední minutě budou útočit hosté, vydávají se směrem k útočnému pásmu.

18:00
    Do pásma se dral Vlach, ale byl na modré sražen, rozhodčí však zůstávají v klidu.

16:48
    Zajímavě po pravé straně unikl a dobrou střelou k tyči překvapil Melicherčíka, nakonec však kotouč ani nemířil do branky.

16:09
    Mikuš sice dostal kotouč do pásma, ale jeho spoluhráči jeli střídat, a tak neměl možnost s někým založit akci.

15:34
    Nahození Hradeckých na Melicherčíka raději liberecký gólman schoval v lapačce.

14:46
    Frühauf se dostal ke střele z mezikruží, ale pozorný Melicherčík zatím drží čisté konto.

14:27
    Teď se však hra na chvíli uklidnila a hosté rozehrávají před Kantorem.

13:44
    Liberečtí po vstřelené brance nepolevují na aktivitě a stále mají větší držení kotouče.

12:03
    Využitá přesilová hra a Tygři jdou do vedení! Nedvěd dlouho otálel z rozehrávkou z kruhu, nakonec kotouč poslal do klubka hráčů před brankou. Odtud se kotouč odrazil ke Gřegořkovi na modré, jenž oslovil v pravém kruhu MARTINA BARTEKA. Ten se se svou tvrdou střelou nemýlil a kotouč zapadl za záda Kantora. Asistence: Petr Gřegořek, Petr Nedvěd.

11:25
    První vyloučení dnešního utkání, Jakub Langhammer (HKM) posedí na trestné za podražení.

11:07
    Rychle se k útoku dostal Zacha, ovšem po obkroužení branky nedokázal zakončit. Nakonec vybídl Výtiska, jehož tvrdá střela od modré končí na hrudi Kantora.

10:45
    Jass ještě udržel puk v útočné třetině, ale Tygři o něj nakonec stejně přišli.

09:57
    Průnik Valského je zastaven na modré kvůli ofsajdu. Liberec je však stále aktivnějším mužstvem na webu.

09:35
    Ke kotouči se dostal Bulík, ale z levého kruhu zbytečně střílí moc vysoko až mezi fanoušky na ochozech.

08:19
    Vampola si najížděl z levé strany, ale přejel si moc daleko od branky a střelu bez problémů kontroluje Kantor.

07:59
    Vlach střílel z ostrého úhlu a dorážet ještě mohl u branky Čutta, kotouč však zvedl moc vysoko.

07:39
    Spolupráce Barteka a Bulíkem šancí nekončí, druhý jmenovaný o puk přišel kousek za modrou čarou. Následuje komerční přestávka.

06:46
    Derner se napřahoval v levém kruhu ke střele, ale kotouč mu přímo před nosem sebrali hostující obránci.

05:16
    Frühauf na sebe stáhl Melicherčíka a poslal kotouč na Mertla, který obkroužil branku a mohl zakončovat do odkryté klece! Obětavý Gřegořek však padl do střely a zabránil tak gólu hostů.

04:04
    Mountfield se nemůže dostat ke kloudné akci, všechny pokusy hostů kontrolují domácí hráči.

03:16
    Víšek hbitě proskočil mezi dvěma bránícími hráči, ale ke střele se nedostal, obránci Hradce nakonec byli dostatečně důslední.

02:32
    Liberec je zatím aktivnější, ale Vampola v rohu o kotouč přišel a Tygři musejí pásmo opustit.

01:55
    Vlach u kotouče, ale potřeboval vystřídat a pouze nahodil za branku Kantora.

01:17
    Po vhazování v obraném pásmu se puku chopil Čutta a po levém křídle zakládal akci, rozehrávka však byla nepřesná a kotouč míří na zakázané uvolnění.

01:01
    Hosté forčekují před Melicherčíkem, ale k žádné zajímavé střele se nemohou dostat.

00:11
    Nedvěd zavezl kotouč do útočného pásma a oslovil z rohu Vampolu, ten ale na pravém kruhu na kotouč nedosáhl.

00:01

Bude držena minuta ticha za Karla Guta.

Bílí Tygři Liberec: Melicherčík (Schwarz) – Derner, Čakajík, Výtisk, Gřegořek, Vitásek, Čutta, Říha – Bulíř, Nedvěd , Vampola – Víšek, Bulík, Bartek – J. Vlach, Urban, Valský – Dušek, Zacha, Jass

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Vydarený, Jank, Mikuš, Pláněk, Frühauf, Ptáček, Čáp – Škoda, Mertl, Dej – Červený, Knotek, Švagrovský – Rousek, J. Langhammer, Švihálek – Marek, Suja

Rozhodčí: Hradil, Mikula – Bláha, Kostka.

Ve vzájemných duelech se daří více Mountfieldu, ve dvou střetnutích dokázal jednou zvítězit v prodloužení 7:6 a jednou v řádné hrací době 5:2. Oba výsledky navíc byly dosaženy obratem, když Liberečtí nedokázali udržet svůj náskok.

Hradecký Mountfield si na nic stěžovat nemůže. Druhá pozice v tabulce s 69 body zaručuje, že pokud si Východočeši udrží výkony, půjdou snadno přímo do čtvrtfinále. Hradci se poslední dobou nedařilo a připsal si tři prohry v řadě, v posledním utkání však zdolal Chomutov a prolomil tak nelichotivé výsledky.

Liberečtí hokejisté mají po většinu sezóny nelichotivou pozici v tabulce, a nemohou se stále odrazit výše. Momentálně jim náleží jedenáctá příčka s 49 body. Tygři už se s tímto postavením perou několik kol, ovšem nyní mají namále, protože se na ně dotáhla i Energie. Nutně tedy potřebují tři body, aby alespoň drželi krok se soupeřem. Největším problémem Liberce je nestálost výkonů, po skvělém domácím zápase vyhoří na venkovním hřišti.

Dobré odpoledne z Liberce. Dnes budeme svědky utkání mezi Bílými Tygry Liberec a Mountfieldem HK.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Tomáš Dolejš

Branky a nahrávky: 13. Bartek (Gřegořek, Nedvěd), 20. Vampola (Nedvěd), 23. Bartek (Víšek, Nedvěd), 57. Bartek (Bulík, Víšek), 58. Urban (J. Vlach) – 33. Knotek (Červený, Mikuš), 60. Frühauf (Marek)

Bílí Tygři Liberec: Melicherčík (Schwarz) – Derner, Čakajík, Výtisk, Gřegořek, Vitásek, Čutta, Říha – Bulíř, Nedvěd , Vampola – Víšek, Bulík, Bartek – Vlach, Urban, Valský – Dušek, Zacha, Jass
    Mountfield HK: Kantor (23. Kacetl) – Vydarený, Jank, Mikuš, Pláněk, Frühauf, Ptáček, Čáp – Škoda, Mertl, Dej – Červený, Knotek, Švagrovský – Rousek, Langhammer, Švihálek – Marek, Suja

Rozhodčí: Hradil, Mikula – Bláha, Kostka

Diváci: 5 596