NY Islanders – Boston 3:6 (kon.) | Carolina – Columbus 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Buffalo 3:0 (kon.)
Dallas – Colorado 3:4 (kon.) | Vancouver – Edmonton 2:4 (kon.) | San Jose – Los Angeles 0:1 (kon.)
Carolina Hurricanes
3:2 (0:2, 0:0, 3:0)
Columbus Blue Jackets
Úterý 28.01.2014, 01:00 • PNC Arena • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u kolotoče zvaného NHL, který se v současné době nezastaví ani na den. V dnešním zápase proti sobě nastoupí Hurikáni z Caroliny proti Modrokabátníkům z Columbusu. Jistě půjde o zajímavé utkání, nenechte si tedy utéct náš textový onlajn, který začíná hodinu po půlnoci.

Carolina Hurricanes se v současné době nachází na pátém místě metropolitní divize se ziskem 55 bodů, což ji řadí na desáté místo Východní konference. Nezapomínejme však na to, že tabulka "Východu" je neuvěřitelně našlapaná. Čtvrté Toronto má 60 bodů, třínáctý Washinghton bodů 54. Již nyní je jasné, že bude rozhodovat každý bod a každá drobnost.

51 zápasů, 23 výher a 28 porážek (9x za bod), 131:145, 55 bodů.

Poslední zápasy Caroliny:
    Carolina – Ottawa 6:3.
    Buffalo – Carolina 3:5.
    Philadelphia – Carolina 2:3.
    Carolina – Tampa Bay 3:5.
    Carolina – Florida 3:2.

Nejproduktivnější hráč: Eric Staal – 48 zápasů, 42 bodů (12+30).
    Nejlepší střelec: Jeff Skinner – 40 zápasů, 22 gólů.

Zranění: Cam Ward, Jodi Pitkänen.

Columbus Blue Jackets prožívá úspěšné období. Sice v posledním zápase nečekaně podlehl nejhoršímu celku NHL Buffalu Sabres, ale předtím Modrokabátníci vyhráli 8x za sebou. Dnes budou mít jedinečnou možnost na ledě Caroliny dokázat, zda se proti Buffalu jednalo o výpadek nebo nyní nastane na druhou stranu nějaká série neúspěchů Columbusu.

51 zápasů, 26 výher, 25 porážek (4x za bod), 150:145, 56 bodů.

Poslední zápasy Columbusu:
    Columbus – Buffalo 2:5.
    Columbus – Philadelphia 5:2.
    Columbus – Los Angeles 5:3.
    Buffalo – Columbus 3:4 sn.
    Columbus – Washinghton 5:1.

Nejproduktivnější hráč: Ryan Johansen – 51 zápasů, 37 bodů (19+18).
    Nejlepší střelec: Ryan Johansen – 51 zápasů, 19 gólů.

Zranění: Blake Comeau, David Savard, Marián Gáborík, Jared Boll.

Columbus – Carolina 4:1 (30.12.2007).
    Carolina – Columbus 2:1 (16.12.2005) – poslední výhra Caroliny nad Columbusem.

Češi a Slováci v dresu Caroliny a Columbusu:
    Andrej Sekera (CAR):
    49 zápasů, 30 bodů (8+22).
    Jiří Tlustý (CAR): 43 zápasů, 15 bodů (8+7).
    Radek Dvořák (CAR): 45 zápasů, 8 bodů (3+5).
    Marián Gáborík (CBJ): 18 zápasů, 12 bodů (5+7) – zraněn.

Jeden z několika soubojů připomínajících předzvěst boje o play-off začíná už v 1:00!

Columbus vyhrál posledních sedm vzájemných zápasů nad Carolinou. Poslední výhra Hurikánů se datuje k 16.12.2005!

Carolina Hurricanes: Chudobin (Peters) – Faulk, Sekera, Liles, Hainsey, Komisarek, Harrison – Tlustý, E. Staal, Sjomin – Skinner, J. Staal, Lindholm – Bowman, Malhotra, Gerbe – Ruutu, Nash, Dvořák. Trenér: Kirk Muller

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Johnson, Tjutin, Murray, Wisniewski, Nikitin, Goloubef – Foligno, Johansen, Umberger – Jenner, Anisimov, Horton – Calvert, Dubinsky, Atkinson – MacKenzie, Letestu, Tropp. Trenér: Todd Richards.

Rozhodčí: 13 Dan O'Halloran, 29 Ian Walsh – 54 Greg Devorski, 83 Matt MacPherson..

00:01

00:25
    První útočná akce Columbusu ohrožením branky neskončila.

01:06
    Liles má za branou Chudobina puk a ohlíží se po najíždějících spoluhráčích.

01:54
    Mike Komisarek se pokoušel o střelbu, ale Matt Calvert jí bez problémů zblokoval.

02:11
    Pokus na druhé straně, Tjutinova rána byla zblokována do ochranné sítě.

02:25
    Columbus právě vstřelil branku!
    Toto je začátek pro Columbus jako hrom. Fjodor Tjutin od modré trefil jen levou tyčku Chudobina, od které se puk odrazil někam k pravému betonu gólmana Caroliny. Vše pozorně viděl DEREK MACKENZIE, který do kotouče plácnul a otevírá skóre zápasu. Asistence: Fjodor Tjutin.

02:42
    O sedmnáct vteřin později je tady další gól Modrokabátníků. Johansenovu střelu ještě Chudobin vyrazil, ale před branou se k pukudostal RJ UMBERGER a posílá svůj tým do dvougólového vedení. Asistence: Ryan Johansen, Nick Foligno.

04:11
    Columbus je zatím králem na ledě. Po levé straně se k zakončení dostal Cam Atkinson, tentokrát byl Chudobin připraven.

04:46
    Bobrovskij zatím zasahovat nemusel, ale Chudobin musel vytáhnout další zákrok, tentokrát proti rána kanonýra Johansena příklepem.

05:57
    James Wisniewski střílel z pravé strany útočné modré, jeho ránu vytěsňuje dobrým zákrokem levým betonem Chudobin.

06:38
    Boj o puk ve středním pásmu je zatím úspěšnější pro Carolinu.

06:43
    Ta se dostala do prvního vážnějšího ohrožení branky po střele Rileyho Nashe zápěstím. Bobrovskij má kotouč ve své moci.

07:26
    Foligno přišpendlil za brankou na mantinel Johna-Michaela Lilese.

07:49
    Foligno nakonec puk vybojoval a posílá jej na Johansena.

07:58
    Johansen ještě prodlužoval celou situaci na Wisniewského, který ale od modré míjí tří tyče.

08:46
    Opět se hraje za brankou Caroliny, kde nyní získal puk Boone Jenner.

08:52
    Jenner vyslal střelu z levého kruhu. Chudobin kryje, což pro něj znamená další úspěšný zákrok.

09:20
    Nathan Horton po akci Jennera míjí z pravého kruhu branku Chudobina.

09:34

10:19
    Druhá střela Caroliny v zápase. Alexander Sjomin střelou švihem nepřekonal z pravé strany Bobrovského.

11:16
    Komerční přestávka.

11:25
    Columbus je nastěhován před Chudobinem.

11:48
    Boone Jenner je u pravého kruhu s pukem a chystá se vystřelit.

11:53
    Jeho střela byla nakonec zlbokována, navíc rozhodčí hned po ní signalizuje trest.

11:55
    První vyloučení v zápase. Nathan Horton (CBJ) dostává dvě minuty za sekání. Na vyloučení: 0-1.

12:17
    Na ledě je samozřejmě formace se Skinnerem, Ericem Staalem, Sjominem a jako čtvrtý falešný bek do party je Lidholm.

12:19
    Střela Sjomina zápěstím končí na jistém Bobrovském.

12:31
    Columbus se následně osvobozuje.

12:58
    Stejně tak jako nyní, navíc za brankou Columbusu bojuje o puk Brandon Dubinsky, což pro Modrokabátníky znamená cenné vteřiny.

13:21
    Až nyní se Carolina nastěhovala před Bobrovského.

13:47
    Střela Andreje Sekery byla zblokována mimo tři tyče.

13:55
    Columbus v plném počtu.

14:11
    Stejně tak se o pokus pokoušel Ryan Johansen, jeho tvrdá rána byla zblokována, takže Chudobin nemusel zasahovat.

14:34
    Sekera od modré švihem vyzkoušel Bobrovského, který vyráží puk.

14:51

15:12
    Calvert se pokusil rychle rozehráč puk, přihrávka však končí na zakázaném uvolnění.

15:29
    Carolina vyhrála buly před Bobrovským, se střeleckými pozicemi to už ale tak slavné není.

15:52
    Eric Staal ohrozil zblízka u pravé tyče bekhendem Bobrovského, ten jistě kryje.

16:28
    Carolina je v posledních dobách zápasu aktivnější. Liles si vzal za brankou Chudobina puk a vyváží ho do útočného pásma.

17:38
    Nahození Wisniewského sbírají beci Caroliny.

18:03
    Radek Dvořák upaloval s pukem před branku Columbusu, rychlostně jej ale dojel bok Kabátů a jeho střelu zblokoval.

18:11
    Na druhé straně míjí branku chudobina Matt Calvert.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:30
    Carolina vyrovnala poměr střel z 1-7 na 7-7.

19:46
    V podeledních vteřinách nevidíme žádné vážnější šance.

20:00

První třetina byla ovlivněna dvěma rychlými góly ve třetí minutě, po kterých se dostali Blue Jacket do dvougólového vedení. I když poté měli Hurikáni šanci, svůj pokus nevyužili, takže stav zůstal nezměněn.

Další třetina začne přibližně v 1:58.

20:01

20:02
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrává Columbus zásluhou Johansena.

20:38
    Krátce po buly se Modré Kabáty dostaly před Chudobina, ale Umberger střelou zápěstím zblízka Chudobina nepřekonal.

21:23
    Hraje se stále před Chudobinem, ale k dalšímu ohroení branky se zatím Columbus nedostává.

21:58
    Anisimov měl na levém kruhu puk, ale neystřelil.

22:36
    Po dvou a půl minutách nepřetržíté hry je konečně přerušeno. Drayson Bowman ale pokusem z velkého úhlu jen nahodil puk před Bobrovského.

22:58
    Střela Komisarka od modré nenadělala Bobrovskému potíže.

23:09
    Jay Harrison se bleskově dostal před Bobrovského a vystřelil, míří však jen do připraveného gólmana Columbusu.

24:18
    Foligno operuje před brankou Chudobina, ale po dobré akci se mu nepodařilo najít ani prostor ke střelbě, ani prostor k nahrávce.

24:43
    Johansen viděl, že všichni jeho spoluhráči jedou na střídačku, takže nakonec jen puk nahodil po přetejí středové červené za branku Chudobina.

25:40
    Malhotra se propracoval ve středním pásmu k puku, zbavil se dvou beků a postupoval sám na Bobrovského. Ten ale jeho pukus zblízka lapí.

25:53
    Všudybud všudybyl Calvert nyní z dobré pozice na pravém kruhu netrefil branku.

26:06
    Boj o pu ve středním pásmu.

26:30

26:38
    Blízko gólu měli domácí po pokusu Sekery, který vyrazil Bobrovskij před sebe a tam ho už odpálil beci Columbusu.

27:26
    Hned po buly s s pukem zpoza branky vybruslil Ron Hainsem kter střelou z otočky míjí klec.

27:04
    Na druhé straně testuje bekhendem pozornost Chucobina Nick Foligno.

27:19
    Dubinsky je dnes růbec nějak aktivní. Jeho další rána se nevešla mezi tři tyče.

29:03
    Nikit Nikitin trefil od modré po sérii několika tyčí ochrannou síť.

30:00
    Přesně v polovině zápasu jsme další góly od divokého úvodu začátku neviděli.

30:20
    Mark Letestu si bekhendem na Chudobina nepřišel.

31:12
    Stejně tak ani následně RJ Umberger, který měl ke svému zakončení horší pozici.

31:56
    Columbus vyhrává buly po pravici Chudobina, ale dlouho puk ve své moci nemá.

32:37
    Hra hodně rychle ubýhá, hraje se ve velkém tempu, ale vážnější šance zatím chybějí.

32:43
    Artjom Anisimov od modré vyzkoušel pozornost gólmana, Chádobin jeho ránu bez potíží vyráží.

32:49
    Před komerční apuzou se jako poslední doktnul puku Jach Johnseon, tak jeho slabou střelu nebo spíše nahození musí Chudobin mít.

32:50

33:18
    Cam Atkinson míjí střelou z mezikruží tři tyče!

33:31
    To, že se hraje nahoru dolu, potvrzuje i následující akce, kdy se po střele Atkinsona chopili puku domácí, na útočné modré dostal kotouč Skinner, ale jeho střela nenadělala Bobrovskému potíže.

33:59
    Už se zase hraje před Chudobinem, Columbuse je v menším tlaku bez střelby.

34:17
    Menší aktivita Columbusu před Chudobinem je zakončena nepřesným pokusem Ryana Johansena.

35:39
    Druhá přesilovka zápasu přijde po komerční pauze. Za hákování dostává dvě minuty James Wisniewski (CBJ). Na vyloučení: 0-2.

35:39

35:45
    Akce jako po kopíráku. Liles vystřelil, Skinner dorážel a ... Bobrovskij chytá.

35:55
    Nyní následovala podobná akce, kdy Liles se snažil u levé tyče Bobrovského najít Sjomina. Když už nic, tak alespoň vystřelil/stříleně přihrál.

36:24
    Carolina sice kombinuje před brankou Columbusu, střeleckých pokusů z její strany je ale zatím celkmm jako šafránu.

36:39
    Jeden z hráčů Columbusu se řítil za odraženým pukem, Bobrovskij ale zatím pracuje.

37:04
    Carolina při své přesilovce v tlaku. Sekera od modré trefuje beton Svobody, tan vše vyráží.

37:13
    Justin Faulk to zkusil nyní přiklepem, kdepak, ani tak si na zatím výborně chytajícího Bobrovského nepřišel.

37:47
    Riley Nash z pravého kruhu netrefil klec Bobrovského.

38:24
    Tuomo Ruutu byl s přihrávkou příliš dlouhý a může být rád, že není pískáno zakázané uvolnění.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:29
    Ryan Murrayt střelou zápěstím Antona Chudobina nepřekonoává, nicméně ji lze v průběhu druhé třetiny zařadit ke střelám zajímavějším. Beton Chudobina vystavil stopku.

40:00

Druhá třetina příliš pohledného hokeje ani šancí nepřinesla. Musel bych asi pořádně lovt v paměti, abych si rozpomněl na nějakou velkou gólovu šanci. Snad třetí třetina, která začně přibližně v 2:47, přinese do těchto snad ne zaběhlých činnostech dnešního zápasu trošku čerstvého vzduchu.

Sergej Bobrovskij čelil již 24 zákrokům, zatím však drží čisté konto a živí nadějí na shot-out.

40:01

40:11
    Stejně jako ve druhé třetině vyhrává Columbus buly a usazuje se před Chudobinem.

40:39
    Tentokrát se však hosté střelecky neprosazují.

41:04
    Těžko se prezentoval lepší střelou, než predvedl Johnsou, když jste bránění.

41:40
    Liles rychle rozehrál puk na Erica Saala, který po pravé straně zaváží kotouč do pásma.

41:55
    Nejsem si jistý, zda to byl zrovna Eric Staal, který z mezikruží z dobré pozice trefuje jen bránícího Calverta.

42:04
    Potvrzeno, byl to Eric Staal. Sjomin se hrne do další akce, ale Columbus ho nepouští přes útočnou modrou.

42:10
    Krátce na to ale už Sjomin vystřelil. I teď však nic naplat, Rittich puk vyráží.

42:16
    Matt Calvert na druhé straně nestřílí přesně a nenašel prostor mezi třemi tyčemi.

42:46
    Jay Harrison od modré testuje pozornost Bobrovského, ale ruský brankář vůbec nepřimoníá nešťastného muže v masce při souboi Columbusu s Buffalem.

43:07
    Zdá se, že oba týmy se rozhodly soutěžit bez nějaých hurá akci, šancí je nyní pomálu.

44:35
    Nick Foligno nemíří přesně a míjí tři tyče.

44:32
    Na druhé strně Andrej Sekera dnes snad už potřetí vypálil o dmodré na Bobrovského. Pokud to tak skutečně je, tak je Sekera potřetí neúspěšný.

44:49
    Po střele Sekery ale Carolina zůstává u puku, rána Sjomina z mezikruží se ale také nebude řadit k nepřesnějším.

45:27
    Jordan Staal vyhrál buly proti Dubinskému a Carolina cití šanci projít obranou méďů.

47:36
    Ryan Johansen, nejlepší střelec Columbusu, o sobě dává po dlouhé době vědět. Kdepak, zatím mu ale není přáno dát gól, nyní střílel z pravého kruhu do Chudobina.

47:40
    Dorážka Foligna míří mimo.

47:40

47:58
    Sjomin snad už potřetí během této třetiny neúspěšný. Jeho střela jde opět jen a jen na hruď Bobrovského.

48:27
    Ani Justin Faulk zápěstím od modré nerozvlnil síť za Bobrovským, i když jeho šance se řadila k těm vážnějším.

49:50
    Tvrdý hit Johnsona na Nashe těsně před polovinou třetí třetiny.

50:00
    Už jen deset minut chybí Carolině na to udělat něco s výsledkem.

51:18
    Carolina právě vstřelila branku!
    Jen jsem dopsal, kolik ještě má Carolina času na snížení, už to je jen o gól. Sjomin naznačil z mezikruží střelu, poslal ale kotouč zadovkou na ERICA STAALA, který si povyjel před Bobrovského a odčarovává jeho kouzlo. Asistence: Alexander Sjomin, Justin Faulk.

51:54
    Čeká nás hodně dramatických závěrečných osm minut zápasu. Nyní si ale pojďme na chvilku odpočinout. Komerční přestávka.

51:54
    Poměr střel: 30-18. Zásahy gólmanů: 16-29.

51:54
    Letestu sice vyhrál buly před Bobrovským, ale následně Columbus posílá svojí rozehrávku jen na zakázané uvolnění.

52:12
    Carolině nyní buly moc nejdou, MacKenzie vyhrál vhazování po pravici Bobrovského.

52:18
    Tak to je rána pro Modrokabátníky i pro výborně chytajícího Bobrovského. Během minuty totiž Carolina vyrovnává. Hosté sice vyhráli buly, ale Tlustý dobrým hitem za brankou získal puk, ihned ho poslal před Bobrovského, kde už číhal ERIC STAAL a ten vyrovnává stav zápasu. Asistence: Jiří Tlustý.

53:23
    Probouzí se také doposud poněkud stichlá PNC Arena a žene svoje miláčky za vítězstvím.

54:05
    Kdybych někomu tři minuty zpátky řekl, že Columbus takhle rychle ztratí vedení, nejspíše bych byl zralý na psychiatra. Nicméně je to tak. Prosazuje se i druhý z bratrů Staalů, JORDAN STAAL, který před Bobrovským zblízka a gólem v obtížné pozici, téměř v pádu, zakončuje akci Lindholma. Asistence: Elias Lindholm, Jeff Skinner.

55:39
    Columbus se také po dlouhé době zeptal, jak se daří Chudobinovi. Střela Atkinsona příklepem mu však žádné potíže nenadělala.

56:29

56:29
    Předpokládám, že pokud se Columbusu nepodaří utkání zvrátit, bude mít Todd Richards nejen svému týmu co říct.

56:29
    Johansen vyhrál buly nad Ericem Staalem a Columbus tak může rozjet útok.

56:50
    Foligno se ale dostal jen do pásma před Chudobina, kam nahodil puk. V boji za brankou Chudobina o kotouč jsou úspěšnější domácí.

56:57
    Zakázané uvolnění Caroliny.

57:04
    Anisimov má na pravém kruhu puk a rozhlíží se, komu přihrát.

57:16
    Nakonec se k puku dostal Artjom Anisimov, jenže z levého kruhu Chudobina nepřekonal.

57:28
    Columbus konečně začal trošku operovat před Chudobinem, otázka je, zda už není pozdě. Tjutin vystřelil tvrdě zápěstím, ale gólman Caroliny vyráží kotouč pryč.

57:53
    Anisimov se už radoval z vyrovnání, ale puk nepřešel po jeho střele brankovou čáru a nakonec byla za Chudobinem stejně posunutá branka.

58:16
    Nejsem si jistý, kdo nyní najížděl z pravé strany na branku Bobrovského, řekl bych, že to byl Eric Staal, ale po blafáku do bekhendu trefil jen tyčku.

58:44
    Columbus bez gólmana v šesti.

59:00
    Už jen minuta chybí Carolině k tomu, aby přerušila sérii sedmi porážek proti Columbusu v řadě.

59:23
    K ohrožení volné klece Columbusu nedochází. Carolině to vadit nemusí, Columbus má puk daleko od klece Chudobina.

59:48
    Zakázané uvolnění Columbusu, Bobrovskij musí zpět do branky.

60:00

Už jsem to několikrát zdůrazňoval. Loni chyběl Columbusu k postupu do play-off bod a pokud tomu bude tak i letos, mohou Modrokabátníci označit tento zápas jako jednu z hlavních příčin. Již ve třetí minutě vedl Columbus o dvě branky, když se v rozmezí sedmnácti vteřin trefil Derek MacKenzie a RJ. Umberger. I přes další šance – a to nejen na straně Columbusu, branka v úvodní periodě nepadla.

Druhá třetina byla zřejmě nejslabší částí zápasu. Carolina měla střeleckou převahu, jenže Bobrovskij byl nepřekonatelný. Je však nutné podotknout, že žádné vyložené příležitosti Hurikánů jsme neviděli.

Ještě na začátku dvaapadesáté minuty ve třetí části se zdál Bobrovskij nepřekonatelný a vypadalo to, že Columbus prodlouží svojí sérii sedmi výher nad Carolinou v řadě. Jenže v čase 51:18 se trefil Eric Staal a stejný hráč přesně o minutu později vyrovnal. Když se zkraje pětapadesáté minuty trefil i jeho bratr Jordan Staal, nebylo co řešit a dva body zůstávají v PNC Areně.

1. Eric Staal (CAR) 2+0.
    2. Jordan Staal (CAR) 1+0.
    3. Ron Hainsey (CAR) 0+0.

Československá stopa v utkání
    Andrej Sekera (CAR): 3 střely, 0+0, čas na ledě: 24:34.
    Radek Dvořák (CAR): 2 střely, 0+0, čas na ledě: 11:20.
    Jiří Tlustý(CAR): 1 střela, 0+1, čas na ledě: 15:30.

Střely: 35-24.
    Zásahy gólmanů: 22-32.
    Vyloučení: 0-2.
    Využití: 0-0.
    Diváci: 13641.

S konstatováním, že Columbus ještě na začátku dvaapadesáté minuty vedl o dva góly, přesto se ale z vítězství po šedesáti minutách raduje Carolina se s Vámi loučí a dobrou noc přeje Tomáš Lysý. (03:38:57)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 52. E. Staal (Sjomin, Faulk), 53. E. Staal (Tlustý), 55. J. Staal (Lindholm, Skinner) – 3. MacKenzie (Tjutin), 3. Umberger (Johansen, Foligno)

Diváci: 13641