Barys – Ufa 2:3 (po pr.) | Magnitogorsk – Novosibirsk 3:2 (po pr.) | Petrohrad – Jaroslavl 4:5 (po pr.)
Lev – Doněck 3:4 (po pr.)
Metallurg Magnitogorsk
3:2 (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Pátek 21.03.2014, 14:00 • Metallurg Ice Arena • Play-off KHL

A je dobojováno! Velmi napínavý a neméně vyrovnaný zápas rozhodlo až v prodloužení duo Mozjakin – Kovář a domácí se tak mohou radovat z prvního vítězství v sérii. Jestli se povede Sibiru srovnat stav série nebo naopak Metallurg navýší své vedení se dozvíme hned zítra ve 12 hodin. To je ode mne pro tuto chvíli vše. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek dne, pohodový víkend a zase někdy napočtenou! (16:54:59)

Československá stopa v utkání:
    Jan Kovář (MET) 1+1, 1 střela, čas na ledě 26:30.

66:29
    Metallurg právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! Domácí využívají přesilovou hru. Jan Kovář nahrál zpoza branky křížem na kruh, kam si najížděl SERGEJ MOZJAKIN, který trefil přesně volné místečko Koskinenovi branky. Mozjakin to měl o to lehčí, když jeden z obránců Sibiru tam o Koskinena zavadil a omylem mu vyrazil hůl i zakryl výhled. Asistence: Jan Kovář.

65:40
    A to budou dvě minuty. Koskinen vyhodil kotouč mimo hřiště a odsedět si to za něj půjde Kugryšev (SIB) za zdržování hry. Velká šance pro domácí.

65:00
    Na druhé straně nahazoval Monja a Košečkin chytá.

64:20
    Koskinen přikryl odražený kotouč a bude se před ním vhazovat.

64:00
    Těžiště hry se přelévá z jedné strany na druhou a k vidění je spousta ztrát puku.

62:50
    V obrovské šanci se nyní ocitl Monja s Enlundem. Prvně jmenovaný dostal přihrávku na kraji mezikruží a snažil se poslat ještě jeden pas na Enlunda, který by býval zakončoval do odkryté branky, jenže jeden z obránců domácích jim na poslední chvíli tuto vizi pokazil!

61:35
    Osala nahodil kotouč na branku, nicméně Koskinen měl volný výhled a kotouč lapil.

61:10
    Koskirantova střela zápěstím končí na zadním mantinelu.

60:48
    Na počátku prodloužení převzali aktivitu hosté, ale jejich první útok neměl dlouhé trvání.

60:01

Šedesát minut nám tedy vítěze neurčilo a na řadu přijde prodloužení. Hosté předvedli během 2 minut překvapivé vyrovnání po trefách Alexejeva a Lekomceva. V závěru sahali po vítězné brance spíš domácí borci, jenže Koskinen byl proti. Sejdeme se tu tedy v 16:29, kdy cca vypukne prodloužení tohoto napínavého zápasu.

60:00

59:22
    Zaripov po přihrávce Mozjakina z kruhu ve výborné pozici těsně míjí branku Koskinena!

58:50
    Zbývá něco málo přes minutu a oba celky se bojí riskovat.

57:45
    Pare ohrozil Koskinena střelou od modré, avšak jeho pokus míří mimo.

56:30
    Naopak hosté vyrazili do útoku a Košečkin musel hned předvést bravurní zákrok proti střele z kruhu!

Tomáš Kouba

Branky a nahrávky: 7. Kovář (Mozjakin), 42. Zaripov (Mozjakin), 67. Mozjakin (Kovář) – 52. Alexejev, 53. Lekomcev (Enlund)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Těreščenko, Chabarov, Lee, Ibragimov, Metljuk, Maleňkich – Mozjakin (C), Zaripov, Kovář – Pare, Šenfeld, Kazionov – Platonov, Kosov, Juňkov – Brent, Osala, Timkin
    HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov)- Bělov, Martynov, Alexejev, Kutuzov, Lekomcev, Ožiganov, Plechanov- Lehterä, Monja, Enlund- Kugryšev, Koskiranta, Kopejkin (C)- Sannikov, Gubin, Šumakov- Karamnov, Romanov, Kvartalnov, Ignatuškin

Rozhodčí: Ronn Olenin – Lazarev, Putilin

Diváci: Neznámo.