Everton – Swansea 3:1 (kon.) | Arsenal – Liverpool 2:1 (kon.)
Everton FC
3:1 (1:1)
Swansea City
Neděle 16.02.2014, 14:30 • Goodison Park, Liverpool • FA Cup

Do dalšího kola postupují fotbalisté Evertonu, kteří potvrdili roli favorita a přehráli Swansea 3:1. O postupu do čtvrtfinále rozhodli Toffees až ve druhém poločase, kdy se prosadili dvakrát během necelých deseti minut.

Ve druhém poločase se hostující Swansea nedostala do žádné gólové příležitosti, naopak domácí jich několik velmi slušně spálili. Výhra Evertonu je tak plně zasloužená. Přeji hezký zbytek nedělního odpoledne. (16:25:04)

90+3
    Hernández nabil Dyerovi, ale ten vypálil pouze do protihráče.

90+3
    Robles předvedl málem fatální minelu, když se netrefil do míče, jenže Vázquez poté nedokázal přihrát před bránu volným spoluhráčům.

90+1
    Nastavovat se budou 4 minuty.

90+1
    Z rohového kopu to nevyšlo, Swansea přesto zůstává u míče.

90
    Hernández vybojoval na Bainesovi rohový kop. Hosté mají jednu z posledních šancí jak zdramatizovat zápas.

88
    Naismith se znovu ocitl na zemi, hra je přerušena a domácí útočník odchází ze hry. Nemůže pokračovat v zápase a jde rovnou do šaten. Nemilá situace pro Everton, bude dohrávat v deseti.

87
    Deulofeu si nakonec zahraje, na pravé straně zálohy nahradí Mirallase.

87
    Lita sestřelil McCarthyho a ve středu hřiště vznikla rozmíška, po které inkasují žlutou kartu jak faulující Lita, tak i podrážděný Caňas.

86
    Everton drží balón a snaží se utkání dohrát bez problémů.

84
    Naismith je zpět na placu, střídání se tedy odkládá na neurčito.

83
    Hra už pokračuje a na střídačce Evertonu se diskutuje o tom, jestli Naismitha nechat ve hře nebo nahradit Deulofeem.

82
    Naismith je pořádně otřesený, a tak je na hřišti ošetřován.

81
    Naismith narazil do stromu jménem Amat. Faul a žlutá karta pro stopera Swansea.

80
    Na Mirallasův centr si nakonec vyskočil Jagielka, ale v těžké pozici nedokázal zakončit přesně.

79
    Mirallas vybojoval na levé straně rohový kop. Sám jej rozehrál, ale bude si to muset zopakovat. Hlavní sudí přerušil hru, aby uklidnil situaci v pokutovém území.

78
    Mirallas se individuálně neprosadil, ale domácí to mrzet nemusí. Stále drží míč na svých kopačkách.