Turecko – Jihoafrická rep. 2:4 (kon.) | Nový Zéland – Mexiko 0:5 (kon.) | Španělsko – Čína 4:0 (kon.)
konec
Nový Zéland
0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Mexiko
Neděle 06.04.2014, 16:30 • Jaca, Španělsko • Mistrovství světa - 2. Divize, sk. B
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Z tohoto utkání je to vše, hezký zbytek víkendu! (18:54:16)
   
  Díky čistému kontu de Alby a pěti přesným zásahům v podání Mexika se situace v tabulce dost zdramatizovala. Všechny týmy, až na výjimku Turecka mají totiž na svém kontě tři body. Vytěžit z toho může jeden z dvojice Čína – Španělsko, tyto dva týmy si to mezi sebou rozdají od dnešních dvaceti hodin.
   
  Střely po konci zápasu: 31 – 44.
   
  60:00
  Konec zápasu.
   
  58:10
  Aspoň o čestný gól se můžou Novozélanďané pokusit po vyloučení Christiana Smitherse (MEX), který je vyloučený za vražení na hrazení.
   
  57:54
  Mexiko právě vstřelilo branku!
  V brance Nového Zélandu je už pátý kotouč, který se tam ocitl po přesném zásahu ARTURA SAMPERIA. Asistence: Sebastian Ortega, Cristofer Kelo.
   
  55:42
  Šance na případné snížení stavu jsou opět o něco menší. Za zdržování hry míří na trestnou lavici Callum Burns (NZL).
   
  54:59
  Mexiko právě vstřelilo branku!
  Pravděpodobně je rozhodnuto, Mexičané vedou už o čtyři góly. O ten poslední se postaral HECTOR MAJUL, který po přihrávce Cervantese zaznamenává svojí druhou dnešní trefu. Asistence: Adrian Cervantes.
   
  49:55
  Oliver Hay se postaral o další zápis tohoto jména do zápasových statistik. Díky jeho sekání má Mexiko početní výhodu.
   
  47:46
  Novozélanďané mají možnost ke sníženi stavu. Vyloučený je totiž Sebastian Ortega, který podrazil jednoho ze soupeřů.
   
  40:04
  Čtyři vteřiny po začátku třetiny usedá na trestnou lavici za nedovolené bránění Adrian Cervantes.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  Střely po druhé třetině: 23 – 31
   
  Nový Zéland doplatil ve druhé třetině na tři vyloučení. Krátce po skončení první přesilovky zvýšil vedení Mexika Manuel Escandon, na jehož trefu deset vteřin před skončením druhé periody navázal Hector Majul.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  39:50
  Mexiko právě vstřelilo branku!
  Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za stavu 0-2, tak udeřil HECTOR MAJUL, který využil přesilovku a výrazně přiblížil svůj tým k vítězství. Asistence: Carlos Gomez.
   
  39:40
  Paradoxní situace, v této třetině je vyloučený třetí hráč Nového Zélandu, který má příjmené Hay. Tentokrát to byl Andrew, který vrazil svého soupeře na hrazení.
   
  33:16
  Mužstvo z Jižní Ameriky má k dispozici další přesilovku, dalším vyloučením hráčem Nového Zélandu je Oliver Hay, který se provinil krosčekem.
   
  24:17
  Mexiko právě vstřelilo branku!
  Krátce po skončení přesilovky se Mexiko dočkalo zdvojnásobení vedení. Druhou branku svého týmu vstřelil MANUEL ESCANDON. Bez asistence.

  Alan Šrámek

  Petr Kašpárek

  Branky a nahrávky: 20. Gomez (Arroyo, Cervantes), 25. Escandon, 40. Majul (Gomez), 55. Majul (Cervantes), 58. Samperio (Ortega, Kelo)


  Nový Zéland: Coleman (Pine-Murphy) – Frear, Wilson, Lawrence, Haines, A. Hay, McLeish, Henderson – Huber, J. Hay, Cox – Henderson, Pickering, Lee – Attwell, Chai, Burns – Ellis, O. Hay, Moses – Craig
  Mexiko: de Alba (de la Garma) – Escandon, Colas, Ugarte, Gonzalez, Martinez, Padilla – Sierra, Cervantes, Majul – Ehlers, Kelo, Ortega – Ramirez, Arroyo, Gomez – Carrero, Cuevas, Samperio – Smithers

  Rozhodčí: Takizawa – Cerne, Garcia Banos

  Diváci: 600.