Marítimo – Arouca 1:0 (kon.) | Gil Vicente – Belenenses 0:1 (kon.) | Setúbal – Nacional 3:0 (kon.)
Porto – Coimbra 3:1 (kon.)
Gil Vicente FC
0:1 (0:1)
CF OS Belenenses
Neděle 06.04.2014, 17:00 • Estádio Cidade de Barcelos • Portugalská Primeira Liga

Je konec a hosté vítězí! Belenenses dokázalo vstřelit jednu branku v prvním poločase a poté ustát tlak Gilu do konce utkání, a proto si veze domů tři body. V tabulce se sice hosté nikam neposunou, ovšem přiblížili se záchraně a budou muset na dnešní úspěch navázat. (18:59:33)

90+3

90+2
    V nastavení žádné velké šance nevidíme, hosté už pouze betonují a nepouští Gil přes střed hřiště.

90
    Tři minuty budou nastaveny nad řádnou hrací dobu. Odhodlají se domácí ke srovnání?

88
    Přímý kop rozehrával Vieira, ale ani z této možná poslední standartky se nedaří Gilu prosadit.

86
    Meira se vydal na útočný výlet, ale jeho pokus nebyl úspěšný. Belenenses se bude snažit v posledních minutách ubránit těsný náskok.

83
    Paulinho vybojoval rohový kop, ze kterého měl šanci Danielson, ale míč po jeho hlavičce stále nechce zapadnout do branky.

81
    Domácí jsou nadále aktivnějším týmem, ale střelecké neštěstí pokračuje a nedaří se srovnat krok s Belenenses.

79
    Poslední střídání hostů, místo Silvy bude posledních deset minut hrát Danielsson.

77
    Jalovost Gil Vicente pokračuje, Vieira se dostal k zakončení hlavičkou, ale Jones se opět vyznamenal a má míč v náručí.

73
    Gilu se v útoku moc nedaří, Mosquera také vyzkoušel pozornost Jonese, ten však jako by míče přitahoval do svých rukavic.

72
    Vianův pokus končí u brankáře Belenenses.

69
    Fernando Ferreira vyslal nepříliš nebezpečnou střelu, kterou likviduje Adriano.

67
    V dnešním poklidném zápase padá první žlutá karta až nyní, provinilcem je malijský záložník Keita, který se dopustil faulu na Deyversona.

64
    Domácí zahrávali dva rohové kopy, z toho druhého si vytvořil šanci Danielson, který mířil pouze nad branku.

61
    Tlak Gilu pokračuje, Vinha dostal přesnou přihrávku a tvrdě vypálil, zatím bezchybný gólman Matt Jones však drží svůj tým a likviduje jednu šanci Vicente za druhou.

60
    Paulinho zkoušel rozehrát akci po křídle, ale nepříliš razantní střelu si pohlídal Jones.

58
    Rojas se vydal do rychlého brejku, když obešel váhajícího Vinhu. Situaci zachránil Adriano, který zlikvidoval dnes snad už třetí tutovku Belenenses.

56
    Mosquera se uvádí ve hře hlavičkou, kterou vychytal gólman Jones.

55
    Poslední střídání Gilu, ze hry jde Avto a střelecké štěstí bude hledat Mosquera.

50
    V druhé polovině zápasu zatím pokračuje Gil Vicente svým tlakem, hostující Belenenses se soustředí hlavně na obranu a hájení svého jednogólového vedení.

46
    O přestávce sáhli domácí ke střídání, místo Halissona bude v druhém poločase hrát Pimenta.

46

V prvním poločase dokázali udeřit hosté, když se trefil po rohovém kopu Rosa. Gil sice více tlačil, nedostal se však ke kýženému srovnání a tak se bude muset snažit i ve druhém poločase.

45+4

45+2
    Keita mohl srovnat, dostal míč na osu hřiště a zprvní prudce vypálil. Balon jde těsně nad břevno.

45
    Rozhodčí kvůli třem ošetřování a střídání nastaví čtyři minuty v prvním poločase.

44
    Gil v závěru tlačí a chce srovnat před poločasovou přestávkou.

42
    Vinha rozehrával přímý kop, který ještě dorážel Vieira, ale Jones má míč pod kontrolou.

41
    Danielson centroval od rohového praporku, ale žádný z jeho spoluhráčů se nedostal k dobrému zakončení.

40
    Gil Vicente má k dispozici rohový kop.

37
    Domácí reklamují Meirovu ruku, vypadá to však, že hostující obránce hrál v souladu s pravidly.

35
    Zraněného Caeira vystřídá ve hře Deyverson.

35
    Dnešek není dobrým dnem pro Belenenses. Útočník Caeiro je zraněn a odnesen na nosítkách, trenér hostů tak musí sáhnout k druhému vynucenému střídání.

32
    Druhou branku mohli přidat hosté, Caeiro dostává své role útočníka. Chyba obrany Gilu a Caeiro měl dostatek místa ke střele, pro míč si však sáhl Adriano, který svůj tým dnes hodně drží.

30
    Po prvním střídání musí sáhnout i Gil Vicente, místo Caetana naskočí do hry Paulinho.

28
    Rosa se dral do útoku a chtěl se zapsat na střeleckou listinu podruhé, na středu hřiště si však nepočínal dobře a byl zastaven domácí obranou.

25
    Hostující celek je po vstřelené brance aktivnější a určitě se bude snažit přidat další zářezy. Belenenses totiž potřebuje dnes brát cenné body v boji o záchranu.

23
    Belenenses právě vstřelilo branku!
    Hosté otevírají skóre a dostávají se tak do vedení! Belenenses rozehrávalo rohový kop, míč po centru Rojase propadl až k MIGUELOVI ROSOVI, který přesně zamířil ke vzdálenější tyči.

16
    Rojas zkoušel ohrozit branku Gil Vicente, gólman Adriano však zachraňuje situaci.

13
    Nepříjemnost pro hosty, Brandão má svalové potíže a tak ho po třinácti minutách vystřídá Afonso.

12
    Po rozehraném rohu se k míči dostal opět Avto, tentokrát však přestřelil branku Belenenses.

11
    Avto se dostal do velmi dobré šance, jeho střelu likviduje brilantním zákrokem gólman Jones a domácí budou zahrávat rohový kop.

10
    Útočný pokus Gilu ze zadních řad, Pecks hledal Keitu, který však míč nezpracoval a nemůže se tak dostat ke slibnému zakončení.

8
    Už i domácí Vicente se trochu otřepal, Avto zkoušel projít s míčem až před branku, dvakrát byl však zadržen dobře bránícími stopery hostů.

5
    Belenenses nedotáhlo roh až ke gólu, Silva posunul hlavičkou na Fernarda Ferreiru, ten však minul vzdálenější tyč.

4
    Hosté budou zahrávat rohový kop, čeká nás první zajímavá šance utkání.

2
    Hra zatím začíná zvolna, oba týmy se rozehrávají a nehrnou se do větších akcí.

1

Gil Vicente FC: Adriano – Gabriel Moura, Danielson, Halisson, Vítor Vinha – Keita, Pécks, Caetano – Viana, Vieira, Avto
    Náhradníci: Patterson – Martins, Alphonse, Pimenta, Mosquera, Brito, Paulinho

CF OS Belenenses: Jones – Geraldes, Meira, Brandão, Felipe Ferreira – Fernando Ferreira, China – Rojas, Silva, Rosa – Caeiro
    Náhradníci: Mendes – Duarte, Danielsson, Afonso, Pedro, Deyverson, Fredy

Rozhodčí: M. Ferreira – Serrão, Moniz.

Poslední střetnutí těchto dvou týmů skončilo bezbrankovou remízou 0:0, uvidíme tedy, jestli se dnes dočkáme podobného scénáře.

Oproti tomu Belenenses má se sestupem problémy. Patnáctá pozice s 18 body není vůbec lichotivé postavení, a pokud hráči tohoto týmu nezaberou, nemuselo by si Belenenses v příští sezóně nejvyšší soutěž zahrát. V minulém kole byla šance se vzdálit dnu tabulky, ale s Pacosem pouze remizoval 1:1.

Domácí Gil Vicente je momentálně na dvanáctém místě tabulky s 27 body. Tento celek si nadále drží klidný střed tabulky s dostatečnou rezervou od posledních příček, nemůže však pomýšlet ani na evropské poháry. V posledním zápase remizoval s Marítimem 1:1.

Dobré odpoledne u portugalské ligy, dnes budeme svědky utkání mezi Gil Vicente a Belenenses.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.