New Jersey – Minnesota 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Dallas 4:2 (kon.) | Montreal – Columbus 2:3 (kon.)
Ottawa – Tampa 4:5 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 5:4 (po pr.) | Edmonton – Buffalo 1:3 (kon.)
Arizona – Florida 2:1 (kon.) | San Jose – Anaheim 3:2 (kon.) | Los Angeles – Washington 2:1 (2:1 po s.n.)
Montreal Canadiens
2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Columbus Blue Jackets
Pátek 21.03.2014, 00:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Příjemnou noc s NHL, dnes nás čeká souboj Montrealu Canadiens s Columbusem Blue Jackets. Pojďme si oba týmy představit.

Montreal je v elitní osmičce týmů Východní konference, poslední týdny ale týmu příliš nesvědčí. Nejaktuálnější forma je však zase o něco pozitivnější. Po třech prohrách s Phoenixem, San Jose a Bostonem přišly tři výhry v řadě. Proti Habs postupně padly Ottawa, Buffalo a naposledy i Colorado 2:6.

Columbus letos prožívá velmi povedenou sezonu, o play off však musí v rámci Východní konference nadále a usilovně bojovat. Z posledních sedmi zápasů Blue Jackets čtyřikrát vyhráli, poražení odešli třikrát. Naposledy hráli doma s Carolinou, se kterou nečekaně prohráli 1:3. Dnes se čeká vyrovnaný souboj, který bude postrádat výraznějšího favorita.

Vzájemné zápasy

Z pěti posledních zápasů vyhrál Montreal tři, Columbus dva. Naposledy se radovali Habs 3:2.

Podrobná onlajn reportáž začíná v 0:30, nenechte si ji ujít.

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Jemelin, Markov (A), Subban, Bouillon, Winordi, Weaver – Vanek, Desharnais, Pacioretty (A) – Gallagher, Plekanec, Briere – Gionta (C), Eller, Galchenyuk – Weise, White, Moen.

Columbus Blue Jackets: Bobrovsky (McElhinney) – Prout, Johnson (A), Wisniewski, Ťutin, Savard, Nikitin – Horton, Johansen, Jenner – Atkinson, Dubinsky (A), Calvert – Tropp, Anisimov, Foligno – Comeau, Letestu (A), MacKenzie..

00:01

01:03
    Plekancova formace si hned na úvod vytvořila střeleckou příležitost, Bobrovsky ale puk chytá a hru přerušuje.

01:30
    Bobrovsky vzápětí vyráží i Ellerův pokus z pravého kruhu.

02:28
    Blue Jackets kombinují v útočném pásmu, jejich akce ale zatím nepřináší jakékoliv zakončení.

02:45
    Hosté však donutili zahrát domácího obránce Jemelina jen na icing, vhazuje se tak před Pricem.

03:20
    Zraněný Prust odchází do kabin, vhazuje se u brány Bobrovského.

03:53
    Johansen zakončoval zpoza brány, Price však nebyl na svém místě. Puk se sklouzl podél brankové čáry pryč, teď měli domácí štěstí.

05:58
    Útočník hostů Jenner se prosmýkl až do samostatného zakončení, jeho forhendový blafák však bravurně vychytal Price!

06:47
    Canadiens kombinují v útočném pásmu, zatím však bez lepšího zakončení.

07:20
    Icing se pískat nebude, domácí obránce Subban musí puk rozehrát.

08:49
    Vhazuje se ve středním pásmu..

09:11
    Plekanec to zkusil z velkého úhlu, Bobrovsky vyráží.

10:00
    Nacházíme se v polovině první třetiny, hra je vyrovnaná, více větších příležitostí ale zatím měli Blue Jackets.

10:06
    Pacioretty je vyloučen za držení, domácí jdou do oslabení.

10:52
    Plekanec ohrozil tvrdou ranou Bobrovského ve vlastním oslabení, Rus v bráně hostů však působí jistě a puk vyráží.

11:40
    Následuje vhazování ve středním pásmu.

12:06
    Canadiens jsou opět kompletní, Pacioretty se vrátil na led.

12:30
    Hru vzápětí přerušuje gólman domácích Price.

13:28
    Od modré zkusil své štěstí obránce Prout, Price ale na kotouč viděl a v klidu ho i chytá.

13:37
    První přesilovka pro Montreal – vyloučen je Johansen za naražení na hrazení.

14:19
    Hostům se daří vyhodit puk až za Price.

14:53
    Montreal právě vstřelil branku!
    Habs využívají přesilovou hru a jdou jako první do vedení. Volej Galchenyuka z pravého kruhu sice Bobrovsky dokázal vyrazit, na dorážku BRANDONA GALLAGHERA však už těsně nedosáhl. Asistence: Alex Galchenyuk, Tomáš Plekanec.

15:34
    Využije Montreal i druhou přesilovku? Vyloučen je za krosček Johansen.

15:53
    Columbus právě vstřelil branku!
    Druhá přesilovka Montrealu = druhý gól tohoto utkání, tentokrát ale udeřili ve vlastním oslabení hosté. Útočník Columbusu vystřelil ihned po buly v útočném pásmu, Price vyrazil puk nad sebe. Jako první se ke spadlému kotouči dostal DEREK MACKENZIE, který trefil do odkryté brány. Asistence: Mark Letestu.

17:23
    Vhazovat se bude u brány Bobrovského.

17:34
    Columbus je opět kompletní, na led se vrátil Johansen.

18:02
    Pacioretty a Johansen vyloučeni za bitku.

19:00
    Minuta do konce první třetiny, šancí v posledních minutách ubylo.

19:36
    Galchenyuk pálí z voleje z mezikruží, těsně však míjí pravou tyč!

20:00

Druhá třetina začne cca v 1:42.

První třetina byla herně vyrovnaná, šance si vytvořily oba týmy. Jako první v přesilové hře udeřil útočník Habs Gallager, na jeho trefu však ve vlastní oslabení reagoval MacKenzie. Do druhé třetiny se tak jde za stavu 1:1, který se dá považovat za logický výsledek úvodní třetiny.

20:01

21:00
    Minuta ze druhé třetiny pryč, hraje se nahoru dolů, ani jeden gólman však zatím obtížnější zákrok vytáhnout nemusel.

21:58
    Od modré čáry vystřelil obránce hostů Johnson, Price zasahovat ovšem nemusel.

22:55
    Columbus sice vyrobil chybu ve středním pásmu, domácí útočný výpad však trest zato nevymyslel.

23:38
    Price nahazovaný puk vyráží do rohu, útočit budou domácí Habs.

24:25
    Z mezikruží vypálil zápěstím Calvert, Price sráží puk do rohu kluziště.

25:30
    Domácí vybojovali puk v útočném pásmu, ohrozit Bobrovského se ale protentokrát nepodařilo.

26:26
    Od modré čáry vypálil tvrdě z voleje Ťutin, Price opět vyráží.

26:53
    A je tu obrat Columbusu. Price sice dokázal střelu z mezikruží vyrazit, na dorážku BRANDONA DUBINSKÉHO však už byl tuze krátký. Asistence: Blake Comeau, Jack Johnson.

27:28
    Canadiens jsou pod tlakem, Price musí opět zasahovat.

28:14
    Nahazovaný puk se nebezpečně odrazil od mantinelu prudce na bránu Price, ten ale dával pozor a puk krotí.

28:34
    Následuje dvouminutové vyloučen obránce Montrealu Weavera, který se provinil držením.

29:02
    Hosté si vytvořili tlak, Price však nyní dosáhl na volný puk a hru přerušuje.

29:43
    Nyní se však daří Montrealu puk vyhodit.

30:45
    Domácí jsou opět v pěti, vhazuje se po pravici Price.

31:23
    Rakouský forvard Montrealu Vanek se prosmýkl ke střele z pravého kruhu, Bobrovsky v těžké chvíli obstál a puk vyráží.

31:41
    A je to právě Vanek, kdo je vzápětí, možná z frustrace po neproměněné šanci, vyloučen za podražení.

32:42
    Columbusu se ale přesilovky nedaří, Habs vyhazují puk až za Bobrovského.

32:58
    Za hákování je vyloučen domácí mladík White.

32:58
    Oddechový čas pro domácí.

33:45
    Přesně v moment, kdy se na led vrací Vanek, chytil Price jedinou střelu Columbusu, kterou vyslal Johansen, ve dvojnásobné přesilovce. Hosté sice zamknuli soupeře blízko k Pricovi, velkou šanci si ale Columbus nevytvořil.

34:27
    Plekanec šetří při vlastním oslabení čas v útočném pásmu...

34:59
    Dubinský doráží směrem k pravé tyči, puk jde milimetry vedle!

35:13
    Hra je přerušena, Montreal je v plném počtu.

36:00
    Montreal je ve druhé třetině velmi pasivní, skóre 1:2 je pro Canadiens ještě milosrdné.

36:20
    Opět se vylučuje, tentokrát ale na straně hostů. Dvě minuty dostává Comeau za zdržování hry.

37:29
    Pacioretty vypálil z voleje z pravého kruhu, Bobrovsky vyráží puk betonem.

37:49
    A znovu zasahuje gólman hostů, Subban od modré Rusa v bráně hostů neprostřelil.

38:23
    Hosté jsou opět kompletní.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta, puk kontrolují domácí Habs.

40:00

Třetí třetina začne cca ve 2:37.

Columbus byl ve druhé třetině výrazně lepší a zaslouženě se dostal k vedení v utkání. To mu vystřelil ve 27. minutě Dubinsky. Canadiens sice dokázali ubránit dvojnásobné oslabení, po 40 minutách hry ale prohrávají 1:2.

40:01

40:39
    Obránce domácích Subban vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí.

42:24
    Habs vyhazují puk do bezpečí, přesilovka se hostům nedaří.

42:32
    Další vyloučení na domácí straně. Díky další vysoké holi Plekance si zahraje Columbus 5 na 3 7 vteřin. Plekanec navíc dostal 4 minutový trest.

42:39
    Montreal ve čtyřech.

43:21
    Eller pojede trestné střílení!

43:21
    Eller při trestném střílení zakončoval forhendem, trefil ale jen připraveného Bobrovského. Tohle se nepovedlo.

43:55
    Columbus hraje ještě lehce přes dvě minuty přesilovou hru, k lepší šanci se ale hosté nedostávají.

45:06
    Habs se brání s bravurou, Columbus si šance nevytváří.

45:30
    Minuta do konce přesilovky hostů.

46:07
    Montrealu se v dnešním utkání ofenzivně příliš nedaří, hru v oslabení zvládá ale naprosto s přehledem...

46:33
    Domácí opět v pěti.

46:54
    Price přerušuje hru, vhazovat se bude po jeho pravici.

47:46
    Montreal se po velkém ofenzivním trápení prodral k překonání jinak vynikajícího Bobrovského. Po přihrávce Paciorettyho prostřelil gólmana hostů střelou z nápřahu THOMAS VANEK. Asistence: Max Pacioretty, P. K. Subban.

48:36
    Domácí hráli v šesti, přesilovku si proto zahraje Columbus.

50:59
    Vhazuje se po levici Price.

51:13
    Z velkého úhlu se Price pokusil překvapit Letestu, branku ale netrefil.

51:43
    Od modré vypálil obránce Columbusu Savard, Price tvrdou ránu vyráží.

52:40
    Obránce Columbusu Johnson zaváží kotouč do útočného pásma, Columbus je v dnešním utkání lepším týmem, patří mu i poslední minuty.

53:24
    Puk chytá Bobrovsky, který poté hru přerušuje. Vhazuje se v útočném pásmu Habs.

53:45
    Následuje icing hostů.

54:27
    Montrealští vybojovali puk v obranném pásmu a zakládají útočný brejk.

55:27
    Columbus je výrazně hladovější po bodech, za dnešní výkon by si výhru v základní hrací době jistě zasloužil. Canadiens bilancují nad propastí, hrají opravdu velmi velmi pasivně.

56:15
    A domácí Habs zahráli jen na icing.

56:45
    Útočnou akci Montrealu rozjíždí obránce Weaver.

56:59
    Obránce Montrealu Weaver zakládal útok svého týmu, Canadiens ale propadli ve středním pásmu, do protiútoku tak uháněl RYAN JOHANSEN. Ten se dostal až před Price, kterého překonal prudkou střelou zápěstím. Bez asistence.

57:38
    Puk mají domácí, Montrealu schází minimum času.

58:00
    2 minuty do konce třetiny...

58:27
    Domácí se ale nemohou prokousat do útočného pásma, je to hodně křečovité.

58:41
    Až nyní se to podařilo, Bobrovsky hru raději ihned přeruší. Domácí tak vybojovali útočné pásmo.

59:02
    Johansen střílel ze středního pásma na prázdnou bránu, trefil ale tyč!

59:13
    Vhazuje se před Bobrovskym, Price zůstává na střídačce.

60:00

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Plekanec (MTL) 0+1, 3 střely, čas na ledě 20:21

1. Carey Price (MTL) 37 zák., 3 góly, 92,5%
    2. Ryan Johansen (CBJ) 1+0
    3. Brandon Dubinsky (CBJ) 1+0

Montreal na domácím ledě předvedl hodně bídný výkon, Columbus naopak hrál velmi bojovný a odhodlaný hokej, kterým si po zásluze došel pro dva body. Tím tak Blue Jackets zároveň vytvořili tlak na Washington a Detroit, se kterými na dálku Columbus závodí o postupovou příčku do play off v rámci Východní konference. Rozhodující okamžik utkání nastal v 57. minutě, kdy domácí obraně ujel Johansen, který prudkou střelou zápěstím překonal jinak skvělého Price střelou na pravou tyč.

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (03:25:24)

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 15. Gallagher (Galchenyuk, Plekanec), 48. Vanek (Pacioretty, Subban) – 16. MacKenzie (Letestu), 27. Dubinsky (Comeau, Johnson), 57. Johansen

Rozhodčí: Hebert, St. Lauren – Mach, Wheler

Diváci: 21 273