Motor ČB – Most 4:3 (po pr.) | Šumperk – Kadaň 4:3 (4:3 po s.n.) | Ústí n/L – Beroun 2:4 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
2:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Medvědi Beroun 1933
Sobota 22.02.2014, 18:00 • Zlatopramen Arena, Ústí nad Labem • WSM Liga - O udržení

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ústečtí Lvi po třinácti letech nepostoupili do prvoligového play-off, a tak je čekají boje ve skupině o udržení. V prvním záchranářském utkání změří síly s Medvědy z Berouna.

Středočeši jsou na tom poměrně bídně, drží barážové 13. místo, a tak musí nutně bodovat. V Ústí to ale nebudou mít snadné. Domácí skončili po základní na 9. místě a na svého sobotního soupeře mají náskok již devíti bodů.

Proto kdyby Lvi utržili tříbodový zisk, svůj náskok na Beroun by navýšili na dvanáct bodů a prakticky by už mohli vyhlížet záchranu ve druhé nejvyšší soutěži.

Ústí naposledy zničilo Šumperk 8:2, když ve třetí třetině vedlo již o osm branek. Severočeši v posledních utkáních podávají poměrně solidní výkony, i proto unikli z bezprostředního sestupového ohrožení.

Beroun na tom skutečněn není nejlépe, opravdu mu hrozí účast v baráži. O tom svědčí i jeho aktuální forma, když z posledních pěti utkáních jich hned celou čtveřici prohrál. Naposledy s Jihlavou 3:4.

Svěřenci kouče Nováka přitom po jedenácti kolech základní soutěže celý prvoligový peloton vedli, to už je ale dávno pryč...

Krásné hokejové odpoledne z arény Ústeckých Lvů! Žlutomodrý Slovan poprvé ve své prvoligové historii se účastní skupiny play-out a ve druhé nejvyšší soutěži musí bojovat o záchranu!

Na mobilizaci fanoušků to ale nevypadá, protože se zatím odhadem na tribunách deset minut před začátkem utkání "tísní" zhruba třicet diváků... Ale věřme, že poslední opozdilci ještě dorazí. Minimálně alespoň na přestávkové občerstvení.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Petrásek (Dlouhý) – Grin, Z. Sklenička, Brož, Vobořil, Černý, Smetana, Holomek – Baránek, Alinč, P. Přeučil – D. Tůma, Rod, Pořický – Meidl, M. Hanzl, Vávra – Dostálek, Videlka, Kuchynka. Trenér: Skrbek

Medvědi Beroun 1933: Šimboch (Mastík) – Jebavý, Tverďák, Špelda, D. Sklenička, Kučný, Chalupa, Šteiner – Marek, Stromko, Hrdel – Třetina, Babka, Vrdlovec – A. Půlpán, Kubeš, Malý – Hrouda. Trenér: P. Novák.

Rozhodčí: Petružálek – Koskuba, Šulo.

00:01

00:59
    Ústečtí začali náporem a hned od úvodu se nastěhovali do útočné třetiny.

01:23
    Beroun právě vstřelil branku!
    Tak to je úvod z pohledu Berouna! Hosté se dostali poprvé do útočné třetiny a hned z první střely se prosadili. Jmenovitě se o to postaral JAKUB BABKA, který se prosmýkl po levém mantinelu a pověsil kotouč do horního růžku branky. Asistence: Jiří Kučný, Miroslav Třetina.

02:00
    Beroun ožil, záhy po buly se dostal hned do útočné třetiny.

02:06
    Petrásek si připsal další těžký zákrok, Ústí nezachytává úvod utkání.

03:01
    Ústí je v útočném pásmu, ale kombiinuje po mantinelech. Ze strany domácích chybí střelba.

04:29
    Martin Baránek (UNL) vyloučen za hákování. Ústečtí jdou do oslabení.

04:54
    Jeden z berounských hráčů se dopustil sevření kotouče, hra tak musela být přerušena.

05:03
    Marek tvrdě pálil v přesilovce od modré. Petrásek vyrazil těžký puk ramenem.

06:24
    Ústečtí vyhodili přes všechny čáry, Lvi mohou vystřídat.

06:46
    Už při hře v plném počtu se dostal za obranu Marek, pak přišla ještě dorážka. Petrásek měl mnoho práce!

07:13
    Beroun působí hodně živým dojmem a dává zatím v úvodu Lvům docela zabrat.

07:17
    Nyní jsme ale zaznamenali icing Berouna. Hra se postěhuje před Šimbocha.

07:40
    Domácí jsou v držení kotouče, ale poněkud kombinují nepřesně.

08:23
    Brož zajel s kotoučem za vlastní branku a vymýšlí útočnou akci...

08:43
    Ústí zatím není v útočné třetině kvalitní, vždyť Šimboch prakticky ještě nemusel zasahovat.

09:08
    Ústečtí Lvi právě vstřelili branku!
    MARTIN BARÁNEK to vzal na sebe, z levé strany potáhl kotouč a zkušeným švihem ho poslal pod víko. Gólman Medvědů byl bez šance. Asistence: Martin Hanzl.

09:25
    Miroslav Třetina (BER) poslal kotouč mezi diváky, takže je pochopitelné, že si nyní posedí dvě minuty na trestné lavici za zdržování hry.

10:06
    Ústí zatím nezavezlo kotouč do útočné třetiny...

10:23
    Nyní domácí předvedli dobrý důraz před brankou, hned trojice hráčů byla připravena dorážet před Šimbochem.

10:42
    Kamil Černý dobře pálil z úhlu, Šimbochův skvělý zákrok ramenem, když klouzal po brankové čáře.

11:25
    Beroun v plném počtu, Třetina se vrátil na led.

12:24
    Ústí se dere do útoku, Beroun je ale v defenzivě poměrně pozorný. Zatím se spíše bojuje ve středním pásmu.

13:17
    Třetina nyní zklamal, z jasné pozice mu střela vůbec nesedla!

13:41
    Petrásek ukryl puk v lapačce, bude se vhazovat.

13:56
    Tůma se procpal mezi beky a bekhendem zkusil ohrozit Šimbocha v brance Medvědů.

14:23
    Holomek (UNL) vyloučen za podražení.

15:03
    Ústí zatím zkušeně brání v oslabení a vyhazuje kotouče.

15:35
    Beroun v přesilovce ještě nevystřelil, zatím slabá přesilovka ze strany Středočechů.

16:18
    Jebavý jedovatě vypálil, Petrásek si s jeho ránou poradil!

16:34
    Ústečtí jsou v plném počtu, uvidíme, co se bude odehrávat v závěru první třetiny.

16:53
    Ofsajd Berouna přerušil hru.

17:25
    Baránek se dostal za obranu a při zakončení dostal sekeru přes ruku, jasné vyloučení!

17:26
    Chalupa (BER) za sekání vyloučen na dvě minuty. Tady nebylo co řešit. Tenhle zákrok byl vidět z každého úhlu.

18:00
    Ústí se nastěhovalo do útočné třetiny, zatím ale bez koncovky.

18:16
    Šimboch byl nyní pod tlakem, ale poradil si s ústeckými nájezdníky.

19:26
    Beroun v plném počtu.

19:33
    Kučný (BER) vyloučen za hákování. Domácí budou mít možnost další početní výhody.

20:00
    Ústí dostalo kotouč do sítě, to už ale vypršela úvodní dvacetiminutovka. Gól neplatí.

20:00

Po první třetině svítí na kostce nad ledem nerozhodný stav 1:1. Beroun začal výborně, byl lepší a dostal se do vedení. Po vyrovnávací trefě Baránka ale převzali otěže zápasu domácí.

20:01

20:49
    Ústí začalo druhou třetinou přesilovkou, Šimboch byl v permanenci, ale poradil si i s dorážkou Grina.

21:09
    Beroun vyhazuje přes všechny čáry a může se zkonsolidovat při bránění.

21:34
    Medvědi z Berouna hrají v plném počtu.

22:00
    Petráskův zákrok přerušil hru. Bude se vhazovat po jeho levici.

22:58
    Kučný mířil nad, puk pak přelezl do středního pásma, kde ho opět drží Berounští.

23:26
    Úvod druhé třetiny je zatím hodně opatrný, oba celky vědí o velké důležitosti dnešního utkání.

25:12
    Druhou třetinu zatím provází mnoho bojovnosti a málo hokejovosti. Hraje se po mantinelech, to diváky zrovna nemůže nadchnout.

26:06
    Po komeční přestávce se hokejisté připravují na buly ve středním pásmu.

26:06
    Došlo k nějakému problému, nejspíš s rozbitými dvířky na střídačce Berouna, ta je nyní opravována. Hra je přerušena, všichni hráči vyjeli na led, a tak se ledová plocha proměnila na veřejné bruslení.

26:20
    Už se opět hraje, Sklenička nahazoval kotouč do berounského pásma.

27:11
    Pořický (UNL) vyloučen za faul loktem. Přesilovka pro Beroun.

27:41
    Vrdlovec pálil z úhlu do betonu Petráska.

27:41
    Ústí ale vybojovalo záhy útočnou buly, a tak se představí na chvíli před brankou Šimbocha.

29:03
    Grin vyslal v oslabení dobrou střelou za modrou čárou, Šimboch připraven.

29:37
    Nyní se domácí hnali do přečíslení, Grin ještě mohl poslat do akce Alinče, ale střílel, a s jeho pokusem si Šimboch poradil.

30:48
    Ústí je aktivní a tvoří hru, Šimboch zatím ale drží svůj tým.

31:05
    Domácí mají v posledních okamžicích navrch, ale netrefují branku.

32:00
    Grin pálil nad branku, Šimboch nemusel zasahovat.

32:48
    Druhá třetina ale celkově neservíruuje zrovna nejlepší hru, jedná se skutečně o velmi urputný zápas.

34:00
    Pořický pálil z kruhů trestuhodně vedle!

34:48
    Ústí zakládá jeden útok za druhým, domácí ale mají na svých hokejkách příliš mnoho nepřesností, a tak většinu akcí ani nezakončí.

35:35
    Petrásek si po delší době připsal zákrok a podržel puk v lapačce. Bude se vhazovat.

36:17
    Babka se hnal do branky, Třetina, který s ním jel do tandemu pak byl ale natlačen do branky, která vylétla ze svého prostoru.

36:17
    A Baránek (UNL) je právě vyloučen za nedovolené bránění.

36:33
    Beroun kombinuje v útočném pásmu, zatím ale neúspěšně.

37:39
    Babka to dobře zkoušel z úhlu, Petrásek vyrážel ramenem!

38:21
    Miroslav Třetina dostal jasnou přihrávku do nájezdu a nedokázal blafákem překonat Petráska! Jasná, skutečně více než jasná gólová příležitost!

39:30
    Druhá třetina se v závěru už spíše dohrává...

39:48
    Tak ještě Petrásek přerušil hru před koncem druhé dvacetiminutovky.

40:00

Ve druhé třetině branka nepadla. A není se čemu moc ani divit. Kromě příležitosti hostujícího Třetiny v závěru prostřední části jsme mnoho hokejovosti skutečně neviděli. Nesledujeme zrovna nejideálnější hokej v sezóně.

40:01

41:08
    Ústí zatím drží v úvodu třetí třetiny kotouče, hra je ale v úvodu třetí části opatrná.

42:24
    Ústečtí se natlačili do branky až došlo k posunutí branky Šimbocha.

42:25
    Domácí měli výhodu útočné buly, ale mnoho z ní něvytěžili, hosté dostalu kotouč hned do středního pásma.

43:07
    Kotouč ve středním pásmu, třetí třetina je zatím hodně rozhozená.

43:12
    Špelda vyhodil na icing, hra se vrací před Šimbocha.

44:26
    Těžko nyní něco popisovat, protože hokej v úvodu třetí třetiny je skutečně hodně nevýrazný. Úroveň utkání poněkud klesá. Tak se snad oba celky ještě zvednou.

46:01
    Po Alinčově pokusu zůstal puk ve výstroji Šimbocha. Bude se vhazovat.

46:28
    Třetina zblízka posouval kotouč bekhendem na Petráska. Solidní šance.

47:00
    Vladimír Brož tvrdě pálil od modré! Šimbochův beton připraven.

47:28
    Rodova formace nyní zapracovala, Šimboch musel přerušit hru.

47:49
    V posledních okamžicích získávají domácí herní převahu. Uvidíme, jestli žlutomodré snažení přinese druhou branku v síti Medvědů.

48:15
    Tverďák (BER) vyloučen za držení protihráče.

48:36
    Skleničkovu ránu Šimboch vytáhl betonem a následně dostali hosté kotouč ze své třetiny.

49:30
    ZBYNĚK SKLENIČKA spíše takovým nahozením od modré procedil kotouč mezi Šimbochovými betony. Brankáři Berouna nikdo před brankou neclonil a přesto puk nezachytil. Asistence: Jan Alinč, Petr Přeučil.

50:49
    Hostující Vrdlovec se zkusil propašovat mezi ústeckými obránci s kotoučem na holi, ale nakonec se až k brankáři nepropasíroval.

52:23
    Baránek střelou švihem procvičil Šimbocha, v berounském brankovišti následně došlo k šarvátce, nakonec se ale vylučovat nebude.

53:43
    Jakub Marek pálil z mezikruží, jeho pokus Petrásek vyrazil do ochranné sítě.

53:59
    Po dalším Petráskově zákroku se bude vhazovat po jeho levici.

54:07
    Vladimír Brož (UNL) vyloučen za hru vysokou holí. Ústecký obránce vyfasoval trest na 2+2 minuty, takže hosté si prakticky až do konce třetí třetiny zahrají dlouhou přesilovku.

55:02
    Beroun je při přesilovce příliš statický, hosté potřebují roztáhnout hru!

55:44
    Beroun je při přesilovce docela marný. Za takovou dobu ani nevystřelil na branku.

55:57
    Meidl (UNL) vyloučen za hru vysokou holí. Ústečtí jdou do tří.

56:04
    Grin vyhodil při oslabení přes všechny čáry.

56:44
    Miroslav Třetina nyní totálně zahodil tři gólové šance Berouna! Nejprve mířil jen těsně vedle tyčky, vzápětí dostal skvělý pas k pravé tyčce a ani nadvakrát nedokázal překonat famózního Petráska! Obrovské šance, sláva Petráskovi!

56:44
    Beroun si vzal oddechový čas.

57:00
    Utkání sleduje 737 diváků.

57:04
    JAKUB MAREK nakonec v přesilovce zblízka vymetl horní roh branky. Využitá přesilovka. Bez asistence.

57:54
    Medvědi využili i druhou přesilovku a možná rozhodují o svém víětzství. Po velkém tlaku a neproměnění řady příležitostí poslal kotouč do branky přes ležícího Petráska zblízka JAKUB BABKA. Asistence: Miroslav Třetina, Lukáš Chalupa.

58:40
    Ústí se dere do útoku, času na vyrovnání už je ale málo.

59:00
    Petrásek na střídačce, power-play Lvů!

59:37
    Tak to je naprosto katastrofální závěr zápasu z pohledu Ústeckých Lvů. Od modré čáry nyní poslal puk do odkryté klece ZBYNĚK HRDEL. Bez asistence.

59:49
    Power-play Berouna, o osudu utkání je ale rozhodnuto.

60:00

Ústečtí už pomýšleli na tříbodový zisk, veškeré naděje na vítězství jim ale sebral nevídaně šílený a skutečně neuvěřitelný závěr zápasu, ve kterém inkasovali během pár okamžiků tři branky. Slovan zničilo dlouhé čtyřminutové vyloučení a pozdější dvojnásobné oslabení v závěru. (20:26:46)

Martin Pešout

Branky a nahrávky: 10. Baránek (Hanzl), 50. Sklenička (Alinč, Přeučil) – 2. Babka (Kučný, Třetina), 58. Marek, 58. Babka (Třetina, Chalupa), 60. Hrdel

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Dlouhý) – Grin, Z. Sklenička, Brož, Vobořil, Černý, Smetana, Holomek – Baránek, Alinč, P. Přeučil – D. Tůma, Rod, Pořický – Meidl, M. Hanzl, Vávra – Dostálek, Videlka, Kuchynka. Trenér: Skrbek

Rozhodčí: Petružálek – Koskuba, Šulo