Bohem. Pr. – Ústí n. L. 1:3 (kon.) | Pardubice – Třinec 0:1 (kon.) | Vltavín – Táborsko 1:4 (kon.)
Vlašim – Sokolov 0:4 (kon.) | Frýdek-Místek – Hr. Králové 3:1 (kon.) | Zlín – Č. Budějovice 1:1 (kon.)
FK Pardubice
0:1 (0:1)
FK Třinec
Sobota 10.05.2014, 10:15 • Pod Vinicí • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Třinec dnes vrátil Pardubicím domácí porážku ze svého stadionu, když se o jedinou branku postaral ve 23. minutě z přímého kopu Ceplák. Domácí marně dobývali třineckou branku, když defenziva hostů byla bezchybná a nedovolili Pardubicím žádný tlak. Ti si tak připisují čtvrtou prohru v řadě.
    Hezký zbytek víkendu z prosluněných Pardubic. (12:10:06)

92
    Sudí píská útočný faul Sklenáře na Vomáčku a ten na nohy nebude pospíchat.

90
    Nastavují se tři minuty.

90
    Poslední změna u hostů. Jaroslava Málka střídá Tomáš Matoušek.

89
    Další ofsajd hostů.

87
    Do dalšího ofsajdu se chytili hostující hráči. Ti však taktickou hrou nepouští domácí celek do tlaku a naopak ti hrozí z rychlých brejků.

86
    Z dalšího brejku zahrozili hosté a Cepláka byla ztečována na roh těsně vedle domácí branky.

84
    Do ofsajdové pasti se chytil střídající Haša.

83
    Jaroszův pokus z dálky pohodlně Paleček kryje.

81
    Sklenář dával míč do vápna, ale ten na Pospíšila neprošel. Domácí přidávají pod kotel, ale hosté nyní měli vyloženou šanci, když Haša obešel posledního obránce Němečka a byl sám před Shejbalem, ale jeho střela byla sražena a dorážka Málka šla nad!

78
    Druhá změna v celku Třince. Pavla Malířa nahradil Roman Haša.

77
    Hosté se s námahou ubránili.

77
    Jaroszův centr Paleček vyrazil a dorážka Řezníčka byla sražena na roh.

77
    Další trestný kop pro domácí, tentokrát z pravé strany.

75
    Tischler však trefil pouze zeď třineckých.

75
    Po faulu na unikajícího Fikejze viděl ŽK Michal Janec. Domácí mají výhodu trestného kopu přesně z místa odkud v prvním poločase inkasovali.

73
    Po rohu to vypadalo na penaltu po zákroku na Fikejze, ale nakonec to je posouzeno jako útočný faul a rozehrávali hosté.

72
    Rohový kop pro domácí vybojoval Fikejz.

71
    Po akci střídajících hráčů přiťukl ve vápně Sklenář Řezníčkovi, ale jeho střelu z úhlu Paleček vyrazil.

69
    Poslední změna v domácím útoku. Lukáše Poučka nahrazuje Radim Fikejz.

67
    Pardubičtí se v těchto chvílích hodně snaží, ale finální fáze jim zatím nevychází.

64
    Jeřábkův centr však skončil mimo branku.

64
    Trestný kop pro domácí vybojoval Pouček.

63
    Dnešní utkání sleduje 732 diváků.

62
    Domácí standardka skončila rohem, který však nic zajímavého domácím nepřinesl.

61
    Žlutou kartu viděl za faul Marek Čelůstka.

60
    Střídání v hostujícím celku. Radka Gulajeva nahradil Tomáš Gavlák.

59
    Po faulu na Jeřábka viděl žlutou kartu Martin Motyčka.

57
    Druhá změna v domácím celku. Petra Kudrnu nahradil Jan Řezníček.

57
    Jaroszův centr však hosté odvrátili a hned šli do útoku Motyčkou, před kterým však včasným vyběhnutím zachránil domácí Shejbal.

57
    Rohový kop pro Pardubice.

56
    Další brejk hostů zastavil praporek asistentky Ratajové.

55
    Přibyl nyní výborným zákrokem zastavil nebezpečnou akci hostů. Domácí se sice snaží, ale dostat se na dostřel třinecké branky se jim nedaří.

52
    Jaroszův centr však skončil u první hráče Třince...

51
    Po faulu na pronikajícího Jeřábka, trestný kop pro pardubické.

49
    Hosté se již radovali z branky, ale ta pro ofsajd nemohla platit.

48
    Na levé straně udělal další zbytečný faul Dostálek, hosté mají výhodu přímého kopu.

48
    Hned z protiútoku se do šance dostával Gulajev, ale Němeček na poslední chvíli míč ukopl.

47
    Do vápna se probíjel Dostálek, ale byl zastaven na hranici vápna.

47
    Jeho centr ale hlavou odvrátil Gulajev.

46
    Trestný kop pro domácí z pravé strany. Rozehrávat bude Jarosz.

46
    Domácí celek dle očekávání udělal jednu změnu, když Martina Hundáka do druhé půle vystřídal Václav Sklenář.

46

45
    Po první půli tedy vedou hosté o jedni branku, když ji vstřelil z přímého kopu Miroslav Ceplák. Domácí zatím marně dobývají Palečkovu branku. Druhá půle snad bude o něco lepší a fotbalovější.

45

45
    Nastavuje se jedna minuta.

44
    Do šance se nyní mezi třinecké obránce dral Pouček, ale skončil na zemi a faul to asi nebyl.

42
    Pardubičtí evidentně chtějí do přestávky vyrovnat, ale hosté zatím pozorně brání.

40
    Na centr od Jarosze Paleček nedosáhl, ale míč doletěl až do zámezí.

38
    Domácí celek se zatím těžko prosazuje proti urputné obraně Třince.

35
    Po jeho rozehrání je ale sudím Bílkem pískán útočný faul a rozehrávat bude Paleček.

34
    Hosté se ale opět ubránili. Následně přímý kop pro domácí z pravé strany a po hlavičce Motyčky další roh pro Pardubice.

33
    Hundák nyní vysunul Poučka, ale jeho příhra na Dostálka neprošla, ale míč se vrátil k Poučkovi jeho střela byla sražena na horní část břevna a je z toho roh.

31
    Centr Cepláka odhlavičkoval do bezpečí Jeřábek.

31
    Rohový kop pro hosty.

29
    Přibylův centr z pravé strany skončil bohužel pro domácí za brankou hostí.

27
    Dostálkovu střelu opět zmařil Paleček.

27
    Vomáčkův přízemní trestňák z velké dálky skončil u Shejbala.

25
    Kombinační akce domácích skončila u Palečka.

23
    Třinec právě vstřelil branku! Trestný kop poslal MIROSLAV CEPLÁK přesně k levé tyči domácí branky a Shejbal byl krátký – 0:1.

22
    Po další rychlé akci hostů fauloval Dostálek před vápnem Malíře a je z toho slibná příležitost pro třinecký tým.

20
    Pardubičtí nyní ubránili nebezpečný útok třineckých a rozehrávat bude Shejbal.

18
    Do koncovky se nyní probojoval Pouček, ale jeho střela z hranice velkého vápna šla přesně na Palečka.

17
    Gulajev se nyní dopustil útočného faulu na Němečkovi a rozehrávají domácí.

15
    Po centru Cepláka a prodloužení míče hlavičkou Vomáčky na zadní tyči přestřelil zblízka v těžké pozici Gulajev.

14
    A hned vzápětí mají další rohový kop.

13
    Další nedovolený zákrok Lisického a domácí opět mají trestný kop. Hned po rozehrávce ale o míč přišli a z rychlého kontru vybojovali Slezané rohový kop.

12
    Hosté ale centrovaný míč na dvakrát odvrátili.

12
    Trestný kop pro domácí celek z pravé strany a rozehrávat bude opět Hundák.

11
    Zpoza vápna to nyní zkusil Dostálek a Paleček musel jeho střelu vyrážet.

10
    Útočná akce domácím nevyšla a ze své poloviny začínají útok hosté.

8
    Roh rozehrál Hundák, ale hosté se ubránili.

7
    První rohový kop i pro domácí barvy vybojoval Dostálek.

6
    Rozehráli ho na krátko a po následném centru hlavičkoval vedle Motyčka. Rozehrává Shejbal.

6
    První rohový kop zápasu pro Třinec.

5
    Na polovině domácích nyní s míčem kombinují hosté.

4
    Hundák ale centrovaný míč poslal mimo hřiště za hostující brankou.

4
    Po faulu na Jarosze trestný kop pro pardubický tým.

2
    Na míči začali domácí, kteří i tentokrát mají v brance brankářskou legendu Martina Shejbala.

1

FK Pardubice: Shejbal – Přibyl, Němeček, Tischler, Pospíšil – Jarosz, Kudrna, Jeřábek, Dostálek – Pouček, Hundák.
    Náhradníci: Ptáček – Řezníček, Rešetár, Šejvl, Fusek, Sklenář, Fikejz.

FK Fotbal Třinec: Paleček – Lisický, Vomáčka, Čelůstka, Janec – Malíř, Hupka, Málek, Ceplák – Motyčka, Gulajev.
    Náhradníci: Bruk – Velner, Wojnar, Matoušek, Kyselý, Gavlák, Haša.

Rozhodčí: Bílek – Vaňkát, Ratajová.

-30
    Půl hodiny zbývá do zahájení dnešního utkání. Oba celky se pilně rozcvičují na perfektně připravené hrací ploše.

V rámci 26. kola Fotbalové národní ligy přivítají Pardubice na stadionu Pod Vinicí nováčka z Třince.
    Domácí celek je v tabulce prozatím na 9. místě se 34 body při skóre 30:26. Pardubičtí však poslední tři utkání prohráli, naposledy před týdnem 1:0 v Českých Budějovicích a tak nic jiného než tři body proti Slezanům pro ně neexistují. Chybět však bude gólmanská jednička Luděk Frydrych a dopředu není jasné, kdo se do domácí branky postaví. Jinak je kádr Východočechů kompletní.
    Třinec je v tabulce na 10. příčce s 30 body a skóre má záporné 34:37. V minulém kole Třinec porazil Karvinou 3:2. Hostům bude pro karetní trest chybět Lukáš Kubáň, jinak by měl také být kompletní.
    V podzimním zápase Pardubice v Třinci vyhráli 1:2, když obě branky zaznamenal Martin Hundák a úvodní branka domácích byla vlastní.
    Nejlepšími střelci obou týmů jsou sedmigóloví Martin Hundák a třinecký Radek Gulajev. Na čistá konta je to 7:7, která vychytal Luděk Frydrych (7) a na straně hostů se o ně podělili Lukáš Paleček (4) a Václav Bruk (3).
    Hlavním rozhodčím bude stejně jako na podzim Jaroslav Bílek, jeho asistenty Zdeněk Vaňkát a Lucie Ratajová. Delegátem asociace bude pan Miroslav Svoboda.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.