Buffalo – Boston 5:4 (po pr.) | Montreal – Detroit 1:2 (po pr.) | Colorado – Los Angeles 4:6 (kon.)
Vancouver – St. Louis 1:0 (kon.)
Buffalo Sabres
5:4 (1:1, 2:2, 1:1 - 1:0)
Boston Bruins
Čtvrtek 27.02.2014, 01:30 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

Pro dnešek je to ode mne vše. Přeji vám hezký den. (04:32:39)

Vyhraná vhazování: 24 – 31

Dnešní utkání sledovalo 19 070 nakonec spokojených diváků.

Střely na branku v prodloužení:
    BUF 1 – BOS 1.

Střely na branku v celém zápase:
    BUF 26 – BOS 33.

Velká chyba Zdena Cháry a povedená samostatná akce Matta D'Agostiniho velmi rychle rozhodly prodloužení, ve kterém Buffalo dokončilo svůj velmi rychlý a nutno také říci dost překvapivý obrat. Sabres tak vítězí i ve druhém zápase po olympijské přestávce.

60:22
    Sabres právě vstřelili branku!
    Chára laxně dojížděl puk ve středním pásmu, zezadu ho přebruslil MATT D'AGOSTINI, ujal se puku a svůj krátký nájezd zakončil bekhendovou kličkou! Prodloužení skončilo nečekaně rychle a Buffalo vítězí! Bez asistence.

60:07
    Hosté nechtějí o vítězství přijít a hned se vrhli do útoku. Po Kellyho střele se bude vhazovat před Enrothem.

60:01

Střely na branku ve 3. třetině:
    BUF 7 – BOS 7.

Ve třetí třetině to byla dlouho opatrná přetahovaná, kde hlavním cílem bylo neudělat chybu. Až Moulson poněkud nešťastně fauloval a Boston nabízenou výhodu využil. Hráčům Sabres se od té doby nic nedařilo a zdálo se, že Bruins dovedou zápas snadno k vítězství. Během posledních 5 minut se domácí jen jedinkrát dokázali dostat do útočné třetiny s pukem na holi a hned z toho byl gól, byť poněkud náhodný. Hráči hostů nevěří, jakým způsobem přišli o vítězství. Jdeme do prodloužení.

60:00

59:08
    Sotva Enroth dojel na střídačku a naskočil šestý hráč, je vyrovnáno! MATT MOULSON vyjížděl z rohu k brance, chtěl přihrát na brankovišti číhajícímu Staffordovi, ale od Boychukovy brusle se puk vrátil zpátky a MATT MOULSON ho jen zametl do odkryté branky! Johnson reagoval na zamýšlenou přihrávku a na zpětný odraz neměl šanci pohybem zareagovat. Asistence: Zemgus Girgensons, Ville Leino.

59:00
    Nxyní se Buffalo konečně dokázalo usadit v pásmu.

58:17
    Lucic zachytil ve středním pásmu rozehrávku, přejel modrou a mohl střílet, místo toho zajel k mantinelu a šetřil čas.

57:20
    Buffalo nezvládá rozehrávat, jen nahazuje a chodí střídat.

Libor Štěpán

Branky a nahrávky: 4. Girgensons (Flynn, McBain), 27. Myers (Hodgson, Ehrhoff), 30. Flynn (Leino, McBain), 60. Moulson (Girgensons, Leino), 61. D'Agostini – 11. Kelly (Soderberg, Bartkowski), 32. Chára (Lucic, Krug), 38. Marchand (Smith), 50. Lucic (Krug, Iginla)

Buffalo Sabres: Enroth (R. Miller) – Tallinder, Myers, Ehrhoff, Sulzer, Weber, McBain – Stafford, Leino, Moulson – D'Agostini, Hodgson, Ott – Girgensons, Flynn, Foligno – Ellis, Scott, McCormick.
    Boston Bruins: Johnson (Svedberg) – Hamilton, Chára, Boychuk, Bartkowski, K. Miller, Krug – Iginla, Krejčí, Lucic – Smith, Bergeron, Marchand – Eriksson, Kelly, Soderberg – Thornton, Campbell, Paille.

Rozhodčí: Pochmara, St. Laurent – Cvik, Kovachik

Diváci: 19 070