Chabarovsk – Magnitogorsk 1:6 (kon.) | Vladivostok – Čeljabinsk 3:4 (0:1 po s.n.) | Novokuzněck – Ufa 3:1 (kon.)
Novosibirsk – Nižněkamsk 4:0 (kon.) | Spartak Moskva – Čerepovec 0:7 (kon.) | Minsk – Jaroslavl 3:1 (kon.)
Doněck – Atlant 3:2 (1:0 po s.n.)
Amur Chabarovsk
1:6 (0:3, 1:1, 0:2)
Metallurg Magnitogorsk
Středa 29.01.2014, 09:00 • Platinum Arena Zolotoj • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.

Krásné ráno při sledování Kontinentální hokejové ligy (KHL) vám přeje Miroslav Vozdecký. Úvodní buly zápasu mezi Amur Chabarovskem a Metallurg Magnitogorskem je naplánované na devátou hodinu.

Domácí výběr vedený Evgeny Popikhinem se momentálně nachází na samém chvostu tabulky s prakticky nulovou šancí na postup do play off. Čtyřiačtyřicet bodů z celkových padesáti utkání je vskutku dost bídný zisk. Nejproduktivnějším hráčem modrobílých je Alexandr Yunkov, který prozatím nasbíral 26 bodů (16+10).

Poslední zápasy
    27.01.14 Chabarovsk – Čeljabinsk 3:4
    25.01.14 Chabarovsk – Nižněkamsk 5:4 (PP)
    23.01.14 Chabarovsk – Ufa 0:1
    19.01.14 Din.Riga – Chabarovsk 4:1
    17.01.14 Lev Praha – Chabarovsk 3:0

Soupeřem Amuru bude Magnitogorsk, tým z opačného konce tabulky. První tým Východní konference a třetí tým celkového pořadí KHL je tak zcela jednoznačně favoritem dnešního utkání. V barvách Metallurgu září český útočník Jan Kovář, který si v devětačtyřiceti zápasech připsal třiašedesát bodů a je tak druhým nejproduktivnějším hráčem KHL. Ještě o něco lépe na tom je jeho spoluhráč Sergei Mozyakin – 66 bodů (30+36).

19.02.12 Chabarovsk – Magnitogorsk 4:0

Amur Chabarovsk: Jarvinen (Murygin) – A. Loginov, Bilalov, Lugin, Korotkov, Yunkov – V. Loginov, Yezhov, Krikunov, Litovchenko, Stepanov – Teryayev, Reese, Klimchuk, Dubinin, Shishkanov – Sedunov, Teslenko, Smurov, Katsuba, Abramov

Metallurg Magnitogorsk: Koshechkin (Pechursky) – Antipin, Biryukov, Mozyakin, Kovář, Zaripov – Tereshchenko, Khabarov, Pare, Kazionov, Timkin – Bereglazov, Ibragimov, Platonov, Brent, Potekhin – Malenkikh, Shenfeld, Yunkov, Malinovsky, Osala

Rozhodčí: Alexei Anisimov, Alexander Soin – Stepan Korshak, Alexander Chernyshev.

Hráči nastupuijí na ledovou plochu.

Halou zní ruská státní hymna.

Řady chabarovského stadionu jsou o poznání více zaplněny než v zápase proti Traktoru. Není se čemu divit, Amur dnes čeká duel s jedním z nejlepších týmů KHL.

00:01

00:01
    Úvodní vhazování pro Amur.

1:15
    Hned od začátku utkání jsou aktivnější hráči Metallurgu. Domácí tým sevřeli na více než půl minutu v obranném pásmu.

1:59
    Zakázané uvolnění Chabarovsku.

3:02
    První střela v zápase míří na Jarvinenovu bránu. Finský golman připraven.

4:43
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Metallurg otevírá účet dnešního zápasu. Hostujícím obráncům ujel po Zaripově přihrávce nejproduktivnější hráč Magnitogorsku, SERGEI MOZYAKIN, který finskému golmanovi v chabarovské brance nedal nejmenší šanci. Asistence: Danis Zaripov a Jan Kovář.

6:04
    Hosté nadále útočí, Chabarovsk stále bez střely.

8:47
    Tim Brent zakládá další útočnou akci Magnitogorsku.

10:00
    Polovina třetiny za námi, převaha hostujícího výběru je více než výrazná.

10:18
    Vyloučení na obou stranách, hrát se bude čtyři na čtyři. Za krosček míří na trestnou lavici Oskar Osala a Sergei Teryavev.

10:57
    Evgeny Biryukov hákoval a posílá svůj tým do tří, velká příležitost pro Amur.

11:53
    Metallurg se prozatím úspěšně brání.

Amur bude pokračovat v přesilovce pět na čtyři.

12:57

12:57
    Na konci přesilovky přeci jen hráči Amuru několikrát vystřelili, Koshechkin však kryje všechny jejich střely.

13:30
    Na druhé straně pálí z mezikruží Sergei Mozyakin. Jarvinen s jistotou kryje.

13:45
    Hra se dostala do neskutečného tempa, na obou stranách vidíme zvýšenou střeleckou aktivitu.

15:23
    OSKAR OSALA zvýšuje vedení hostů. Střelou pod víku po nádherné přihrávce od Pareho nedal Jarvinenovi šanci. Asistence: Francis Pare a Dmitry Kazionov.

15:42
    Přesilovka pro Metallurg. Za vysokou hůl dostává dvě minuty Denis Yezhov.

17:03
    Domácí se brání úspěšně.

17:30
    Metallurg využívá přesilovku. SERGEI MOZYAKIN se v dnešním zápase prosazuje již podruhé.
    Ruský útočník dokázal využít krásné přihrávky od Evgeny Timkina na pravou stranu hřiště a nekompromisní střelou nad Jarvinenovo rameno zvyšuje vedení favorizovaného celku. Asistence: Evgeny Timkin a Jan Kovář.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

20:00

První třetina se nesla v očekávaném duchu. Metallurg byl lepším týmem a dosavadním výkonem pouze potvrzuje své kvality a příslušnost k absolutní špičce KHL. Vidět byla především obávaná první formace Magnitogorsku – Sergei Mozykin si prozatím připsal dva góly, Jan Kovář dvě asistence a Danis Zaripov asistenci jednu. Druhá třetina začne za necelých patnáct minut.

20:01

20:21
    Druhá třetina začíná v obranném pásmu domácích.

21:14
    V nadějné příležitosti se ocitl Ilya Krikunov. Koshechkinovu bránu z mezikruží však přestřelil.

23:28
    Hluchou pasáž přerušuje útočná akce Amuru. Koshechkin připravený.

25:17
    Denis Platonov pořádně zamotal hlavy domácích obránců. Objel branku, ale Jarvinena z bezprostřední blízkosti překonat.

25:34
    Další vhazování v obranné pásmu Chabarovsku.

25:51
    Denis Yezhov pálil od modré čáry nepřesně.

25:54
    Domácí výběr si zahraje přesilovku. Dvouminutový trest si za podražení odpyká Sergei Tereshchenko.

27:44
    Přesilovku dohrávají hráči Amuru ve vlastním obranném pásmu.

27:54

29:19
    Chabarovští zasypávají Koshechkinovu bránu velkým množstvím střel. Ruský golman ale stále drží čisté konto.

29:37
    V početní převaze si zahrají i hráči Metallurgu. Dvě minuty za podražení dostává Vladimir Loginov.

30:41
    Druhá využitá přesilovka Magnitogorsku. Jan Kovář vybruslil před bránu, nalákal na sebe pozornost dvou obránců a přesně nahrál na hůl VIKTORA ANTIPINA, který prostřelil finského golmana v chabarovské bráně. Asistence: Jan Kovář a Evgeny Biryukov.

31:19
    Na trestnou lavici míří Dmitry Kazionov. Dvě minuty za vysokou hůl.

33:19
    Hosté v plném počtu. Amur se k ničemu nedostal.

34:23
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Čestný úspěch domácích. Po Korotkově přihrávce zpoza brány se před Koshechkinem nejlépe zorientoval ALEXANDER YUNKOV. Asistence: Evgeny Korotkov a Dmitry Lugin.

35:52
    Další vyloučení na straně Metallurgu. Svůj tým oslabí Evgeny Timkin – nedovolené bránění.

37:32
    Magnitogorsk vyhazuje, posledních dvacet sekund přesilovky.

37:52

38:10
    Chabarovští zakládají útočnou akci.

38:24
    Končí ale neúspěchem, puku se ve středním pásmu zmocnili hráči Metallurgu.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Druhá dvacetiminutovka byla o poznání vyrovnanější. Amur v některých částech dokonce hostující výběr z Magnitogorsku přehrával. Gól na 4:0 však značně snížil šance domácích na úspěch. Přestože dokázal Yunkov pět minut před koncem třetiny vstřelit gól, výběr trenéra Mika Keenana je dostatečně kvalitní a zkušený na to, aby si tříbrankové vedení v závěru zápasu s jistotou pohlídal.

40:01

40:01
    Mozyakin úspěšnější na vhazování.

41:07
    Koshechkin kryje Stepanovo nahození. Vhazovat se bude v obranném pásmu Metallurgu.

42:58
    Artyom Dubinin se protáhl přes bránícího hráče a nahrával před bránu. Jeho úmysl však nikdo ze spoluhráčů nepochopil.

44:37
    Prosazuje se i DANIS ZARIPOV, který po Mozyakinově přihrávce přes celé hřiště naznačil střelu a poté bekendovou kličkou překonal ležícího Jarvinena. Asistence: Sergei Mozyakin a Vasily Koshechkin.

46:54
    Hosté i nadále útočí, vedení o čytři branky jim zřejmě nestačí.

48:49
    Další kombinace mezi Mozyakinem a pálícím Zaripovem. Tentokrát byl domácí golman na svém místě.

49:06
    Jarvinen kryje další střelu. Druhé vhazování v obranné třetině Amuru.

49:41
    Střela Yezhova byla ztečovaná do ochranné sítě. Vhazuje se v obranném pásmu Metallurgu.

50:00
    Do konce základní hrací doby zbývá deset minut.

50:35
    Metallurg se v dosavadním průběhu třetí periody prezentoval devíti střelami, Amur šesti.

53:14
    Tohle je pro Amur možná až příliš kruté. Prudkou, avšak zcela jasně viditelnou, střelou od modré se prosazuje RINAT IBRAGIMOV. Tenhle gól jde na vrub Jarvinena. Asistence: Tim Brent.

54:51
    Metallurg je v dnešních zápase opravdu hodně nedisciplinovaný. Dvě minuty za podražení dostává Evgeny Biryukov.

54:51
    Time out hostujícího výběru.

56:51
    Hosté v plném počtu. Amur se neprosazuje ani v další přesilovce.

57:05
    Andrei Stepanov po jednom ze soubojů odjíždí ze hřiště s bolestivou grimasou v obličeji. Zřejmě má něco s levou rukou.

57:05
    Za faul na Stepanova (sekání) si dvě minuty odsedí hráč s číslem 24, Vladimir Malenkikh.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:05
    Hosté přežili bez újmy i další oslabení.

60:00

Je dobojováno. Podle předpokladů si z chabarovského ledu odvážejí vítězství hráči Metallurgu Magnitogorsk. V kontextu zápasu byla převaha hostujícího výběru více než znatelná, zvláště první formace Mozyakin, Kovář, Zaripov ukázali svoji ohromnou sílu. Jan Kovář si z utkání proti nejhrošímu týmu soutěže odnáší celkem tři body (0+3), čímž si upevní průběžné druhé místo v kanadském bodování KHL.

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dne. (11:12:56)

Miroslav Vozdecký

Branky a nahrávky: 35. Yunkov (Korotkov, Lugin) – 5. Mozyakin (Zaripov, Kovář), 16. Osala (Pare, Kazionov), 18. Mozyakin (Timkin, Kovář), 31. Antipin (Kovář, Biryukov), 45. Zaripov (Mozyakin, Koshechkin), 54. Ibragimov (Brent)