Čerepovec – N.Novgorod 4:5 (po pr.) | CSKA Moskva – Novokuzněck 4:1 (kon.) | Jaroslavl – Kazaň 4:0 (kon.)
Atlant – Dynamo Moskva 1:3 (kon.) | Petrohrad – Viťaz 4:1 (kon.) | Riga – Novosibirsk 2:3 (kon.)
HC Slovan – Vladivostok 1:6 (kon.) | Lev – Chabarovsk 3:0 (kon.)
Severstal Čerepovec
4:5 (0:0, 4:2, 0:2 - 0:1)
Torpedo Nižnij Novgorod
Pátek 17.01.2014, 16:00 • Sports-Concerts Hall Almaz (kapacita 5 685) • KHL

V první třetině jsme sledovali méně kvalitní hokej, ale druhá třetina byla úplně jiná, v té jsme viděli šest branek. Vedení 2:0 se nejdříve ujali hosté, ale domácí předvedli výborný obrat a třemi rychlými brankami otočili stav utkání na 3:2, do konce druhé třetiny přidali ještě jednu branku a zvýšili tak své vedení na dvě branky. Ve třetí třetině skórovali dvakrát hosté a srovnali tak stav utkání a vynutili si prodloužení, ve kterém rozhodl Galuzin o druhém bodu pro Novgorod, hostům se tedy povedl stejný obrat jako domácím hokejistům ve druhé třetině.

STATISTIKY UTKÁNÍ
    Střely na branku: 37:28
    Vyloučení: 1:1
    Vyhrané buly: 26:31

Odemě je to pro dnešek vše, přeji krásný zbytek pátečního dne a u onlajnů zase někdy napočtenou. (18:22:09)

61:12
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto! Hostům se podařil téměř stejný obrat jako domácím v druhé třetině! VLADIMIT GALUZIN skvěle prokličkoval až před Štěpánka, kterého překonal backhandem – 4:5. Asistence: Vadim Krasnoslobodcev.

60:20
    Po vyhraném buly se hosté ihned usadili v útočném pásmu.

60:01

Hosté ve třetí třetině dokázali umazat dvougólové vedení soupeře a srovnat tak stav utkání. Následovat bude tedy pětiminutové prodloužení, případně samostatné nájezdy.

STATISTIKY TŘETÍ TŘETINY
    Střely na branku: 9:11
    Vyloučení: 1:0
    Vyhrané buly: 9:9

60:00

59:55
    V základní hrací době již branku neuvidíme, bude následovat prodloužení.

59:40
    Kuljomin se již dostával k odraženému puku, ale v poslední chvíli ho získala domácí obrana.

59:23
    Puk drží na svých hokejkách domácí hokejisté.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:06
    Tak to je šok pro domácí hokejisty, kteří inkasují necelé dvě minity před koncem a přicházejí tak o dvougólové vedení! Galuzin výborně prokličkoval až před Kasutina, kde našel výbornou přihrávkou JARKKA IMMONENA – 4:4. Asistence: Vladimir Galuzin a Vadim Krasnoslobodcev.

57:45
    Oddechový čas si již hostující trenér Peteris Skudra vzít nemůže, protože si ho vzal již ve druhé třetině.

57:21
    Ti se ale jen nebrání, další rnu na Kasutina vyslal Dědunov.

56:45
    Očekává se velký tlak hostujících hráčů, uvidíme jak si domácí obrana obstojí.

56:08
    Grigorjev za vlastní brankou rozjíždí další útočnou akci hostů.

55:03
    Na druhé straně si připsal další zákrok Štěpánek, proti ráně od modré.

54:30
    Další velká šance domácích! Žemčenko ujížděl z pravé strany téměř sám na Kasutina, ten vyráží jeho střelu ramenem.

53:30
    Kazakovcev výborně přebruslil hostujícíc obranu a našel před brankou Kuvajeva, ten nedokázal překonat Kasutina.

Jaroslav Přib

Branky a nahrávky: 30. Kiselevič (Žerděv, Berdnikov), 30. Videll (Černov, Kalašnikov), 33. Kovyršin (Stasenko, Kiselevič), 37. Videll (Kalašnikov, Nikoncev) – 21. Salminen (Wolski, Hietanen), 23. Skačkov (Krasnoslobodcev, Galuzin), 53. Galuzin (Krasnoslobodcev, Skačkov), 59. Immonen (Galuzin, Krasnoslobodcev), 62. Galuzin (Krasnoslobodcev)

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Artemjev) – Popov, Kiselevič, Čáslava, Kalašnikov, Serkin, Jevsejenkov, Stasenko – Berdnikov (C), Stoljarov, Nikoncev – Černov, Žerděv, Videll – Buchnevič, Kovyršin, Kazakovcev – Medvěděv, Dědunov, Kuvajev – Zemčenko
    Trenér: Igor Petrov (RUS)

Torpedo Nižnij Novgorod: Koval (od 33. Kasutin) – Hietanen, Chomickij (C), Makarov, Valentěnko, Bernackij, Grigorjev, Děnisov, Belochvostikov, Tverdochlebov – Wolski, Salminen, Immonen – Galuzin, Skačkov, Krasnoslobodcev – M. Potapov, Kuljomin, Ljuduchin – Žarkov, Tverdochlebov, A. Potapov – Badjukov
    Trenér: Peteris Skudra (LOT)

Rozhodčí: Baluška, Gašilov – Goljak, Dedjulja

Diváci: 2 950