Jablonec – Bohemians 1905 1:2 (kon.) | Plzeň – Brno 1:1 (kon.) | Jihlava – Příbram 3:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Sparta 0:4 (kon.) | Teplice – Ostrava 0:0 (kon.) | Slavia – Slovácko 1:1 (kon.)
Dukla Praha – Liberec 0:1 (kon.) | Olomouc – Znojmo 2:0 (kon.)
FC Vysočina Jihlava
3:0 (2:0)
FK Příbram
Neděle 25.05.2014, 18:00Gambrinus liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ve svém posledním domácím zápase přivítá Vysočina celek Příbrami. Jihlava se dvě kola před koncem soutěže nachází v tabulce na osmé pozici, tým ze středních Čech je na místé dvanáctém.

V podzimním vzájemném zápase zvítězila Příbram vysoko 5:0, když vedla po poločase 3:0. Za domácí se postupně trefili Mareš, Stratil, Pilík, Švancara a Pleško. Vysočina má tedy svému soupeři co vracet.

A jak si oba celky vedly v minulém kole? Příbram doma porazila Jablonec 3:0 a přiblížila se k záchraně. Postupně se trefili, Řezníček z penalty, Stratil a Zeman. Vysočina prohrála v Ostravě 1:3, když se za hosty trefil pouze Krejčí.

„Příbram v poslední době hraje dobře, přičemž se opírá zejména o své výkony v domácím prostředí. Na jaře venku sice ještě nevyhráli, ale dokázali vydolovat bod z Ostravy, Dukly a Olomouce. I oni, stejně jako my, bojovali o záchranu v soutěži, kterou nakonec dokázali dotáhnout do úspěšného konce. Do Jihlavy proto přijedou v klidu, uvolnění a s cílem bodovat. Příbram má ve svém středu kvalitní a zkušené hráče, jako je gólman Hruška, stoper Zápotočný nebo středopolaři Volešák, Pilík a Zeman. Nejlepší střelec týmu Řezníček sice nenastoupí, ale jistě ho zastoupí jiný velmi motivovaný a nebezpečný útočník,“ uvedl na webu fcvysocina.cz trenér Petr Rada.

„Hrajeme se soupeřem, který má na jaře velmi dobrou formu a který je již dávno zachráněn. Očekávám od Jihlavy, že se budou chtít s fanoušky v letošní sezoně rozloučit vítězstvím a podají tak maximální výkon. My ještě nejsme zachráněni, uděláme všechno pro to, abychom v Jihlavě bodovali a protáhli tak venkovní sérii,“ uvedl pro web fkpribram cz Petr Čuhel.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš – T. Marek, Tlustý, Šourek, Josl – Jánoš, Kučera – Masopust, Jungr, Vaculík (C) – Harba.
    Náhradníci: Blažek – Vepřek, Mikula, Koloušek, Karlík, Přeučil, Mešanović.

1.FK Příbram: Hruška (C) – Jugas, Hájovský, Zápotočný, Mišun – Krbeček, Volešák – Stratil, Pilík, Zeman – Kraut.
    Náhradníci: Rondzik – Pleško, Divíšek, Kvida, Aziz, Danoski, Mareš.

Rozhodčí: Bílek – Mencl, Kovařík.

Oba celky se, v teplém počasí, rozcvičují na hrací ploše.

Do hlediště si prozatím příliš diváků cestu nenašlo. Uvidíme, zda alespoň během prvního poločasu dorazí zklamaní diváci, kteří sledují hokej.

-10
    Deset minut před začátkem duelu zamíříly oba týmy do kabin pro poslední pokyny.

Obě základní jedenáctky za doprovodu sudích nastupují na hrací plochu, utkání za malý okamžik začne.

1

1
    Jako první rozehráli utkání domácí

1
    Masopust na pravé straně nahrál na hranici vápna Vaculíkovi, který protáhl Hrušku.

2
    V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Adam Jánoš a musí být ošetřen.

4
    Vysočina tak stále hraje v deseti lidech neb Jánoš je stále ošetřován.

7
    Zraněného Adama Jánoše nahrazuje Karol Karlík.

7
    V gólové pozici se ocil Tomáš Pilík, tohle snad ani nešlo nedat, přesto záložník Příbrami branku netrefil.

9
    Harba vybojoval rohový kop.

10
    Zleva jej rozehrál Vaculík, ale hlavička Tlustého byla tečována, další roh pro domácí.

10
    Z pravé strany jej rozehrál Josl, ale obrana Příbrami byla pozorná.

12
    Hra se zatím odehrává kolem poloviny hřiště.

14
    Do náznaku šance se dostali hráči Příbrami, ale bez úspěchu.

16
    Hráči Příbrami rozehráli standardní situaci na polovině hřiště, ale obrana Vysočiny pozorná.

18
    Akce Vysočiny zastavena kvůli ofsajdu.

20
    Mišůn se dral po levé straně do vápna, ale nakonec Hanuše příliš neohrozil.

21
    Centr Marka z pravé strany byl pro spoluhráče příliš dlouhý.

23
    Trenér Petr Rada efektivně zastavil balón míříci daleko do autu a pobavil tak diváku na stadionu.

24
    Vaculík chtěl rozehrát standardní situaci, ale Martin Zeman mu nedal prostor a po právu vidí žlutou kartu.

24
    Hruška musel znovu na zem, ale uchránil svou svatyni.

25
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Vaculík ve vápně na hranici pokutového území přihrál HARISI HARBOVI, pro kterého nebyl problém poslal svůj celek do vedení.

27
    Příbram se snaží o vyrovnání, ale obrana Vysočiny je pozorná.

29
    Obrana Vysočiny i nadále hraje dobře a nepouští Příbram do šancí.

31
    Rohový kop pro Příbram, který domácí bez roblémů přečkali.

32
    Další roh pro hosty z Příbrami, Hanuš musel z branky aby centr vyboxoval do bezpečí.

34
    Hra se přelévá ze strany na strany a rozhodně není hra nudná.

36
    Jungr z pravé strany přihrával do vápna, kde moc nechybělo, aby se Harba podruhé zapsal mezi střelce.

37
    Vysočina rozehrála rohový kop, ale obrana Příbrami byla pozorná.

39
    Masopust se na polovině hřiště ukličkoval a o míč přišel.

41
    Akci chtěl na pravé straně vést Harba, ale o míč záhy přišel.

42
    Centr Harby z levé strany do vápna odvrací obrana Příbrami.

43
    Vaculík z pravé strany přihrál na hranici vápna KAROLU KARLÍKOVI, který přesnou střelou k tyči zvyšuje vedení Vysočiny.

45
    První poločas bude o minutu delší.

45

Více ze hry mají prozatím domácí hráči Vysočiny, kteří se dnes již dvakrát prosadili a pokaždé to bylo po pěkných přihrávkách Lukáše Vaculíka, poprvé jeho nabídku využil Haris Harba a podruhé Karol Karlík. Uvidíme, co nám přinese poločas druhý.

Hráči Příbrami jsou již připraveni na druhý poločas.

Tak už dorazili i hráči Vysočiny, takže ještě rozhodčí a může začít druhý poločas.

46

46
    Druhý poločas rozehráli hráči Příbrami, ale u míče jsou již fotbalisté Vysočiny.

47
    Masopust se na pravé straně nakonec do vápna neprodral, i když mu moc nechybělo.

48
    Hanuš chytá střelu zpoza velkého vápna.

48
    Další zákrok domácího gólmana, který musel na zem, aby reflexivně vyrazil střelu Krauta.

50
    Před dobíhajícím Jungrem byl včas na zemi Hruška.

51
    Zeman rozehrál standardní situaci před hranicí vápna, ale trefil jen zeď.

52
    Haris Harba se na pravé straně otočil s míčem a poblíž vápna vystřelil, ae jeho pokus mířil mimo.

54
    Roh pro Příbram.

54
    Roh rozehrál Pilík, ale obrana Vysočiny hraje pozorně.

56
    Nyní spíše sledujeme boj kolem poloviny hřiště, hra je plná nepřesností.

58
    Pro dnešek má dohráno Tomáš Pilík, místo něj si zahraje Jiří Mareš.

59
    Akce Jihlavy končí ofsajdem Harby.

60
    Masopust vedl z vlastní poloviny útok Vysočiny po pravé straně, na hranici vápna přihrál Kučerovi, který vyslal slabou střelu a Hruška v pohodě chytá.

62
    Z pravé strany centroval Mareš, hlavička Krauta se nevešla mezi tři tyče.

63
    Vaculík rozehrál standardní situaci z nějakých 30 metrů, ale jeho centr jen proletěl pokutovým územím.

64
    Kučera z levé strany přihrával do vápna, ale příhra šla Jungrovi na paty.

65
    Na levé straně rozehrál standardní situaci Volešák, ale Hanuš byl ve vápně faulován, a tak se bude rozehrát od branky Vysočiny.

67
    Rozehrávka se Hanušovi nepovedla, míč zamířil do autu.

67
    O technickou střelu zpoza vápna se pokusil Mareš, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

68
    Pro dnešek má dohráno Lukáš Stratil, místo něj si zahraje Zoran Danoski.

69
    Zeman se u rohového praporku přes Masopusta nedostal.

70
    V nefotbalové pozici se po kontaktu s Karlíkem ocitl Volešák a musí být ošetřen.

71
    Joslův centr z levé strany do vápna byl pro spoluhráče příliš dlouhý.

73
    Danoski se pokusil oslovit na levé straně Mišuna, ale bez úspěchu.

74
    Jungr si dobře obhodil protihráče a pelášil směr brána, ale již neměl síly na přesnou přihrávku na Harbu.

75
    Vaculík přihrával na Kučera, do jehož střely se vložil Hájovský a pokus zblokoval do bezpečí.

76
    Ve vápně se do zakončení dostal Vaculík, ale jeho střela šla doprostřed brány, Hruška tak neměl problém.

77
    Tomáš Kučera na hranici vápna přihrál na pravou stranu LUKÁŠI MASOPUSTOVI, který se trefil přesně k tyči, Hruška bez šance.

79
    Jungr zpoza velkého vápna vystřelil mimo tři tyče.

Dnešní utkání sleduje 2679 diváků.

82
    Pro dnešek dohrál Lukáš Masopust, místo něj si zahraje Václav Koloušek.

82
    Pro dnešek má dohráno Ladislav Volešák, místo něj si zahraje Josef Divíšek.

84
    Harba běžel na Hrušku z levé strany, ale přeloboval nejen jeho ale i bránu.

85
    Pro dnešek má dohráno Haris Harba, místo něj si zahraje Vojtěch Přeučil.

86
    K míči se snažil prodrat Přeučil, ale obrana Příbrami jej nepustila.

88
    O vítězi dnešního duelu už je rozhodnuto, ale Příbram se ještě snaží o korekci výsledku.

89
    Tlustým před vápnem fauloval Danoski a hosté budou mít zajímavou možnost.

89
    Čestný úspěch si mohl připsat Krbeček, ale Hanuš zázračně chytá.

90
    O střelu zpoza vápna se pokusil Přeučil, ale není mu přáno.

Máme zasebou poslední domácí zápas Vysočiny, domácí vyhráli 3:0. Když sev první poločase prosadili dvakrát, po přihrávkáchVaculíka se prosadil Haris Harba a Karol Karlík. Na konečných 3:0 uzavřel po přihrávce Kučery Lukáš Masopust. Příbram nějaké šance měla, ale ty využít nedokázala, a tak z Jihlavy odjíždí s prázdnou. (19:55:54)