Česká Lípa – Paskov 11:3 (kon.) | Svitavy – Florbal Ústí 9:5 (kon.) | Kopřivnice – Pelhřimov 7:6 (2:0 po s.n.)
1. FBK Rožnov p/R – Litvínov 9:5 (kon.) | Znojmo – FBC Start98 11:2 (kon.)
po s.n. (2:0)
FBC Vikings Kopřivnice
7:6 (2:0, 3:4, 1:2)
Spartak Pelhřimov
Sobota 22.02.2014, 19:00 • SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice • 1. liga mužů

V samostatných nájezdech zvítězil tým FBC Vikings Kopřivnice.
    Autorem branky je JAN MATÚŠ.

Lukáš Vávra z celku Kopřivnice se nemýlil.

Prvního nájezdu se ujal hráč Kopřivnice Jan Matúš a překonal Venkrbce.

64:06
    Velká komplikace pro hráče Spartaku. Na dvě minuty za sekání odchází Jan Kučera.

62:10
    Knězů šel sám na Pinďáka, ale jeho pokus branku přeletěl.

52:25
    Kučera selhal, když netrefil odkrytou klec domácí branky!

50:00
    Přesně deset minut před koncem základní hrací doby oslabuje svůj tým Michal Řeha, který putuje na lavici hanby za sekání.

48:54
    Spartak Pelhřimov právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Celku z Pelhřimova se to přeci jen podařilo! Důležitou branku přidal JAN KUČERA, který střelou pod břevno zakončil rychlý brejk. Asistence: Luděk Charouzek.

48:36
    A je tu další kontaktní branka hostujícího celku. Milan Bína znovu zužitkoval svou formu a vyzval ke skórování JANA KNĚZŮ, který se nemýlil. Asistence: Milan BÍna.

45:53
    Hostující se zbytečně oslabují v důležité fázi utkání. Na trestnou lavici za bránění ve hře odchází Jan Kučera.

42:06
    Vikings Kopřivnice právě vstřelili branku!
    A domácí znovu utíkají svému soupeři na rozdíl dvou branek. Střelou nad nohu a ke vzdálenější tyči překonal Venkrbce LUKÁŠ VÁVRA. Asistence: Zdeněk Matúš.

37:30
    Venkrbec teď prokázal svoje kvality! Vávra postupoval na hostující brankáře nikým nerušen, ale jeho bekhendovou kličku Venkrbec přečetl a vytěsnil míček mimo branku.

34:59
    Zdá se, že střelecké hody ve druhé třetině ani zdaleka nekončí. Stav utkání znovu koriguje hostující střelec MILAN BÍNA, který napřáhl na půlce hřiště a jeho projektil zastavila až síť v domácí brance. Bez asistence.

32:58
    Domácí střílí velmi důležitou branku utkání. Zdálo se, že Pelhřimov zužitkuje svoji převahu po třech rychlý brankách, ale opak je pravdou. Autorem branky je LUKÁŠ SOUKAL, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Daniel Rebroš.

28:47
    Máme zaděláno na obrat? Pelhřimovu se daří a daří. Další branku do sítě Kopřivnice přidává LUDĚK CHAROUZEK, který se prosazuje po standardní situaci střelou pod víko. Asistence: Jan Kučera.

27:41
    A je to branka! MILAN BÍNA využívá výhodu trestného střílení. Ve svém střídání tak přidává už druhou branku, když po bekhendové kličce nedal Pinďákovi šanci. Bez asistence.

27:41
    Milan Bína je momentálně při chuti. Při samostatném úniku byl faulován a pojede trestné střílení.

26:42
    Hosté korigují stav dnešního utkání. Z rychlého brejku a přečíslení dvou na jednoho se po přihrávce prosadil MILAN BÍNA. Asistence: Martin Kos.

24:26
    Tohle je studená sprcha pro tým Pelhřimova. Už po druhé se ve druhé třetině střelecky prosadil ONDŘEJ KUBÁTKO, který se v brejku prosadil bekhendovou kličkou. Asistence: Jakub Kresta.

22:20
    Je tu další vyloučení na straně domácího celku. Za blokování hole odchází na lavici hanby Jakub Kresta.

20:44
    Domácí vstupují do druhé třetiny s velkou vervou. Hned po 44 sekundách hry se střelecky prosadil ONDŘEJ KUBÁTKO a navýšil tak náskok svého týmu už na 3:0. Asistence: Adam Lichnovský.

17:46
    Domácí hrají v plném počtu a znovu skórují. Perfektní střelou se blýskl DANIEL ŠIMÍČEK, který prostřelil Venkrbce střelou na vzdálenější tyč. Asistence: Michal Řeha.

14:53
    Domácí se po úvodní trefě dostávají do komplikací. Za sekání odchází na lavici hanby Lukáš Vávra.

13:26
    Domácím se podařilo využít přesilovou hru. Skóre dnešního utkání otevřel MARTIN NEHERA, který tak odčinil neproměněné trestné střílení. Asistence: Jan Baďura.

11:53
    Na trestnou lavici za sekání odchází hostující hráč – Lukáš Zrzavý.

11:53
    Trestné střílení hostující celku Martin Nehera neproměnil. Brankáře překonal, ale nakonec nedokázal dopravit míček do klece.

11:53
    Čeká nás trestné střílení! Rebroš byl po pohledné individuální akci faulován a rozhodčí se rozhodl správně.

Marek Indruch

Hledáme zpravodaje pro tým FBC Vikings Kopřivnice. Více informací zde.

Hledáme zpravodaje pro tým Spartak Pelhřimov. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 14. Nehera (Baďura), 18. Šimíček (Řeha), 21. Kubátko (Lichnovský), 25. Kubátko (Kresta), 33. Soukal (Rebroš), 43. Vávra (Matúš), rozh. náj. Matúš – 27. Bína (Kos), 28. Bína, 29. Charouzek (Kučera), 35. Bína, 49. Knězů (Bína), 49. Kučera (Charouzek)

FBC Vikings Kopřivnice: Pinďák (Kapoun) – Řeha, Podlezl, Sladkovský, Baďura, Nehera, Kresta, Longauer, Kubátko, Rebroš, Lichnovský, Vávra, Opatřil, Soukal, Matúš Z., Matúš J., Šimíček
    Spartak Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Charouzek, Švrkala, Kučera, Holada, Koten, Knězů, Zrzavý, Poduška, Bína, Fučík

Rozhodčí: Gavlas, Mikula