Olomouc – Francie U23 2:3 (kon.) | Olomouc – Zlín 3:1 (kon.) | Jihlava – Znojmo 5:1 (kon.)
HC Olomouc
2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Francie U23
Středa 06.08.2014, 14:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Zápasy mládeže

Olomoučtí junioři tak druhý zápas během dvou dnů prohrávají. V domácím prostředí podlehli mládežnickému výběru Francie 2:3. (16:07:37)

60:00

59:59
    Vhazovalo se tak ve středním pásmu, což domácím stejně nijak nepomohlo.

59:52
    Hosté vyhodili kotouč, ale branku netrefili. Nicméně asistent rozhodčího odpískal zakázané uvolnění a Francouzi se zlobí.

59:19
    Mora to zkusí dokonce bez gólmana!

59:19
    Ještě ale přeci jen budou mít Moravané příležitost. Metais (FRA) se nechal vyloučit.

58:56
    Francie U23 právě vstřelila branku!
    Olomoučtí to budou mít velmi složité, aby dotáhli zápas alespoň do prodloužení. GUILLAUME LECLERG získal kotouč ve středním pásmu a protáhl se s ním přes obránce až k brance Kohoutů, odkud bekhendem překonal Slezáka.

54:33
    Domácí útočník zkusil kličku do forhendu, ale neuspěl. Gólman Francie proti němu vyrukoval zákrokem pravým betonem, kterým jeho pokus zastavil.

54:33
    Jergl se řítil sám na hostující branku, ale dvojicí hráčů byl faulován. Trestné střílení pro domácí barvy!

51:11
    Hosté jsou již také v plném počtu na ledě. Hraje se tedy v pěti lidech na obou stranách.

50:05
    Domácí potrestaný hráč se vrátil na led. Kohoutům startuje minutová početní převaha.

49:11
    Síly na ledě se vyrovnají. Za podražení jednoho z domácích hráčů bude pykat Leclerg (FRA).

48:05
    Útočnou akci Francie zmařil Jeklič. A jelikož při tom použil nedovolených prostředků, musí na dvě minuty opustit hrací plochu.

44:30
    Ani druhé výhoda během několika pár minut se Hanákům nedaří. Hosté jsou kompletní.

42:30
    Ale nyní budou mít možnost dojem napravit. Za držení totiž odjíždí na trestnou lavici opět Valier (FRA), který na ledě vydržel sedmnáct vteřin.

42:13
    Početní výhoda domácímu celku vůbec nevyšla. Do útočné třetiny se hráči Mory prakticky nedostali.

40:13
    Hned na začátku poslední dvacetiminutovky jdou hosté do čtyř. Valier (FRA) odstřelil domácímu hráči hokejku, za což ho sudí posílá na trestnou lavici.

40:01

Ve druhé části byli diváci na olomouckém stadionu svědky tří branek. Nejprve hosté zásluhou Leclerga zvýšili vedení na 2:0, ovšem domácí během posledních pěti minut třetiny srovnali. Nejprve snížil Ministr a o dvě minuty později v přesilové hře srovnal Rašner. Druhá třetina začne v 15:33.

Miroslav Fantal

Branky a nahrávky: 35. Ministr (Ostřanský), 37. Jeklič A. – 16. Kazarine, 28. Leclerg, 59. Leclerg

HC Olomouc: Slezák (Vlach) – Rašner, Jeklič, Kraigher, Nesvadba (C), Brandýs, Sikora, Hes, Tomek – Ostřanský, Beták, Jergl – Bauer, Pavlovský, Markl – Vrána, Konečný, Krátoška – Kropáč, Melichárek, Ministr.
    Francie U23: Aubrun (Papillon) – Lanuers, Crinon, Gallet, Montenoise, Chapuis, Borgeois, Bozon, Palis, Coloti, Kazarine, Laplace, Metais, Ville, Lamboley, Valier, Leclerg (C), Faure, Colombin.