Brašov – Chomutov 1:0 (kon.) | Tychy – Banská Bystrica 3:6 (kon.) | Zvolen – Fehérvár 1:1 (0:1 po s.n.)
ASC Corona Brašov Wolves
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Piráti Chomutov
sk Sobota 16.08.2014, 12:00 • Zimný štadión Zvolen • Memoriál Pavla Zábojníka

Vážení športoví fanúšikovia, predovšetkým však tí hokejoví, vítame Vás pri sledovaní exkluzívnych on- line prenosov zo 16. ročníka hokejového turnaja – Memoriál Pavla Zábojníka, ktorý sa pravidelne uskutočňuje pod Pustým hradom v meste Zvolen!

Kto bol Pavol Zábojník?
    -----------------------------------------------------

Pavol Zábojník sa narodil v roku 1933 v Bratislave a od malička inklinoval k športu. Začínal ako futbalista v ŠK Bratislava. Potom sa dostal na zimný štadión a už po pár tréningoch sa prejavil jeho talent. Nadobro teda zakotvil pri hokeji vedľa Faka, Gábriša, Olšu a iných. Počas svojej hokejovej kariéry hral za Slovan, Krídla a Hodonín. V Hodoníne začínal aj svoju trénerskú dráhu, ktorá postupne pokračovala v Liptovskom Mikuláši, Zvolene a Kodani. Nás pravdaže najviac zaujímajú roky, ktoré prežil vo Zvolene. Pôsobil tu v rokoch 1970-1975 a 1979-1980. Práve on bol priekopníkom vo zvolenskom hokeji a nie len úspechmi A- tímu, ale aj podporou mládeže a zlepšením hráčskeho zázemia. Počas jeho tunajšieho pôsobenia prešlo jeho mužstvom množstvo výborných hráčov ako napríklad Jozef Golonka, Pavol Strieš, bratia Lehockí, Bohuš Trávnik, Milan Dietrich či Ján Podkonický a mnoho ďalších. Pavol Zábojník ostal hlboko v pamäti, aj v srdciach mnohých Zvolenčanov a aj preto sa na jeho počesť už 16 rokov hrá pod Pustým hradom tento turnaj.

Memoriál Pavla Zábojníka 2014
    --------------------------------------------------------

Tento rok sa memoriál uskutočňuje za účasti šiestich mužstiev z piatich krajín.
    Vo Zvolene môžeme vidieť účastníka MOL ligy – ASC Corona 2010 Brašov (Rum.), tím z EBELky – SAPA Fehérvár AV19 (Maď.), poľský celok – GKS Tychy, Českú republiku reprezentujú Piráti Chomutov a svoje dvojnásobné zastúpenie má aj naša najvyššia hokejová súťaž – Tipsport extraliga v podobe večných pohronských rivalov – HC 05´ Banská Bystrica a hostiteľský HKM Zvolen.
    Prvenstvo z minulého roku obhahujú práve domáci hokejisti.

Všetky mužstvá a priebeh turnaja vám budú postupne predstavené v našich predzápasových preview.

Kompletný program 16. ročníka Memoriálu Pavla Zábojníka (výsledky budeme v priebehu turnaja aktualizovať):

19.00 HKM Zvolen – SAPA Fehérvár AV19

Ak by ste chceli navštívit zápasy osobne na štadióne, vstupné je určené na 1 €/ deň, bezohľadu na to, či budete účastní na jednom, alebo troch dueloch.

Hokejovým "maratónom" vás počas všetkých troch dní priamo z útrob zvolenského "zimáku" sprevádza dvojica komentátorov – Jakub Bartko a Lukáš Slatinec.

Prajeme Vám príjemny športový zážitok!

Príjemne poludnie zo zvolenského zimného štadióna!

Ani sme sa nenazdali a máme tu tretí, čiže posledný hrací deň Memoriálu Pavla Zábojníka.

V prvom dueli na seba narazia rumunský ASC CORONA BRAŠOV WOLVES a čský prvoligista PIRÁTI CHOMUTOV.

Oba celky majú úplne odlišnú cestu turnajom.
    Zatiaľ, čo Brašovčania prehrali oba svoje zápasy, najprv vo štvrtok s Banskou Bystricou vysoko 1:7, včera potrápili maďarský Fehérvár a po bojovnom výkone mu podľahli len 2:3.
    Hokejisti Chomutova, naopak, v oboch svojich vystúpeniach dokázali zvíťaziť, v otváracom zápase porazili domáci HKM 3:1 a včera si poľahký poradili s GKS Tychy 3:0.

Chomutov tak dnes môže potvrdiť víťazstvom triumf na celom turnaji. Zápas má naplánované úvodné vhadzovanie na 12:00 a ja Vás pozývam sledovať náš podrobný on- line prenos.

Úvodné zostavy:

ASC Corona Brašov Wolves: Polc (Fulop) – Obšut, Janos, Nagy Cs., Hietamäki, Filip, Pysarenko – Molnar, Fodor, Peter R., Saluga, Mihaly, Imecs, Klouda, Zsok, Balint, Virag, Petres, Antal, Peter Zs., Marton

Piráti Chomutov: Kopřiva (Strmeň) – Drtina (C), Koma, Scalzo, Rutta, Šulák, Rýgl, Stehlík, Bartejs – Kaše, Dušek, Hovorka – McGregor, Kämpf, Moore – Ton, Račuk, Hlava – Chrpa, Charousek, Veselý

Rozhodca: Daniel Konc – Moravec, Greguš.

Obe mužstva sú už na ľade, pomaly začneme.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:05
    Úvodné vhadzovanie stretnutia patrilo Brašovu, ale tí hneď prišli o puk.

00:54
    Chomutov hrá z môjho pohľadu z ľava do prava v bielych dresoch, Brašovčania v modro- žltých.

01:33
    Signalizovaný ofsajd teraz vyháňa hokejistov Chomutova zo svojho útočného pásma.

01:55
    Počas hry striedajú hráči oboch mužstiev.

02:05
    Jevgeni Pysarenko oslabuje svoje mužstvo, dve minúty – nedovolené bránenie.

02:36
    Chomutovčania už sú usadení v obrannom pásme Brašova, zatiaľ je to však bez vážnejšieho ohrozenie Polcovej brány.

03:07
    Hokejisti z Brašova počas svojho oslabenia nedostali puk ani len do stredného pásma.

04:05
    Presilovka Chomutova sa končí. Aj keď hráči v bielych dresoch boli stále nasťahovaní vo svojom útočnom pásme, príliš veľa streleckých pokusov z ich hokejok sme nevideli

04:56
    Rozdiel v korčuliarskych zdatnostiach je pri týchto dvoch mužstvách obrovský.

05:17
    Obrovská chyba Patrika Polca, ktorý spoza vlastnej brány nahral puk priamo na hokejku chomutovského útočníku, tomu ale strela vôbec nesadla a tak sa skóre nemení!

06:00
    Toto bol veľmi nepekný a zbytočný faul po odpískaní chomutovského útočníka Mareka Račuka. Trest znie jasne – 5+ do konca stretnutia za kopnutie!

06:18
    Napriek tomu, že hrá Brašov presilovú hru, vhadzuje sa pred brankárom Polcom.

06:46
    Brašovčania si už rozložili presilovkovú formáciu v obrannom pásme Chomutova, ale zatiaľ to hrajú len popri mantineli

07:35
    Richard Filip triafa vo výbornej pozícii iba bočnú sieť Kopřivovej brány!

08:05
    Brašov Wolves dal gól! Hokejisti z Rumunska využívajú presilovú hru a budú v nej ešte takmer 3 minúty pokračovať. Po obrovskom tlaku vystrelil od morej čiary RICHARD FILIP a puk si našiel cestu priamo do pravého horného rohu Kopřivovej brány! Asistencia: Peter Klouda.

09:50
    Chomutov sa v týchto chvíľach výborne bráni a Brašov nepúšťa ani len do svojho pásma.

10:29
    Ryan McGregor sa snažil ohroziť Polca vo vlastnom oslabení, netrafil však jeho bránu.

11:00
    Chomutov hrá s piatimi hráčmi.

11:44
    Arpád Mihály v obrovskej šanci, strieľal spomedzi kruhov, ale Kopřiva vynikajúco znížil strelecký uhol a drží tak svojem mužstvo nad vodou!

12:21
    Dušek našiel pekno prihrávku v medzikruží voľného Mareka Hovorku, ktorý sa snaži ešte šperkovať túto akciu forhendovým blafákom, Polc však prečítal jeho úmysel a tak sa skóre nemení.

13:26
    Vo Zvolene sledujeme pomerne dobré stretnutie, príjemne nás prekvapujú hokejisti Brašova, ktorí sa snažia držať krok so svojim kvalitnejším súperom.

14:12
    Prerušená hrá, dôvodom je postavenie mimo hry hráčov Chomutova.

14:52
    Chomutovčania namiesto toho, aby častejšie strieľali, pokúšajú sa svoje akcie dotiahnuť strelami do prázdnej brány, ale zatiaľ im to na tomto turnaji vôbec nevychádza.

15:19
    Obrovské šance Chomutova! Najprv prešíslenie 2 na 1, ale Marek Hovorka sa po výbornej prihrávke od Davida Kämpfa nepresadil, puk sa odrazil pred Polca, ktorého ale nedokázal prekonať ani dorážajúci Ondřej Kašej! Zatiaľ Výborný výkon zvolenského rodáka v drese Brašova!

16:33
    Viac z hry má aj naďalej Chomutov, ale čo z toho, ked sa hrá hokej na góly na a nie na šance.

17:16
    Ideálna šanca pre Čechov na vyrovnanie ešte v prvej tretine. Dve minúty za podrazenie si odsedí Jaroslav Obšut.

17:25
    Jakubovi Stehlíkovi sa hneď v úvode početnej výhody zaplietol puk medzi korčule a následne sa dostal až do stredného pásma.

17:59
    Bojovný Arpád Mihály nachvíľu zdržal Chomutovčanom vo vlastnom pásme a vybojoval pár cenných sekúnd.

18:18
    Peter Klouda zahral s veľkou vervou pri mantineli a vyhodil puk cez všetky čiary.

19:08
    David Kämpf vypálil z prvej od modrej čiary, Polc vyrážačkou zasahuje.

19:16
    Brašov hrá s piatimi hráčmi.

19:45
    Karel Ton korčuľoval v posledných sekundách prvej tretiny úplne sám na brankára Polca, snažil sa mu puk zasunúť medzi betóny, avšak proti brašovskému gólmanovi neuspel!

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Videli sme zaujímavú prvú tretinu, ktorá sa niesla v znamení chomutovského tlaku. Výsledok je však opačný ako by sa dalo možno predpokladať. Brašov mal k dispozícii 5 minútový presilovú hru, ktorej prvú polovicu zahral vynikajúco a Richard Filip dokázal dokonca otvoriť skóre duelu.

Ďalšia tretina začne približne o 12:45.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:09
    Druhá tretina sa nám začala vyhratým vhadzovaním Chomutova a následným postavením mimo hry.

20:41
    Patrik Polc dostal bombu do masky, najprv aj signalizoval rozhodcom prerušenie hry, potom však od tohto ustúpil a predviedl perfektný tzv. "hašekovský" zákrok.

21:25
    Brašovčania sa oslobodzujú spod tlaku Chomutova iba za cenu odovzdania puku súperovi do stredného pásma.

22:12
    David Kämpf sa ocitol v bezprostrednej blízkosti pred Polcom, brašovský gólman však dnes poáva vynikajúci výkon.

22:34
    Chomutov si vybojoval presilovú hru. Na trestnú odchádza Imre János za hákovanie.

22:40
    Nagy dostal tvrdú ranu do ľavej nohy, za pomoci spoluhráča odchádza na svoju hráčsku lavicu.

23:08
    Chomutovčanom sa presilovka vôbec nedarí, zatiaľ sa nevedia usadiť vo svojom útočnom pásme. Naopak, Brašov aj teraz vyhadzuje puk cez všetky čiary.

23:58
    Dokonca prečíslenie Brašova v oslabení, ale väčšia šanca z tohto napokon nebola.

24:34

24:35
    Nepríjemna strela Martina Rýgla od modrej čiary, Polc je pozorný a chytá do lapačky.

25:38
    Chomutov má síce aj naďalej opticky viac z hry, ale dobre organizovaná defenzíva Brašova ich nepúšťa do nejakých extra veľkých šancí.

26:28
    Ďalšia presilovka pre Chomutov, Fodor, dve minúty – podrazenie.

27:14
    Chomutovčania sú celú dobu usadení v obrannom pásme Brašova, ale vôbec nestrieľajú.

27:45
    Gregory Moore dostal dobrý puk na ľavý kruh, odkiaľ pálil z prvej, ale Polc sa stihol presunúť a zachytil puk do svojej lapačky.

28:20
    Hlava mal pred sebou prázdnu Polcovu bránu, nepochopiteľne triafa len bočnú sieť!

28:28
    Brašov sa ubránil a už hrá s piatimi hráčmi.

29:31
    Brašovčania v priebehu druhej tretiny len odovzdávajú puk do stredného pásma, kedže sú pod stálym tlakom.

30:00
    Presne v polovici stretnutia strieda Chomutov brankárov. Odišiel Miroslav Kopřiva a do brány prichádza Jan Strmeň.

30:25
    A opäť budú hrať hokejisti českého tímu presilovú hru. Úplne zbytočné fauly Brašova, ktoré ich môžu stáť dobrý výsledok z dnešného zápasu. Juhamati Hietamäkki, dve minúty – faul kolenom.

31:01
    Puk konči mimo ľadovej plochy, vhadzovať sa bude po pravej ruke brankára Patrika Polca.

31:20
    Marek Hovorka sa pekne uvoľnil, ale Polcovu bránu prestreľuje.

32:12
    Brašovčania vyhadzujú puk cez všetky čiary a už sa zrejme ubránia aj tejto presilovke Chomutova.

32:25
    Corona Brašov hrá s piatimi hráčmi.

33:15
    Karel Ton z bezprostrednej blízkosti netriafa prázdnu Polcovu bránu!

33:33
    Evgeny Pysarenko odchádza druhýkrát v dnešnom stretnutí na trestnú lavicu, teraz to bude za hákovanie.

34:09
    Martin Rýgl už len nechápavo krúti hlavou. Patrik Polc vyťahuje svoju skvelú lapačku a chytá do nej bombu od modrej čiary tohto českého beka.

34:44
    Peter Klouda mohol dať druhý gól svojho mužstva v oslabení, keď šiel v podstate sám na Strmeňa, ale jeho bekhendový pokus nebol príliš dôrazný. Výborný hokej vo Zvolene!

35:33

36:21
    Hokejisti Brašova nahradzujú kvalitu bojovnosťou a zatiaľ sa im to vypláca. Aj keď si nedokážu vypracovávať gólové príležitosti, jednu najväčšiu premenili na gól a tento chudobný náskok stále držia.

36:45
    Neuveriteľné! Piaty vylúčený hráč Brašova počas druhej tretiny. Imre János si odsedí dve minúty za podrazenie a to znamená, že Rumuni hrali v podstate polovicu tretiny so štyrmi hráčmi!

37:47
    Slovenský útočník Martin Saluga v dvoch pekných šanciach počas vlastného oslabenia, Strmeň však s pokojom tieto situácie vyriešil.

38:21
    A ďalší potrestaný hráč Brašova! Jaroslav Obšut inkasuje dvojminútový trest za vyhodenie puku z ľadovej plochy.

38:21
    Oddychový čas Chomutova.

38:45
    Brašov sa ubránil početnej výhode Chomutova o dvoch hráčov a už hrá s piatimi hráčmi.

39:23
    Brašov sa bráni famózne a teraz si za to vyslúžil potlesk zvolenského publika!

39:55
    Strelu švihom Ondřeja Kašu zastavuje Polc vyrážačkou!

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Takmer 12 celých minút odohral Brašov vo vlastnom oslabení počas druhej časti hry, napriek tomu stále neinkasoval a drží jednogólový náskok, ktorý si vytvoril počas svojej päťminútovej presilovky z prvej tretiny! Hokejisti Chomutova len krútia hlavami, čo sa to deje. Uvidíme, či sa im dnes vôbec podarí prekonať fantasticky chytajúceho gólmana Patrika Polca.

Ďalšia tretina začne približne o 13:32.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:22
    Brašovčania ustáli aj 22 sekúnd oslabenia v tretej tretiny a už hrajú s piatimi hráčmi.

41:13
    Pokus Jana Ruttu mieril vedľa Polcovej brány.

41:38
    Nebezpečná situácia na opačnej strane, keď strelu Petra Klouda tečoval Levente, puk smeroval len tesne nad svätyňu Jana Strmeňa.

42:42
    Chomutovčania sa snažia neustále niečo urobiť s výsledkom, ale zatiaľ sa im nič nedarí.

43:15
    Brašovčania vyhadzujú puk do stredného pásma a rýchlo striedajú.

44:20
    Jan Rutta sa snažil bekhendom ohroziť Patrika Polca, bol však dobre zablkovaný defenzívou rumunského mužstva.

44:57
    Rozhodcovia sa teraz trošku upískli pri odpískanom zakázanom uvoľnení. Ešte si asi nie celkom zvykli na nové pravidlo, ktoré sa zaviedlo po vzore NHL.

45:55
    Arpád Mihály vybojoval dobrým forčekingom puk v obrannom pásme Chomutova a hneď sme mohli zaznamenať dve nebezpečne strely na Strmeňa.

47:16
    Zsombor Antal korčuľoval sám na Jana Strmeňa, ale v poslednej chvíli sa mu do cesty hodil jeden z obrancov Chomutova a zabránil najhoršiemu!

48:48
    Dnešné stretnutie sleduje 80 divákov.

49:10
    Brašovčania pochopili, že nemôžu len brániť a v tretej tretine sú aj viac aktívny smerom do ofenzívy.

50:11
    Teraz dokonca Rumuni zatlačili na dlhší čas Chomutov v jeho pásme a sú nebezpeční.

51:11
    Marek Hovorka pri svojom streleckom pokuse láme hokejku a puk teda končí úplne niekde inde ako si predstavoval.

51:38
    Strelu od jedného z obrancov Chomutova vyráža Polc ľavým betónom na zadný mantinel.

52:35
    Prerušená hra, striedajú hráči oboch mužstiev pred záverečnými minútami duelu.

53:25
    Chomutovčania už nemajú na čo čakať, ak nechcú prísť o prvé miesto na turnaji, musia dnes streliť minimálne gól.

54:11
    Polc zázračne chytá po strele McGregora!

54:54
    Piráti sa snažia čo im sily stačia, ale bez gólového efektu.

55:08
    Komická situácia po odpískanom zakázanom uvoľnení Brašova. Komplet celá formácia išla vystriedať a kedže po takomto priestupku to majú zakázané, rozhodcovia museli ísť vytiahnuť hráčov, ktorí boli na ľade zo striedačky.

56:36
    Bryan McGregor napálil puk vysoko nad Polcovu bránu.

56:57
    Antoník Dušek tečoval puk na ochrannú sieť, hra sa prerušuje a presúva do stredného pásma.

58:03
    Strelecký pokus švihom Roberta Pétera z ľavého kruhu, Strmeň vyráža puk do rohu ihriska.

58:30
    Chomutov hrá power play!

58:55
    Pri puku sú však hokejisti Brašova, ktorí umne naťahujú čas vo svoj prospech.

59:20
    Predsa len sa bude ešte raz vylučovať a budú to krušné chvíle pre rumunský Brašov. Na trestnej lavici si posedí Evgeny Pysarenko za hákvanie.

59:31
    Gregory Moore zoči – voči Plcovi zlyháva

59:45
    Obrovský nápor Chomutova, podarí sa im ešte vyrovnať?

60:00

Nepodarilo sa. O všetko rozhodla 5- minútová presilová hra Brašova, v ktorej o víťazstve rumunského celku rozhodol slovenský obranca Richard Filip. Potom síce mali Chomutovčania množstvo príležitostí na skórovanie, avšak dnes sa vyznamenal gólman Patrik Polc, ktorý sa stal hlavným hrdinom svojho mužstva.

Dodatkové samostatné nájazdy sa skončili remízou 2:2.

Ďakujem Vám za pozornosť a pozývam Vás sledovať nás ďalší prenos o 15:30 zo zápasu, v ktorom sa stretnú HC´ 05 Banská Bystrica a GKS Tychy. (14:06:27)