Kärpät – Kölner Haie 3:2 (5:4 po s.n.) | Pardubice – Linköping 3:6 (kon.) | Rauma – Nottingham 6:2 (kon.)
Salzburg – JYP 4:0 (kon.) | Kloten – HV71 0:5 (kon.) | Bolzano – TPS 4:2 (kon.)
Djurgården – Eisbären 3:2 (kon.) | Luleå – Hamburg 6:0 (kon.)
po s.n. (5:4)
Kärpät Oulu
3:2 (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
Kölner Haie
Pátek 05.09.2014, 17:30 • Oulun Energia Areena, Oulu (kapacita 6614 míst) • Hokejová Liga mistrů

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (20:24:53)

Domácí Kärpät po velkém boji dnes nakonec bere dva body za vítězství po samostatných nájezdech. Po bezbrankové první třetině začaly branky padat až v prostřední části hry.

Skóre otevřel v 28. minutě Philip Riefers, na kterého za chvíli navázal Marcel Ohmann a všechno nasvědčovalo ke snadnému vítězství Kolína, opa byl ale pravdou.

Domácí hráči vstoupili do třetího dějství hodně namotivováni a výsledkem z toho bylo vyrovnání, o branky se podělili Joonas Kemppainen a Adam Masuhr.

V následném prodloužení jsme se gólu nedočkali, rozhodnout tak musely samostatné nájezdy, které až v osmé sérii ukončil svým třetím úspěšným nájezdem Joonas Donskoi!

Kärpät si tak do tabulky skupiny A připisuje další dva důležité body a je na velmi dobré cestě za postupem, Kolín bere pouze jeden.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Oulun Kärpät.
    Rozhodující nájezd si připisuje JOONAS DONSKOI, jenž si v dnešním zápase jednoznačně zasloužil vstřelit branku, nakonec třemi proměněnými samostatnými nájezdy rozhodl o výhře Kärpätu!

Joonas Donskoi proměňuje i svůj třetí dnešní nájezd, velice povedenou kličkou, kterou předvedl i v první sérii, nedal Aus den Birkenovi šanci – 5:4!

Mike Iggulden se pokusil o efektní zasekávačku, v cestě mu ale byl Tarkkiho beton – 4:4.

Mika Pyörälä se odvážil také podruhé, klička se mu celkem povedla, zakončit už ale nedokázal – 4:4.

Jamie Johnson jel rovněž podruhé, střelou mezi nohy si na Tarkkiho ale nepřišel – 4:4!

Na další nájezd míří do domácí branky Iiro Tarkki!

Joonas Donskoi si věřil i na druhý nájezd a Aus den Birkena vymíchal i nyní – 4:4!

Mike Iggulden se štěstím svůj nájezd proměňuje – 3:4!

Branku nevstřelil ani Andreas Falk, pokračuje se stále dál – 3:3.

Patrick Davis chtěl pověsit puk pod břevno, Aus den Birken si ale poradil – 3:3.

Christopher Minard se s ničím nepáral a puk tvrdou ránou poslal přímo pod víko – 3:3.

Joonas Kemppainen se svou kličkou rovněž neuspěl – stále 3:2.

Philip Gogulla neuspěl, branku přestřelil – 3:2.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 46. Kemppainen (Donskoi, Juntilla), 53. Masuhr (Glenn, Huml), rozh. náj. Donskoi – 28. Riefers (Pfohl, Stephens), 31. Ohmann (Riefers)

Kärpät Oulu: Karhunen (Tarkki) – Kukkonen, Masuhr, Glenn, Spang, Vallin, Niemelä, Eminger – Davis, Deschamps, Pyörälä – Huml, Komulainen, Puljujärvi – Junttila, Kemppainen, Donskoi – Mäenalainen, Keränen, Alikoski
    Trenér: Lauri Marjamaki.

Kölner Haie: Aus den Birken (Stefaniszin) – Muller, Riefers, Tjärnqvist, Krupp, Lüdemann, Ankert, Zerressen – Johnson, Minard, Gogulla – Schmolz, Muller, Falk – Stephens, Tripp, Pfohl – Ohmann, Iggulden
    Trenér: Uwe Krupp.

Rozhodčí: Björk (SWE), Leppänen (FIN) – Neva (FIN), Sormunen (FIN)