Chanty-Mansijsk – Omsk 2:4 (kon.) | Nižněkamsk – Čeljabinsk 0:1 (kon.) | Minsk – Atlant 5:0 (kon.)
HC Dinamo Minsk
5:0 (1:0, 0:0, 4:0)
Atlant Moskevská oblast
Sobota 15.03.2014, 15:00 • Minsk Ice Palace • KHL - Pohár naděje

To je ode mne pro dnešek vše a já se budu těšit u dalšího onlajn přenosu. Přeji příjemný zbytek večera. (17:18:22)

Statistiky utkání:

Střely na branku: 30:31
    Vhazování: 34:28
    Vyloučení: 4:4

Dnešní utkání rozhodly protiútoky, hlavně ve třetí třetině, kdy český zástupce v dresu Minsku odstartoval gólovou přehlídku, které nakonec vedla ke čtyřem brankám ve třetině. Haugen po úžasném výkonu může slavit čisté konto. Stav série – 2:0.

60:00

59:45
    Patnáct sekund před koncem utkání rozhodčí dnes už nejspíše naposledy vylučuje. Sošnikov (ATL) odchází na trestnou lavici za hákování.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny. Dnes výborný Haugen má velmi blízko k čistému kontu.

57:38
    Další dnešní nevyužitá početní výhoda končí. Atlant hraje opět v pěti.

56:21
    Řada nebezpečných okamžiků teď znervózňuje brankáře Borisova, ale jakoby bylo hostům souzeno vstřelit branku pouze z protiútoku.

55:38
    A teď se budou moci prosadit opět domácí. Trestná lavice je připravená pro příchod faulujícího Vitalije Novopašina (ATL).

54:12
    Dinamo hraje opět v plném počtu.

52:36
    Po gólové přehlídce Dinamo pomalu přechází k obranné taktice.

52:12
    Hosté dostanou další šanci pro vstřelení jejich dnešní první branky. Na trestnou lavici odchází Aleksandr Kitarov (MIN).

50:55
    Hosté si berou time-out, ale myslím, že o dnešním vítězi je už rozhodnuto.

50:55
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    První gól domácích, který nepadl z rychlého protiútoku. ALEKSEJ KALJUŽNYJ přidává další branku. Asistence: Andrej Stas, Aleksandr Matěruchin

48:28
    A gólová hitparáda pokračuje. Jen o pár sekund déle přidávají domácí další gólový zářez. Sólovou akci úspěšně zakončil ALEKSEJ KALJUŽNYJ. Bez asistence

48:10
    Stačily tři minuty a hosté udělali stejnou chybu. Nechali příliš otevřenou obranu, při snaze snížit na rozdíl branky. Tentokráte se z dalšího protiútoku prosazuje ANATOLIJ PROTASENJA. Bez asistence

45:49
    A domácí opět využívají přílišné aktivity hostů v útočném pásmu a tím pádem ne tolik střežené obrany. Rychlý protiútok zakončil prostřelením Borisova ZBYNĚK IRGL. Bez asistence

45:31
    Sled nebezpečných okamžiků před bránou domácích teď baví diváky. Haugen je ale zatím stoprocentní.

43:26
    Borisov už se v bráně začínal nejspíš trochu nudit, teprve teď ho hosté konečně prověřili.

Daniel Kot

Branky a nahrávky: 4. Matěruchin (Kaljužnyj), 46. Irgl, 49. Protasenja, 49. Kaljužnyj, 51. Kaljužnyj (Stas, Matěruchin)

HC Dinamo Minsk: Haugen (Milčakov) – Goroško, Krajíček, Lintner, Nogačjov, Jusenko, Filičkin, Zozon, Kolenčukov – Matěruchin, Stas, Kaljužnyj – Jefimenko, Surový, Irgl – Zacharov, Kitarov, Pavlovič – Protasenja, Drozd, Dadonov.
    Atlant Moskevská oblast: Borisov (Galimov) – Aťušov, Rukavišnikov, Novopašin, Petrov, Niskala, Velikov, Batiršin, Kožokin – Michonov, Jašin, Kolcov – Arťuchin, Kadějkin, Šmeljov – Majorov, Engqvist, Radulov – Haataja, Trubačjov, Levickij – Lešenko, Ševčenko, Sošnikov .

Rozhodčí: Jurij Oskirko, Sergej Belajev – Konstantin Čubykin, Ivan Fatejev