Kanada – Norsko 3:0 (kon.) | USA – Rusko 1:0 (kon.)
Kanada
3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Norsko
Sobota 15.03.2014, 10:00 • Šajba Arena • Paralympiáda - para hokej

Děkuji za pozornost a třeba podvečer u finálového střetnutí na počtenou ! (11:57:49)

Jestli se kromě kanadského bronzu bude za velkou louží slavit i americké zlato nebo tento nejcennější kov vybojují domácí Rusové můžete sledovat na onlajnech od 17:00 !

Utkání dospělo do finiše a je jasné, že z bronzových "placek" se budou radovat kanadští tvrďáci. Zaslouží si to především díky perfektní druhé třetině, kdy Norsko přehrávali od samého úvodu. Třetí třetina byla ze strany Kanady odehraná spíše na jistotu ze zabezpečené obrany.

45:00

44:49
    Norská dalekonosná přihrávka přes celé pásmo končí na hokejkách Kanady – je rozhodnuto !

44:33
    Kanaďané kontrolují puk v pásmu soupeře.

44:05
    Bridges nahazoval do pásma Norska a spěchal střídat.

43:38
    Solberg to zkoušel od modré – mimo tři tyče kanadské svatyně.

43:22
    Zakázané uvolnění Kanady.

43:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a s nejvěší pravděpodobností i celého utkání.

42:23
    Závar šesti hráčů ve středním pásmu vyhrál Rempel, který ale nepřesným pasem odevzdal kotouč Norům.

41:43
    Dixon si střely od modré oblíbil, ale s ubíhajícím časem jsou tyto jeho pokusy nepřesnější a nepřesnější.

40:58
    Murray byl moc nedočkavý na modré čáře a proto je odpískán ofsajd pro Kanadu a hra se stěhuje do středního pásma.

40:17
    McGregor vyhazoval ze středního pásma naštěstí pro Kanadu přes na sáňky Buena, tudíž se zakázané uvolnění nepískalo.

39:23
    Sprinterský souboj o puk vyhráli Norové, ale rozehrát z pásma se jim opět nepodařilo. Za Kanadu následně nahazoval na Buena Westlake.

38:50
    Ojedinělé výpady Norů likvidují Kanaďané hned v zárodku ve středním pásmu.

38:08
    Zakázané uvolnění norské reprezentace.

37:01
    Kanaďané se i přes přesilovou hru nikam nehrnou.

35:45
    Je po přesilovce, ne však díky vstřelené brance Norska, ale kvůli vyloučení severského obránce. Rolf Pedersen (NOR) odpyká dvě minuty za vysokou hůl.

35:15
    Přesilová hra pro Norsko deset minut před hvizdem, zřejmě jedna z posledních šancí pro Norsko odrazit se ke zvratu v utkání.

34:59
    Za držení dostává dvě minuty Graeme Murray (CAN).

34:45
    Delaney se doslova prodral přes dva beky Norská až k Buenovi, ale ten sjeho střelou neměl problém. Následně schytal kanadský forvard pěkných pár do zad.

34:22
    Westlake v obrovské šanci sám před Buenem pálil jen do středu jeho výstroje.

33:50
    Za Kanadu zakládal útok Westlake, ale pří výpadu vpřed najel špičkou saní do Bogla, který se v bolestech svíjí na ledové ploše. Pokračuje se však bez vyloučení.

32:58
    Následuje zakázané uvolnění zámořského celku.

32:19
    Murray nyní obětavě zabránil střele norského forvarda vlastním tělem.

30:56
    Stejně jako start druhé i začátek třetí třetiny se nese v drtivém náporu javorových listů, čemuž napomáhá i dohrávaná přesilová hra.

30:21
    Bridges pálil hned na úvod těsně mimo.

30:01

Druhá třetina byla diametrálně odlišná od té úvodní. Kanaďané na Nory nastoupili hned od úvodu a vybudovali si vedení hned o tři branky. Poměr střel ve třetině je 4:4. Třetí třetina odstartuje v cca 11:31.

30:00

Dixon pálí od modré mimo.

29:40
    Další nedovolené bránění, za které míří na trestnou lavici Knut Andre Nordstoga (NOR) k odpykání dvou minut.

29:28
    Bakke je v závěru třetiny velmi aktivní. Znovu to byl tento norský útočník, který provětral lapačku Watsona.

29:08
    Norové již počtvrté zakládají v přesilovce akci až od Buena – Kanada hraje v oslabení velmi disciplinovaně.

28:17
    Bakkeho průnik přes celé pásmo Kanady zakončil norský forvard střelou do výstroje zámořského brankáře.

27:40
    Za nedovolené bránění musí na trestnou Graeme Murray (CAN), který se tímto nedovoleným způsobem snažil usnadnit rozehrávku svému spoluhráči, který vyvážel puk z obranného pásma.

26:52
    Bakke operuje v pásmu Kanady, ale ani tentokrát se norská formace k ohrožení Watsona nedostala.

25:57
    Rempel jel sám na brankáře, ale střelou po ledě Buena nepřekvapil.

25:22
    Hagen osvobozuje Norsko od tlaku Kanady. Vzápětí se však zámořský tým zbrklou rozehrávkou dopouští icingu.

24:13
    Další norský hráč na trestné, ale současně s ním i ten kanadský. Greg Westlake (CAN) a Pedersen (NOR) po vzájemné potyčce u mantinelu odjíždí společně odpykat každý po dvouminutách.

23:51
    Vaernesův průnik pásmem Kanada by si střelu zasloužil, ale kanadští beci přistoupili k norskému útočníkovi nekompromisně.

22:39
    Bogleovo nahození před Watsona nikdo z jeho spoluhráčů nezpracoval. Naopak je to Kanada, která se znovu řítí na Buena.

21:42
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanadský tým na hřišti kraluje a dokazuje to i přesilovkou brankou, která tým javorových listů posílá již do tříbrankového vedení. Billy Bridges dostal parádní přihrávku do pravého kruhu odkud ranou z první skóruje. Asistence: Adam Dixon, Brad Bowden.Dixon

21:01
    L. R. P. Solberg (NOR) dostává dvouminutový trest za hrubost.

20:37
    Zbrklá norská rozehrávka přes půlku kluziště končí opět na hokejkách soupeře.

20:01
    Sorheim vybojoval puk u mantinelu, ale jeho pasu do brankoviště se zmocnila kanadská obrana.

19:33
    Solberg ujížděl zcela osamocen na Watsona, ale jeho přízemní střelu lapil kanadský brankář bez problémů do lapačky.

18:49
    Kanada nyní na hřišti dominuje a Norové na to znovu reagují zakázaným uvolněním.

18:22
    Vysoká střela McGregora Buena nemohla ohrozit.

17:22
    Bylo to drama, jelikož branku musel ještě potvrdit videorozhodčí, ale nakonec se může Kanada radovat z brzkého vedení o dva góly po začátku druhé třetiny. Westlake ještě Buena nepřekonal, ale díky důrazu na brankovišti dostal puk za čáru Billy Bridges. Videorozhodčí řešil, jestli to bylo rukou nebo částí hokejky. Asistence: Greg Westlake, Brad Bowden.

17:14
    Westlake v další obrovské šanci sám před Buenem minul.

16:38
    Kanada se i nadále tlačí na zteč. Norové pod tlakem zahrávají zakázané uvolnění.

15:30
    Těžko říct, co si během přestávky naordinovali Javorové listy, ale zřejmě to funguje. Hned po úvodním buly se Kanada natlačila do pásma Norska a po sériích nepřesností se k odraženému puku dostal Brad Bowden, potáhl si puk zcela osamocen přes pásmo a obloučkem překonal norského brankáře. Asistence: Steve Arsenault.

15:01

První třetina je u konce, branku jsme v ní neviděli. Kanada přestřílela svého soupeře v poměru 9:5. Uvidíme, co nám nabídne druhá perioda. Zůstaňte s námi.

15:00

14:25
    Bridges pálil z velmi slibné pozice, ale Buen přízemní střelu pokryl.

13:56
    Watson si nyní pokryl tyčku, kolem které prolétla tvrdá rána jednoho z obránců Norska.

13:00
    Probíhají poslední 2 minuty první třetiny...

Omlouváme se za technické problémy.

07:36
    První vyloučení zápasu. Knut Andre Nordstoga (NOR) musí za prohřešek odpykat dvouminutový trest.

00:01

Kanada: Watson (Amand) – Whitson, Dixon, Arsenault, Gemmell, Murray – Rempel, Dorion, McGregor, Gale, Delaney, Westlake, Bridges, Ludwig, Larocque, Bowden.

Norsko: Buen (Hamar) – Pedersen, Hagen, Nordstoga, Klakegg – Kirstistuen, Svee, Vaernes, Rivera, Bogle, Sorheim, Solberg, Hamre, Austevoll, Bakke..

Semifinále: 0 : 3 – USA

Norové se do bojů o medaile dostali i díky výhře nad Českem z úvodu turnaje. Následoval sice debakl od Kanada, ale díky konečné výhře v derby nad Švédskem slavil tým postup do semifinále, kde však norskou euforii zchladili domácí Rusové. Jak již bylo psáno, jedná se o reprízu utkání o bronz z minulých her, kdy se z cenného kovu radovali právě severští sledge hokejisté.

Pro kanadské hendikepované hokejisty se stalo znovu osudným semifinále. Před čtyřmi lety na domácích hrách ve Vancouveru i letos v Soči prošli bez pomyslné ztráty kytičky se ziskem devíti bodů ze tří utkání. Následovalo semifinále, kde v zámořském derby padly javorové listy s rivaly z USA hladce 0:3. Jen pro úplnost, ve Vancouveru bylo pro Kanada pomyslný semifinálovým katem Japonsko (1:3). Další pikantností tohoto duelu je i fakt, že právě s Norskem se Kanada utkala v roce 2010 v boji o bronz, kde padla těsně 1:2. Kanaďané tedy mají Norům co vracet.

Dnešním dnem sledge hokejový turnaj na paralympijských hrách v Soči vrcholí. Ještě před finálovým utkáním hraným odpoledne je na programu souboj o bronzovou medaili mezi Kanadou a výběrem Norska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Milan Ouředník

Radim Sochor

Branky a nahrávky: 16. Bowden (Arsenault), 18. Bridges (Westlake, Bowden), 22. Bridges (Dixon, Bowden)

Rozhodčí: Morrison – Frerichs, Judakov.