NY Islanders – Boston 3:6 (kon.) | Carolina – Columbus 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Buffalo 3:0 (kon.)
Dallas – Colorado 3:4 (kon.) | Vancouver – Edmonton 2:4 (kon.) | San Jose – Los Angeles 0:1 (kon.)
New York Islanders
3:6 (1:1, 2:3, 0:2)
Boston Bruins
Úterý 28.01.2014, 01:00 • Nassau Coliseum, New York • NHL

54:35
    Gregory Campbell (BOS) dostává dvě minuty za podražení.

40:00
    Patrice Bergeron (BOS) dostává dvě minuty za podražení.

36:01
    Vanek znovu pádil sám na Johnsona a byl zezadu faulován. Rozhodčí ale budou jen vylučovat a dvě minuty si půjde odsedět Dougie Hamilton (BOS). Okposo měl ve výhodě dobrou šanci, ale Johnson ho vychytal.

33:00
    Kyle Okposo (NYI) dostává dvě minuty za krosček.

20:00
    Clutterbuck v poslední sekundě dohrál souboj se Zdenem Chárou (BOS). Hostujícímu kapitánovi se to nelíbilo a tak rukavicí sáhl do obličeje svého soupeře a za to dostává dodatečně dvě minuty za hrubost.

16:41
    Thomas Hickey (NYI) dostává dvě minuty za podražení.

12:10
    Johnny Boychuk (BOS) dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Spíš by ale hosté měli dostat trest za to, že hráli v šesti. Buď jak buď, následuje přesilovka domácích.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 16. Nielsen (Okposo), 29. Grabner (Okposo, Hickey), 36. Okposo (Grabner) – 8. Eriksson (Paille, Krug), 25. Marchand (Bergeron, Smith), 33. Smith (Thornton, Marchand), 40. Söderberg (Lucic), 43. Bergeron (Marchand), 49. Chára (Marchand, Bergeron)

New York Islanders: Poulin (49. Nabokov) – Strait, MacDonald, Hickey, Višňovský, de Haan, Carkner – Vanek, Tavares, Okposo – Regin, Nielsen, Bailey – Grabner, Nelson, Clutterbuck – Martin, Cizikas, McDonald.
    Boston Bruins: Johnson – Chára, Boychuk, Bartkowski, Miller, Krug, Hamilton – Lucic, Krejčí, Iginla – Marchand, Bergeron, Smith – Paille, Söderberg, Eriksson – Caron, Campbell, Thornton.

Rozhodčí: Pollock, L'Ecuyer – Nowak, Amell

Diváci: 13 819