Zenit – Kazaň 6:2 (kon.) | Machačkala – Dynamo 4:0 (kon.) | FK Krasnodar – Rostov 0:2 (kon.)
Anži Machačkala
4:0 (2:0)
Dynamo Moskva
Neděle 06.04.2014, 14:00 • Anzhi-Arena, Kaspiysk • Ruská Premier Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Anži Machačkala přivítá v neděli odpoledne na svém hřišti silné Dinamo Moskva, proti němuž bude téměř nemožné vyhrát, i když ve fotbale je možné všechno a domácí nemají na co čekat. Zajímavý duel ruské Premier League bude společně s Vámi sledovat komentátor Tomáš Reiner.

Anži Machačkala prožívá velmi špatnou sezónu a s pouhým ziskem dvanácti bodů se nachází na samém dně tabulky ruské Premier League. Domácí se měli šanci zvednou v zápase proti Uralu, jenže mu podlehli těsně 2:1 a vzájemný rozestup se zvětšil na devět bodů. Navíc ji nyní čeká čtvrté Dinamo.

Dinamo Moskva

Dinamo Moskva ukončilo sérii dvou remíz, když v posledním ligovém zápase zvítězilo na hřišti Tomsku 3:1. Dinamo dokázalo získat z posledních šesti zápasů 14 bodů z možných osmnácti a stále je ve hře o titul. Dinamo ztrácí aktuálně na vedoucí Lokomotiv Moskva sedm kol před koncem pět bodů.

Sestavy

Anži Machačkala: Keržakov – Eshčenko, Gadžibekov, Epureanu, Grigalava – Bystrov, Akhmedov, Mkrtchyan, Alijev – Smolov – Bukharov.
    Náhradníci: Pomazan, Angbwa, Agalarov, Bilyaletdinov, Sobolev, Serderov, Ewerton, Burmistrov, Maksimov, Gadžiev, Abdulavov.
    Trenér: G. Gadžiev.

Dinamo Moskva: Gabulov -Kozlov, Samba, Douglas, Granat – Dzsudzsák, Denisov, Jusupov, Jonov – Kokorin, Kuranyi.
    Náhradníci: Kasaev, Solomatin, Noboa, Berezovskij, Frolov, Florescu, Wilkshire, Žirkov, Fernández, Dyadyun, Rotenberg, Zobnin.
    Trenér: D. Petrescu.

Rozhodčí: Mikhajl Vilkov. Asistenti: A. Glot, D. Koloskov. Čtvrtý rozhodčí: G. Kravčenko.

Těsně před výkopem

Hráči obou týmů jsou připraveni v tunelu Anzhi-Areny, odkud za malou chvíli vyjdou na hrací plochu, na kterou je přivede hlavní rozhodčí Mikhajl Vilkov, kterému budou asistovat pánové Glot a Koloskov.

Favoritem dnešního zápasu je hostující Dinamo Moskva, kterému aktuálně patří čtvrté místo, zatímco domácí Anži Machačkala je s dvanácti body na samotném dně.

1

1
    Mikhajl Vilkov dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali hráči hostujícího Dinama Moskva.

1
    Anži Machačkala nastoupila do dnešního zápasu ve žlutých dresech, hosté z hlavního města Ruska hrají v bílém.

2
    Bystrov operoval s míčem na pravém křídle, z obležení dvou protihráčů se ale nedokázal vymanit a následně pod tlakem nepřesně přihrál.

3
    Machačkala nastoupila do dnešního zápasu v rozestavení 4-4-1-1. Jediným útočníkem na hrotu je Bukharov, právě ten se nyní dral za míčem, u toho byl ale jako první brankář Dinama Gabulov.

4
    Jusupov se dostal po přesném centru Kozlova z levého křídla uprostřed šestnáctky k hlavičce, která zamířila nad.

5
    Na druhé straně to zkoušel Bystrov a jeho přízemní střela z úhlu rozvlnila boční síť!

6
    To byl velmi dobrý pokus v podání Bystrova, Gabulov ale zatím zasahovat nemusel.

7
    Dinamo zvolilo tentokrát útok po levé straně, kde následně vybojovalo autové vhazování.

8
    Z útoku hostů vzápětí nic nebylo a Bystrov mohl vyrazit do protiútoku a ve středu hřiště byl následně faulován Jusupovem.

9
    Kuranyi pronikl po pravé straně do šestnáctky Machačkaly a z úhlu napřáhl ke tvrdé střele, která směřovala přesně do pravého horního rohu, Keržakov byl ale u své bližší tyče včas a jeho střelu fantastickým zákrokem vyrazil na rohový kop!

10
    Dinamo rozehrálo rohový kop nakrátko a vzápětí se dostal v šestnáctce jeden z hostujících hráčů k hlavičce, ta ale směřovala pouze doprostřed brány a Keržakov si s ní nadvakrát dokázal poradit.

11
    Machačkala právě vstřelila branku!
    ALEXANDER BUKHAROV posílá Anži Machačkalu do vedení!! Alijev se dostal na levé straně šestnáctky k míči a poté poslal před bránu Dinama přízemní střílený centr, který na přední tyči uklidil placírkou do sítě Bukharov.

12
    Dinamo vybojovalo rohový kop, po jehož rozehrání se ale tentokrát k ohrožení Keržakovovy brány nedostalo.

13
    ROHOVÉ KOPY: Anži Machačkala 0 Dinamo Moskva 3

14
    Dinamo se snaží na inkasovaný gól rychle zareagovat, domácí ale zatím dobře brání.

15
    Kuranyi v dobré šanci! Útočník Dinama Moskva předvedl uprostřed pokutového území po centru z levé strany pohotový volej, který skončil těsně vedle levé tyče.

16
    Anži se ubránila a mohla přejít do útoku, ten byl ale zpomalen a obrana Dinama se stihla zformovat.

17
    Domácí hráči se pokusili přenést hru na druhou stranu, to se jim ale nepovedlo a míč skončil za postranní čarou. Kozlov mohl vhazovat.

18
    Bystrov pronikl po pravém křídle do šestnáctky a před bránou hledal Bukharova, který se opět na přední tyči dostal do zakončení, jeho přízemní střela ale tentokrát těsně míjela vzdálenější tyč!

19
    Vzápětí to zkoušel zpoza šestnáctky Mkrtchyan, Gabulov si ale s jeho přízemní střelou dokázal poradit.

20
    Žlutou kartu dostává Samba (Dinamo Moskva).

21
    Alijev rozehrál volný přímý kop a Gabulov jeho tvrdou střelu dokázal vyrazit nad břevno!

22
    Anži Machačkala rozehrála svůj první rohový kop v zápase, k dalšímu ohrožení hostující brány se ale nedostala.

23
    Jeden z hráčů v žlutém dresu zůstal ležet na hrací ploše a musel být ošetřován.

24
    Dinamo Moskva mělo možnost rozehrání rohového kopu a opět zvolilo rozehrávku nakrátko, jenže následná narážečka se hostům úplně nepovedla a Anži Machačkala mohla vhazovat.

25
    Jusupov fauloval ve středu hřiště Bystrova.

26
    Bystrov zatím hraje velmi dobrý zápas, stejně jako Alijev a útočník Bukharov, který se postaral v jedenácté minutě o úvodní gól zápasu.

27
    Alijev posunul na levém křídle míč na Epureanua, jehož následný přízemní centr byl na přední tyči odvrácen.

28
    Machačkala zatím hraje velmi sympaticky a je o něco lepší.

29
    Maďarský záložník Dzsudzsák napřáhl zpoza šestnáctky k dalekonosné střele, s níž si Keržakov bez větších potíží poradil.

30
    FYODOR SMOLOV zvyšuje na 2:0!! Bukharov se tentokrát vžil do role přihrávajícího hráče a ve středu šestnáctky našel nabíhajícího Smolova, který nebyl nikým atakován a přízemní střelou zamířil přesně k pravé tyči.

31
    Na to, že Dinamo Moskva je favoritem dnešního zápasu, tak Anži ho dokáže až příliš lehce přehrát.

32
    Dinamo musí výrazně přidat, chce-li pomýšlet alespoň na bod.

33
    Dinamo Moskva má ještě teoretickou šanci na zisk titulu, pokud ale bude takto hrát nadále, tak o ni brzo přijde.

34
    Bukharov v šanci! Bukharov napřáhl na hranici šestnáctky levačkou k technické střele, která těsně minula levý horní roh Gabulovy brány.

35
    Hráči Anži vyrazili do dalšího útoku, ten ale tentokrát žádnou šanci nepřinesl a hosté se dokázali ubránit.

36
    Kozlov už se na to nemohl dívat a zpoza šestnáctky napřáhl ke střele, která zamířila nad.

37
    Bukharov a Smolov, to jsou zatím úspěšní střelci dnešního zápasu, kteří se postarali o dvoubrankové vedení Anži Machačkali.

38
    Alexander Bukharov má zdravotní potíže a musí být za postranní čarou ošetřován.

39
    Dinamo rozehrálo po zásahu Grigalavy rohový kop, jeho následný přízemní centr byl ale na přední tyči odvrácen.

40
    Výkon hostujícího Dinama je pro mě zatím zklamáním, zatímco Anži Machačkala příjemně překvapuje a prezentuje se velmi dobrým výkonem.

40
    Střídání v týmu Anži Machačkala: ze hřiště odchází Bukharov, přichází Gadžiev.

41
    Bukharov není kvůli zranění schopen pokračovat v zápase a musel odejít střídat. Místo něj na hřiště vyběhl Gadžiev.

41
    Útočnou snahu Anži Machačkaly zastavil odmávaný a také odpískaný ofsajd.

42
    Dinamo by potřebovalo vstřelit ve zbytku poločasu kontaktní gól, to se mu ale nyní nepodaří, protože jeho akce po nepřesné finální přihrávce ztroskotala.

43
    Do šestnáctky Anži letěl dobrý centr, domácí hráči ho však dokázali odvrátit.

44
    Další útok hostujícího Dinama zastavil útočný faul.

45
    Gadžiev už je zpět na nohou a Keržakov může odkopávat od své brány.

45+1
    Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.

45+1
    Smolov přistihl hráče Dinama v nedbalkách a po velké chybě v jeho rozehrávce se mohl řítit do rychlého protiútoku, ten ale vzápětí zakončil nepřesnou střelou z úhlu, která zamířila nad.

45+2
    Smolov neproměnil svou šanci a v prvním poločase se už nic nestane.

45+2

Anži Machačkala se zatím prezentuje skvělým výkonem a již v jedenácté minutě se ujala vedení, když se po přihrávce Alijeva prosadil Bukharov, na jehož gól navázal po půlhodině hry Smolov. Bukharov odehrál slušný poločas, v jeho závěru ale musel kvůli zranění střídat. Skóre po prvním poločase. Anži Machačkala 2 Dinamo Moskva 0.

Vítejte zpět na stadionu s názvem Anzhi-Arena, kde zatím Anži Machačkala předvádí skvělý výkon a po dvou smrtících protiútocích bude vstupovat do druhého poločasu s dvoubrankovým náskokem, se kterým se Dinamo určitě bude snažit něco udělat.

46

46
    Střídání v týmu Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Jusupov, přichází Noboa.
    Střídání v týmu Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Samba, přichází Kasaev.

46
    Hráči Anži Machačkali rozehráli druhý poločas, do kterého vstupují za velmi příznivého stavu 2:0.

46
    Kozlov dojel ve středu hřiště svého protihráče a mohl být rád, že nevyfasoval žlutou kartu.

47
    Vzápětí byl faulován na levém křídle sám Kozlov a na vlastní polovině mohl v klidu rozehrát.

47
    Dzsudzsák posílal na zadní tyč dobrý centr, domácí hráči ho ale dokázali odvrátit do bezpečí.

48
    Dinamo sáhlo před začátkem druhého poločasu ke dvojitému střídání a na hrací plochu přišli Noboa a Kasaev.

49
    Smolov posílal do šestnáctky Dinama nebezpečný centr, který propadal nepříjemně na zadní tyč, hosté ho ale nakonec dokázali odvrátit.

50
    Další útok Machačkaly zastavil útočný faul, kterého se dopustil Akhmedov.

51
    Dinamo vybojovalo na levém křídle standardní situaci a u míče už stojí střídající Kasaev.

52
    Kasaev rozehrál standardní situaci a ve středu pokutového území našel pěkným centrem Kuranyiho, jeho následná hlavička ale zamířila nad.

53
    Bystrov se unáhlil a jeho následný centr na zadní tyč byl nepřesný.

54
    Možná to měla být v podání Bystrova technická střela, každopádně míč zamířil do zámezí a Gabulov mohl v klidu vykopávat.

55
    Smolov se pokusil uvolnit v šestnáctce Alijeva, jeho kolmá přihrávka ale byla jedním z obránců Dinama přečtena.

56
    Na druhé straně se Kasaev dožadoval odpískání malé domů. Marně.

56
    Ze druhého poločasu uplynulo deset minut a zatím čekáme na nějakou vážnější šanci.

57
    V prvním poločase bylo k vidění poměrně hodně šancí, které měli na svědomí především hráči domácí Anži Machačkaly.

58
    Žlutou kartu dostává Epureanu (Anži Machačkala).

58
    Eperuanu fauloval v blízkosti šestnáctky a Dinamo má k dispozici volný přímý kop z dobré pozice.

59
    Dinamo rozehrálo volný přímý kop a následnou tvrdou střelu zablokoval sám faulující Epureanu, který to nyní pořádně schytal a zůstal ležet na hřišti.

60
    Epureanu už je v pořádku a zápas může pokračovat.

60
    ŽLUTÉ KARTY: Machačkala 1 Dinamo Moskva 1

61
    Bystrov se snažil vymyslet něco směrem vpřed, ve svém snažení ale neuspěl a Dinamo se ubránilo.

62
    DRŽENÍ MÍČE: Machačkala 43% Dinamo Moskva 57%

63
    Hosté z hlavního města Ruska sice drží častěji míč na svých kopačkách, zatím jim to však není nic platné.

63
    Útočnou akci Dinama zastavil odmávaný ofsajd, v němž se na levém křídle ocitl střídající Kasaev.

64
    Douglas fauloval v souboji dvou hráčů s pětkou na zádech Grigalavu a vzápětí se mu přišel sportovně omluvit a pomohl mu zpět na nohy.

65
    Střídání v týmu Anži Machačkala: ze hřiště odchází Smolov, přichází Serderov.

66
    SERDER SERDEROOOV zvyšuje na 3:0!! Alijev vystihl rozehrávku obránce Dinama, obral ho o míč a po následném sprintu do šestnáctky našel na značce pokutového kopu střídajícího Serderova, který uklidil míč do prázdné brány. Serderov přišel na hřiště jako střídající hráč a po necelé minutě se dokázal prosadit.

67
    Ažni Machačkala opět z ničeho nic udeřila a domácí trenér si mne ruce, protože tohle střídání se mu opravdu povedlo.

68
    Nemohu si pomoci, ale nechápu, jak se Dinamo Moskva může nacházet v horní části tabulky, dnes je totiž jeho výkon absolutně nemastný a neslaný.

69
    Dinamo mohlo vyrazit do útoku, ten ale zastavil hvizd hlavního rozhodčího, který neponechal hostujícím hráčů po faulu ve středu hřiště výhodu.

70
    Alijev dnes předvádí skvělý výkon a už zaznamenal dvě gólové přihrávky.

71
    Do konce zápasu zbývá dvacet minut. Anži Machačkala vede nad Dinamem Moskva rozdílem třídy 3:0.

72
    Jeden z domácích hráčů ulehl na hrací plochu a musel být ošetřován.

73
    Bystrov se po přerušení hry dostal k rozehrání rohového kopu, Gabulova brána ale zůstala po následném centru z levé strany neohrožena.

74
    ROHOVÉ KOPY: Machačkala 2 Dinamo Moskva 6

75
    Z tváří fanoušků Dinama lze vyčíst znechucení a ani se jim nedivím.

75
    Alijev má zdravotní problémy a ze hřiště musel být odvezen na vozíku.

76
    Alijev z něj vzápětí sesedl a vrátil se zpět na nohy. Jestli ale bude moci pokračovat v zápase, toť otázka.

77
    Oba týmy mají k dispozici ještě jednu možnost střídání.

77
    Střídání v týmu Anži Machačkala: ze hřiště odchází Alijev, přichází Bilyaletdinov.

78
    Anži Machačkala sáhla k třetímu a v dnešním zápase druhému vynucenému střídání. Po Bukharovi musel z utkání odstoupit kvůli zranění také Alijev.

79
    Kasaev se pokusil přenést hru dlouhým pasem doprava, jeho centr byl ale odvrácen.

80
    DRŽENÍ MÍČE: Machačkala 40% Dinamo Moskva 60%

81
    Dinamo vede na rohového kopy, na držení míče, ale to je tak všechno.

81
    Střídání v týmu Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Jonov, přichází Solomatin.

82
    Do konce zápasu zbývá něco málo přes osm minut. Anži Machačkala vede v jednoznačném utkání nad Dinamem Moskva 3:0.

82
    MAKHACH GADŽIEV střílí gól a zvyšuje už na 4:0!! Domácí rozjeli další smrtící protiútok, který zakončil po skvělé kolmé přihrávce do šestnáctky střídající Gadžiev. Útočník Anži napřáhl z úhlu k přízemní střele a zamířil přesně k pravé tyči.

83
    Žlutou kartu dostává Gadžiev (Anži Machačkala).

84
    Anži dokáže v dnešním zápase přetavit v gól opravdu všechno, na co sáhne.

85
    Anži vybojovala rohový kop, po jeho rozehrání se ale do zakončení nedostala.

86
    Mkrtchyan se dostal ke střele zpoza šestnáctky, jeho následný pokus ale zamířil nad.

87
    ROHOVÉ KOPY: Machačkala 3 Dinamo Moskva 6

88
    Bystrov byl ve středu hřiště u postranní čáry tvrdě faulován a domácí mohli v klidu rozehrát.

89
    Anži Machačkala zvládla dnešní zápas s naprostým přehledem, a to se přitom nachází na samotném dne tabulky a dnes proti ní stál čtvrtý celek ruské Premier League.

90
    Začala poslední minuta utkání a nedivil bych se, kdyby hostující trenér Dinama po jeho skončení své hráče pořádně vyplenil.

90+1
    Nad rámec zápasu byly ještě nastaveny 3 minuty, o osudu utkání už je však dávno rozhodnuto.

90+2
    Dinamo na mě působí odevzdaným dojmem, jako by dnes ani nechtěli vstřelit gól.

90+2
    Gadžiev mohl vstřelil pátý gól Anži, jeho přízemní střela ale zamířila těsně vedle levé tyče!

90+3
    Rozeběhla se poslední minuta nastavení a v dnešním zápase se už s největší pravděpodobností nic nestane.

Anži Machačkala dokázala na svém hřišti znemožnit favorizované Dinamo Moskva a v boji si o záchranu si připisuje důležité tři body. Jízdu Anži zahájil již v 11. minutě Bukharov a po půlhodině navázal na jeho gól Smolov. Po přestávce úřadovali střídající hráči, když se prosadil nejprve Serderov a po něm také Gadžiev. Konečný výsledek. Anži Machačkala 4 Dinamo Moskva 0.

Pro tuto chvíli je to z Anzhi-Areny vše, už za půlhodiny se ale můžete těžit na další zápas ruské Premier League, v němž Krasnodar přivítá na svém hřišti Rostov. Na shledanou. (15:59:39)