Philadelphia – Carolina 2:3 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 5:1 (kon.) | Detroit – Chicago 5:4 (3:2 po s.n.)
Calgary – Arizona 3:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
5:1 (2:1, 3:0, 0:0)
Montreal Canadiens
Čtvrtek 23.01.2014, 01:10 • Consol Energy Center • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Češi na ledě
    V sestavě Pittsburghu figuruje sedmatřicetiletý gólman Tomáš VOKOUN, který se zotavuje ze zranění se srážlivoství krve a v těchto dnech by se měl vracet pomalu na led.
    V Montrealu působí jedenatřicetiletý útočník Tomáš PLEKANEC.

Nejproduktivnějším hráčem Canadiens je P.K. SUBBAN, který nasbíral pětatřicet bodů za osm gólů a sedmadvacet asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená třiašedesáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Montrealu je Max PACIORETTY, který má na svém kontě třicet bodů za patnáct gólů a osmnáct asistencí, aktuálně mu patří devětadevadesáté místo v bodování NHL.

MONTREAL CANADIENS

________________________________________

Montreal se drží na čtvrtém místě v pořadí Východní konference a má velmi slušnou šanci na postup do bojů o Stanley Cup. Po devětčtyřiceti zápasech má na svém kontě devětapadesát bodů a náskok šesti bodů před dvojicí Ottawa Senators (na 9. místě) a New Jersey (10. místo). Navíc mají Canadiens o zápas, resp. o dva odehrané méně!

Nejproduktivnějším hráčem Peguins je Sidney CROSBY, který nasbíral osmašedesát bodů za pětadvacet gólů a čtyřiačtyřicet asistencí. Crosby vede pořadí kanadského bodování o šest bodů před druhým Tavaresem z Islanders. Druhým nejproduktivnějším hráčem Pittsburghu je Chris KUNITZ, který má na svém kontě devětačtyřicet bodů za čtyřiadvacet gólů a pětadvacet asistencí, aktuálně mu patří třinácté místo v bodování NHL.

PITTSBURGH PENGUINS

Tučňáci vévodí pořadí Východní konference. Po devětačtyřiceti zápasech mají na svém kontě sedmdesát bodů, což je o pět bodů více, než má druhý Boston. Co stačí na vedení ve Východní konferenci, nemusí oslňovat zbytek ligy, což platí i v tomto případě, neboť v celkovém pořadí je Pittsburgh "až" čtvrtý za vedoucí trojicí Anaheim, Chichago a St. Louis.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Pittsburgh Penguins přivítá na svém ledě Montreal Canadiens.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Martin, Orpik, Scuderi, Letang, Maatta, Niskanen – Kunitz, Crosby, Kobasew – J. Jokinen, Malkin, Neal – Glass, Sutter, Pyatt – Adams, Sill, Megna

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Markov, Subban, Beaulieu, Gorges, Murray, Bouillon – Pacioretty, Desharanis, Gallagher – Eller, Plekanec, Gionta – Bourque, Briere, Prust – Leblanc, Bournival, Moen

Rozhodčí: St. Laurent, Rehman – Arnell, Murphy.

00:01

00:29
    První útočná akce Penguins končí odpískaným ofsajdem.

01:14
    Nahozený puk do třetiny Canadiens, tam získal puk Kobasew, elitní řada Pittsburghu si vytváří tlak.

02:20
    Leblanc si sjížděl před branku na přihrávku Moena zpoza branky, nedostal se ke střele.

03:25
    Nepřesná rozehrávka Penguins, puk směřuje do třetiny Montrealu a domácí střídají.

04:06
    Nahozený puk do třetiny Canadiens, Malkin prohrává souboj se Subbanem.

04:35
    Subban musí rychle rozehrát zpoza vlastní branky před najíždějícím Crosbym.

04:39
    A nakonec je z toho zakázané uvolnění Montrealu.

04:44
    První vyloučení v utkání, na trestnou lavici odchází domácí Kobasew za nebezpečnou hru vysokou holí, Montreal si zahraje přesilovou hru.

05:42
    Zatím se ale hosté ke střele při své přesilové hře nedostali.

05:57
    A další puk míří ze třetiny Penguins, domácí se zatím výborně brání při vlastním oslabení.

06:23
    Plekane zkusil překvapit Fleuryho z levé strany, zpoza branky, ale obrana Penguins dobře zasáhla.

06:44

07:20
    První reklamní přestávka v dnešním utkání.

07:45
    Mario Lemieux sleduje i dnešní utkání v dobrém rozpoložení.

08:15
    Puk ve středním pásmu, zatím sledujeme hodně vyrovnaný zápas, bez šancí na jedné či druhé straně.

08:48
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Na počátku všeho byl skvělý výpad Malkina, který přelstil dvojici obránců Canadiens na modré, najel před Priceho, který parádně bekhendem přihrává JUSSI JOKINENOVI, jenž z levé strany zakončuje do odkryté branky. Asistence: Jevgenij Malkin a Matt Niskanen.

09:35
    Puk za brankou Canadiens, Crosby s Kunitzem zaměstnávají obranu hostů.

10:27
    Pacioretty zkouší zadovkou najít někoho před brankou Penguins, marně.

11:12
    Malkinovo formace opět "točí" soupeře v jeho třetině.

11:30
    A vylučuje se, Subban má velké problémy s bráněním Malkina a nyní za jeho "osekávání" dostává zaslouženě dvě minuty.

12:06
    Kunitz, Neal, Letang, Malkin a Crosby ztrácí pásmo, domácí to musí zkoušet znovu.

12:35
    Ne, ani tentokrát se Penguins nedostávají do přesilovkového rozestavení.

12:57
    Střelu Martina z levé strany dokázal Price pokrýt a přerušit hru.

13:28
    Oslabení Montrealu se blíží ke svému konci, hosté ho zvládli na jedničku, nyní dokonce domácí rozehrávají na zakázané uvolnění.

13:30

14:41
    Puk opouští ledovou plochu a hokejisté Penguins ukazují, že to bylo zásluhou hráče Montrealu, bude se vylučovat, to vše ale až po komerční přestávce.

14:41
    Na trestnou lavici usedá Beaulieu, přesilová hra Pittsburghu.

15:00
    Crosbyho střela z pravé strany zablokována.

15:15
    A Murray vyhazuje puk před všechny čáry, hosté mohou prostřídat.

15:42
    Gionta odpálil puk do třetiny soupeře.

16:06
    Price si svou pravou tyč pohlídal, byť se tam dva hráči Pittsburghu snažili došťourat puk po střele Crosbyho za záda gólmana.

16:25
    Domácí využívají přesilovou hru, ránu Niskanena od modré tečuje těsně před Pricem TAYLOR PYATT, puk prolétl těsně nad lapačkou Priceho do branky. Asistence: Matt Niskanen a Paul Martin.

16:48
    Favorit utkání si tak vypracovává dvoubrankový náskok, hostům se bude těžko utkání "otáčet".

17:40
    Rozhodčí konzultují s videocentrem situaci v brankovišti Penguins, kdy se tam puk po střele Bourqueho odrazil od zad Fleuryho.

17:40
    Montreal právě vstřelil branku!
    Rozhodčí nakonec správně rozhodl, že puk se od zad Fleuryho odrazil za brankovou čáru, kde byl také patrný a RENE BOURQUE tak snižuje na 1:2. Asistence: Daniel Briere a Brandon Prust.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:20
    Hosté se nedostali v útočném pásmu ke střele.

19:28
    Rozhodčí ještě vylučují, na trestnou lavici odchází domácí Orpik.

20:00

V první třetině se již nic nestane, oba týmy odchází do kabin za stavu 2:1 pro domácí Pittsburgh. První gól zápasu vstřelil v deváté minutě Jokinen, za osm minut poté se prosadil při přesilové hře Pyatt a s hosty to nevypadalo dobře. Nicméně po nenápadné akci, kdy se ke střele dostal Bourque, se puk, dle konzultace rozhodčích s videocentrem, dostal za brankovou čáru a Montreal tak snížil na zatím konečných 2:1 pro Penguins.

Československá stopa v utkání – první třetina:
    Tomáš PLEKANEC (MTL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 6:33
    Peter BUDAJ (MTL) náhradní brankář, do utkání nezasáhl

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 2:05 hodin.

20:01

20:09
    V úvodu druhé třetin mají hosté výhodu přesilové hry za trest Orpika v závěru první dvacetiminutovky.

21:10
    Až nyní se hosté usazují v útočném pásmu.

21:28

22:08
    Crosbyho střelu Price vyráží do rohu.

22:37
    Jokinenovo střela z levé strany míří vedle branky, Price nemusel zasahovat.

23:07
    V dobré pozici Gallagher, který pálí z pravé strany a zvoní tyč!

23:46
    Price zastavuje za svou brankou nahozený puk a zapojuje se tak do rozehrávky Canadiens.

24:26
    Price vyráží střelu Orpika od modré, z levé strany.

25:08
    Prust zkouší vybojovat puk v útočném pásmu, marně, hrají domácí.

25:40
    Zakázané uvolnění Montrealu, vhazování po levici Priceho.

25:46
    Parádní kombinace Penguins, kdy nejprve Neal zachycuje puk na modré, přihrává ne levou stranu Maattovi, který křižnou přihrávkou přes celou třetinu nachází volného JUSSI JOKINENA, ten pálí z voleje a puk končí v brance. Asistence: Olli Maatta a James Neal.

26:20
    Komerční přestávka.

27:45
    Bourque pálí po přihrávce Briera z voleje, ale střela mu příliš nesedla, Fleury v pohodě vyráží.

29:00
    Souboj o puk ve středním pásmu, úspěšnější domácí.

30:07
    Montreal v útočném pásmu, ale obrana Penguins dostává puk ze třetiny.

30:51
    Vylučuje se, na trestnou lavici míří Subban, který tak znovu oslabuje svůj tým.

31:05
    Malkin pálí od modré, puk ztečován do ochranné sítě.

31:43
    Lídr kanadského bodování NHL, SIDNEY CROSBY, zůstal na okamžik nepokrytý před Pricem a po střele Letanga od modré stačilo nastavit hokejku a tečovat puk do branky. Asistence: Kris Letang a Chris Kunitz.

32:10
    Favorit utkání tak potvrzuje předzápasové očekávání.

32:27
    Nahozený puk do třetiny Pittsburghu, hosté se ale k němu nedostávají.

32:36
    A hosté nestíhají, to dokazuje další nedovolený zákrok, Bouillon nedovoleně atakuje Neala, další přesilová hra Penguins, další horké chvilky pro obranu Montrealu.

33:15
    Puk opouští třetinu Montrealu.

33:27
    Jenže Malkin ho okamžitě znovu do útočného pásma zaváží.

34:30
    Šest vteřin před návratem Bouillona chytá Price střelu J. Jokinena.

34:35
    Další střelu musí řešit Price, tentokrát pálil Niskanen.

34:36

35:03
    Markov neubránil JEVGENIJE MALKINA, který se kolem něho prohnal do zakončení a zasouvá puk kolem pravého betonu Priceho. Asistence: Rob Scuderi a Brooks Orpik.

35:03
    A to bylo dnes to poslední, co jsme u Priceho sledovali, do branky Canadiens míří Peter Budaj!

35:40
    Přejme slovenskému gólmanovi lepší výsledek, než dnes zaznamenal jeho kolega v brance Montrealu.

36:54
    Střelu Leblanca z levé strany pokryl Fleury, který přerušuje hru.

37:35
    Ofsajd Penguins na útočné modré, Martin byl s pukem již ve středním pásmu.

38:10
    Montreal má velké problémy přejít přes střední pásmo.

38:19
    Když už se to podaří, těžko se Canadiens dostávají do zakončení.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, Penguins postupují do útoku.

39:25
    Murray "přišpendlen" na mantinel ve středním pásmu.

39:55
    Glass střelou z levé strany ještě donutil Budaje k zákroku, bude se vhazovat po pravici slovenského gólmana.

40:00

Druhá třetina potvrdila nadvládu favorizovaných Penguins, který po třech vstřelených gólech vedou nad Montrealem již 5:1 a těžko říci, co všechno by se muselo stát, aby se utkání zvrátilo ve prospěch Montrealu. Hosté mají velké problémy již ve středním pásmu, do zakončení se téměř vůbec nedostávají a když už, jsou to střely z dálky...

Československá stopa v utkání – po dvou třetinách:
    Tomáš PLEKANEC (MTL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:47
    Peter BUDAJ (MTL) 4:57 s., 2 zákroky, 0 gólů, 100%

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 3:01 hodin.

40:01

41:19
    Fleury krotí nahozený puk a pomáhá s rozehrávkou.

41:31
    Jenže ta se domácím nedaří, je pískán icing.

41:51
    Šarvátka před brankou Penguins, do které se přimotal i Crosby.

42:08
    Nevylučuje se, vhazování po pravici Fleuryho.

42:55
    Budaj pomáhá s rozehrávkou na druhé straně, Montreal v úvodu třetí třetiny o něco aktivnější.

43:51
    Crosbyho střelu dokázal Budaj vyrazit.

44:56
    Niskanen má plné ruce práce s Gallagherem, který se dere do zakončení z levé strany.

45:21
    Nakonec se ke střele z levé strany dostává Bouillon, Fleury vyráží.

45:27
    Vylučuje se, přesilovou hru si zahrají hosté, Niskanen usedá na trestnou lavici za sekání.

45:40
    Adams dostává puk ze třetiny.

45:52
    Markov marně hledá ve středním pásmu cestu před branku Penguins.

46:05
    Nakonec se puk ocitá až za Budajem.

46:18
    Subban nahazuje a následně i zachycuje puk na modré, Montreal získává útočné pásmo.

46:41
    To již neplatí, puk ve středním pásmu.

47:27

47:45
    Canadiens se drží ve třetině Penugins.

48:41
    Penguins "jedou" nyní více méně tak na půl plynu...

50:00
    Je před námi závěrečná desetiminutovka dnešního, již dávno rozhodnutého, utkání.

50:35
    Stále platí, že v poslední části jsou aktivnější hosté, ale zatím jsme branku ve třetí třetině nezaznamenali.

51:42
    Nahozený puk za branku Budaje dojíždí Letang.

52:05
    Budaj musel řešit dvě střely Maatty z levé strany.

52:06
    A Crosby nastřeluje tyčku! Následuje komerční přestávka.

52:55
    Gorgers sice hezky kličkoval přes střední pásmo, na modré ale puk zdvočile odevzdal a odešel střídat.

53:13
    Zakázané uvolnění Pittsburghu.

54:19
    Střela Jokinena míří vedle branky, Budaj nemusel zasahovat.

54:42
    Další komerční přestávka.

54:50
    Nervózní závěr, vylučovat se bude na obou stranách, hromadná bitka zhruba deseti hokejistů... do toho se snaží ještě zapojit oba gólmani, kteří se nahání po ledě a držet je musí rozhodčí.

54:50
    Prust (MTL) odchází do šatny (trest do konce utkání), vyloučen je také Rene Bourque za podražení gólmana, Orpik (PIT) také dostává trest do konce utkání, potrestán je i gólman Montrealu Peter Budaj a Penguins Fleury – závěr je takový, že Pittsburgh si zahraje přesilovou hru čtyři na tři.

55:40
    Puk opouští třetinu Canadiens.

56:40
    Puk za brankou Pittsburghu, ač hosté hrají pouze ve třech.

56:50
    Hraje se již v plném počtu.

57:47
    Ofsajd Montrealu při přechodu do útočného pásma.

59:00
    Poslední minuta do konce třetí třetiny a celého utkání.

60:00

Tučňáci si dnes "došli" pro snadné vítězství. K němu jim stačilo v podstatě odehrát pouze čtyřicet minut, protože závěrečná část se již nesla spíše v tréninkovém duchu, stejně tak to pojali i hosté a všichni přítomní se tak třetí třetinou doslova prozívali... Snadné vítězství Pittsburghu, který tak potvrdil svou dominanci ve Východní konferenci, hosté dnes byli bez šance na body.

Dnešní utkání sledovalo 18 617 diváků.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (03:56:24)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 9. J. Jokinen (Malkin, Niskanen), 17. Pyatt (Niskanen, Martin), 26. Jokinen (Maatta, Neal), 32. Crosby (Letang, Kunitz), 36. Malkin (Scuderi, Orpik) – 18. Bourque (Briere, Prust)

Montreal Canadiens: Price (36. Budaj) – Markov, Subban, Beaulieu, Gorges, Murray, Bouillon – Pacioretty, Desharanis, Gallagher – Eller, Plekanec, Gionta – Bourque, Briere, Prust – Leblanc, Bournival, Moen

Rozhodčí: St. Laurent, Rehman – Arnell, Murphy

Diváci: 18 617