Kärpät – Kölner Haie 3:2 (5:4 po s.n.) | Pardubice – Linköping 3:6 (kon.) | Rauma – Nottingham 6:2 (kon.)
Salzburg – JYP 4:0 (kon.) | Kloten – HV71 0:5 (kon.) | Bolzano – TPS 4:2 (kon.)
Djurgården – Eisbären 3:2 (kon.) | Luleå – Hamburg 6:0 (kon.)
Luleå Hockey
6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
Hamburg Freezers
Pátek 05.09.2014, 20:05 • Coop Norrbotten Arena, Luleå • Hokejová Liga mistrů

V závěru zápasu se ještě strhla menší potyčka u domácí branky, ale to již nic nemění na tom, že Luleå po naprosto přesvědčivém výkonu porazila Hamburg vysoko 6:0 a německý celek tak nadále zůstává bez bodu. Naopak švédský tým zvítězil také ve svém třetím utkání v Lize mistrů a má výrazně nakročeno do další fáze.

Z mé strany je to k tomuto utkání již vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u dalších sportovních přenosů. (22:29:26)

60:00

59:26
    Ještě měl Fabricius velkou šanci na vstřelení sedmé branky, ale sám v souboji s Caronem nastřelil pouze jeho vyrážečku.

59:10
    Oboustranné nepřesnosti ve středním pásmu provádí poslední vteřiny utkání.

58:20
    Ještě byla vidět snaha překazit domácímu brankáři čisté konto, ale ten dnes předvádí sebevědomý výkon a naprosto zaslouženě míří za vychytanou nulou.

57:38
    Do konce utkání zbývají něco přes dvě minuty, kotouč je za brankou Hamburgu a hosté nikam nespěchají.

56:47
    Tentokrát si musel dát Larsson mnohem větší pozor, ale před ním nikdo kotouč nestačil tečovat a tak stačil domácí brankář máchnout lapačkou ve vzduchu.

56:08
    Hosté vyhráli buly v útočném pásmu a poté se dostali i ke střele, jednalo se však spíše jen o takové nahození, se kterým nemohl mít Larsson problém.

55:04
    Utkání se již spíše pouze dohrává, o vítězi je jasno již několik minut. Hosté již v hlavách toto utkání vzdali dávno.

54:17
    Chris Abbott se hnal za kotoučem, ale zastavilo jej postavení mimo hru.

52:52
    Rychlá přihrávka zpoza branky našla najíždějícího hráče Hamburgu, ten však pouze vyprášil betony připraveného Larssona.

51:56
    Již v plném počtu se podařilo hostům vypíchnout rozehrávku, ale jejich přechod do útočného pásma byl příliš pomalý a tak se stihla obrana Luley dostat ke kotouči.

51:00
    Do konce třetí třetiny a nebojím se říci i zápasu zbývá devět minut. Domácí pokračují v přesilové hře, ve které se jim sice nedaří příliš Carona zaměstnat, ale to jim nemusí až tak vadit.

49:42
    Sekání si všiml hlavní rozhodčí a posílá na dvě minuty Thomase Oppenheimera, který tak ochutná trestnou lavici již podruhé v zápase.

49:01
    Kotouč je opět za brankou Larssona, v moci jej mají jeho spoluhráči, kteří však nemají důvod někam spěchat.

48:14
    Hosté by se jistě nejraději již viděli v kabině, kromě toho, že se jim nedaří v celém utkání, tak ve třetí třetině je to z jejich strany hodně špatný výkon.
    ZAAR - 6:0

47:23
    Luleå právě vstřelila branku!
    Školení z využívání přesilových her pokračuje. Povedené přistrčení na DANIELA ZAARA končí šestou brankou tohoto utkání, Zaar dokázal z první vypálit přesně a přesunující se Caron neměl šanci. Asistence: Per Ledin, Lucas Wallmark

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 8. Ledin (Wallmark), 22. Petrell (Abbott, Dixon), 39. Fogstrom (Fabricius), 42. Wallmark (Nakyva), 46. Granstöm (Ch. Abbott, C. Abbott), 48. Zaar (Ledin, Wallmark)

Luleå Hockey: Larsson (Lassinantti)- Savilahti-Nagander, Nakyva, Cam Abbott, Chris Abbott, Granstrom- Kukan, Sandstrom, Dixon, Cehlarik, Petrell- Fagerudd, Hjelm, Wallmark, Zaar, Ledin- Oskarsson, Forsberg, Mannberg, Fogstrom, Fabricius
    Hamburg Freezers: Caron (Kotschnew)- B Festerling, Oppenheimer, Dupuis, Kraemmer, Pettinger- Westcott, Schmidt, G Festerling, Pohl, Jakobsen- Klassen, Clark, Sertich, Mitchell, Flaake- Cabana, Kloepper, Verelst

Rozhodčí: Metsälä (FIN), Nord (SWE) – Ahlström (SWE), Yletyinen (SWE)