Česká Lípa – Paskov 11:3 (kon.) | Svitavy – Florbal Ústí 9:5 (kon.) | Kopřivnice – Pelhřimov 7:6 (2:0 po s.n.)
1. FBK Rožnov p/R – Litvínov 9:5 (kon.) | Znojmo – FBC Start98 11:2 (kon.)
po s.n. (2:0)
FBC Vikings Kopřivnice
7:6 (2:0, 3:4, 1:2)
Spartak Pelhřimov
Sobota 22.02.2014, 19:00 • SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice • 1. liga mužů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý den, Vítám Vás u sledování dnešní 1. ligy mužů, kde v rámci jednadvacátého kola přivítá domácí FBC Vikings Kopřivnice hostující Spartak Pelhřimov. Utkání začíná v 19:00.

Vikingové se po odehraných jednadvaceti kolech nalézají na předposlední, jedenácté pozici, když zatím vybojovali pouhých osmnáct bodů.

Nejproduktivnější hráči týmu

Tomáš Sladkovský – 27 (18+9)
    Lukáš Vávra – 19 (11+8)
    Martin Nehera – 18 (12+6)
    Jakub Kresta – 16 (4+12)
    Petr Podlezl – 15 (10+5)

Spartakovci jsou na tom v tabulce o jednu pozici lépe. Ovšem mají stejný počet bodů jako domácí. Pro Pelhřimov hraje lepší skóre, které je drží na desáté příčce. Dnešní utkání proto bude mít velký náboj.

Martin Kos – 31 (8+23)
    Luděk Charouzek – 29 (18+11)
    Petr Poduška – 25 (8+17)
    Jan Kučera – 17 (13+4)
    Lukáš Zrzavý – 13 (8+5)

FBC Vikings Kopřivnice: Pinďák (Kapoun) – Řeha, Podlezl, Sladkovský, Baďura, Nehera, Kresta, Longauer, Kubátko, Rebroš, Lichnovský, Vávra, Opatřil, Soukal, Matúš Z., Matúš J., Šimíček

Spartak Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Charouzek, Švrkala, Kučera, Holada, Koten, Knězů, Zrzavý, Poduška, Bína, Fučík

Rozhodčí: Gavlas, Mikula.

Hráči obou mužstev jsou nastoupeni na hrací ploše. Utkání o lepší výchozí pozici v tabulce před play-down začne za malý okamžik.

00:01

00:10
    Úvodní buly vyhráli hosté a hned ze začátku utkání hledají vhodnou kombinaci pro přejití k Pinďákovi.

00:36
    Do Kopřivnice přicestovalo několik fanoušků z Pelhřimova a ne výkonu jejich mužstva je to poněkud znát. Pelhřimov ze začátku utkání aktivnější.

01:56
    Podle očekávání si první střelu připsal Pelhřimov. Zrzavý mířil mezi tři tyče, ale jeho pokus našel pouze připraveného Pinďáka.

02:40
    Sladkovský vyslal první střelu svého celku, ale z úhlu trefil pouze boční síť branky.

03:20
    Hráči Pelhřimova zachránili svého brankáře, když pohotově zablokovali střelu Soukala.

04:26
    Vávra nejprve prověřil Venkrbce tvrdou střelou a mohl i dorážet. Duchapřítomný brankář hostí mu však tuto možnost znemožnil.

06:04
    Kučera se dvakrát ocitl v dobré šanci. Pokaždé mu ale míček sjel z hole, a tak hráč Pelhřimova nedokázal přesně zakončit.

07:13
    Pinďák musel několikrát pod tlakem zasahovat. Poslední pokus Pelhřimova však skončil mimo hrací plochu.

07:52
    Na druhé straně musel zasahovat Vekrbec, který odrazil střelecký pokus Kresty.

08:53
    Zrzavý tak dlouho váhal mezi přihrávkou a střelou až přišel o míček. Domácí mohou na útočnou polovinu.

09:44
    Brzy bude za námi první desetiminutovka a my můžeme s jistotou tvrdit, že v Kopřivnici je k vidění utkání s vysokým nasazením. Jediné, co utkání postrádá jsou gólové trefy.

10:47
    Venkrbec měl velké potíže s projektilem Sladkovského, ale míček nakonec ukryl ve své rukavici.

11:53
    Čeká nás trestné střílení! Rebroš byl po pohledné individuální akci faulován a rozhodčí se rozhodl správně.

11:53
    Trestné střílení hostující celku Martin Nehera neproměnil. Brankáře překonal, ale nakonec nedokázal dopravit míček do klece.

11:53
    Na trestnou lavici za sekání odchází hostující hráč – Lukáš Zrzavý.

13:26
    Vikings Kopřivnice právě vstřelili branku!
    Domácím se podařilo využít přesilovou hru. Skóre dnešního utkání otevřel MARTIN NEHERA, který tak odčinil neproměněné trestné střílení. Asistence: Jan Baďura.

14:53
    Domácí se po úvodní trefě dostávají do komplikací. Za sekání odchází na lavici hanby Lukáš Vávra.

16:10
    Ze strany Pelhřimova je patrná kombinace, ale k ohrožení Pinďáka zatím nedochází.

16:53

17:46
    Domácí hrají v plném počtu a znovu skórují. Perfektní střelou se blýskl DANIEL ŠIMÍČEK, který prostřelil Venkrbce střelou na vzdálenější tyč. Asistence: Michal Řeha.

19:01
    Kráčíme do poslední minuty první třetiny. Zdá se, že domácí půjdou do kabin s dvoubrankovým náskokem.

20:00

První třetina je za námi. Hráči Kopřivnice zatím potvrzují roli mírného favorita. Domácí otevřeli skóre při přesilové hře a následně ve hře pět na pět zvýšili svůj náskok na konečných 2:0. Nechme se překvapit, jaké dění nám přinese třetina druhá.

20:01

20:44
    Domácí vstupují do druhé třetiny s velkou vervou. Hned po 44 sekundách hry se střelecky prosadil ONDŘEJ KUBÁTKO a navýšil tak náskok svého týmu už na 3:0. Asistence: Adam Lichnovský.

22:06
    Dvakrát se teď pokusil o překonání Venkrbce Kresta, ale ani jednou si to jeho pokus nezamířil mezi tři tyče.

22:20
    Je tu další vyloučení na straně domácího celku. Za blokování hole odchází na lavici hanby Jakub Kresta.

22:39
    Hosté hned ze začátku přesilové hry zahrozili rychlou kombinací. Charouzek na konci akce nedokázal nasměrovat míček do odkryté klece.

23:26
    Kopřivnice hraje oslabení velmi aktivně a momentálně hraje na polovině svého soupeře.

24:09
    Poduška se blýskl svojí aktivitou a dostal se během krátkého časového úseku k několika střelám. Jeho střelecké pokusy však nezapluly do domácí klece.

24:26
    Tohle je studená sprcha pro tým Pelhřimova. Už po druhé se ve druhé třetině střelecky prosadil ONDŘEJ KUBÁTKO, který se v brejku prosadil bekhendovou kličkou. Asistence: Jakub Kresta.

26:00
    Vávra přelstil obránce soupeře a vystřelil, jeho pokus však našel připravený Venkrbec.

26:42
    Spartak Pelhřimov právě vstřelil branku!
    Hosté korigují stav dnešního utkání. Z rychlého brejku a přečíslení dvou na jednoho se po přihrávce prosadil MILAN BÍNA. Asistence: Martin Kos.

27:41
    Milan Bína je momentálně při chuti. Při samostatném úniku byl faulován a pojede trestné střílení.

27:41
    A je to branka! MILAN BÍNA využívá výhodu trestného střílení. Ve svém střídání tak přidává už druhou branku, když po bekhendové kličce nedal Pinďákovi šanci. Bez asistence.

28:23
    Pelhřimov momentálně perfektně brání a spoléhá se na účinné rychlé brejky.

28:47
    Máme zaděláno na obrat? Pelhřimovu se daří a daří. Další branku do sítě Kopřivnice přidává LUDĚK CHAROUZEK, který se prosazuje po standardní situaci střelou pod víko. Asistence: Jan Kučera.

30:01
    Vstupujeme do druhé poloviny utkání. Zprvu se zdálo, že Kopřivnice si zápas za stavu 4:0 pohlídá, ale tři rychlé branky soupeře nám zadělávají na velmi dramatické utkání.

31:40
    Domácí brankář má znovu mnoho práce. Po parádní individuální akci Kose se mohl prosadit Bína.

32:39
    Baďura se dral do přečíslení, nakonec byl zastaven nedovoleným zákrokem. Z následné standardní situace nevzešlo žádné ohrožení hostující branky.

32:58
    Domácí střílí velmi důležitou branku utkání. Zdálo se, že Pelhřimov zužitkuje svoji převahu po třech rychlý brankách, ale opak je pravdou. Autorem branky je LUKÁŠ SOUKAL, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Daniel Rebroš.

34:59
    Zdá se, že střelecké hody ve druhé třetině ani zdaleka nekončí. Stav utkání znovu koriguje hostující střelec MILAN BÍNA, který napřáhl na půlce hřiště a jeho projektil zastavila až síť v domácí brance. Bez asistence.

36:29
    Kopřivnice mohla přidat další branku, ale střela Šimíčka letěla mimo.

37:30
    Venkrbec teď prokázal svoje kvality! Vávra postupoval na hostující brankáře nikým nerušen, ale jeho bekhendovou kličku Venkrbec přečetl a vytěsnil míček mimo branku.

38:38
    Kos je dnes velmi nebezpečný. Tahle individualita dělá domácímu mužstvu velké problémy. K vyrovnávací brance ale nedochází.

40:00

I druhá fáze utkání je za námi a přinesla mnoho pohledných akcí. Důsledkem je počet vstřelených branek. Celkem sedmkrát totiž musel brankář lovit míček ze své klece. Hosté z Pelhřimova se čtyřbrankovým vedením soupeře nenechali zahanbit a snížili. Skóre před poslední periodou je tak hratelné pro oba soupeře.
    Je jasné, že se ve třetí třetině máme na co těšit. Sledujte náš přenos i nadále a užívejte si tento sportovní okamžik spolu s námi.

40:01

40:10
    Hosté vstupují do třetí části s hlasitým povzbuzováním svých fanoušků.

42:06
    A domácí znovu utíkají svému soupeři na rozdíl dvou branek. Střelou nad nohu a ke vzdálenější tyči překonal Venkrbce LUKÁŠ VÁVRA. Asistence: Zdeněk Matúš.

43:00
    Nehera se velmi těžce zvedal po ataku svého soupeře. Nakonec je ale v pořádku a ve hře bude pokračovat.

45:53
    Hostující se zbytečně oslabují v důležité fázi utkání. Na trestnou lavici za bránění ve hře odchází Jan Kučera.

46:30
    Domácí sice kombinují na polovině soupeře, ale zatím bez úspěšné střely.

47:30
    Druhá polovina přesilové hry se domácí příliš nepovedla.

48:36
    A je tu další kontaktní branka hostujícího celku. Milan Bína znovu zužitkoval svou formu a vyzval ke skórování JANA KNĚZŮ, který se nemýlil. Asistence: Milan BÍna.

48:54
    A je vyrovnáno! Celku z Pelhřimova se to přeci jen podařilo! Důležitou branku přidal JAN KUČERA, který střelou pod břevno zakončil rychlý brejk. Asistence: Luděk Charouzek.

50:00
    Přesně deset minut před koncem základní hrací doby oslabuje svůj tým Michal Řeha, který putuje na lavici hanby za sekání.

51:23
    Pinďák měl doposud v oslabení mnoho práce, ale ze všemi střeleckými pokusy si dokázal poradit. Na druhé straně se vydal do úniku Sladkovský, ale trefil pouze připraveného Venkrbce.

52:00

52:25
    Kučera selhal, když netrefil odkrytou klec domácí branky!

53:19
    Hra se poněkud uklidnila. Oba soupeři jsou velmi opatrní s míčkem na holi.

54:33
    Hráči Pelhřimova podávají velmi dobrý výkon. S pěti hráči v poli a pěti na střídačce jsou k nezastavení.

56:00
    Kos výborně padl do střely a zamezil tak možná kritické brance.

57:26
    Hra se na malý okamžik přerušena. Kučera má problém s rozhodčím.

57:40
    Kubátko netrefil míček ideálně, a tak i nadále zůstává skóre nerozhodné.

58:40
    Hra má teď velmi rychlý spád. Hraje se velmi aktivně na obě strany.

59:56
    Oddechový čas pro hosty.

60:00

Základní hrací doba nerozhodla – bude se prodlužovat.

60:01

60:30
    Sladkovský se pokoušel rozhodnout zápas, ale střela z úhlu si nenašla místo u přední tyče.

61:08
    Pelhřimov v útoku také neuspěl.

62:10
    Knězů šel sám na Pinďáka, ale jeho pokus branku přeletěl.

63:00
    Kos zablokoval další střelu. Bodový zisk jeho týmu je každopádně velkou zásluhou taky tohoto hráče.

64:06
    Velká komplikace pro hráče Spartaku. Na dvě minuty za sekání odchází Jan Kučera.

64:06
    Oddechový čas pro domácí.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani pětiminutové prodloužení nerozhodlo. O vítězi se rozhodne v loterii trestných střílení.

Samostatné nájezdy začínají.

Prvního nájezdu se ujal hráč Kopřivnice Jan Matúš a překonal Venkrbce.

Za Spartak jel nájezd Luděk Charouzek, ale jeho pokusu chyběly správné parametry.

Lukáš Vávra z celku Kopřivnice se nemýlil.

Milan Bína to myslel velmi dobře, ale překonat Pinďáka se mu bohužel nepodařilo.

V samostatných nájezdech zvítězil tým FBC Vikings Kopřivnice.
    Autorem branky je JAN MATÚŠ.

Utkání bylo velmi vyrovnané. V samostatných nájezdech byli úspěšnější hráči domácího celku, a tak si na své konto připsali o bod víc.
    Děkujeme za vaši pozornost a přejeme hezký zbytek soboty. (21:10:48)

Marek Indruch

Hledáme zpravodaje pro tým FBC Vikings Kopřivnice. Více informací zde.

Hledáme zpravodaje pro tým Spartak Pelhřimov. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 14. Nehera (Baďura), 18. Šimíček (Řeha), 21. Kubátko (Lichnovský), 25. Kubátko (Kresta), 33. Soukal (Rebroš), 43. Vávra (Matúš), rozh. náj. Matúš – 27. Bína (Kos), 28. Bína, 29. Charouzek (Kučera), 35. Bína, 49. Knězů (Bína), 49. Kučera (Charouzek)

Rozhodčí: Gavlas, Mikula