Lyon – Ajaccio 3:1 (kon.) | Évian TG – Lille 2:2 (kon.) | Saint-Étienne – Marseille 1:1 (kon.)
AS Saint-Étienne
1:1 (0:0)
Olympique Marseille
Neděle 16.02.2014, 21:00 • Stade Geoffroy-Guichard (Saint-Ètienne) • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Takový je fotbal, výsledek tedy nakonec 1:1 a zřejmě je to zasloužené. Každopádně inkasovaná branka v nastavení, to vždy hodně zamrzí. To je tedy pro dnešek vše, díky za pozornost, zítra zase u sportovního programu na onlajnech se budu těšit na počtenou. (23:04:11)

Tak nakonec asi spravedlivá dělba bodů. Hosté vedli od 64. minuty, kdy se na zadní tyč dostal obránce N´Koulou a zdálo se, že si Marseille výsledek pohlídá. Dělalo proto vše, ale v závěru bylo hodně pasivní a domácí se ve druhé místě nastavení dočkali vyrovnání. Hlavičkoval parádně Brazilec Brandão, jenž zamířil od tyče do brány. Pak propukla obrovska radost, na druhé straně velký smutek.

90+3
    Diváci jsou spokojeni a dál tlačí svůj tým, který má ještě minutu na to, aby zápas dokonce otočil.

90+2
    Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
    Pasivita se nevyplácí. Hubený náskok hosté neudrželi. Jeden z posledních zoufalých nákopů předvedli domácí a míč proletěl na hlavičku brazilského fotbalisty BRANDÃO, jenž se nejlépe vyšrouboval do vzduchu a od tyče do brány překonal marně se natahujícího Mandandu. Asistence: Loic Perrin.

90
    Nastavovat se budou čtyři minuty.

90
    Centr Clémenta bezpečně kontroluje Mandanda, jenž si pro míč pohodlně došel.

89
    Ayew dostal nepříjemně míčem, zřejmě do břicha a polehává na hřišti.

88
    I nadále se brání úspěšně, protože centr Corgneta mířil do ofsajdového postavení. Oba domácí hráči tam evidentně byli.

87
    Pozvolna se blížíme do konce tohoto zápasu, Marseille brání hubený výsledek.

86
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Lemoine, přichází Mevlüt Erdinç.

86
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Dimitri Payet, přichází Benoît Cheyrou.

85
    Na Mandandu hlavičkoval Lemoine, ale přesně do míst, kde tento zkušený borec byl.

82
    Žlutou kartu dostává Fabien Lemoine (AS Saint-Étienne).

82
    Mohlo být rozhodnuto. Gignac se dostal přes tři hráče a dokonce zakončil před Ruffierem, který jej v souboji tváří v tvář dokázal vychytat. Posléze z toho byl roh, který už nebyl tolik nebezpečný.

81
    Kapitán a brankář v jedné osobě Mandanda uklidňuje svůj tým. V pohodě si pohlídal nepřesný pokus Clémenta.

80
    Marseille hraje zodpovědně v obraně a čeká na brejky. Jeden z nich zakončil nepřesnou střelou Diawara.

79
    Toho času už moc nezbývá, domácí se zatím marně nadechují k nějakému tlaku. Jen optická převaha nestačí.

75
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Renaud Cohade, přichází Benjamin Corgnet.

Roman Zajíček

Branky: 90+2. Brandão (Perrin) – 64. N´Koulou (Payet)

Karty:   82. Lemoine (SET) – 11. Diawara (OMA), 52. Mendes (OMA), 66. Morel (OMA)

AS Saint-Étienne: Ruffier – Perrin (C), Bayal Sall, K. Zouma, Trémoulinas – Lemoine (86. Erdinç), Clément, Cohade (75. Corgnet) – Hamouma, Brandão, Tabanou (75. Mollo).
    Náhradníci: Moulin – Pogba, Brison, Corgnet, Gradel, Erdinç, Mollo.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Dja Djedjé, N´Koulou, Mendes, Morel – Romao, Diawara, Payet (86. Cheyrou) – A. Ayew, Gignac, Valbuena (72. Thauvin).
    Náhradníci: Samba – Tuiloma, Mendy, Cheyrou, Lemina, Thauvin, Imbula Wanga.

Rozhodčí: Fautrel – Gringore, Danizan.