Třebíč – Kadaň 1:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Litoměřice 3:1 (kon.) | Motor ČB – Beroun 6:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Benátky n/J 1:3 (kon.) | Šumperk – Havířov 3:0 (kon.) | Olomouc – Jihlava 0:2 (kon.)
Ústí n/L – Most 8:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 29.01.2014, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jmenuji se Vojtěch Balon a vítám vás u sledování textového onlajn přenosu ze zápasu, v němž lídr tabulky BK Mladá Boleslav ve ŠKOENERGO Aréně přivítá regionálního rivala – HC Benátky nad Jizerou. Už tak vyhecovanému derby na pikantnosti přidá fakt, že tabulka by v současnosti svedla oba soupeře proti sobě i ve čtvrtfinále play-off.

SOS! Kdo dokáže boleslavskou mašinu zastavit? Vážně. Vždyť svěřenci trenérů Výborného a Jelínka jsou se 112 získanými body postrachem všech prvoligových týmů. V posledních zápasech se Bruslaři museli obejít bez zraněných opor Výborného a Pabišky, nutno dodat, že absence mladoboleslavských es byla na střelecké potenci Středočechů znát. I přes tato úskalí se ale tým z města škodovek radoval z vítězství už dvanáctkrát za sebou, třebaže v posledních třech střetnutích to vždy bylo drama až do konce – z Litoměřic si odvezl výhru 3:2, berounské Medvědy přetlačil až 4:3 v prodloužení a na ledě třetí Jihlavy uspěl poměrem 2:1. Nejproduktivnějšími hráči Mladé Boleslavi jsou legendární David Výborný a letní akvizice Tomáš Klimenta, oba do pomyslné bodové kasy zatím subvencovali 55 body. Druhý jmenovaný je navíc nejlepším hráčem celé ligy ve statistice +/-, prvenství mu zaručuje 40 kladných bodů. S 28 kanadskými body je mezi beky suverénně nejproduktivnějším Bruslařem Milan Toman. V brance dostává nejčastěji příležitost Michal Valent, jenž si v 31 odchytaných zápasech drží průměr inkasovaných branek na zápas 1,67, úspěšnost zákroků vyšponoval až na cifru 94,31%.

Benátečtí se od začátku sezóny topili v herní a výsledkové krizi, z ligového podpalubí se ale farma Liberce dokázala vyškrábat až na pozice, které zaručují play-off. Doposud 59 získaných bodů Liberecké farmě stačí na poslední postupovou osmou příčku tabulky s šestibodovým náskokem na pronásledovatele z Ústí a Šumperka. Nejproduktivnějším hráčem týmu od Jizery je s šestadvaceti kanadskými body (13+13) šestadvacetiletý Michal Bárta. Zlým mužem Benátek je s dvaadevadesáti trestnými minutami Ján Niko, ten je ale v současnosti spolu se Ctiborem Jechem, Jiřím Říhou, Josefem Šeflem, Ladislavem Bittnerem, Petrem Kolmannem a Radimem Šimkem na marodce. Branka Benátek už letos měla šest různých strážců, nejvíce mačů odchytal spolu s Adamem Trenčanem (2,67 branek na zápas, úspěšnost 91,14%) Jan Lukáš (2,01 branek na zápas, úspěšnost 93,66%).

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

HC Benátky nad Jizerou – BK Mladá Boleslav 1:2sn
    BK Mladá Boleslav – HC Benátky nad Jizerou 5:1
    HC Benátky nad Jizerou – BK Mladá Boleslav 4:3sn

Rozhodčí: Schmejkal, Zubzanda – Gerát, Hynek.

V mladoboleslavském svatostánku před chvilkou skončilo rozbruslení, na ledovou plochu vjela rolba, aby kluziště urovnala a připravila na dnešní derby, které začíná už za 10 minut!

Hráči obou celků již jsou nastoupeni na ledové ploše, utkání za několik okamžiků začne.

00:01

00:18
    Z úvodního buly vzešly vítězně Benátky, v rohu kluziště ale o kotouč přišly.

00:47
    Hostující hráči vyhazují až k Willovi, zakázané uvolnění to ale není.

01:05
    První – propagační – střelu si připsal Pavel Zacha, Will nemusel zasahovat.

01:29
    Ofsajd Bruslařů, vhazuje se poblíž hostující střídačky.

01:44
    Hráči Benátek opět vyhráli buly, následně ale puk vyhodili na zakázané uvolnění.

01:51
    Starý nadvakrát tečoval nahození od modré, trefil ale jen připraveného Schwarze, shodou okolností bývalou oporu Mladé Boleslavi.

02:21
    Boleslav je přistižena v dalším ofsajdu, vhazuje se na stejném místě jako před několika okamžiky.

02:43
    Bárta byl za domácí svatyní poslán k zemi, o faul se ale nejednalo. Oba týmy střídají.

03:32
    Klimentova rozehrávka skončila jen na Skořepově brusli, matador v dresu Benátek ale nedokázal poskakující kotouč přesně zpracovat.

03:57
    Postavení mimo hru tentokrát na straně hostí.

04:16
    Rozehrávka Marka Pabišky doklouzala jen k Tomanovi, boleslavský obránce ji ale pod tlakem vyslal tam, kam určitě nezamýšlel.

04:46
    Po dalším střeleckém pokusu Benátek se bude vhazovat před Willem.

05:00
    Vhazování se bude opakovat, kotouč se ocitl mimo hrací plochu.

05:16
    Ulrych to zkusil od modré, trefil ale jen Willův beton.

05:32
    O rychlý kontr se pokoušel Lenc a byl zpola úspěšný – kotouč před Schwarze dostal, benátecký gólman si připsal nikterak obtížný zákrok.

05:53
    Na druhé straně domácím ujel tandem Zacha – Skořepa, druhý jmenovaný na Romana Willa vyslal štiplavou střelu, kterou boleslavský gólman vyrazil.

06:36
    Will je v permanenci, tentokrát pálil Krejčík.

07:13
    Útočné choutky Benátek jsou tytam. Po zakázaném uvolnění hostujících plejerů s pukem operuje Mladá Boleslav.

07:59
    Melandovu rozehrávku vystihl Jánošík, ten ale touš daroval zpět americkému obránci v zelenobílých barvách.

08:34
    Ze souboje dvou talentů vyšel lépe Roman Will, který odehrál puk před dotírajícím Pavlem Zachou.

09:10
    Domácí se provinili zakázaným uvolněním.

09:15
    V první větší šanci se ocitl Klimenta, jeho teč ale minula cíl – bránu Marka Schwarze.

10:02
    Jarůšek hrál v ofsajdu a ani jemu, ani domácímu publiku se výrok arbitrů nepozdává.

10:19
    Tomáš Nouza (MBL) při souboji v rohu přidržel protihráče a půjde zchladit hlavu na trestnou lavici.

10:49
    Willova vyrážečka čelila dalšímu projektilu od modré – opět úspěšně.

11:10
    Jánošík si připravil střeleckou pozici, z mezikruží ale trestuhodně minul.

11:25
    Benátky zakládají další útok ze středního pásma.

11:51
    Už dobrých dvacet sekund se o puk bojuje v rohu, Kubica s Ovčačíkem předvedli, jak kvalitními hráči jsou při hře v oslabení.

12:19

12:55
    Látal zavezl kotouč do rohu a vyzval ke skórování Milana Mikulíka, ten ale těsně minul poloodkrytou klec!

13:34
    Mikulík to zkusil od mantinelu, Schwarz byl pozorný a střelu zápěstím bez potíží lapil.

13:55
    O další závar před Schwarzem se zasloužili Lenc s Nouzou, benátecký brankář ale zaujal netradiční pozici a v rozštěpu schoval puk do bezpečí.

14:09
    Meland s Bohunickým zakládají další útočnou akci domácích.

14:30
    Eric Meland to udělal skvěle, jako nůž máslem prosvištěl mezi protihráči a vystřelil na Schwarze, ten jeho jedovatici eliminoval lapačkou.

14:54
    Michal Bárta (BEN) je vyloučen na dvě minuty za držení hole.

15:04
    Benátky se ozvobozují a za pukem musí pelášit Ovčačík, protože mu na záda dýchají hned dva hráči hostů.

15:58
    Schwarz je v permanenci, naposledy musel řešit projektil Tomáše Protivného.

16:31
    Domácí se sami připravili o pásmo, další ofenzivní akci zakládají z hloubi vlastního pásma.

16:54

17:30
    Po sérii odrazů se k puku dostal Klimenta, jeho střela zpoza kruhu trefila jen výstroj jednoho z benáteckých beků.

18:11
    S Willovým přispěním se ke kotouči dostal Meland a v klidu rozehrává.

18:49
    Látal vystihl Plodkův pas, Benátky ale mají prostor ke kombinaci v útočném pásmu.

19:27
    Na výlet se vydal Martin Látal, Schwarz vše vyřešil vyrážečkou.

19:51
    Ještě před první sirénou jsme byli svědky gólovky domácích, bezprostředně před Schwarzem bylo nastěhovaných snad pět hráčů a Mikulíkovi stačilo trefit skulinu mezi těly, nestalo se tak.

20:00

Zásahy brankářů v první třetině:
    Roman Will (MBL): 9 zásahů
    Marek Schwarz (BEN): 11 zásahů

Úvodní perioda přinesla vyrovnaný hokej, o čemž svědčí o počet zásahů gólmanů obou celků. Oba týmy měly k dispozici přesilovou hru, početní výhody zůstaly nevyužity a při hře pět na pět bylo šancí pramálo. Je vidět, že především Benátkám jde o hodně, Mladá Boleslav tyto zápasy bere jako přípravu na play-off. Na první gól si budeme muset počkat minimálně do druhé třetiny, jež začne přibližně v 18:17.

Aktéři dnešního mače jsou již na ledové ploše, druhá perioda tedy může začít. Dočkáme se v ní prvního zápisu do zatím sněhobílé střelecké listiny?

20:01

20:42
    Benátky právě vstřelily branku!
    Je tomu tak, na střelecké konto je zapsán první gól a poněkud překvapivě se o něj postaraly Benátky. Dušek zavezl kotouč do pásma a nahodil puk na Willa, ten jej vyrazil jen před sebe, kde instinktivně číhal nejproduktivnější hráč hostujícího celku MICHAL BÁRTA a dorazil kotouč za dezorientovaného strážce boleslavské svatyně. Asistence: Antonín Dušek, Vít Jonák.

21:30
    Hostující hráči obsadili útočné pásmo a Boleslav má poměrně velké problémy s rozehráním kotouče.

22:18
    Plodek se obtočil kolem dvou protihráčů a zavezl touš do rohu ledové plochy.

23:06
    Mladoboleslavští mají příležitost se oklepat z benátecké aktivity a třeba i vstřelit vyrovnávací branku. Lukáš Vařecha (BEN) je totiž vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

23:31
    Z poměrně ostrého úhlu to zkusil Lenc, Schwarz byl připraven.

24:00
    Ovčačík ztratil puk v blízkosti vlastního brankoviště, přesilovka se Bruslařům vůbec nedaří.

24:48
    Za brankou operuje Mikulík.

25:06
    Meland to zkusil od modré, Vařecha se mezitím vrátil z trestné lavice.

25:42
    Němeček poslepu namazal Bártovi, Will ale tentokrát střelce úvodní branky vychytal.

26:11
    Jako hladové šelmy teď vyskočili Starý a Látal, jejich cílem ale nebyla neškodná zvěř, nýbrž zblokování střely benáteckého zadáka.

26:24
    Benátky se po ofsajdu nastěhovaly do útočného pásma a vybojovaly vhazování před Willem.

26:45
    Benátečtí znamenitě brání střední pásmo, tentokrát snadno zachytili Tomanův pas přes půlku hřiště.

27:21
    Mikulík se díky krasobruslařské figuře vymotal z ofsajdové pasti, u hrazení ale inkasoval tvrdý hit a odjel střídat, stejně jako všichni ostatní hráči na ledě.

28:12
    Pabiška od modré trefil jen boční síť.

28:24
    Za vysokou hůl je na lavici hanby deportován Daniel Špaček (BEN). Složí domácí hráči reparát na otřesnou předešlou přesilovku?

28:58
    Ovčačík to na modré nestihl, mladoboleslavští hokejisté začínají opět hezky od píky.

29:12
    Je tu přesilovka 5 na 3! Jan Plodek (BEN) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

29:12
    Veškeří hráči Benátek prozíravě zůstali na střídačce, to se ale nikomu ve ŠKOENERGO Aréně nelíbí a hosté jsou odměněni celoplošným pískotem, bučením a v neposlední řadě sprškou nadávek.

29:33
    Němeček musí puk lovit ve středním pásmu.

29:55
    Toman pravděpodobně nastřelil tyčku!

30:40
    Hosté už hrají ve čtyřech...

31:12
    Hosté v plném počtu, ani dvojnásobná početní výhoda nepřinesla Mladoboleslavským kýžené ovoce v podobě vyrovnávací trefy.

31:40
    Vylučovat se bude i na druhé straně, za katr je poslán Ctirad Ovčačík (MBL). Dvě minuty, držení.

32:17
    Bruslaři vyhazují a střádají cenné vteřinky.

32:33
    Roman Will betonem vyrazil bombu od modré, proti následné Ulrychově dorážce zasahovat nemusel.

33:39
    Hodně spornou trefu si připisují benátečtí hokejisté, kteří v obranném pásmu jasně faulovali Tomáše Klimentu. Píšťalka rozhodčích ale zůstala zticha a z následné akce se střelou o břevno prosadil PAVEL ZACHA. Asistence: David Kajínek.

34:25
    Schwarz vytasil svou lapačku proti střele Radana Lence.

34:50
    Vařecha byl o puk obrán protivným, ten ho ale nechtěně posunul na Marka Pabišku, Will ale jeho střelu dobře viděl a poradil si s ní.

35:26
    Ani rybička Michala Bárty nezvrátila icing hostí.

35:31
    Pokus Kubicy se o jednoho z hostujících hráčů odrazil do ochranné sítě, Benátčan se jen těžko zvedá z ledu.

36:08
    Dobré střídání si připsala Mladá Boleslav a především Zdeněk Kubica, jenž několikrát vybojoval kotouč a naposledy vyslal do šance Lence.

36:42
    Roman Will se asi musí hodně červenat, co vypadalo jako neškodné nahození z rohu nakonec skončilo za jeho zády. Střelcem branky je DANIEL ŠPAČEK, bez asistence.

37:16
    Probudí se konečně boleslavští střelci? Příležitost jim k tomu dává zbytečným faulem Marek Pabiška (BEN) – dvě minuty, nedovolené bránění.

37:48
    Zatím to tak zdaleka nevypadá, Bruslaři honí puk ve středním pásmu.

38:28
    Toman zkusil Bruslaře probudit z letargie, trefil ale jen hrazení.

39:00
    Benátky se opět osvobozují.

39:16

39:29
    Látal z mezikruží mířil vysoko nad, o pár vteřin později ho napodobil i Meland.

40:00

Zásahy brankářů ve druhé třetině:
    Roman Will (BEN): 6 zásahů (celkem 15, úspěšnost 80%)
    Marek Schwarz (BEN): 9 zásahů (celkem 20, úspěšnost 100%)

Šokující průběh nám nabídla prostřední dvacetiminutovka, když se postupně prosadili Bárta, Zacha a Špaček. Nutno dodat, že hosté hrají ve velké pohodě, naopak domácí si dnes vybírají „den blbec“. Třetí třetina začne přibližně v 19:13.

40:01

40:34
    První minuta třetí třetiny vychází lépe domácím hráčů, ti jsou v držení puku a snaží se dostat do útočného pásma.

41:18
    Icing Benátek.

41:32
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    No konečně! Bruslaři si na první gól počkali až do třetí třetiny, střela to ale byla nádherná. Po sérii odrazů se puk dostal k ERICU MELANDOVI, jenž napřáhl na modré a proti střele do šibenice neměl Schwarz nárok reagovat, natož pak zasáhnout. Asistence: Martin Látal, Zdeněk Kubica.

42:37
    Bruslaři si zahrají přesilovku, Jan Plodek (BEN) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

43:14
    Protivný se od modré neosmělil, přihrávkou hledal u pravého mantinelu Lence, jeho pokus ale minul bránu. Benátky vyhazují.

43:54
    Ovčačíkův projektil zaduněl o beton Marka Schwarze.

44:30
    Starý naservíroval Klimentovi puk do jasné gólové pozice, Schwarz se ale stihl bleskurychle přemístit a bravurně střelu mladoboleslavského fofrníka chytit.

44:37

45:22
    Jarůšek si to namířil skrz Benáteckou obranu, tvrdě ale narazil.

46:16
    Zakázané uvolnění hostí.

46:16
    Benátky si vybraly oddechový čas.

46:53
    Nepřehlédnutelný ofsajd a v něm David Kajínek.

47:12
    Čas se Bruslařům rychle krátí, teď se navíc bude vhazovat v jejich obranném pásmu.

47:36
    Adresát nepřesné Melandovy rozehrávky nebyl nalezen, Schwarz si bere puk do své moci.

48:29
    Lenc z úhlu pálil mimo, o kotouč se svádí lítá bitva v rohu kluziště.

49:12
    Už to začínalo vypadat nadějně, když se puk vytratil z Ovčačíkova držení a doputoval až do středního pásma.

50:33
    I díky Látalovi měli démácí beci klid na rozehrávku, z čehož těží nově nastoupené Nouzovo útočné komando.

51:22
    Toman si počkal, než si do dobré pozice nabruslí Starý, přihrávka se k němu přes hradbu těl ale nedostala.

52:42
    Skořepa vypíchl touš Ovčačíkovi, Benátky upalují kupředu.

53:28
    Meland byl poblíž střídaček obrán o puk, ten ale následně vybojoval zpět.

54:07
    Trmu vrmu ve středním pásmu ukončil Němeček, jenž poslal puk zpět na Tomana.

54:56
    Kicova rána zaduněla o plexisklo.

55:37
    Na výlet se vydal Ovčačík, jenž z bezprostřední blízkosti namířil puk někam mimo.

56:04
    Nouzovi stačilo trefit odkrytou bránu, puk ale namířil jen do Schwarze!

56:37
    Na domácí straně začínají pracovat nervy, Nouza s Melandem věnovali rozhodčímu několik vražedných pohledů.

57:24
    Lencova skrytá štiplavá střela trefila jen připravený Schwarzův beton.

57:45
    Zakázané uvolnění hostujících, Jonák teď počastoval rozhodčího několika peprnými výrazy a okamžitě byl odměněn osobním trestem za nesportovní chování.

Dnešní utkání sleduje 2135 diváků.

58:22
    Toman zakládá jeden z posledních ataků Bruslařů.

58:53
    Toman si možná zbytečně poškal, a s přispěním benáteckého hráče poslal puk do ochranné sítě...

58:53
    Po oddechovém čase zůstal Will na střídačce, Boleslav ještě zkusí zvrátit nepříznivé skóre v šesti hráčích v poli!

59:00
    Benátky vyhrály buly a minutu před koncem vyhazují.

59:15
    Vzápětí se domácí vrátili do pásma, Nouza trefil jen Schwarzovu výstroj.

59:27
    Domácí budou hrát v šesti proti čtyřem, na trestné už sedí Michal Bárta (BEN) za zdržování hry.

60:00

Je dobojováno! Benátky si připisují čtvrtou výhru v řadě a ukončují předlouhou šňůru vítězství Bruslařů. S konstatováním, že hosté dnes vyhráli naprosto zaslouženě se s vámi loučíme a přejeme hezký zbytek večera. (19:46:08)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 42. Meland (Látal, Kubica) – 21. Bárta (Dušek, Jonák), 34. Zacha (Kajínek), 37. Špaček

BK Mladá Boleslav: Will (Valent) – Ovčačík, Protivný, Němeček, Toman, Meland, Bohunický, Jindra – Mikulík, Broš, Klimenta – Jarůšek, Lenc, Nouza – Látal, Musil, Starý – Kubica. Trenér: Výborný.
    HC Benátky nad Jizerou: Schwarz (Trenčan) – Říha, Ulrych, Kajínek, Jánošík, Pyrochta, Pabiška – Jonák, Dušek, Bárta – Kica, Skořepa, Zacha – Krejčík, Skalický, Špaček – Vařecha, Plodek, Klimt – Maďar. Trenér: Pešán.

Rozhodčí: Schmejkal, Zubzanda – Gerát, Hynek