Kanada – Norsko 3:0 (kon.) | USA – Rusko 1:0 (kon.)
Kanada
3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Norsko
Sobota 15.03.2014, 10:00 • Šajba Arena • Paralympiáda - para hokej

Děkuji za pozornost a třeba podvečer u finálového střetnutí na počtenou ! (11:57:49)

Jestli se kromě kanadského bronzu bude za velkou louží slavit i americké zlato nebo tento nejcennější kov vybojují domácí Rusové můžete sledovat na onlajnech od 17:00 !

Utkání dospělo do finiše a je jasné, že z bronzových "placek" se budou radovat kanadští tvrďáci. Zaslouží si to především díky perfektní druhé třetině, kdy Norsko přehrávali od samého úvodu. Třetí třetina byla ze strany Kanady odehraná spíše na jistotu ze zabezpečené obrany.

45:00

44:49
    Norská dalekonosná přihrávka přes celé pásmo končí na hokejkách Kanady – je rozhodnuto !

44:33
    Kanaďané kontrolují puk v pásmu soupeře.

44:05
    Bridges nahazoval do pásma Norska a spěchal střídat.

43:38
    Solberg to zkoušel od modré – mimo tři tyče kanadské svatyně.

43:22
    Zakázané uvolnění Kanady.

43:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a s nejvěší pravděpodobností i celého utkání.

42:23
    Závar šesti hráčů ve středním pásmu vyhrál Rempel, který ale nepřesným pasem odevzdal kotouč Norům.

41:43
    Dixon si střely od modré oblíbil, ale s ubíhajícím časem jsou tyto jeho pokusy nepřesnější a nepřesnější.

40:58
    Murray byl moc nedočkavý na modré čáře a proto je odpískán ofsajd pro Kanadu a hra se stěhuje do středního pásma.

40:17
    McGregor vyhazoval ze středního pásma naštěstí pro Kanadu přes na sáňky Buena, tudíž se zakázané uvolnění nepískalo.

39:23
    Sprinterský souboj o puk vyhráli Norové, ale rozehrát z pásma se jim opět nepodařilo. Za Kanadu následně nahazoval na Buena Westlake.

38:50
    Ojedinělé výpady Norů likvidují Kanaďané hned v zárodku ve středním pásmu.

38:08
    Zakázané uvolnění norské reprezentace.

37:01
    Kanaďané se i přes přesilovou hru nikam nehrnou.

35:45
    Je po přesilovce, ne však díky vstřelené brance Norska, ale kvůli vyloučení severského obránce. Rolf Pedersen (NOR) odpyká dvě minuty za vysokou hůl.

Milan Ouředník

Radim Sochor

Branky a nahrávky: 16. Bowden (Arsenault), 18. Bridges (Westlake, Bowden), 22. Bridges (Dixon, Bowden)

Kanada: Watson (Amand) – Whitson, Dixon, Arsenault, Gemmell, Murray – Rempel, Dorion, McGregor, Gale, Delaney, Westlake, Bridges, Ludwig, Larocque, Bowden.
    Norsko: Buen (Hamar) – Pedersen, Hagen, Nordstoga, Klakegg – Kirstistuen, Svee, Vaernes, Rivera, Bogle, Sorheim, Solberg, Hamre, Austevoll, Bakke.

Rozhodčí: Morrison – Frerichs, Judakov.