Chabarovsk – Magnitogorsk 1:6 (kon.) | Vladivostok – Čeljabinsk 3:4 (0:1 po s.n.) | Novokuzněck – Ufa 3:1 (kon.)
Novosibirsk – Nižněkamsk 4:0 (kon.) | Spartak Moskva – Čerepovec 0:7 (kon.) | Minsk – Jaroslavl 3:1 (kon.)
Doněck – Atlant 3:2 (1:0 po s.n.)
HC Sibir Novosibirsk
4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Středa 29.01.2014, 13:00 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Ve třetí třetině vsítil favorizovaný Sibir Novosibirsk ještě jednu branku a potvrdil převahu v celém utkání. Sibiřané po výhře 4:0 také naznačili, že do play off patří a po olympijské přestávce můžou dokonce ještě zaútočit na páté místo Salavatu Julajev Ufa a na šestý Jekatěrinburg. Výborný výkon dnes předvedl Mikka Koskinen, který vychytal 23 střel soupeře a připisuje si čisté konto. Nižněkamsk přišel i o teoretickou šanci postupu do play off.
    To je ode mě pro tuto chvíli vše, s pozvánkou na zápas mezi Dinamem Minsk a Lokomotivem Jaroslavl, jež začíná v 17:00 a který bude jedním z posledních utkání KHL před dlouhou přestávkou, se s vámi loučím. (15:17:32)

60:00

59:11

59:10
    Před vhazováním se strhla potyčka, kdy se Stanislav Alševskij pustil do Kugryševa, za což si vysloužil trest dvou minut plus osobního trestu deseti minut. Na trestné lavici sedí také Kugryšev, který dostal dvě plus dvě minuty.

59:10
    Nezměnil to ani svým pokusem Ignatuškin.

59:00
    Hosté se osvobozují, z této přesilové hry gól nepadne.

58:14
    Sannikov pálil zleva v jízdě, kotouč minul branku.

57:24
    Enlund se probojoval až před bránu, kde jej vychytal Sudnicin.

57:11
    Petr Koukal podle sudích fauloval Romanova a Sibir může dokončit bůra.

56:14
    V posledních minutách zápasu se hraje spíše ve středním pásmu.

55:48
    Sannikov pozdravil Sudnicina spíše propagační střelou od modré.

55:00
    V posledních pěti minutách už zbývá vyřešit jediná otázka, dočká se Mikko Koskinen vychytané nuly?

53:14
    Sibir právě vstřelil branku!
    Nádherná akce čtvrté formace. SERGEJ ŠUMAKOV si vyměnil kotouč s Alexandrem Kutuzovem a do odkryté klece už neměl těžkou práci. Asistence: Alexandr Kutuzov, Oleg Gubin.

52:28
    Martynov se dostal ke kotouči u modré čáry a Sudnicin musel zasahovat.

51:56
    Rybin se při průniku do útoku srazil s Ožiganovem. Autor třetí branky utkání se z ledu zvedal těžko.

51:13

51:07
    Lekomcev těsně před vypršením trestu vypálil, projektil zamířil mimo tři tyče.

50:15
    Zdunov vypálil, sice mimo, ale ukrojil několik vteřin z oslabení.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 2. Koskiranta (Kutuzov, Hrabal), 4. Monja (Alexejev), 26. Ožiganov (Šumakov), 54. Šumakov (Kutuzov, Gubin)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov)- Hrabal, Lekomcev, Kutuzov, Alexejev, Plechanov, Ožiganov, Martynov- Lehterä, Monja, Enlund- Kopejkin (C), Kugryšev, Koskiranta- Romanov, Kvartalnov, Ignatuškin- Gubin, Sannikov, Okulov, Šumakov
    Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (4.-40.Dalton)- Berezin, Mamašev, Šulakov, Kurbatov, Lisov, Romanov, Mnacjan- Zdunov, Koukal, Sexton- Taratuchin (C), Trunjov, Bělousov- Kulikov, S. Alševskij, J. Alševskij- Polygalov, Rybin, Chochrjakov, Mnichovič

Rozhodčí: Eduard Odins, Evgeny Romasko – Alexei Koposov, Alexander Otmakhov