Chomutov – Salzburg 1:4 (kon.) | SKA-1946 – Vítkovice 3:2 (kon.)
Piráti Chomutov
1:4 (0:1, 0:3, 1:0)
EC Red Bull Salzburg
Středa 06.08.2014, 15:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Vemex Cup

Po třech utkáních mají hráči Salzburgu na kontě 5 bodů, jejich skóre je 7:6. Chomutovští získali ze dvou odehraných zápasů tři body, jejich skóre je 2:4. (17:12:25)

Piráti Chomutov – EC Red Bull Salzburg 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)
    Branky a nahrávky:

Rakouský tým dnes zvítězil zaslouženě. Oba týmy se sice snažily tlačit dopředu, Chomutov ale nepředvedl v defenzivě tak dobrý výkon jako Salzburg, a tak je výsledek spravedlivý. Ve třetí třetině se hosté trochu "zbláznili", Piráti měli k dispozici velké množství přesilových her, využili ale jen jednu, proto tedy dnes odchází poraženi.

60:00

59:34
    Hraje se ve středním pásmu.

58:31
    Hosté se ještě snaží vstřelit nějaký ten gól. Piráti se brání.

58:08
    Buly ve středním pásmu.

56:25
    V KV Areně byla k vidění celkem zajímavá bitka. Ringler (CHM) dostal dvojitý menší trest a osobní trest, navíc i trest do konce utkání za nesportovní chování. Konradsheim (SLZ) obdržel dvojitý menší trest a osobní trest. Pokračuje se v pěti na obou stranách.

56:16
    Brankáři Salzburgu vypadla střela od modré čáry, dorážky Pirátů ale ke skórování nevedly.

55:34
    Utkání neztrácí tempo ani několik minut před závěrem třetí třetiny.

54:23
    Andreas Eder vypálil z mezikruží, Dvořák ale dobře viděl, a tak kotouč dokázal schovat do výstroje.

53:45
    Hráči rakouského týmu obsadili útočné pásmo, domácí je ale rychle vyhnali pryč.

52:51

52:27
    Piráty zastavil ofsajd. Zatím se jim přesilovka moc nedaří.

52:00
    Hráči Salzburgu vyhodili puk až k brance soupeře.

50:51
    Znovu se ale vylučuje. Tentokrát po strkanici u branky hostů. Widen (SLZ) dostal dvojitý menší trest za hrubost. Janák (CHM) obdržel za hrubost 2 minuty. Přesilovka pro Chomutov.

50:51
    Salzburg v plném počtu.

50:00
    Drobný vystřelil od modré lajny, gólman ale jeho pokus vyrazil mimo.

49:30
    Hosté se osvobodili.

48:51
    Další početní výhoda pro Chomutov. Za krosček byl vyloučen Jere Huukhka.

Jakub Holubec

Branky a nahrávky: 46. Cestr (Szathmáry) – 11. Ramoser (Pýcha, Eder), 22. Körner (Plesa P., Plesa M.), 35. Eder (Ramoser), 37. Plesa P. (Plesa M.)

Piráti Chomutov: Dvořák (Lukeš) – Drobný, Meliško, Dubeň, Hierman, Cestr, Szathmáry, Páleník, Tupý – Janák, Šťovíček (C), Strunz, Huňady, Macháček P., Bednář, Dimitrov, Macháček A., Toman, Kašpar, Ringler, Paleček
    EC Red Bull Salzburg: Feichter (Šaripov) – Glassi, Duller, Lindner (C), Huuhka, Pýcha, Konradsheim, Jakubitzka, Widen (A) – Zauner, Plesa M., Sedlar, Eder, Plesa P., Winkler, Kainz, Filin, Ramoser (A), Pavlů, Körner, Plesa N.

Rozhodčí: Kostourek – Belko, Hynek