NY Islanders – Boston 3:6 (kon.) | Carolina – Columbus 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Buffalo 3:0 (kon.)
Dallas – Colorado 3:4 (kon.) | Vancouver – Edmonton 2:4 (kon.) | San Jose – Los Angeles 0:1 (kon.)

58:16
    Nejsem si jistý, kdo nyní najížděl z pravé strany na branku Bobrovského, řekl bych, že to byl Eric Staal, ale po blafáku do bekhendu trefil jen tyčku.

54:05
    Carolina právě vstřelila branku!
    Kdybych někomu tři minuty zpátky řekl, že Columbus takhle rychle ztratí vedení, nejspíše bych byl zralý na psychiatra. Nicméně je to tak. Prosazuje se i druhý z bratrů Staalů, JORDAN STAAL, který před Bobrovským zblízka a gólem v obtížné pozici, téměř v pádu, zakončuje akci Lindholma. Asistence: Elias Lindholm, Jeff Skinner.

52:18
    Tak to je rána pro Modrokabátníky i pro výborně chytajícího Bobrovského. Během minuty totiž Carolina vyrovnává. Hosté sice vyhráli buly, ale Tlustý dobrým hitem za brankou získal puk, ihned ho poslal před Bobrovského, kde už číhal ERIC STAAL a ten vyrovnává stav zápasu. Asistence: Jiří Tlustý.

51:18
    Jen jsem dopsal, kolik ještě má Carolina času na snížení, už to je jen o gól. Sjomin naznačil z mezikruží střelu, poslal ale kotouč zadovkou na ERICA STAALA, který si povyjel před Bobrovského a odčarovává jeho kouzlo. Asistence: Alexander Sjomin, Justin Faulk.

48:27
    Ani Justin Faulk zápěstím od modré nerozvlnil síť za Bobrovským, i když jeho šance se řadila k těm vážnějším.

35:39
    Druhá přesilovka zápasu přijde po komerční pauze. Za hákování dostává dvě minuty James Wisniewski (CBJ). Na vyloučení: 0-2.

33:18
    Cam Atkinson míjí střelou z mezikruží tři tyče!

26:38
    Blízko gólu měli domácí po pokusu Sekery, který vyrazil Bobrovskij před sebe a tam ho už odpálil beci Columbusu.

15:52
    Eric Staal ohrozil zblízka u pravé tyče bekhendem Bobrovského, ten jistě kryje.

11:55
    První vyloučení v zápase. Nathan Horton (CBJ) dostává dvě minuty za sekání. Na vyloučení: 0-1.

04:11
    Columbus je zatím králem na ledě. Po levé straně se k zakončení dostal Cam Atkinson, tentokrát byl Chudobin připraven.

02:42
    Columbus právě vstřelil branku!
    O sedmnáct vteřin později je tady další gól Modrokabátníků. Johansenovu střelu ještě Chudobin vyrazil, ale před branou se k pukudostal RJ UMBERGER a posílá svůj tým do dvougólového vedení. Asistence: Ryan Johansen, Nick Foligno.

02:25
    Toto je začátek pro Columbus jako hrom. Fjodor Tjutin od modré trefil jen levou tyčku Chudobina, od které se puk odrazil někam k pravému betonu gólmana Caroliny. Vše pozorně viděl DEREK MACKENZIE, který do kotouče plácnul a otevírá skóre zápasu. Asistence: Fjodor Tjutin.

Jeden z několika soubojů připomínajících předzvěst boje o play-off začíná už v 1:00!

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 52. E. Staal (Sjomin, Faulk), 53. E. Staal (Tlustý), 55. J. Staal (Lindholm, Skinner) – 3. MacKenzie (Tjutin), 3. Umberger (Johansen, Foligno)

Carolina Hurricanes: Chudobin (Peters) – Faulk, Sekera, Liles, Hainsey, Komisarek, Harrison – Tlustý, E. Staal, Sjomin – Skinner, J. Staal, Lindholm – Bowman, Malhotra, Gerbe – Ruutu, Nash, Dvořák. Trenér: Kirk Muller
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Johnson, Tjutin, Murray, Wisniewski, Nikitin, Goloubef – Foligno, Johansen, Umberger – Jenner, Anisimov, Horton – Calvert, Dubinsky, Atkinson – MacKenzie, Letestu, Tropp. Trenér: Todd Richards.

Rozhodčí: 13 Dan O'Halloran, 29 Ian Walsh – 54 Greg Devorski, 83 Matt MacPherson.

Diváci: 13641